PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blue&Me özelliğine sahip aracım, USB 'den müzik çalmıyor..!!

mrking23
16/10/2012, 17:49
Arkadaşlar, Fabrika çıkışı Blue&Me fonksiyonuna sahip blaupunkt marka teybimin USB 'den müzik çalma fonksiyonu birden bire de-aktif/iptal oldu. Daha öncesinde hiç bir sıkıntı yoktu. Flash belleğe attığım Mp3 formatlı müzikleri çalışıyordu. Fakat araç çalışırken, yolda birden bire radyo moduna geçti ve bir türlü ne yaptıysam USB 'den müzik çalmadı ..!!

Yaptığım işlemler ;
-Flash belleği FAT32 formatıyle biçimleyip, hem klasör hemde direk flash belleğin içine mp3 formatlı müzikleri atıp, denedim. (Farklı farklı markalardaki, 1-2-4 gb 'lık flash bellekler denenmiştir.)
- " https://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx#/support/download/ " linkte mevcut olan Blue&Me yazılım güncelleme sitesinden v5.6 sürümü flash belleğe yükleyerek güncellemeyi araçta başarılı bir şekilde gerçekleştirdim. (Araç dijital ekranında güncelleme bittiğinde "güncelleme tamamdır" yazısı çıkmıştır.)

Üstte yazmış olduğum aşamaları gerçekleştirdiğim halde hala USB 'den müzik çalmıyor. USB girişi bozuldu diye düşündüm fakat güncelleme yaptığından dolayı USB 'nin bozulmadığı tarafımca kanıtlanmıştır. Veya sorun güncelleme ile ilgili olsa siteden son güncellemeyi Blue&Me özelliğine başarılı bir şekilde kurdum/yükledim..!! Siteden araştırdığım kadarıyla buna benzer fakat farklı bir sorundan kaynaklanan sebepten akü kutup başını soküp, takınca düzelmiş. Son olarak onu deneyeceğim. Sorun devam eder yada çözülürse durumla ilgili sizleri bilgilendiririm.

Fakat daha önce başına bu soruna benzer bir olay meydana gelen varsa yada bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımlarını, bilgi ve tecrübelerini rica ediyorum.

Not : Hem sorunu hemde yaptığım aşamaları yazmaya çalıştım ki, bu tarz bir sorunla karşılan başka bir arkadaşa yardımcı olabilmek en ufak bir sorunda yetkili servise gidip, soyulmamaktır..!! Son seçenek yetkili servise aracı göstermektir. :(

eye of the tiger
16/10/2012, 17:56
Malesef babamın emotion model linea sında da var.Ne yaptıysam halledemedim...

fota
16/10/2012, 18:07
USB yi çıkartıp tekrar takınca ya da kontagı kapatıp açınca düzeliyordu genelde.

mrking23
16/10/2012, 18:22
USB yi çıkartıp tekrar takınca ya da kontagı kapatıp açınca düzeliyordu genelde.

Denenmiştir. Sonuç başarısız.

turbulans
16/10/2012, 22:11
bence aküyü söküp takmayı bir deneyin.bende de çalarken gitmiyor ama usb yi taktığımda bazen medya bulunamadı diyor.söküp tekrar takıyorum okuyor.umarım düzeltirsin

miskofalez
17/10/2012, 01:08
sol ön lastiği söküp tak bakıyım olucak mı ? :D servise götür hallederler ...

segin
17/10/2012, 02:05
aynen mecbur servis :D ben buguüne kadar 2 kez yazılım yüklettim format gibi bişey yapıolar, ama 3 ncü kez yazılım kabul etmedi bursaya gitti orasıda yapamadı yarın gidicem blue and me yenısı ıle değiştirilecek :)

akca37
17/10/2012, 11:48
Servise gerek yok arkadaşın dediği gibi akünün kutup başlarından birisini çıkart tekrar tak düzelecektir. Düzelmez ise usb bozulmuş

mrking23
18/10/2012, 09:55
Arkadaşlar,

Hepinize verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ediyorum. Yalnız bazı arkadaş, konuyu farklı yönlere çekmeye çalışmış ! Tekrarlamam da fayda olduğunu düşünüyorum. Bu tarz forum sitelerinin amacı bilgi paylaşımı ve aktarımıdır. Eğer bu tarz konularda birbirimize yardımcı olmayıp, goy goy muhabbetler yaparsak sadece site kalitesini düşürürüz. Muhabbet olmayacak mı derseniz, sitenin muhabbet(yada başka adlı) kategorisinde istediğiniz muhabbetleri edebiliriz. Ama burası Teknik-Yardım bölümüdür. Benim yazıyı yazmamdaki amaç belki yazdığım aşamalardan bir arkadaş yaptıklarımı yapar ve onun sorunu çözülür, düşüncesiydi. Hafta sonu akünün ( - ) uçlu kutup başını söküp, tekrardan takacağım. Süreçten ve durumla alakalı hepinizi bilgilendiririm. Umarım bu sorunla karşılaşmış arkadaşlara yardımcı olmuşumdur. Hepinize hoş sohbetler dilerim.

segin
18/10/2012, 12:05
dostum akü falan fayda etmeyecek servise gidip yazılımı yenilemen gerekicek, ben dün gittim blue and me değişti fakat gelen de uymadı geri yollandı yenisini bekliyorum, bence akü ile uğraşma, cam açma da problem çıkabiliyor, tek tuş çalışmayabiliyor. bir soru km saatin yanıp sönüyormu?

mrking23
29/10/2012, 11:44
dostum akü falan fayda etmeyecek servise gidip yazılımı yenilemen gerekicek, ben dün gittim blue and me değişti fakat gelen de uymadı geri yollandı yenisini bekliyorum, bence akü ile uğraşma, cam açma da problem çıkabiliyor, tek tuş çalışmayabiliyor. bir soru km saatin yanıp sönüyormu?

Hayır, aracın KM saati yanıp, sönmüyor..!! Neden sorduğunuzu öğrenebilir miyim ?

xyL
29/10/2012, 23:36
Hayır, aracın KM saati yanıp, sönmüyor..!! Neden sorduğunuzu öğrenebilir miyim ?

Arkadaşım şundan dolayı demiş olabilir bende sizin gibi aynı sorunu yaşamıştım usb den müzik çalmıyordu ve km sayıları yanıp sönüyordu. Servise gittim 5 dakikada bilgisayara bağlayıp hallettiler ve km sayılarının yanıp sönmesi arıza olduğunun göstergesidir dediler. Daha önce böyle bir konu açmıştım oradan görmüş olabilir.

segin
30/10/2012, 00:07
dostum blue and me arızasında genelde km saati yanar söner o yüzden sordum, benim 4 kez aynı arızayı yaptı en sonunda değiştiriyorum komple :)

discjokey
25/02/2015, 20:11
Bende dun aldım aracı 2012 evo blu me li falan usb Kingston marka sadece müzik var içinde 6 gb lik takıyorum media tuşuna basıyorum aux çıkıyor orda kalıyor direksiyon dan Microsoft tuşuna basıyorum parçayı surekli çal diye sesli komut veriyorum yine aux yazıyor teyb de bi türlü çalıştıramadim bi hatami yapıyorum anlamadım güzelim şarkıları dinleyemiyorummmmm :(

burcinkarabacak
23/08/2015, 14:40
aynı sorun bende de vardı güncelleme ile düzeldi. konu sahibi arkadaşa teşekkür ederim. onun sayesinde gördüm böyle bir güncelleme olduğunu

Saygılar

seymen57
23/08/2015, 16:44
aynı sorun bende de vardı güncelleme ile düzeldi. konu sahibi arkadaşa teşekkür ederim. onun sayesinde gördüm böyle bir güncelleme olduğunu

Saygılar

Merhaba guncellemeyi kendiniz mi yaptınız servis mi yaptı aynı sorun bende de var kendiniz yaptiysaniz nasıl yaptınız

burcinkarabacak
23/08/2015, 16:49
Kendim yaptım hocam. Blueme kendi sayfasında download bölümü var ordan aracı seçip bir dosya indiriyorsunuz.

Sonra sizden bu dosyayı Fat32 şeklinde bicimlenmis flasha atıp (rar iniyor. Rar içindekileri Flash in kök dizinine çıkarın. Extra dosya olmasin) kontak kapalı iken flasha takip. Kontağı Mar pozisyonuna getirin. Kendi otomatik tanıyıp içine bir dosya atıyor. Sonra içine attığı dosyada aracın yazılım bilgisi var.

Yine Blueme download sayfasının altında "Upload file" yazan yere o dosyayı yükleyip aracınıza uygun güncelleme dosyasını download ediyorsunuz.

İnen dosyayı aynı şekilde flasha takip aynı işlemleri yapın. Lakin bu sefer bilgi ekranını iyi takip edin. Önce güncelleniyor diyor sonra yükleniyor diyor ardından tamamlandı. Yazısı çıkana kadar çekmeyin usb. 5-10 dk arası sürüyor. Sabırlı olun radyo çalıyor arasıra dokunmayın

Ayrıca inen dosyaların içinde türkçe talimat var ordan da destek alabilirsiniz

Saygilar

seymen57
23/08/2015, 16:57
Çok teşekkür ederim hocam bi deneyeyim inşallah olur

fenomen61
28/08/2015, 18:45
hocam nereden inecek link verseniz. yabancı dil yok.

Teknisyen34
04/09/2015, 11:12
Akü - kutup başını çıkarıp 5 dskika bekle aonra yerine tak 5 dakiia bekle tekrar dene

lordzedd
12/07/2016, 21:00
arkadaslar merhaba,

ayni sorun benimde basima geldi gecen gun usb caliyordu hicbir sikinti yoktu esim radioya gecti sonra tekrar blue me usbye gecerken sadece aux yazisi ekranda beliriyordu hic blue me media yazisi cikmadi arabayi defalarca actim kapattim eve gidip usbye format attim farkli usb denedim ne yaptiysam olmadi.babam saolsun geldi direk aku - kutbunu cikartti takti usbyi takti aninda okudu:) bilginize.bu tarz sorunla karsilasan olursa mutlaka aku basini cikartmayi deneyin derim

susli
23/03/2017, 01:08
Merhaba, benim de aynı problem var km yanıp sönüyor, usb okumuyor telefonu görmüyor, ve telefon tuşu direksiyonda ki çalışmıyor ? Blue me den mi kaynaklanıyor ?bugün bir Elektrikçi ye gittim beyninden dedi en az 1500 tl dedi siz ne yaptınız, nekadar masraf çıktı ?

ayberkce
02/04/2017, 00:01
Benim aracimda da tam tersi oluyor usb ve aux calisiyor ama radyo kanal bulmuyor teypciye baktirdim anten girisi saglam dedi ya teyp bozuk yada antep kablosu sikintili dedi yazilimi guncellesem veya kutup baslasrini cikarip taksam duzelir mi acaba

Ezeldenberi
02/04/2017, 11:24
Benim aracimda da tam tersi oluyor usb ve aux calisiyor ama radyo kanal bulmuyor teypciye baktirdim anten girisi saglam dedi ya teyp bozuk yada antep kablosu sikintili dedi yazilimi guncellesem veya kutup baslasrini cikarip taksam duzelir mi acaba

Teyp menüsünden " System reset " yapın. Menü tuşuna basın orta yardan yukarı yaptığınızda bu seçenek gelir.

smileboy
09/04/2017, 15:33
sevgili arkadaşlar bu konuyla ilgili kendim aracımın blue me fonksiyonunu güncelledim. isteyene bilgi verrim.. bana yazsın

Apocalypticaft
28/12/2017, 00:30
Arkadaslar km yanıp sonuor blue me ve usb calışmıyor. servise gittim komple değişecek dediler 2400 lira parça fiyatı. kutup baslarını cıkarıp zımparaladım sonuc değişmedi... yardımlarınızı bekliyorum

OnurBazarbasi
28/12/2017, 09:27
Arkadaslar km yanıp sonuor blue me ve usb calışmıyor. servise gittim komple değişecek dediler 2400 lira parça fiyatı. kutup baslarını cıkarıp zımparaladım sonuc değişmedi... yardımlarınızı bekliyorum

hocam bu mevuz için o kadar uğraştım ki allah kahretmesin lanet gitsin şeytana deyip koy verip gittim. aynı bahsettiğin olaylar bende de var bana da bu söylediğin fiyata yakın bir fiyat çektiler, yazılım güncellemedi kutup başlıklarını soktum taktım bekledım zımparaladım yok olmadı. eğer ben bu olayı çözerim diyen biri varsa saat farketmeksizin gelirim yanına sırf nasıl çözülecek merak içindeyim. olurda biri çıkarsa lütfen benimle iletişime geçin

reddi
28/12/2017, 11:45
bende de km yanıp sönmeye başlamıştı ancak blue&me ve usb'de sorun yoktu bi kaç gün o şekilde kullandım. kutup başını söküp geri taktığımda km yanıp sönme sorunu düzelmişti.

Apocalypticaft
28/12/2017, 17:37
ayne oyle hocam... bendede aynıları oldu kayserideyim çözerim diyen varsa sehir farketmeksizin gelirim.

Apocalypticaft
28/12/2017, 23:18
arkadaşlar blue me nin sigortası nerdedir?

Lounge01
16/01/2018, 01:08
Kardes banada guncelleme.komusunda yardimci.olursan sevinirim

volkan1065
16/01/2018, 08:32
Blu-me de sorun yaşanlar akü kutup başı ile sorunu çözemezlerse torpido kapağını acıp alttan üste doğru baktığınızda vidaları göreceksiniz. o vidaları söküp ordaki kapağı açın . Orda blueme cihazını göreceksiniz . Onun soketini sökip bir süre bekleyin sonra tekrar takın. Bu şekilde sorununu çözen çok kişi varmış . Yaptığım bir uygulama değil ama denemekte fayda var.

Apocalypticaft
22/01/2018, 07:32
Blu-me de sorun yaşanlar akü kutup başı ile sorunu çözemezlerse torpido kapağını acıp alttan üste doğru baktığınızda vidaları göreceksiniz. o vidaları söküp ordaki kapağı açın . Orda blueme cihazını göreceksiniz . Onun soketini sökip bir süre bekleyin sonra tekrar takın. Bu şekilde sorununu çözen çok kişi varmış . Yaptığım bir uygulama değil ama denemekte fayda var.

Beceremedim sokmeyi vidalarin ucu farkli... Varmi kolay yolu

volkan1065
22/01/2018, 08:31
Tork alyan ile sökeceksiniz.

Mk6363
22/01/2018, 19:04
Arkadaşlar benim de başıma ayni problem geldi servis blue me beyninin degismesi lazim dedi ve 2750 lira maaraf çıkardı şaşırdım kaldım

volkan1065
22/01/2018, 19:07
Blueme beynini sök tak yapın bunu bir deneyin bu şekilde çok çalıştıran varmış.

Apocalypticaft
28/01/2018, 23:53
Blueme beynini sök tak yapın bunu bir deneyin bu şekilde çok çalıştıran varmış.

grande puntolar ile evolarda blue me aynı yerdemi

arenas
29/01/2018, 10:07
Grande puntolarda blue&me var mı?

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

akustix
01/02/2018, 20:43
Sorunu çözen var mı arkadaşlar?
Servise uğradım ayaküstü bakıldı aracı bırakmamı bikac gün inceleme yapacaklarını soylediler. Henüz aracı bırakmadım. Bu arada komple değişim olursa güncel fiyati 2.600 TL
Bu parayı verip asla değiştirmem😎

edll
01/02/2018, 20:48
Grande puntolarda blue&me var mı?

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

varsada bende yok ve bildiğim grandelerdede yok :)

Apocalypticaft
11/02/2018, 22:16
Torpidoyu sokup blue me nin soketini cikarip taktim. Hatta usb soketinide sokup taktim hala km saaiti yanip sonuyor ve blue me calismiyor

Demir13
11/02/2018, 23:27
Abicim merhabalar, iphone kullanıyorum. Blue me usb girişine şarj aletimi takıp telefona şarja bağlayınca spotify fizy gibi uygulamaları kendisi açıp çalmaya başlıyor. Hatta direksiyondan dahi kontrol edebiliyorum. İyi geceler

Demir13
11/02/2018, 23:29
Hocam güncelleyince neler değişiyor?

Apocalypticaft
18/02/2018, 16:05
Torpidoyu sokup blue me nin soketini cikarip taktim. Hatta usb soketinide sokup taktim hala km saaiti yanip sonuyor ve blue me calismiyor
Arkasaslar bunlarin hepsini yaptim. Acaba diyorum usb girisimi bozuk onadan blue me devre disi... Hadi diyelim usb port saglam olsa en azindan telefonu taktigimda sarj etmesi gerekmezmi... Aux calisiyor çünkü... Bi tane blue me beyni bulsam deneyecem...

Apocalypticaft
04/06/2018, 00:37
şu konuda bi yardım bir çözüm ikinci el felan da olr

antbyotic
04/06/2018, 15:26
Arkasaslar bunlarin hepsini yaptim. Acaba diyorum usb girisimi bozuk onadan blue me devre disi... Hadi diyelim usb port saglam olsa en azindan telefonu taktigimda sarj etmesi gerekmezmi... Aux calisiyor çünkü... Bi tane blue me beyni bulsam deneyecem...

şu konuda bi yardım bir çözüm ikinci el felan da olr

Bende sizinle aynı durumdayım usb de hiç tık yok. Yazılım da atamıyorum çalışmıyor çünkü, c.tesi tavsiye üzerine bir elektronikçiye gittim. Bunun kronik sorun olduğunu söyledi tamir edilemiyormuş yenisi ile değiştirmek gerek dedi. Hiç olmazsa km yanıp sönmesin dedik Bleume'yi soketten çıkarıp denedik ama sonuç değişmedi. Şimdi soketi çıkarmamıza rağmen km uyarı vermeye devam edince servise git programdan hatası ne bakıp netleştirsinler, duruma göre yurtdışından yenisini getirtip değiştiririz dedi. Fiyatta 250$ a yakın. Usb bozuk olduğu için arıza vermesi de benim aklıma yatıyor. Acaba sadece usb değiştirmek mümkün mü bilmiyorum!

Apocalypticaft
05/06/2018, 00:45
benimki usbden ilk once okumaya çalıştı usb nin ışıgı yandı sondü gordum... sonra komple gitti... hadi diyelim blu me bozuk usb yi okumuyo. ama telefonu şarjz etmesi gerekmiyormu...ben blu me beyninde değilde başka bişeyde sorun var diye düşünüyorum... acaba akum zayıfladı ondanmı

antbyotic
05/06/2018, 10:45
Hocam bende de usb'den telefonu şarj etme yok. Eğer usb, akımı direk blueme'den alıyorsa ki büyük ihtimal böyle, bu durumda şarj etmemesi normal. Akü bir ihtimal, şahsen benim akü iyi durumda ama yine de sorun var. Valla bilemedim!! Şu km saati sönse bana yeter diyeceğim noktaya geliyorum yavaştan..

eksan
13/06/2018, 12:53
2.El Aldığım Aracımda Blue&Me ve USB Çalışmıyordu. Tesadüfen Polen Filtresini Değiştirmek İçin Blue&Me Sökülüp Takılınca Düzeldi. Şuan Çalışıyor ve Güncellemede Yaptım.

Apocalypticaft
16/06/2018, 22:32
valla bende fişini söktüm taktım olmadı ama komple yerinden çıkaramadım torpidoyu tam sökemedim... bende ole şanslı olsam

moka
15/08/2018, 10:02
hayırlı günler bendede 2012 linea urban var km saati yanıp sönüyor usb calışmıyor serviste blu me bozuk diyor km saatinin yanıp sönmesini nasıl engellerim yardımınız için teşekürler

pozitifdeger
15/08/2018, 10:08
hayırlı günler bendede 2012 linea urban var km saati yanıp sönüyor usb calışmıyor serviste blu me bozuk diyor km saatinin yanıp sönmesini nasıl engellerim yardımınız için teşekürlerBlue me modülü bozuk ise km saatinin yanıp sönmesi engellenemez maalesef...

Bu arada gittiğiniz servis blue me sistemine herhangi bir test yaptı mı ? Yada yazılım atmayı denedi mi ?

moka
15/08/2018, 10:10
test yaptı blu me bozuk dedi blu me baglantısını kestirsem düzelirmi acaba km saatinin yasnıp sönmesi rahatsız ediyor

pozitifdeger
15/08/2018, 10:28
test yaptı blu me bozuk dedi blu me baglantısını kestirsem düzelirmi acaba km saatinin yasnıp sönmesi rahatsız ediyorEğer sistem proxy eşitleme işlemine cevap vermiyor ise bozuktur genelde servisler bu işlemi yapmadan bozuk derler ve astronomik rakamlara değişim yaparlar imkan varsa başka servislere de gösterilmeli çünkü blue me modülü fiziksel olarak bozulma ihtimali düşük parçadır.

Benim eski punto da arızalıydı (ben bozmuştum) modülü sökmek de dahil her türlü işlemi yaptım fakat km sorununu çözemedim zamanla alıştım o şeklinde de sattım...

Blue me yalnızca multimedya işlevini yapmadığı için hata kaydı oluşturuyor eğer çok rahatsız oluyorsanız ilerde çıkma bir blue me modül ile değiştirebilirsiniz.

edll
15/08/2018, 11:30
Km yanıp sönmesi genel olarak bakım servis bakım zamanının geldiği uyarısıdır. Birkere bilgisayardan iptal işlemi yapılınca o uyarıyı vermez. Cihaz olan bir usta bunu halleder. Yetkili servis bu işleme çok para istiyor bilginiz olsun.

volkan1065
15/08/2018, 11:44
Torpido gözünün içinde üstte kapak var blueme beynı orada . Fişini çekip araca proxy yapıp tekrar takıp prxy yapıldığında düzelenler var. Ama düzelme oranı çok az. Şu arızalı beyinden bir bulamadım belki tamir edilebilir düşüncesindeyim.

pozitifdeger
15/08/2018, 12:37
Torpido gözünün içinde üstte kapak var blueme beynı orada . Fişini çekip araca proxy yapıp tekrar takıp prxy yapıldığında düzelenler var. Ama düzelme oranı çok az. Şu arızalı beyinden bir bulamadım belki tamir edilebilir düşüncesindeyim.

Ben maslakta linea emotion birde urban dan çıkma bulmuştum fakat teybe usb aux Eklediğim ve bluetooth işime yaramadığı için almamıştım tamiri konusu ise ankarada bu işlemi yapan birkaç yer varmış öyle diyorlardı.

gargolyas
15/08/2018, 16:38
blue-me ve usb çalışmıyor,km yanıp sönüyor arızası bende de mevcut,
yanıp sönmesi arıza kaydı silme ile olmuyor,hatta hiç arıza kaydı vermediği halde yanıp sönmesi bitmedi,
fişi çekip proxy yapın olayı nasıl olacak proxy yapmak nedir?

volkan1065
15/08/2018, 16:47
blue-me ve usb çalışmıyor,km yanıp sönüyor arızası bende de mevcut,
yanıp sönmesi arıza kaydı silme ile olmuyor,hatta hiç arıza kaydı vermediği halde yanıp sönmesi bitmedi,
fişi çekip proxy yapın olayı nasıl olacak proxy yapmak nedir?

Servis yada modofiyeli ELM cihazı olan birini bulup yada kendiniz alarak deneyebilrinsiz. Ama çok nadir düzelen çıkıyor. Tamiri mutlaka mümkündür diye düşünüyorum. Elime geçerse mutlaka tamiri konusuna bakıcam.

Apocalypticaft
20/08/2018, 19:55
aracımda elektirik kaçağı varmış. belki blu me ile alakalıdır bayramdan sonra baktırıcam belki düzlir

Apocalypticaft
22/08/2018, 23:22
Arkadaşlar blue me yi komple soktum temizledim. Tik yok. Tesisatta sikintimi var acaba bunun bir sigortasi varmi onuda bulamadim.

volkan1065
23/08/2018, 00:25
devre plaketinin yakından resmını atarmısınız. Ordaki metal kondansatörün biri şişmiş gibi.

Apocalypticaft
23/08/2018, 09:38
Geri taktim hocam arabaya :)

pozitifdeger
23/08/2018, 09:47
Kartta bir problem olduğunda gözle işlem her zaman başarısız olur 12v ile çalıştığından devre kartında yanma vb. Olsa bile siz onu anlayamazsınız... genelde kart üzerinde bulunan siyah işlemci çipleri bozuluyor onları değiştirerek tamir edebiliyorlar. Blue me sistemi diğer sistemler kadar yaygın olmadığından kimsenin sistem hakkında bilgisi yok birkaç elektronikçi var onlar da ankarada falan sök gönder aylar sonra gelsin prensibi ile çalışıyorlar.

Tesisatta bir hata olması düşük ihtimal yinede kontrol edilebilir başka bir beyin bulabilirseniz sisteme takıp denenebilir... gözle kablo kontrol torpido sökülmesi demek oluyor ki işler çok karışır trim sesleri başınızı ağrıtır.

Apocalypticaft
24/08/2018, 16:43
Trim sesleri simdiden gelmeye basladi. Acaba usb giristemi sikinti var aux calisiyor orda enerji var ama telefonu taktigimda blue me bozuk olsa bile en azindan sarj etmesi gerekirmi

pozitifdeger
24/08/2018, 18:27
Trim sesleri simdiden gelmeye basladi. Acaba usb giristemi sikinti var aux calisiyor orda enerji var ama telefonu taktigimda blue me bozuk olsa bile en azindan sarj etmesi gerekirmi

Blue me arızalı bile olsa 5v bulunup şarj işlemi yapıyor (sigorta atarsa durum değişir ışık da yanmaz)... aux un blue me ile bağlantısı yok doğrudan teyp e bağlı sadece aux açılınca blue me (usb) devre dışı kalıyor.

volkan1065
25/08/2018, 10:33
Geri taktim hocam arabaya :)

Kartın üzerinde işaretlediğim metalik kondansatörde şişme var gibi tabi resim açısıda yanıltıyor olabilir. Bizim tespit ettiğimiz bir kaç kartta söküp takınca çalışan cihazlar olmuştu. Buda genelde kondasatör arızasından yapabiliyor. En azından değişimi yapılıp soğuk lehim geçilerek test edilebilir çünkü sonuç olarak yeni beyin pahalı. Buna benzer klima paneli arızası soğuk lehimden çıkmıştı. Entegrelerde sorun olacağını düşünmüyorum.

35596

Apocalypticaft
25/08/2018, 22:51
Blue me arızalı bile olsa 5v bulunup şarj işlemi yapıyor (sigorta atarsa durum değişir ışık da yanmaz)... aux un blue me ile bağlantısı yok doğrudan teyp e bağlı sadece aux açılınca blue me (usb) devre dışı kalıyor.

hocam usb soketini sokip bakıgımda sanki onceden işlem gormuş gibi ucunu izolabantlamışlar orjinal hali ile pek rastlanır bişey değil gibi. usb girişi arızasını nasıl anlayablirim. elektrik kaçağıda var araçta

Apocalypticaft
25/08/2018, 22:55
Kartın üzerinde işaretlediğim metalik kondansatörde şişme var gibi tabi resim açısıda yanıltıyor olabilir. Bizim tespit ettiğimiz bir kaç kartta söküp takınca çalışan cihazlar olmuştu. Buda genelde kondasatör arızasından yapabiliyor. En azından değişimi yapılıp soğuk lehim geçilerek test edilebilir çünkü sonuç olarak yeni beyin pahalı. Buna benzer klima paneli arızası soğuk lehimden çıkmıştı. Entegrelerde sorun olacağını düşünmüyorum.

35596

hocam müsait olduğumda tekrar sokeceğim... ben bu işim bu kadar zor olmaması gerktiğini düşünüyorum. bozuldu 2500 tl servise ver mantığı aklıma yatmıyor.

Apocalypticaft
27/08/2018, 21:50
Arkadaşlar merhaba bugun arabayı elektirik kaçağı ve sıfır akunun hemen boşalması sebebi ile elektirikçiye bıraktım. arabanın heryerini sokmuşler. Moralim bozuldu trim sesi sebebi....

Sonuç olarak blue me nin bozuk olduğu ve kontağı kapatınca arabanın kendini uyku moduna almadığı ve o halde iken 19 A akım çektiği sonucuna vardı.

Teyp felan hep aynı hatta bağlıymış. şimdi ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz yeni beyin alma dışında. çıkma beyin satabilecek biri yada tavsiye edeceğiniz biri varmı.

Canım sıkıldı

Ceyhun
28/08/2018, 10:07
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-fiat-blue-me-bluetooth-beyini-503325509/detay

burada gördüm sadece arayıp fiyat alabilirsin

pozitifdeger
29/08/2018, 09:25
Arkadaşlar merhaba bugun arabayı elektirik kaçağı ve sıfır akunun hemen boşalması sebebi ile elektirikçiye bıraktım. arabanın heryerini sokmuşler. Moralim bozuldu trim sesi sebebi....

Sonuç olarak blue me nin bozuk olduğu ve kontağı kapatınca arabanın kendini uyku moduna almadığı ve o halde iken 19 A akım çektiği sonucuna vardı.

Teyp felan hep aynı hatta bağlıymış. şimdi ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz yeni beyin alma dışında. çıkma beyin satabilecek biri yada tavsiye edeceğiniz biri varmı.

Canım sıkıldıYalnız burada bir tuhaflık var...

Blue me sistemi araç kontağı kapandıktan ve 15sn refakat beslemesi kesildikten sonra body computer tarafından diğer üniteler gibi uyutulur... yani teyp gibi kontak harici pozitif beslemesi yoktur hatta kontak açık değilken blue me çalışmamasından anlaşılabilir can hattı üzerinden uyut uyandır desek bizim araçlarda gateway vb. Haberleşme yok 2 ana beyinden oluşuyor sistem 1 ecu 2 body.

Elektrik kaçağı beyin sökülü iken devam ediyor mu ?

acerkoylu
30/08/2018, 22:32
Arkadaşlar merhaba.Maalesef benim arabamda da aynı sorun var.Aracım Fiat Linea 2014 model 1.6 Loung paket.Yaklaşık iki ay önce aldığımda bu sorun varmış.aracı satın aldıktan 1 gün sonra kilometrenin yanıp yanıp söndüğünü fark ettim.Satın aldığım kişi bunu söylemedi. ekspertizde de çıkmadı zaten.Blue me arızasını bir tanıdıktan öğrendim.Bu işlerden anlayan bir oto elektrikçi olduğunu söyledi.Elektrikçiye gittiğimde içerisindeki bir entegrenin yandığını ve daha önce bir kaç araca taktığını söyledi.Elinde kalmadığını sipariş üzerine getirtebileceğini söyledi.Parça geldi ama benim parçayla bire bir aynı değilmiş.Dükkandaki eski beyinlerden birinden bulup takacaktı sözde ama hala haber bekliyorum.Bu arada servise götürdüm arabayı,beyin için 3750 tl fiyat istediler.Çıkma var ama üstündeki seri numarası uymuyor.Çok can sıkıcı bir durum.Umarım kısa zamanda çözüm buluruz.

pozitifdeger
31/08/2018, 00:21
Arkadaşlar merhaba.Maalesef benim arabamda da aynı sorun var.Aracım Fiat Linea 2014 model 1.6 Loung paket.Yaklaşık iki ay önce aldığımda bu sorun varmış.aracı satın aldıktan 1 gün sonra kilometrenin yanıp yanıp söndüğünü fark ettim.Satın aldığım kişi bunu söylemedi. ekspertizde de çıkmadı zaten.Blue me arızasını bir tanıdıktan öğrendim.Bu işlerden anlayan bir oto elektrikçi olduğunu söyledi.Elektrikçiye gittiğimde içerisindeki bir entegrenin yandığını ve daha önce bir kaç araca taktığını söyledi.Elinde kalmadığını sipariş üzerine getirtebileceğini söyledi.Parça geldi ama benim parçayla bire bir aynı değilmiş.Dükkandaki eski beyinlerden birinden bulup takacaktı sözde ama hala haber bekliyorum.Bu arada servise götürdüm arabayı,beyin için 3750 tl fiyat istediler.Çıkma var ama üstündeki seri numarası uymuyor.Çok can sıkıcı bir durum.Umarım kısa zamanda çözüm buluruz.Geçmiş olsun...

Seri no uymasa bile soket aynı olduktan sonra body computer a kodlaması yapılabiliyor entegre arızası doğru genelde o kısımlar bozuluyor.

İstanbulda iseniz maslakta bulunuyor blue me beyni ben linea emotion ve urbandan çıkma bulmuştum 2 tane.

Apocalypticaft
06/09/2018, 23:50
Yalnız burada bir tuhaflık var...

Blue me sistemi araç kontağı kapandıktan ve 15sn refakat beslemesi kesildikten sonra body computer tarafından diğer üniteler gibi uyutulur... yani teyp gibi kontak harici pozitif beslemesi yoktur hatta kontak açık değilken blue me çalışmamasından anlaşılabilir can hattı üzerinden uyut uyandır desek bizim araçlarda gateway vb. Haberleşme yok 2 ana beyinden oluşuyor sistem 1 ecu 2 body.

Elektrik kaçağı beyin sökülü iken devam ediyor mu ?

Yok hocam beyin sokulu ve kacak sorunu yok arac kendini uyku moduna aliyor.