PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müzik Enstrümanı boyamak

cihankardes
15/10/2012, 01:26
Arkadaşlar bu işten anlayan var mıdır aranızda?
Bi hevesle gitarımı zımparaladım ama teknik ve bilgisel yetersizlikler canımız sıkıyor.
Bilmeden de yaparsam gitarımı çöp haline getireceğim çok büyük ihtimalle.
Biraz umutsuzum ama bileniniz var mı acaba :)

miskofalez
15/10/2012, 01:38
Kardeş belki inanmazsın ama ben gitar çalan biriyim ve hiçbir gitarın (sıfırlar hariç) boyandığını duymadım :) flamenko ustaları bile yıllarca kullandıkları gitarlarını bir deri bir kemik kalıncaya kadar kullanırlar ve satarken boyasız gitar derler gurur duyarlar...he sen bir işe kalkışmışsın yapmışken kralını yap madem punto forumda tartışıyoruz bu işi git fiat bayiine gitarını arabanın rengine boyat üstünede cila tarz olsun :)

cihankardes
15/10/2012, 01:41
Abi haklısın aslında gitar cidden boyanmaz hatta eskidikçe güzelleşir de ama bi gaza geldim işte :)
Şu fenderler gibi sunbrust olayını yapmayı düşündüm ama iyice mahvetmekten korkarım :)

miskofalez
15/10/2012, 01:50
Fender deyince ayrı tabiki ama nette boyayan birini buldum bi bak istersen :)

Gitar Boyama Çalışması (Rg470 - Resimli Sonuçlar) | turkrock.com (https://turkrock.com/threads/12301/)

cihankardes
15/10/2012, 01:56
Eyvallah abi :D oraya yorum yazan ASSAULT nickli kişi de benim :)

Cidden ilk aklımda mavi simli boya vardı sağolasın hatırlattın ya. En temizi yine akrilik dolgu verniği sonrasında da simli boya dört beş kat atıp zımparalayıp en sona da güzel bi polyester vernik olacak.

Ancak son vernik çok önemli olduğundan acaba araba boyacılarına mı gitsem?

miskofalez
15/10/2012, 02:06
painted my guitar - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=WIeVOPcZyrY)

Painting a Strikemaster Guitar Kit - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=s5JvguN_-Kg&feature=related)

bak bunlar fikir verebilir :)

OAGP1960
15/10/2012, 10:24
Abi haklısın aslında gitar cidden boyanmaz hatta eskidikçe güzelleşir de ama bi gaza geldim işte :)
Şu fenderler gibi sunbrust olayını yapmayı düşündüm ama iyice mahvetmekten korkarım :)

Sevgili kardeşim, otomobil hobisi yanında elektro gitarla da uğraşan ve Fender sunburst sahibi birisi olarak size tavsiyem, zımpara yapılmış olduğuna göre, gitarınızı sadece düz bir renge boyamanız, aksi takdirde gitarı bozabileceğinizden ve 2. bir çaba gerekebileceğinden endişeliyim. Selam ve sevgiler, kolay gelsin.:)

Ziyaretçi051
15/10/2012, 10:38
cihan seneler önce elektro bass gitarımı bizim boyacılara vermiştim bir güzel boyamışlardıki inanamazsın siyah beyaz süper olmuştu

1ocak2011
15/10/2012, 10:43
cihan seneler önce elektro bass gitarımı bizim boyacılara vermiştim bir güzel boyamışlardıki inanamazsın siyah beyaz süper olmuştu

Damalı mı?:prop0000:

rockforever
15/10/2012, 10:59
mumkun oldugunca ince boya at macun kullanma mumkunse
aksi halde gitarin tonu matlasir ,sustain gider bir ise yaramaz

SteinGP
15/10/2012, 11:32
cihan bizim boyacıya verelim istersen :) şaka maka bende bass gitar çalarım ara sıra kafama göre eskiden grup filan vardı. eskidikçe daha çok hoşuma gidiyor gitar ama sen gaza gelmişsin galiba :)

ametist
15/10/2012, 12:07
hangi renk, desen , resim vs istiyorsanız bildirin, airbrush mı yapacağız, özel baskı teknikleri mi kullanacağız, ne yapacaksak ona göre hangi teknikle boyayacağımıza karar veririz, anlaşırsak gönderisiniz cihazı, boyarım.

kask ( motosiklet, pilot) , depo, grenaj , gitar vs çok boyadım özel müşterilerime... bilmeyip de "biliyorum" diye işe atlayanlardan değilim, emin olun... sadece bu işle keyif için uğraşıyorum, arşiv tutmuyorum, bu yüzden "yapılmış var mı, resmi nerede" diye sormayın.

puntolEVOli
15/10/2012, 21:33
How to Swirl Paint a Guitar - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=sDihEZdOTtY&feature=related) bir de bu videoyu bir izle belki farklı bir fikir olabilir...

aykut_1914
15/10/2012, 21:53
adam rocker :D

Romeo_er2
15/10/2012, 21:57
Bence yapmayin kendi basiniza..bi luthier e verin o yapsin..yoksa yazik olur agaca.

envr
15/10/2012, 22:45
bu gitar ibanez Rg serisi sanırım, ve gövde ağacı buyuk ihtimalle basswood yanı ıhlamurdur diye tahmin ediyorum, çok ince bir zımpara atıp üstünü sadece ince vernikleyin BENCE :):). ama zımpara işciliği çok önemlidir. Şahsi fiikrim bir luthier e götürmek, istanbul da olsaydınız birkaç iyi usta önerebilirdim :).. kalın katlı olursa boyanız, gitarın sustaini etkilenır. hatta ve hatta ton karakteri bile değişir... bu arada bizim forumda da baya müzüsyen varmış. :)

cihankardes
15/10/2012, 23:34
Arkadaşlar hepinizin verdiği fikirler için çok çok teşekkür ederim. Açıkcası bu kadar cevap beklemiyordum :)

İlk görüş gitara macun kesinlikle olmaz tabiki, dolgu verniği diye bi ana katman atmak lazım.

Yine tek renke razıyım ve paylaşılan linklerden en beğendiğim simli mavi renk.
Şu swirl olayına bakınca kafayı kırıyorum :D

Bu işi oto boyacılar çok temiz yapar ama sanırım akrilik boya atmak gerekiyor.

poff daha klavyeye fret çaktırtmak lazım nerden çıkardım ben bu işi başıma :D

Gitar Jackson Dk2 arkadaşlar yalvar yakar bi stüdyodan 250 liraya almıştım. Alder galiba gövdesi.

Bu arada luthier bir arkadaş benden 400 tl istedi :) gitarı daha ucuza aldığımı söyledim teşekkür edip kapattım telefonu :D

cihankardes
15/10/2012, 23:36
Bu arada Can bi stüdyoya mı girsek ?
Şöyle rammstein'lı metallica'lı bişeyler çalsak :)

SteinGP
15/10/2012, 23:41
valla aga ben gelirim. varmı baterist vokal filan :D

cihankardes
15/10/2012, 23:44
Vokal ben yaparım bişeyler :D
Kuzen baterist abim de gitarist. Kuzen azerbaycan'dan gelsin iki üç şarkı belirleeyip yapalım cidden :)

Abi bizim araçların boyası akrilik mi?

SteinGP
16/10/2012, 00:00
bizim araçların boyası su bazlı ya akrilik değil. valla abi haber ver müsait bir zamanda bana uyar. elime yıllardır doğru düzgün gitar almadım epeydirde grupla çalmadım ama önceden şunları çalıcaz dersen hazır gelirim :)

cihankardes
16/10/2012, 00:04
Tamamdır aga ;)

su bazlı da olur ya. ben şu dolgu verniğini atayım da sonra bi boyacıya bakalım Can.

SteinGP
16/10/2012, 00:13
valla kardeşim ben şakayla karışık söledim o işi ya :D bizim boyacı boyayamaz bunu. müzik aleti boyamak ayrı bişey. ben yinede yapacak yürekli var mı diye bi araştırayım..