PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses Geliyor Yardım

Gkhan
25/07/2007, 23:41
Arkadaslar eve dönüyordum yokuş aşağı gidiyorum 1. viteste araba.Ses hissettim.1 viteste iken rolantide gidiyor ya araba az frene bastım durucak gibi oldu pat pat diye ses gelmeye başladı.2-3 kere yaptım bu olayı frene bastım fln pat pat ses geldi arabadan.;(

Neden kaynaklanıyor olabilir.Büyük bi sorunmudur ?

Egsozdan olabilirmi acaba ?

gokhantr
26/07/2007, 00:01
1.viteste rölantide giderken hızın çok azaldıysa yani durmaya yakın olduysa bu sesler normaldir.

Gkhan
26/07/2007, 00:02
Yok abi ya sanki patlak egsoz sesi gibiydi yani normal olucağını düşünmüyorum.Çok canımı sıktı

Er-NnN
26/07/2007, 00:03
eksozda sıkışan gaz atıyo merak edilcek bi durum olduunu sanmıyorum yüksek devirden düşüşte birçok arabada olur... :)

hatta bunu yapmak için kontak aç kapa yapan çok kişi biliyorum... :D

Gkhan
26/07/2007, 00:06
Alla alla normalmi yani bu pat pat sesi..Yarın servise gidicemde gene size bir danışayım istedim.Offf fena sıktı canımı

microab
26/07/2007, 00:07
Arabayı vurdurarak çalıştırırken,nasıl ki boştaki araç itilir,belli bir hıza ulaştığında araç vitese takılır ve ayak debriyajdan çekildiğinde araç silkelenir çalışmak ister :)

İşte başına gelen olay bunun tam tersi olmuş,viteste devrini yitiren araç stop etmek üzere iken vuruntu yapar sallanır,büyük ihtimalle bu sesi duymuşsundur...

Gkhan
26/07/2007, 00:18
Sizde böyle bir sesle karşılaştınızmı.En azından normal oalrak bakılıyo biraz rahatladım ohhhhhh

microab
26/07/2007, 00:21
Genellikle aniden yanan ışıklara gelindiğinde olabilir.Frene basarsın fakat aracı boşa atmazsın,kısacık bir sürede araç yavaşlar durmak üzere iken hala vitesde ise silkeler-tangır tungur eder :)

Araba silkelenir gibi olduysa devrin çok düşmüşse,araç hala viteste ise bu gürültüyü duyman normal

birotteau
26/07/2007, 10:42
Merhaba Gökhan,

Gecmis olsun. Diger arkadaslarin da belirttigi gibi devir duserken hala viteste kaldiginda olan ses bircok arabada olan normal bir vuruntu sesidir. Aslinda cozumu cok basit; debriyaja basmak. Ben bu senin yasadigini babamin aracinda vitesi 5. viteste unuttugumda yasamistim, artik nasil yavasladiysam.
Tekrar gecmis olsun.
Herkese selamlar
ahmet

the_Algn
26/07/2007, 10:55
Arkadaslar eve dönüyordum yokuş aşağı gidiyorum 1. viteste araba.Ses hissettim.1 viteste iken rolantide gidiyor ya araba az frene bastım durucak gibi oldu pat pat diye ses gelmeye başladı.2-3 kere yaptım bu olayı frene bastım fln pat pat ses geldi arabadan.;(

Neden kaynaklanıyor olabilir.Büyük bi sorunmudur ?

Egsozdan olabilirmi acaba ?
Gokhan kliman açıksa bizim araçlar 2. ve 1. vites te düşük hızda bocalama yapıyor sanırım başına gelen olay budur. Normal. Biraz daha açim örneğin 3. vites gidiyorsun ilerde kırmızı ışık var ayağını gazdan çektin sonra vitesi 2 ye düşürdün tam araç durma hızına gelirken devir 1000-1500 aralığına girdiğinde oralarda bazen bocalama oluyor.Başına gelen olay buysa normal..klima kapalıyken yapmaz bunu..