PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far kumanda butonlarının altındaki kapaklı saklama cebi sorunu.

zoomes
09/10/2012, 14:20
Arkadaşlar benim aracımdaki bu kapaklı cep kapatınca yerine oturmuyor ama boştada durmuyor sadece kapandığı noktadan 2-3 mm arkada sabitleniyor, kapak ile dashboard arasında 2-3 mm boşluk veriyor(yerinden çıkmış gibi duruyor),biraz kurcalayım dedim ama elimde kalacak gibi oldu zorlamadım, belli ki kapağın arkasında ki yaylarda vb. mekanizmada problem var bunu nasıl eski haline getirebilirim arkadaşlar yada tırnak gibi bir şey var o mu kırıldı acaba.
Başına daha önce gelen varsa aydınlatırsa sevinirim.

uraaal
09/10/2012, 14:24
maalesef kronik bir sorun servise giderseniz sanırım mekanizmayı değiştiriyorlar ondan sonra sorunsuz kullanabilirsiniz 5 dklık bir iş.aracı sıfır aldıktan 10 gün sonra falan bende serviste halletmiştim bu işlemi ücretsiz olarak.

zoomes
09/10/2012, 15:35
Teşekkür ederim

aykut27
09/10/2012, 15:36
ilk kez duydum garantısı varsa degıstır ...

mesutkarael
28/11/2012, 23:23
Konunun üzerinden baya geçmiş ama ben genede bir sorayım istedim. acaba arkadaş sorununa bir çözüm üretebilmişmi?

çünkü geçen hafta servise rot ayarı için gittim. galiba o kapak civarından biyerden araç bilgisayara bağlanıyor. bugün farkettimki benim aylardır düzgün duran kapak çaprazlama olmuş. bir taraf içte bir taraf dışta. artık serviste ne yaptılarsa...bende yeni farkettim bugün. yarın servise gidip hesap soracağım...ya zaten burda bir işi doğru yapsalar şaşırırım.

adam ordan bilgisayrmı bağladı açıp bişey mi yaptı bilmiyorum. sapsağlam kapağı mahfetmiş...yarın baya bir döğüş olur servisle...neyse yatın yamuk olan kapağın fotosonu çekip sizinle paylaşacağım..akşamada işlem sonucunu...gazam mübarek ola diyeyim...

abahri
28/11/2012, 23:31
bende de aynı sorun oldu bu son bakımda kendim daha sonra düzelttim.Ancak bu konuda çok haklısınız.şimdiden gazanız mübarek olsun diyelim :)

mesutkarael
28/11/2012, 23:34
acaba nasıl düzelttiniz sorabilirmiyim.? merak ettimde eğer kendi yapabileceğim bişeyse servisin nazı gazı ile uğraşmak istemiyorum? suçu bana atmaya çalışacaklar ama yemezler,,,ya işin kötüsü farketmesem adamlar hiç söylemeyecek...madem bozdun yapta öyle ver ya...

abahri
28/11/2012, 23:42
hocam ben de servisten çıktığımda kapağın yamuk olduğunu düşündüm,ardından dediğiniz gibi kapağın açıldığı aklıma geldi.Açıkçası yol kenarına durdum yerine oturttum.kendiniz aslında yapabilirsiniz,ama benim servis uzakta olduğu için kendim çözdüm.Yine de servise gitmenizi tavsiye derim.tırnak yada başka bir kırık oluşur ardından bir sürü sorun.ben şanslıymışım.tavsiyem servis yönünde olacak.Ama yinede küçük hamlelerle yerine oturtabilirsiniz diye düşünüyorum.Saygılarımla.

mesutkarael
28/11/2012, 23:50
teşekkür ederim...zaten yarın servis yolcusuyum...bana kalırsa o kapak mekanizmasının alt tarafında ikili yay sistemi var...büyük ihtimal onu yamulttular..bir taraftaki yay düz değilde yana doğru çekiyor kapağı...bakalım yarın serviste ne diyecekler...

mesutkarael
29/11/2012, 18:52
bugün servise gittim ve kapağı yaklaşık 10 saniyede yerne denk getirdiler. :) bizim o far düğmelerinin bulunduğu bölüm komple sökülüyor,bilgisaya bağlamak için. düğmelerin alt tarafından çekince olduğu gibi çıkıp geliyor. bundan önceki sökme işleminde o bölümü takarken arka taraftaki bilgisayar soketi kısmı geriye ittirilmemiş ve kapak bir taraftan ona değdiği için çaprazlama kapaıyormuş. servis görevlisi hemen el atıp söktü ve arka kapağın arka kısmına denk gelen yerdeki soketi düzeltti ve tekrar yerine oturttu. ve böylece kapak eski haline döndü. bşına böyle olay gelenler usta aramadan el ile o kısmı söküp arkasından mekanizmaya istediği gibi müdahale edip düzeltebilir. yarın fotoğrafarıda sökülen yeri tam olarak göstereceğim işallah.. bu konuda bana yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkr ederim...