PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jumpstyle Türü Dans Gördünüz mü Hiç?

civcivx
25/07/2007, 14:43
Jumpstyle diye bir müzik türü ve dansı çıkmış ortaya. Eminim daha önceden bilenleriniz vardır ama ben kısa bir süre önce keşfettim. Sanırım ilk olarak Hollanda'dan yayılmış. Müthiş ayak hareketleri var. Müzik olarak her tür dans müziğini -özellikle techno ağırlıklı- "zıplamaya" uyacak şekilde remixlemişler.

https://www.youtube.com/watch?v=tyAvaLsLFl8

Linos
25/07/2007, 14:54
İyiymiş ama bunu yapmaya benim kalp dayanmaz... :D İzlemesi çok zevkli ;)

Ziyaretçi047
25/07/2007, 15:04
valla güzelmiş. tam step hareketi. yağ yakmak için ideal. bizim fitness salonuna önermeliyim.

femoli
25/07/2007, 15:06
bune abi ya adamlar havadamı uçuyor banamı öle geldi nasıl dans bu ..

Ama zevkli bir şey

civcivx
25/07/2007, 15:38
Eheheh evet izlemesi çok zevkli bişey. Eminim yapması daha zevklidir, biraz talim yapmak lazım :P Youtube'da yüzlerce video var. Yabancı müzik kanallarında birkaç video klip te dönüp duruyor şu sıralar. Jeckyll & Hyde - fall diye aratırsanız eğlenceli bir klip bulabilirsiniz.

Er-NnN
25/07/2007, 23:31
zaten şu anda türkiyede de bu dans etkisini göstermeye başlası özellikle underground barlarda underground la karışık olarak yapılıyo... :)

Unique_GOTH
16/09/2007, 21:47
çok güzel bir dans türü zor gibi görünse de bikaç temel hareketi yapabildiğin zaman gerisi geliyo zaten :)

zNz JumpeN
01/07/2009, 16:35
Bu dansı Türkiye'de yaymaya çalışıyoruz grubumuzun adı zNz JumpeN bize ulaşmak ve videolarımızı izlemek isteyen olursa FACEBOOK'tan Burhan Başaran Bilal Furkan Orak ve Samet Doran adlı isimleri ekleyip izleyebilirler.

Bu arada internetten bulabilirsiniz ama yinede ben açıklıyım
Jump Style, 140-150 BPM arası ritmdeki Hardstyle (Aşırı Baslı) parçalar eşliğinde yapılan bir danstır.Bu dansta ayak hareketleri kadar el, kol hareketleri de önem taşır. Çünkü el, kol hareketleri estetik yaratır. Genellikle Hollanda , Belçika , Fransa, Almanya, gibi ülkelerde çok yaygın olan Jump Style Türkiye'de henüz yaygınlaşmamıştır.Dünyadaki en büyük temsilcisi Patrick-Jumpen ve Dj Dion Jumpendir. Ayrıca HardJump diye bir kolu da vardır.Bu diğer jumpstyle a göre biraz daha zor ve ayak adımları daha sert ve daha hızlı olmak gerekir.

erhan
01/07/2009, 17:33
valla tam benlik bir dans türü ancak önce göbeği normal seviyeye getirmek lazım ki rahat hareket edebileyim :) bizim gibi kilolu ve yaşlılar için 70-80 BPM hzıında ritimlerle olanı vamı acaba