PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG konusunda yardım...

HarbiAslan
04/10/2012, 14:53
Arkadaşlar Herkese Merhaba,

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle uzun bir süredir siteye bakamıyordum, bundan sonra elimden geldiğince sizleri takip etmeye çalışacağım tekrar.

LPG konusunda değerli yardımlarınıza ihtiyacım var,

Aracım 2011 model, 1,5 yıldır kullanıyorum , garantisi devam etmekte.

Garantiyi bozmayacak şekilde Serviste taktırmak istiyorum ama fiyatı 1800 lira gibi bir seviyede.

Ayrıca önemli bir ayrıntı şu ki - Karaman'daki Fiat bayisinin verdiği "1400" - liralık fiyat.

1. Servis garantisinde LPG kitini ne kadara taktırdınız, toplam maliyet ne oldu ?

2. Karaman'daki servise LPG taktıran var mı ? yada bu bayi neden bu fiyata takıyor ? arada 400 lira fark var...

3. LPG kitinde S&S özelliğinin çalışmadığı söyleniyor ? bu doğru mu?

4. S&S dışında başka bir sorun var mı?

5. Servis garantili LPG taktırdığımı varsayarak herhangi bir arıza durumunda LANDİ RENZO bayileri bakabiliyor mu arızaya ? yoksa illa ki takan servis mi bakmak zorunda ?

Değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Görüşmek dileğiyle, kazasız günler...

yolcu27
04/10/2012, 20:42

ss calısır fakat motor stop ettiginde lpg beynide kapanır böylece yeniden calıstıgında benzin ile çalışıyor sonra tüpe geçiyor. yetkili serviste taktırmadığımdan dolayı diğer soruların cevabını bilmiyorum :)

HarbiAslan
05/10/2012, 08:55
:) teşekkür ederim bu bilgi için. Diğer sorulara da yanıt alabilirsem iyi olur, bu günlerde taktırmayı düşünüyorum çünkü.

Ziyaretçi051
05/10/2012, 09:14
1. Servis garantisinde LPG kitini ne kadara taktırdınız, toplam maliyet ne oldu ?

Şu andaki fiyatlar minimum 1700 tl lpg kiti 25 tl sızdırmazlık 150 tl muayene 60 tl ruhsat 15 tl ek1 belgesi

2. Karaman'daki servise LPG taktıran var mı ? yada bu bayi neden bu fiyata takıyor ? arada 400 lira fark var...

servislerdeki kitler araçlarımıza uygun olarak imal edilir bütün sızdırmazlık elemanları ve bağlantı elemanları özeldir dışardaki kitlerle arasında dağlar kadar fark var, önce güvenlik

S&S çalışır fakat ilk çalıştırmada benzinle çalıştığından bu özelliği kapatmanız en doğrusu

4. S&S dışında başka bir sorun var mı?

Yaklaşık 2 yıldır takıyoruz şu ana kadar yaşadığımız bir sıkıntı yok

5. Servis garantili LPG taktırdığımı varsayarak herhangi bir arıza durumunda LANDİ RENZO bayileri bakabiliyor mu arızaya ? yoksa illa ki takan servis mi bakmak zorunda ?

hem fiat hemde italatçı firma garantisinde yani herhangi bir arıza durumunda landirenzo bayileride garanti kapsamında müdahale ediyor.

^^Cem^^
05/10/2012, 12:30
Şu anda Deha Oto Şişli'deyim 1.2 S5 aracıma lpg dönüşümü yapılıyor, 1900 TL fiyat verildi. S&S hakkında bilgim yok ama İstanbul güncel fiyat bu.

pronumber
05/10/2012, 12:44
1800 tl ye izmir merkez fiat serviste taktırdım.

S&S konusunda cevabı vermişler size.

sorun olarak görürseniz eğer, araç daha gürültülü çalışmaya başladı. onun dısında bir sıkıntı yok. hos daha dün taktırdım zamanla netleşir herşey.

HarbiAslan
05/10/2012, 15:17
;

abi bilgiler için çok teşekkür ederim, çok yardımcı olacak bunlar bana.

"Yaklaşık 2 yıldır takıyoruz şu ana kadar yaşadığımız bir sıkıntı yok" dediniz ! galiba serviste çalışıyorsunuz ?

cem & pronumber ; teşekkür ederim arkadaşlar bilgiler için.

Yetkili servise taktıracağım kısa zamanda.

emrahisilti
05/10/2012, 19:43
fiat servislerinde çok pahalı takılıyor.Ben olsam gidipte serviste taktırmam.Bir çok servis zaten dışardaki lpgcilerle anlaşmalı siz aracınızı bırakıyorsunuz onlarda gidip anlaşmalı olduğu yere bırakıyor.Fiat servisleri araya kar koyuyor.

^^Cem^^
06/10/2012, 19:19
Benim dönüşümü serviste yaptılar dışarıya gönderilmiyor başındaydım, şunu söylediler fiat garantiyi bozmadığı için 200 TL ye yakın katılım payı alıyormuş. Benim araç 1242 cc olduğundan kit uymadı enjektörler daha büyük ve orjinal kit'in yazılımına müdehale edilemiyormuş. Bunun yerine landirenzo evo kit takıldı fiyatı daha ucuzmuş fakat dolum yeri tampona takılıyordu kabul etmedim farkını vererek orjinal kitteki gibi depo kapağının üzerine taktırdım yine 1900 TL ye geldi.

HarbiAslan
08/10/2012, 11:47
sss33 ;

bu bilgiler çok önemli. aradaki fiyat farkının kaynağı bu olsa gerek. ama şöyle de bir durum var , garantisi olduğu için herhangi bir arıza durumunda serviste fiat uyumlu yazılım yüklenebilir ? yanlış mı ? ayrıca şunu söyleyeyim, ben Adana'dayım, Adıyaman'a gidip gelmek zaten aradaki farkın yarısından fazlasına mal olacak. o kadar yol gitmeye değmez diye düşünüyorum.

emrahisilti;

serviste taktırmak daha iyi bence. fiyat farkı olacak ama bu kadar olması hoş değil. dışarıda brc,atiker,lovato markalarını 900 TL ile 1200 TL civarında takıyorlar arada 600-900 tl gibi bir fark var servis ile. ama garanti olayından ötürü serviste taktırmak istiyorum, 1,5 yıl daha garantim var, bir kaç ay içinde garantiyi 5 yıla uzatacağım için risk almak istemiyorum dışarıda taktırarak.

Cem ;

200 TL'den fazlasını alıyorlar bence. yukarıda dediğim gibi bu işin maliyeti max 1200 TL.

^^Cem^^
09/10/2012, 22:54
Şirkette iki arkadaşım atiker kullanıyor, biri aracı aldığında üzerindeydi diğeride 950 TL'yeni taktırdı. İkiside gayet memnun benim servise 1900 TL ödeyerek dönüşüm yaptırmamın sebebi hem garantiyi bozmamak, hemde ileride sorun yaşarsam karşımda düzgün bir muhattap bulmaktı.

Hepimiz yaşamışızdır sanayide yapılan bir işçilik ileride sıkıntı yaratırsa sorun için gittiğimizde "abi bir sürü marka modele bu uygulamayı yapıyoruz bi sende sorun çıktı senin sorun başka birşeyden kaynaklanıyordur." şeklinde en mantıklı ve makul bir insanı bile katil olma yolunda tetikleyen genel hizmet veren, kiminin memnun, kiminin memnun olmadığı fakat ismi cismi olmadığından kötü reklamını kimsenin duymaması nedeniyle her zaman parayı götüren kişilerle mutlaka karşılaşmışızdır.

1900 TL güzel para ben yukarıda belirttiğim sorunlarla karşılaşarak servis ve tüpçü arasında mekik dokumamak adına bu parayı gözden çıkardım. Sorun olursa tüp yada benzin sorumluluğu Fiat'a aittir, tepelerine çökerim :)

Bu arada ilk depo 36 L. aldı 2.73 TL den yaklaşık 100 TL gaz aldı ve şuanda 180 km yaptım gösterge 1-2 diş arasında geziniyor. Sanki max 300 km gidecek gibi eğer öyle olursa boşu boşuna o kadar para vermiş olacağım zira aracım bir depo benzin yani yaklaşık 200 TL ile 550 - 600 km. arası gidiyordu. Net sonuç alabilmek için istikrarlı bi şekilde günlük kullanımım dışında ekstra hiç bir yere gitmedim bakalım ne kadar gidecek sonucu yazacağım.

HarbiAslan
10/10/2012, 09:49
Cem;

Haklısın, karşımızda sorunlarımıza çözüm üretmesi gereken bir servis olmalı. bende o kadar para vereceğim bunun karşılığını almak isterim. dediğin gibi sağda solda 900-1000 TL'ye lpg taktırıp sonra başımızı ağrıtmak var.

yalnız 100 TL'lik gaz aldığını ve 180 km yol yaptığını belirtmişsin. bir sıkıntı var gibi görünüyor. şehir içinde bile min. 400 km falan kullanman lazım diye düşünüyorum. daha tecrübeli arkadaşlarım mutlaka bilgi verecektir ama bence bir problem var gibi, servise danıştın mı ?

alibaba06
10/10/2012, 10:14
Hocam LPG göstergesindeki lambalar aldatmaca :)
Basınçlı gazı tam olarak ölçmek zor zaten, sanırım tankın ağırlığından felan bişeyler hesaplıyor sistem kendince ama ona pek takılmayın.
Kırmızı yanınca yarıdan biraz az oluyor depo.
ben kırmızı yanınca dolduruyorum, 20-22 lt alıyor :D içinde 16-18 lt var demekki :)

Şirkette iki arkadaşım atiker kullanıyor, biri aracı aldığında üzerindeydi diğeride 950 TL'yeni taktırdı. İkiside gayet memnun benim servise 1900 TL ödeyerek dönüşüm yaptırmamın sebebi hem garantiyi bozmamak, hemde ileride sorun yaşarsam karşımda düzgün bir muhattap bulmaktı.

Hepimiz yaşamışızdır sanayide yapılan bir işçilik ileride sıkıntı yaratırsa sorun için gittiğimizde "abi bir sürü marka modele bu uygulamayı yapıyoruz bi sende sorun çıktı senin sorun başka birşeyden kaynaklanıyordur." şeklinde en mantıklı ve makul bir insanı bile katil olma yolunda tetikleyen genel hizmet veren, kiminin memnun, kiminin memnun olmadığı fakat ismi cismi olmadığından kötü reklamını kimsenin duymaması nedeniyle her zaman parayı götüren kişilerle mutlaka karşılaşmışızdır.

1900 TL güzel para ben yukarıda belirttiğim sorunlarla karşılaşarak servis ve tüpçü arasında mekik dokumamak adına bu parayı gözden çıkardım. Sorun olursa tüp yada benzin sorumluluğu Fiat'a aittir, tepelerine çökerim :)

Bu arada ilk depo 36 L. aldı 2.73 TL den yaklaşık 100 TL gaz aldı ve şuanda 180 km yaptım gösterge 1-2 diş arasında geziniyor. Sanki max 300 km gidecek gibi eğer öyle olursa boşu boşuna o kadar para vermiş olacağım zira aracım bir depo benzin yani yaklaşık 200 TL ile 550 - 600 km. arası gidiyordu. Net sonuç alabilmek için istikrarlı bi şekilde günlük kullanımım dışında ekstra hiç bir yere gitmedim bakalım ne kadar gidecek sonucu yazacağım.

^^Cem^^
10/10/2012, 23:47
Henüz gaz bitmedi bugün 210 km oldu 1-2 diş arası gidip geliyor, bir ara dik rampa inerken kırmızı yandı parkederken yine 2 diş gösteriyordu. En az 400 km. gitmesini umuyorum çünkü diğer türlü bir avantajı olmayacak. Servisle henüz görüşmedim çünkü diğer lpg kullanan arkadaşlarım göstergede oynamalar olduğunu söyledi ayrıca usta 3 - 4 depo bittikten sonra gel ayarlarına bakalım demişti.

alibaba06 dediğin gibi ilk dolumda depo boştu 100'e doldu, tekrar doluma gittiğimde 70 -80 arası dolarsa benzine göre km'de ortalama 10 krş kardayız (300 km. yol gidersem), şimdilik tek tesellim benzin ibresinin sinir bozucu hareketlerini görmemem hala 4/3'ünden fazlası dolu duruyor, dönüşüme gitiğim gün neyse o :)

İlk defa lpg kullanıyorum bu konuda acemiyim bekleyip göreceğim sonucu, Cumartesi günü sızdırmazlık ve muayene için randevu aldım inşallah sorun çıkmaz. EK1 belgesini aldığım yer sadece tek yaprağı onaylat yoksa trafikte iki yaprak parası verirsin dedi. Tamam dedim ama oraya gittiğimizde adamların eline mahkumuz nereyi isterse onaylar :D Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

emrahisilti
10/10/2012, 23:53
ben tüm işlemleri yapmış biri olarak söylüyorum;
öncelikle sızdırmazlık raporu alıyorsunuz 25 tl
şöförler cemiyetinden ek1 belgesi alıyorsunuz (2 tane) benim lpgci düzenliyormuş 20 tl verdim gerçek fiyatı nedir bilmiyorum
muayeneye gidip 150 tl bayılıyorsunuz
en son trafiğe gidip 58 tl yaprak parası 2 tl de dosya parası veriyorsunuz ve bitiyor.
ben yarın ruhsatımı almaya gideceğim

not:emniyet ve muayene ye mutlaka randevu ile gidin.

ZAK1980
11/10/2012, 00:08
ben tüm işlemleri yapmış biri olarak söylüyorum;
öncelikle sızdırmazlık raporu alıyorsunuz 25 tl
şöförler cemiyetinden ek1 belgesi alıyorsunuz (2 tane) benim lpgci düzenliyormuş 20 tl verdim gerçek fiyatı nedir bilmiyorum
muayeneye gidip 150 tl bayılıyorsunuz
en son trafiğe gidip 58 tl yaprak parası 2 tl de dosya parası veriyorsunuz ve bitiyor.
ben yarın ruhsatımı almaya gideceğim

not:emniyet ve muayene ye mutlaka randevu ile gidin.
Emrahın belırttıgı gıbı Emnıyet ve muayeneye randevu ıle gıdın helekı emnıyet sıra beklemek yok polıs sızı beklıyor resmen ıslemler randevu ıle cok rahatlatıldı sabah gıt numara al bekle bosuna zaman kaybıy resmen bu arada ek1 belgesının ucretı kım nekadara tutturursa 10-15-20-25

^^Cem^^
11/10/2012, 00:10
Böyle prosedürü bol ve keskin sınırları olan işleri hiç sevmiyorum siz kurtarmışsınız. Dertsiz bir şekilde bende atlatırım inşallah.

Sızdırmazlık için Dudullu'dan saat 13:00'e muayene içinde TUVTURK Sultanbeyli'den saat 15:00'e randevu aldım ne kadar sürüyor sızdırmazlık bilmiyorum umarım yetişiriz TUV'e.

emrahisilti
11/10/2012, 00:12
sızdırmazlık 10dk civarı sürüyor.Alet ile motordan ve tanktan sızdırmazlık testi yapılıyor ardından evrak düzenleniyor ve bitiyor.

^^Cem^^
11/10/2012, 00:18
Emrahın belırttıgı gıbı Emnıyet ve muayeneye randevu ıle gıdın helekı emnıyet sıra beklemek yok polıs sızı beklıyor resmen ıslemler randevu ıle cok rahatlatıldı sabah gıt numara al bekle bosuna zaman kaybıy resmen bu arada ek1 belgesının ucretı kım nekadara tutturursa 10-15-20-25

EK1 hallettim şirkette bir arkadaşımın tanıdığı varmış ruhsatı faksladım 15 TL'ye kapıya kadar getirdi sağolsun.

Belgeler tam, araç zaten 4000 km. önce bakımdan çıktı, trafik seti fazlasıyla var, sızıntı varmı diye her çalıştırdığımda aracın etrafında dört dönüyorum, emisyon ölçümünüde yaptırdım dönüşüm sırasında.

Ama işte böyle işlerde nedense hep bir aksilik çıkarya o yüzden huzursuzum kaç gündür, bir an önce halletsemde kurtulsam.

emrahisilti
11/10/2012, 00:22
benim bu işlerim hep ters gider.Benim gitmediyse sizinkinde sıkıntı olmaz :))

^^Cem^^
11/10/2012, 00:26
benim bu işlerim hep ters gider.Benim gitmediyse sizinkinde sıkıntı olmaz :))

İnşallah :D

ZAK1980
11/10/2012, 00:59
EK1 hallettim şirkette bir arkadaşımın tanıdığı varmış ruhsatı faksladım 15 TL'ye kapıya kadar getirdi sağolsun.

Belgeler tam, araç zaten 4000 km. önce bakımdan çıktı, trafik seti fazlasıyla var, sızıntı varmı diye her çalıştırdığımda aracın etrafında dört dönüyorum, emisyon ölçümünüde yaptırdım dönüşüm sırasında.

Ama işte böyle işlerde nedense hep bir aksilik çıkarya o yüzden huzursuzum kaç gündür, bir an önce halletsemde kurtulsam.
Yenı arabada bır sey cıkmaz gecer muayeneden sen evrakların alayını yanında gotur satıstan ıtıbaren ne varsa bır klasore koy gıt ben oyle yaptım tedbırımı aldım hıc bır sıkıntı cıkmadı gectım muayeneden aracta 3 yasında

aaaaaaaaa
11/10/2012, 08:29
Bende arabama lpg taktırmayı düşünüyorum 2007 1.4 grand pupto

1: Hangi markayı önerirsiniz
2: Rize-Artvin-Trabzon bu işi kim daha iyi yapıyor bildiğiniz usta varmı?
3: lpg farkını görürmüyüm (maddi olarak) maşallah benzini su niyetine içiyor arabam :)

Cevaplar için şimdiden tşk.ederim..

emrahisilti
11/10/2012, 12:08
Bende arabama lpg taktırmayı düşünüyorum 2007 1.4 grand pupto

1: Hangi markayı önerirsiniz
2: Rize-Artvin-Trabzon bu işi kim daha iyi yapıyor bildiğiniz usta varmı?
3: lpg farkını görürmüyüm (maddi olarak) maşallah benzini su niyetine içiyor arabam :)

Cevaplar için şimdiden tşk.ederim..

fiatta grand pupto diye bir araç yok.Sizinki hangisi acaba ? lpg konularını incelerseniz tüm bilgileri bulabilirsiniz

^^Cem^^
12/10/2012, 08:45
Arkadaşlar dün akşam 320 km. menzilde kırmızı yandı bu sabah 350 km. de kuruçeşme opet'ten 74,25 TL'ye fulledim 28,45 L. gaz aldı yani ortalama 100 km'de 8.1 L. yaktı yol bilgisayarı ortalama tüketim değeride 8.2 gösteriyordu zaten. Bu sıralar güzergahımda çok fazla bölgede yol çalışması olduğundan normalden daha fazla trafiğe giriyorum.

Genel olarak ortalama tüketimim benzinde 7.2 L. di.

Birde şu var Maslak opet'te lpg 2,73 TL iken Kuruçeşme'de 2,61 TL gaz fiyatlarının değişken olduğunu forumdan araştırdığım kadarıyla biliyordum fakat aynı bölgede aynı markada bu kadar fiyat farkı olması beni şaşırttı.

TL olarak ortalama 22 krş yaktım. Bunu benzine göre oranlarsak %40'a yakın daha ucuz yol aldım.

Yarın sızdırmazlık ve muayeneyi halledip, ruhsatada işlettim mi artık arabanın keyfini daha rahat sürebilirim.

1 hafta öncesine kadar neden dizel almadım diye kendime kızarken şu anda iyiki benzinli almışım diyorum :D

aaaaaaaaa
12/10/2012, 08:57
fiatta grand pupto diye bir araç yok.Sizinki hangisi acaba ? lpg konularını incelerseniz tüm bilgileri bulabilirsiniz

canım cigerim :) pupto yu punto olarak algılayamıyorsan git kendini bir uçurumdan at (iş güzarlık yapma) bilgin yoksa kalabalık etme :) anladınmı canım cigerim..

emrahisilti
12/10/2012, 10:40
canım cigerim :) pupto yu punto olarak algılayamıyorsan git kendini bir uçurumdan at (iş güzarlık yapma) bilgin yoksa kalabalık etme :) anladınmı canım cigerim..

Anladim abi cok ozur dilerim

pronumber
12/10/2012, 12:29
ya arkadaslar 1-2 sorum var; ( yetkili servis fiat merkez de garantisi bozumadan landirenzo kit taktırmıştım )

1- benzinden lpgye ya da benzinden lpgye geçerken herhangi bir sesli uyarı yok,normalmidir ?
2-lpg dolum yeri tampona yapıldı, benzin kapağına değil. hatta taktırmadan önce özellikle sordum ve bana benzin kapağına değil tampona yapılıyor mecburen dediler, bu normalmidir?

emrahisilti
12/10/2012, 12:36
ya arkadaslar 1-2 sorum var; ( yetkili servis fiat merkez de garantisi bozumadan landirenzo kit taktırmıştım )

1- benzinden lpgye ya da benzinden lpgye geçerken herhangi bir sesli uyarı yok,normalmidir ?
2-lpg dolum yeri tampona yapıldı, benzin kapağına değil. hatta taktırmadan önce özellikle sordum ve bana benzin kapağına değil tampona yapılıyor mecburen dediler, bu normalmidir?

2side normal bir sıkıntı yok.Benim dolum tamponun altında görünmüyor

Ziyaretci032
12/10/2012, 12:38
Anladim abi cok ozur dilerim

ulan emrah :)

emrahisilti
12/10/2012, 12:42
ulan emrah :)

:):)

pronumber
12/10/2012, 12:48
2side normal bir sıkıntı yok.Benim dolum tamponun altında görünmüyor

teşekkürler. ama keske benzin kapağının oraya yapsalardı, yani yapılabildiğinden emin olsam ısrar ederdim aslında neyse artık kısmet değilmiş :)

emrahisilti
12/10/2012, 12:50
teşekkürler. ama keske benzin kapağının oraya yapsalardı, yani yapılabildiğinden emin olsam ısrar ederdim aslında neyse artık kısmet değilmiş :)

plan projeyle ilgilidir herhalde.

pronumber
12/10/2012, 12:59
plan projeyle ilgilidir herhalde.

neyse hayırlısı artık. bi de bi vakit bulup ruhsata işletebilsem tam olacak :)

HarbiAslan
12/10/2012, 13:36
Halil;

güzel bir soru sormuş. bende daha önce lpg uygulaması yaptıran arkadaşlardan depo girişinin benzin kapağı içine monte edildiğini duydum. tamponda olması hoş olmuyor bence. benzin girişinin bulunduğu yere montajı yapılmıyor muydu ?

^^Cem^^
12/10/2012, 14:52
Ben depo kapağının üzerinde olması için kit satın aldım 170 TL

HarbiAslan
17/10/2012, 09:57
Herkese Selamlar,

LPG işi yatacak gibi duruyor. Bayiyle konuştum aracın 1,5 gün kalması gerekiyor dedi. LPG takılması için bu kadar zaman bana çok geldi. Adana'dayım ben, aracı mersine bırakmam gerekiyor. Bunu da sanırım biraz zor yapabilirim. Malumunuz iş-güç. Kit takılması için 1,5 gün süre bana fazla geldi onu da söyleyim.

emrahisilti
17/10/2012, 10:27
Herkese Selamlar,

LPG işi yatacak gibi duruyor. Bayiyle konuştum aracın 1,5 gün kalması gerekiyor dedi. LPG takılması için bu kadar zaman bana çok geldi. Adana'dayım ben, aracı mersine bırakmam gerekiyor. Bunu da sanırım biraz zor yapabilirim. Malumunuz iş-güç. Kit takılması için 1,5 gün süre bana fazla geldi onu da söyleyim.

çünkü o muhteşem fiat servisleri "özel kit araca uygun kit lafı altında elindeki aracı gidiyo lpgciye veriyo ondan sonra "araca çok özel kit" takılıyor.

HarbiAslan
17/10/2012, 11:10
çünkü o muhteşem fiat servisleri "özel kit araca uygun kit lafı altında elindeki aracı gidiyo lpgciye veriyo ondan sonra "araca çok özel kit" takılıyor.

lpg takılma işlemi max 6-7 saat sürsün hadi anlarım da 1,5 gün ne yapacak onu çözemedim. aynı şeyi söylüyorlar, araca uygun özel kit takılıyormuş :) altı üstü lpg takacan uzaydan kit ithal etmeyecen, arada 3-5 arabaya daha zaman ayırıyorlar bence ondan bu süreyi istiyorlar. bu iş benim için büyük ihtimal yatar. Adana'daki servislerde başlarsa lpg uygulaması yaptırırım , yoksa böyle devam. aracı az kullanırız bizde ne yapalım.

Ziyaretçi051
17/10/2012, 13:03

Emrah genelleme yaparak yazma istersen burada o lafı en fazla eden benim bende araca kendi ellerimle takarım bundanda zevk alırım ::) adam gümüşhaneden ankaraya geldi aynı gün montajı yaptık, sızdırmazlık raporunu aldık extra işlerini yapıp akşam saat 10 da yolcu ettik :sweatingbullets:

emrahisilti
17/10/2012, 13:35
Emrah genelleme yaparak yazma istersen burada o lafı en fazla eden benim bende araca kendi ellerimle takarım bundanda zevk alırım ::) adam gümüşhaneden ankaraya geldi aynı gün montajı yaptık, sızdırmazlık raporunu aldık extra işlerini yapıp akşam saat 10 da yolcu ettik :sweatingbullets:

bey kesinlikle sizinle alakası yok yanlış anlaşılma olmasın.

emrahisilti
17/10/2012, 13:36
lpg takılma işlemi max 6-7 saat sürsün hadi anlarım da 1,5 gün ne yapacak onu çözemedim. aynı şeyi söylüyorlar, araca uygun özel kit takılıyormuş :) altı üstü lpg takacan uzaydan kit ithal etmeyecen, arada 3-5 arabaya daha zaman ayırıyorlar bence ondan bu süreyi istiyorlar. bu iş benim için büyük ihtimal yatar. Adana'daki servislerde başlarsa lpg uygulaması yaptırırım , yoksa böyle devam. aracı az kullanırız bizde ne yapalım.

ben 12 de bırakmıştım 5te teslim aldım.Benim tavsiyem bi şekilde zaman uydurun taktırın.Şuan her yaptığınız km zarar

HarbiAslan
17/10/2012, 14:44
ben 12 de bırakmıştım 5te teslim aldım.Benim tavsiyem bi şekilde zaman uydurun taktırın.Şuan her yaptığınız km zarar

sen 12 de bırakıp 5 te teslim almışsın. bana 8 de bırakıp ertesi gün 11-12 de alacaksınız diyorlar.

biyologX
17/10/2012, 15:41
Ben Ankarada oturuyorum servise lpg taktırması için başvurdum. Salı günü arabayı alıp Perşembe teslim edelim dediler. Kit takılması + sızdırmazlık + araç muayenesi için 3 gün süre istediler.

Servis Landirenzo takacaklarını ve onu önerdiklerini söyledi. 2350 fiyat çekti. Direk çıktım.

Tüm lpg dönüşüm merkezlerinin bayilerini dolaştım ve en sonunda Lavoto'da karar kıldım.

Geçen ay saat 10.00 da arabamı bayiye Bıraktım. 16.00 civarı herşey hazır bir şekilde teslim aldım. Deneme sürüşüne çıktık ustayla 1 saat kullandık. 1250 ye hallettim. Ertesi gün sabah 1 Saatte sızdırmazlığını aldım aynı gün muayenesini yaptırdım. Yani 1.5 günde bitti..

Bence kendin iyice araştır yap tüp taktırma 5 saati geçmiyor..

HarbiAslan
17/10/2012, 16:31
Gökhan kardeş ;

önümde seçeneğim yok malesef. Ya mersin'e 1,5 gün bırakacam arabayı ya da taktırmayıp bekleyecem. Çalıştığım için aracı mersine bırakıp 1,5 gün sonra teslim almaya gitmem çok zor...

bu 1,5 gün işinden kıllandım biraz da. dediğim gibi aracı elimden geldiğince az kullanıp Adana'da hizmet verilmesini bekleyecem. Şehir dışına arabayı bırakıp gelemem. hiçbir servisin böyle birşey söyleme ve yapma hakkı yok kanımca, sonuçta her işin bir süresi var. fabrikaya yeni üretim yaptırmıyorsun, ne yapılacağı belli, her arabanın işi 1,5 gün sürseydi...... kimse uğraşmazdı işin doğrusu

pronumber
17/10/2012, 16:56
sizin yine iyi; izmir fiat merkez serviste aracı salı akşam bıraktım perşembe akşam teslim aldım. Lpg açma kapama butonunu direksiyonun yanındaki çekmece gibi şeyin içine koymalarını rica ettim ( görünmesini istemedim ) ancak "özel kit" taktıklarndan bu kadar sürede yapabilmiş ve isteğimi yerine getirememişler :) bu arada 1800 TL ye taktırdım 250 civarı da sızdırmazlık muayene ruhsat vs tuttu.

emrahisilti
17/10/2012, 17:53
Kendi yapanlari tenzih ediyorum bu servislere para kaptirmayin arabayi veriyisonuz onlarda baskalarina veriyor

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

mehmetvyz
17/10/2012, 21:56

Aracıma LPG kiti taktırmadan önceki araştırmalarımda LPG girişinin benzin depo kapağı yanına konulabildiğini gördüm, küçük bir aparatı da var, bayağı güzel de görünüyor, yalnız okuduklarımdan sızıdırmazlık raporu alımında problem olduğunu okumuştum, bu yüzden yaptırmadım, sızıdırmazlık raporu alırken kontrol eden mühendis tamponun altındaki LPG girişini farketmedi, depo kapağını açıp baktı :D orda değil sağ altta dedim :D "depo kapağına yerleştiriyorlar" diye söylenmişti:)