PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Emotion mjet cam tavan hakkında kafama takılanlar?

multispace
04/10/2012, 00:51
selamlar...

başlıkta belirttiğim araçtan almayı düşünüyorum. dizel 90 hp olan. cam tavan olması benim için önemli. bu skydome dediğimiz şey sık bozulan birşey midir arkadaşlar ? su alma problemi yaşayan oldu mu ?

bu aracın standart donanımının ne oldugunu bir türlü bulamadım arkadaşlar.
yardımcı olur musunuz ?

aracın sarf bakım malzemesi pahalı mıdır kronik sorunları nelerdir ? alırken surasına dikkat et diyebileceğiniz yerleri var mıdır ? yol tutuşu nasıldır ? izolasyonu ne durumda ?

cevaplarınız benim için önem arz etmektedir

ares666
04/10/2012, 08:43
selamlar...

başlıkta belirttiğim araçtan almayı düşünüyorum. dizel 90 hp olan. cam tavan olması benim için önemli. bu skydome dediğimiz şey sık bozulan birşey midir arkadaşlar ? su alma problemi yaşayan oldu mu ?

bu aracın standart donanımının ne oldugunu bir türlü bulamadım arkadaşlar.
yardımcı olur musunuz ?

aracın sarf bakım malzemesi pahalı mıdır kronik sorunları nelerdir ? alırken surasına dikkat et diyebileceğiniz yerleri var mıdır ? yol tutuşu nasıldır ? izolasyonu ne durumda ?

cevaplarınız benim için önem arz etmektedir

sık bozulmaz kardeşim eğer her bakımda serviste kızaklarını falan güzelce temizleitirsen bişi olmaz. bu araçtan bende var su alma problemi falan yok kronik bir arıza ile karşılaşmadım. genel puntoda ne kroniklik varsa o. standart donanım olarak 15" alaşım jant 6 hava yastığı elektirkli bel desteği hillholder yokuş kalkış desteği. esp başka da fark yok. birde 90 lıkların turbosu farklı geometrik turbo diye bişey. aracı alırken yetkili bir serviste expertiz yaptır ne var ne yok hepsini söylerler sana. güzel araç yakıyı 75 liklerden biraz fazla sert kullanıyorsan fabrika değerlerini tuturamzsın peşin söliyim. ben fabirka verilerinden 2 litre daha fazla yakıyorum ama kafama göre kullanıyorum. motoru sağlamdır korkun olmasın birde bulabiliyorsan bence en önemlisi yetkili servis bakımlısını bulmaya çalış 3 5 fazla ver yetkili servis bakımlı olsun için rahat olsun...

multispace
04/10/2012, 11:42
çok teşekkür ederim..
aracın yol tutuşu nasıldır ?
klasik yağ su bakımları ne kadar tutuyor ?
motor sesini içeri çok alıyor mu ?

Honor COOPER
04/10/2012, 18:58
Esp ile birlikte mükemmel diyebilirim ama bu sadece Emotion ve güvenlik paketli dynamic için geçerli.

multispace
04/10/2012, 21:14
arıyoruz bakalım inşallah bulurum :) var mı bildiğiniz temiz cam tavan emotion ?

JASMINE
04/10/2012, 21:19
Murat ilanlar kısmında satılık araç ilanlarına bir bak istersen.

multispace
04/10/2012, 23:07
abla baktım da kafama yatan göremedim belki de gözümden kaçmıştır .. var mı tavsiye edebileceğin

makeles
05/10/2012, 00:34
o kadar isteklisin ki aracı satasım geldi. :)

5 yılını doldurmak üzere canavar maşallah.

multispace
05/10/2012, 00:48
satıyorsaniz ciddi anlamda ilgilenirm :) ama cam tavan emotionsa Ali abi :)

multispace
07/10/2012, 17:01
anladıgım kadarıyla burada toparlayayım, punto almak isteyen olursa faydası olur. eksik kaldığım yerlerde müdahale ederseniz sevinirim :)

-aracta city motorunun arızalanması, sinyal kolunun bozulması, airbag sargısının kopması kronik sorun olarak göze çarpmakta. sargının kopmasıyla kornanın calişmaması direksiyon tuşlarının calışmaması sonucu ortaya cıkmakta . yedek parça fiyatlarını araştırdıgımda pek pahalı olmadığını gördüm. sarf malzemeleri normal fiyatlarda. örneklendirmeye gerek duymadım. multijet motorların gayet optimal ve yeterli performans sergilediğini söylemiş kullanıcılar. sky dome cam tavanlı versiyonlarda cam tavanın bakımlarını yapmak gerekiyor ( kızakları yağlamak temizlemek kronik sorun olarak algılanmasın ) yoksa arıza ortaya cıkabiliyor. punto da göze carpan eksikliklerden biri de sanırım hız sabitleyici ..