PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : T-JET'e BRC mi LOVATO mu?

Ziyaretçi049
26/09/2012, 18:36
Arkadaşlar aracıma LPG sistemi taktırtmak için biraz araştırma yaptım LOVATO veya BRC taktırayım diyorum

BRC Kit'in fiyatını 1850TL olarak söylediler, Regülatör 1500mbar borular 8mm olacakmış

LOVATO ise 1350TL olarak söylediler ama adam Regülatör'ün istediğin barı bastığını söylüyor hatta BMW 740 a bile taktıklarını söylüyorlar sorun olmuyor dedi.

Lovato benim arkadaşımın Mazda 3 aracında'da var sorunsuz ama o araç 105hp ve atmosferik motor.

Sizce ne yapsam? BRC buradan okuduğuma göre 1600TL civarı ama bizim buradakiler inmiyor o fiyata Lovato'nun kalitesi iyi ama adamlar inatla normal sistem senin aracı kaldırır diyor.

emrahisilti
26/09/2012, 19:21
ben gasitaly taktırdım 2sinden de daha uygun fiyatlı.1 haftadır kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok.atmosferiklere takılan ile turboya takılan lpg kitleri farklı.BRC banada 1800 tl gibi bir fiyat vermişti.

Ayberk0616
26/09/2012, 20:38
Ben BRC yi 1500 e taktırmışsım
BRC gayet güzel tavsiye ederim

mutunch
26/09/2012, 21:45
Ayberk gibi aynı yerde ben de BRC taktırdım 13 ay önce. 20000 km sınırındayım ve de memnunum. Regülatörün büyük olmaması ne gibi sorun yaratır bilemiyorum, ancak Mocan benim araca 8 mm değil 10 mm boru takmıştı 1500 mbar lık regülatöre. Haliyle 1500 1200den fazla gaz çekecek, o knu belki sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

Ziyaretçi049
26/09/2012, 21:56
ben gasitaly taktırdım 2sinden de daha uygun fiyatlı.1 haftadır kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok.atmosferiklere takılan ile turboya takılan lpg kitleri farklı.BRC banada 1800 tl gibi bir fiyat vermişti.

Emrah sendeki regulator ve borular kaclik peki?

Ziyaretçi049
26/09/2012, 22:00
Ayberk gibi aynı yerde ben de BRC taktırdım 13 ay önce. 20000 km sınırındayım ve de memnunum. Regülatörün büyük olmaması ne gibi sorun yaratır bilemiyorum, ancak Mocan benim araca 8 mm değil 10 mm boru takmıştı 1500 mbar lık regülatöre. Haliyle 1500 1200den fazla gaz çekecek, o knu belki sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

Regulator 1500 luk olunca cokmu yakıt yakıyor bu seferde? Landi Renzo sirdum adamlar 2.5 bar basan reg. Takicaz dedi :S

Bolu_Beyi
26/09/2012, 23:37
Orhan bu hissiyata bende kapıldım kardeşim.. Puntomda 1.4 fire lavato kullandım çok memnundum. Fakat Lavatonun şuan sanırım Turbo Kiti yok... Bende Bravoma geçtiğimiz hafta BRC taktırdım, sorunsuz kullanıyorum. T-Jet ler değerli motorlar ben bu motoru performans için aldım ve sorun yaşamak istemediğim için gittim BRC taktırdım.
Sana tavsiyem BRC taktırmandır çünki yaşayacağın en ufak sorunda keşke brc taktırsaydım demektense...
Regülatör 1.500mbar ve çıkışları çelik, normal sisteminkiler plastiktir. Basınç görüceği için bu şekil dedi bana ustam. Umarım hayırlısıyla taktırır sorunsuz kullanırsın...

emrahisilti
26/09/2012, 23:41
Emrah sendeki regulator ve borular kaclik peki?

hiç bilmiyorum adam tanıdıktı öğlen bıraktım akşam aldım arabada nazar değmesin hiçbir sıkıntı yok.Belki ara viteslerde hızlanmalar çok çok az etkilenmiştir.BRC 'nin birazda marka yaptığı için fiyatı yüksek.Bence iyi araştır ben gasitaly 'yi brc nin yarı fiyatına taktırdım

bora.sen
27/09/2012, 10:44
brc yi tercih et,uygalama yapılmış birçok t-jet punto var,maceraya luzum yoktur :)

Ziyaretçi049
27/09/2012, 14:26
Hangi usta ile görüşsem BRC'nin turbo kit'i gereksiz diyor.
Gasitaly bayisi ile görüştüm adamlar Passat'a bile normal kit taktık sorun olmuyor dedi.
Lovato'da aynı şekilde. Sadece Prins ve BRC bayileri Regülatör'leri büyük takıyoruz diyor.

Kafam allak bullak oldu, BRC 1850TL diyor Prins 2900TL Lovato 1400TL Gasitaly 1150TL :S

emrahisilti
27/09/2012, 14:59
Tercih senin insallah en guzeli olur yalniz gasitaly nin turbo kitlisinin fiyatini alsaydin. brc ve gasitaly kullananlar memnun gerisi senin tercihin..brc nin servis agi genis gasitaly nin fiyati uygun

Ziyaretçi049
27/09/2012, 15:35
Tercih senin insallah en guzeli olur yalniz gasitaly nin turbo kitlisinin fiyatini alsaydin. brc ve gasitaly kullananlar memnun gerisi senin tercihin..brc nin servis agi genis gasitaly nin fiyati uygun

Gasitaly servisleri Turbo kit diye birşey yok diyor :)

emrahisilti
27/09/2012, 15:39
Gasitaly servisleri Turbo kit diye birşey yok diyor :)

Var diye iddia etmiyim gozumle gormedim ama turbo kit taktim dedi.kit yoksa demekki kite gerek yokmus.bu lpgciler yalanci.bi kismi takamayiz diyor bir kismi turbo kitsiz olur diyor bir kismi illaki kit olacak diyor bir kismi sadece landirenzo olacak diyor biri 2000 digeri 3000tl diyorda diyor..

Ziyaretçi049
27/09/2012, 15:53
Gasitaly'nin türkiye distbritörüne kadar hepsini aradım :D
Adamlar çıldırdı artık sordukça soruyorum :)

Sendeki kit hangisi takas servisten fatura aldınmı? yada servise sorarmısın F1 150Hp olan modeli F5 ise 200hp olanı
Gasitaly F1 takıcaz diyor diğer bütün araçlarada T-Jet'e de F1 taktık sorun olmuyor diyor sendeki hangisi acaba?
Birde fiyatı PM olarak atarmısın bana, burada 1150TL diyorlar fiyatına

emrahisilti
27/09/2012, 16:19
Faturasi falan arabada bakmam lazim ben arastirdigimda 3-4 tjete taktiklarini gordum.fiyat veremem bir tanidiga taktirdim bir hayli uygun oldu

Ziyaretçi049
27/09/2012, 16:47
Faturaya bakıp yazarsan sevinirim :)

emrahisilti
27/09/2012, 17:14
bence sen brc taktır pirpiriklisin yarın öbür gün diğerlerinin başına bişey gelir servis bulamazsın.Ben rahat adamım peşin verdim parasını taktırdım taktırırkende ustaya "eskisinden bir farkı olmayacak yoksa gelir iade ederim paramı isterim" dedim bitti.

Ziyaretçi049
27/09/2012, 18:04
Pimpirikli demiyelimde gırtlağa kadar borçlu diyelim biz şuna :D
Tek atımlık kurşunum kaldı onun için LPG'yi iyi araştırmaya bakıyorum Gasitaly ile BRC arasında 700TL fark var-ki az bir rakam değil.

Bende zaten montaj yaptırırken bunları bir bir söylerim adama sorun olacaksa takmasınlar, DH'de bi konu yakaladım orayı inceledim biraz millet genelde memnun 1 tane T-Jet kullanan yorum yapmış oda memnun onada mesaj attım 3 ay falan olmuş o taktıralı.

emrahisilti
27/09/2012, 18:08
Pimpirikli demiyelimde gırtlağa kadar borçlu diyelim biz şuna :D
Tek atımlık kurşunum kaldı onun için LPG'yi iyi araştırmaya bakıyorum Gasitaly ile BRC arasında 700TL fark var-ki az bir rakam değil.

Bende zaten montaj yaptırırken bunları bir bir söylerim adama sorun olacaksa takmasınlar, DH'de bi konu yakaladım orayı inceledim biraz millet genelde memnun 1 tane T-Jet kullanan yorum yapmış oda memnun onada mesaj attım 3 ay falan olmuş o taktıralı.

ozaman kapa gözünü taktır gitsin.BRC taktırıp sorun yaşamayacağının garantisi yok.Takacak yer garantisini veriyorsa bitti.

Luc
27/09/2012, 18:26
Arkadaşlar aracıma LPG sistemi taktırtmak için biraz araştırma yaptım LOVATO veya BRC taktırayım diyorum

BRC Kit'in fiyatını 1850TL olarak söylediler, Regülatör 1500mbar borular 8mm olacakmış

LOVATO ise 1350TL olarak söylediler ama adam Regülatör'ün istediğin barı bastığını söylüyor hatta BMW 740 a bile taktıklarını söylüyorlar sorun olmuyor dedi.

Lovato benim arkadaşımın Mazda 3 aracında'da var sorunsuz ama o araç 105hp ve atmosferik motor.

Sizce ne yapsam? BRC buradan okuduğuma göre 1600TL civarı ama bizim buradakiler inmiyor o fiyata Lovato'nun kalitesi iyi ama adamlar inatla normal sistem senin aracı kaldırır diyor.

Tamamen salliyor Lovato haberin olsun.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

emrahisilti
27/09/2012, 18:37
Tamamen salliyor Lovato haberin olsun.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

bu lpgciler sallamayı adet edinmiş.Adamlar landirenzoya 3000 tl fiyat çektiler.

mutunch
28/09/2012, 11:19
Regulator 1500 luk olunca cokmu yakıt yakıyor bu seferde? Landi Renzo sirdum adamlar 2.5 bar basan reg. Takicaz dedi :S

Ben fazla yakma gibi bir olay görmedim, performans isteklerimde yüksek devirlerde herhangi bir kesilme, performans eksikliği görmedim.
Yakıt konusunda ise 85-90 arası gidilen uzun yolda, yol eğer düz ve yokuşsuz ise 6,5-7 litre arası lpg değerlerini yakalayabiliyorum. Birkaç defa 6,5 altını gördüm ama tam emin olamıyorum her pompa farklı gaz basabildiği için.
BRC nin servis ağı geniş, yapan usta da her türlü garanti veriyorsa arıza ışığı vs için bence yaptır. Eğer ki garanti veremiyorlarsa, bil ki ayar da yapamazlar o zaman gerek yok, Ankara Mocan derim ;)
Bana en son Övünç bey yol ayarı da yapmıştı ve gayet iyi performansım.