PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg de sorun yasayan varmı_?

birolvedemir
26/09/2012, 05:21
merhaba arkadaslar 1.4 105ps punto 2010 model aracımı yenı aldım...ilk kez kullnaıyorum ve gayet memnun geçen gun start stop da arıza oldu servıste garntıden yapıldı... bazen kendilğınden devreye gıryo ona bıraz sını oluyorum...ama merak ettıgm aracımda brcc lpg kıtı var ve ilk kalkarken bıraz titrıyo ve sankı istop edeck gıbı kalkıyo daha once de lpg lı araç kullndm ama bole bı skıntı yasamadım...aracı dun benzınde kullandm ve gayet ıyıdı hiç bı sıkntı yok acaba lpg de bı sorun var bole bı skıntı yasyan varmı ..herkese ıyı gunler ...

alinzr
01/10/2012, 22:54
ateşleme bobininde sorun olabilir , tabi lpg sisteminde sorun yoksa ilk başta buji, buji kablolarını daha sonra lpg sistemi en son ateşleme bobinine baktırarak bu sorunuzu gidereceginizi düşünüyorum ama en mantıklısı servise götürüp ateşleme degerlerine baktırmanız...

yolcu27
02/10/2012, 17:07
aracınızın muhtemelen lpg garantisi devam ediyordur. yetkili brc servisine gidip sorunu anlatırsanız size yardımcı olacaktır. gazı az veripte titreme oluyorsa lpg ayarındandır muhtemel. gazı cok vermenize ragmen titriyorsa ali beyin dediği sırayı izleyin :)