PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gögüsteki Yolcu Airbag Çatlağı veya Çiziği Hk.

KistaK
25/09/2012, 13:30
Merhaba arkadaşlar. Daha önceleri konu açılmış ama eski yıllara ait. Konuyu hortlatmaktansa yeni bi başlık altında bu sorunu yaşayan arkadaşları bi araya getirip (city arızasında olduğu gibi) birlik halinde hareket etmenin daha doğru olacağını düşündüm.

Aracım 2006 model grande punto. 106.000 de aracın ikinci sahibiyim. Aracı alalı 2 yıl oldu. garantisi devam etmiyor. aracı ilk aldığım zamanlarda hafif bi çizik vardı. ve ben önemsemedim. sonraları o çizik çatlağa dönüştü ve git gitgide büyüyor. kesinlikle bi baskı bi darbe o bölgeye olmadı. Bence fabrikasyon hatası. çünkü 2006 model bi araç alıyorsun ve 5-6. yılında çatlak oluşuyor. en kısa zamanda servise gidip göstereceğim. Gitmeden önce benim durumumda olup da (garantisi biten) bu ve buna benzer sorunları yaşayıp servisteki işlemlerini , belgelerini hatta diyaloglarını burada paylaşırsa mağduriyetimizi bilinçli bi şekilde gidermiş oluruz.

herkese saygı ve selamlar.

kemalbodrum
25/09/2012, 13:33
o cizgi bendede var :( servise gittigimde onun için gitmiştim ama ücretsiz city motorunu değiştirdiler :D

rbcn
25/09/2012, 13:45
bende de o çizgi mevcut ama çatlak şeklinde değil inceden bir çizgi var ilerde çatlarmı bilmiyorum aracım 2008 active..

Ziyaretci032
25/09/2012, 13:48
kronik hastalıklardan biri. servise kabul ettirmek zor olacaktır ama çok araçta mevcut gerçekten bu çizik. güneşten korumaya ve bilmediğiniz, kalitesi kanıtlanmamış şeyleri sürmekten uzak durun bence.

jagar
25/09/2012, 13:48
bendeki çatladı bile çizgi şeklinde başlıyor ayrılıp büyümeye devam ediyor :realmad:

rbcn
25/09/2012, 14:06
2008 ve öncesinde var sanırım bu problem

yolcu2
25/09/2012, 14:29
Çok tirajıkomik bir durum yıllardır kuş serisinin ön göğüsteki çatlakları ile kullandık yıllar geçti ama fiat yine fiat mış. Sırf bu yüzden arabamı satabilirim.

KistaK
25/09/2012, 14:55
Görülüyor ki herkes bu durumdan şikayetçi. imkanı olan arkadaşlardan ricam lütfen aracınız modelini yazıp oluşan çiziğin veya çatlağın fotoğrafını burada paylaşabilirmiyiz. Ben kısmetse yarın paylaşacağım.
Amacımda şu, hepimiz farklı illerden yaşıyoruz. ve hemipizin bir araya gelmesi çok zor. ama organize olup aynı zaman dilimizde servislere başvurup, belgelerimizi alıp en azından baş vuran kişi sayısını bilip fiat merkez yetkililerine sorunun ne derece kronik bir sorun olduğunu ve başvuran sayısındaki artışı gösterip bi yaptırım uygulatabiliriz. olmadı hakem heyetlerine hepberaber başvurup birbirimizin davalarını ve araçlarını örnek gösterebiliriz. Ama öncelikli olarak resimleri paylaşalım. Servislere ilk olarak o resimleri bi şekilde gösterip ilk başvurumuzu yapalım, sonra fiata resimlerle birlikte mail atalım.
arakadaşlar kimse parayı kolay kazanmıyor. 1500 tl az para deil. lütfen birlik olalım ve hakkımızı arayalım. Lütfen bu konuda beraber hareket etmek isteyen arkadaşlar bu başlık altında toplanıp bu duruma destek olmak istediklerini belirtsinler. ayrıca birmirimizle irtibat içerisinde olmamız lazım.

Saygı Ve Sevgiler.

demir983
25/09/2012, 20:14
bendede 2006 active var 1 gün içinde çatlak oluştu ve airbag kısmıda az da olsa şişmeye başladı fiat mesaj attım aynı gün beni cepten aradılar konuyu anlattım üretim hatası olduğunu söyledim onlarda kim söyledi bende götürdüğüm özel servis söyledi dedim en yakın servise gitmem gerektiğini söylediler ama gıtmedim çünkü ücret talep edeceklerini adım gibi biliyorum. ama yine de bi servisle görüşeceğim bakalım ne diyecekler.

tonymontana
25/09/2012, 20:37
ön göğüs çatlağının sebebi güneş arkadaşlar. Araçlarınızı koruyun. Güneşliksiz bırakmayın. Bu tip şeyler olabilir. Malzeme plastik malzeme sonuçta. Torpido kısmının malzemesi ile airbag bölgesi malzemesi farklıdır. Bunlar birbirine kaynatılır. Üretim metodu budur. Araçlarımızın içi 90dereceye varan sıcaklıklara maruz kalıyor yazın güneş altında. Takdir edersiniz bu da plastiğin çarpılabileceği sıcaklık değeridir. Buna yapılabilecek birşey yok, müşteri kaynaklı sorun diyeceklerdir. Yetkili servis yapmaz ama size onaralım derlerse ki onarılır, SAKIN yaptırmayın. Bunun çözümü tüm torpidonun değişmesinden geçer. Boşuna ümitlenmeyin derim. Kötü görüntüden başka zararı olmayacaktır.

yolcu2
25/09/2012, 21:39
Önceki araçlarım fiat uno. Alfa 146. Fiesta Flair. Fiesta titanyum. Accent era idi ayrıca babam yıllarca 98 corolla kullandı hiçbirinde airbag üzeri çatlayıp açılmadı açıkçası hiç güneşten de korumayız arabaları. Ama şu anda kullandığım Puntoda airbag izleri var ve yakında buda çatlayacak. Bu araba benim sinirlerimi zorlamaya başladı.

smartmavi
26/09/2012, 03:07
bende de var o çatlak 6-7 cm kadar, tek çizgi halinde. Sanki airbag açılmış ta patlayamamış gibi...

KistaK
26/09/2012, 08:47
ön göğüs çatlağının sebebi güneş arkadaşlar. Araçlarınızı koruyun. Güneşliksiz bırakmayın. Bu tip şeyler olabilir. Malzeme plastik malzeme sonuçta. Torpido kısmının malzemesi ile airbag bölgesi malzemesi farklıdır. Bunlar birbirine kaynatılır. Üretim metodu budur. Araçlarımızın içi 90dereceye varan sıcaklıklara maruz kalıyor yazın güneş altında. Takdir edersiniz bu da plastiğin çarpılabileceği sıcaklık değeridir. Buna yapılabilecek birşey yok, müşteri kaynaklı sorun diyeceklerdir. Yetkili servis yapmaz ama size onaralım derlerse ki onarılır, SAKIN yaptırmayın. Bunun çözümü tüm torpidonun değişmesinden geçer. Boşuna ümitlenmeyin derim. Kötü görüntüden başka zararı olmayacaktır.

Düşüncenize katılmıyorum. Arabayı güneşte korumamız lazım. nasıl koruyacagız. benim araç kullanma periyodum gün içerisinde saat 12:30 ve 16:00 arasında. hadi aracı park edince güneşten koruduk peki ya seyir halinde nasıl yapacaz bu işi. ayrıca elin wv' si fordu toyotası v.b. eski ve yeni modellerinde bu sorunun olmamasının sebebi güneşten hep kordukları içinmi. yada airbağlerinin olmamasımı. yoksa kaliteli malzeme ve işcilikmi. çatlayacak olsa başka yerden de çatlar herkseste ola ola airbag bölümü olaması tesadüfmü?. bariz malzemenin o airbag bölümünü kötü işcilikle monte edilmesi aşikar.

Misafir047
26/09/2012, 10:46
opel astralarda o sorun olabiliyor

Ziyaretçi049
26/09/2012, 11:03
Resimleri çekip koymakta fayda var benim aracımda böyle bir sorun yok ama olmayacağı anlamına gelmez hepimiz duyarlı olalım bence.

Bolu_Beyi
26/09/2012, 23:49
Badem yağıyla torpidonuzu her daim besleyin ve güneşlik kullanın... Puntoların torpidosu çok sert ve ince bir plastikden yapıldığı için çatlaması muhtemel. Bu yüzden korumak gerekiyor :S

tonymontana
27/09/2012, 00:05
Düşüncenize katılmıyorum. Arabayı güneşte korumamız lazım. nasıl koruyacagız. benim araç kullanma periyodum gün içerisinde saat 12:30 ve 16:00 arasında. hadi aracı park edince güneşten koruduk peki ya seyir halinde nasıl yapacaz bu işi. ayrıca elin wv' si fordu toyotası v.b. eski ve yeni modellerinde bu sorunun olmamasının sebebi güneşten hep kordukları içinmi. yada airbağlerinin olmamasımı. yoksa kaliteli malzeme ve işcilikmi. çatlayacak olsa başka yerden de çatlar herkseste ola ola airbag bölümü olaması tesadüfmü?. bariz malzemenin o airbag bölümünü kötü işcilikle monte edilmesi aşikar.

siz 12.30-16.00 arasında kullanırken o arabanın için 90 dereceye çıkıyor ve siz de içinde duruyorsanız sizi takdir ederim. Bunun işçilikle alakası yok, üretim hatası olsa çok yüksek oranlarda meydana gelen bişey olurdu (örn: city dual drive arızası) VW Ford Toyota tercih edin eğer beğenmiyorsanız, çok kişinin bu aracı tercih etmesinin sebebi stil, donanım ve fiyat/performans oranıdır. Zaten dikkat ederseniz, eski araçlarda şu an kullanılan tipte plastik malzemelerden torpido yapılmıyordu. Yolcu airbag'inin standart olması 10yıllık bir süreçten ibarettir. Ondan öncekilerde 2farklı malzemenin kaynatılmasıyla oluşan bir torpido paneli yoktu. Çatlayacak olsa başka yerden çatlar ne demek, ben neden çatladığını anlattım. Başka yerden çatlaması imkansız zaten. Eğer denemek istiyorsanız, direksiyon göbeğinin kenarlarına da bastırın, çatlar. Normal bunlar. Bu tip torpido çatlakları başka marka/modellerde de meydana geliyor. Ben size net söylüyorum, arabayı çatır çatır güneşte bırakırsanız çatlar. Bir güneşlik sermek bu kadar zor olmasa gerek. Yada camları biraz aralık bırakmak... Her hatayı üretici firmaya atmak en kolayı. Fiat'ın torpidosu çatlar, Skoda EPC hatası verir, Polo'nun boğaz kelebeği problemlidir, Cliolarda da bu çatlaklar var vs vs. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmek çok kolay. İşçilik hatası değil bu. Bu torpidonun nasıl üretildiğiyle ilgili en ufak fikriniz var mı da kesin işçilik diyorsunuz?

Kablonet
27/09/2012, 00:18
siz 12.30-16.00 arasında kullanırken o arabanın için 90 dereceye çıkıyor ve siz de içinde duruyorsanız sizi takdir ederim. Bunun işçilikle alakası yok, üretim hatası olsa çok yüksek oranlarda meydana gelen bişey olurdu (örn: city dual drive arızası) VW Ford Toyota tercih edin eğer beğenmiyorsanız, çok kişinin bu aracı tercih etmesinin sebebi stil, donanım ve fiyat/performans oranıdır. Zaten dikkat ederseniz, eski araçlarda şu an kullanılan tipte plastik malzemelerden torpido yapılmıyordu. Yolcu airbag'inin standart olması 10yıllık bir süreçten ibarettir. Ondan öncekilerde 2farklı malzemenin kaynatılmasıyla oluşan bir torpido paneli yoktu. Çatlayacak olsa başka yerden çatlar ne demek, ben neden çatladığını anlattım. Başka yerden çatlaması imkansız zaten. Eğer denemek istiyorsanız, direksiyon göbeğinin kenarlarına da bastırın, çatlar. Normal bunlar. Bu tip torpido çatlakları başka marka/modellerde de meydana geliyor. Ben size net söylüyorum, arabayı çatır çatır güneşte bırakırsanız çatlar. Bir güneşlik sermek bu kadar zor olmasa gerek. Yada camları biraz aralık bırakmak... Her hatayı üretici firmaya atmak en kolayı. Fiat'ın torpidosu çatlar, Skoda EPC hatası verir, Polo'nun boğaz kelebeği problemlidir, Cliolarda da bu çatlaklar var vs vs. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmek çok kolay. İşçilik hatası değil bu. Bu torpidonun nasıl üretildiğiyle ilgili en ufak fikriniz var mı da kesin işçilik diyorsunuz?

Usta anladık fiat'ta çalışıyosun da napalım kaldırıp atalım mı arabayı sanki kullanıcı kaynaklı bir problem, kafamızı gözümüzü vurup da çatlatmıyoruz ya plastiği.

yolcu2
27/09/2012, 01:25
yeni fiestanın ön göğüse parmağını bastır parmak malzemenin içine giriyor, kalite farkı bu olsa gerek.
Nedense o kadar kalite farkı bu kadarcık (1080 tl) fiyat farkıyla alınıyor ne komik

fiat punto 5K LOUNGE 1.3 MULTIJET 75HP 38.520 tl
ford fiesta TİTANYUM 1.4 TDCİ 70HP 39.600 tl

KistaK
27/09/2012, 13:19

Yazını okuyunca bir an fiat servisinde oradaki ustalardan biriyle konuşuyorum sandım. Bu kadar yanlı olamanızı anlayışla karşılıyorum.
Doğrudur herkes fiat markayı f/p sebebiyle tercih ediyor. ama fiyat diğerlerine göre ucuz olması malzemeyi kötü kullanma haklarını onlara vermez. Araba seri üretimde hertülü şartlar göz önüne alınarak üretilir. Okadar mühendis 90 derece sıklalığı -20 derece soğukluğu hesaba koymak zorunda. arabayı çatır çatır güneşten koru diyorsun peki araç seyir halinde nasıl koruyacağını burada öğrette bilelim. City arızasına üretim hatası diyorsun. peki servis ilk zamanlarda ne diyordu onu biliyormusun. aracı devamlı city fonksiyonunda kullanıldığından kaynaklanan bir sorun diyordu. bu durum ilk başta çıktığında böyle geçiştirildi. ama sonra sorun artmaya başlayınca kronik oldu. bu torpido çatlaması şuan yavaş yavaş artmakta. kimiside eline dahi süremiyor , hatta bazılarıda devamlı güneşten seyir halinde bile koruyor aman benimkide çatlamasın diye. ama 1 ama 6 sene sonra çatlayacak. benim demek isteğim her malzememin bi ömrü vardır. ama bu kadar kısa sürede olmaması lazım diyorum. Fiat şuan sorunun yüzde 50 sini ödemeyi kabul ediyor. hataları olmadığını bilen bir firma neden böyle birşey yapsın. ilk başlrda city sorunda yaptıkları taktik, şimdi ücretsiz değiştiriyorlar.
Benim amacım polemik yapmak deil. marka kötülemekte deil. Aracımdan çok memnunum. Amacım hep birlikte hareket ederek sorunlarımızı gidermek. Yetkili üretici her sorunu kullanıcıya yıkması onlarında kronikleşmiş bir sorunu bence. bu çoğu firmada aynı.

basit bir anı ile bitiriyorum.
. Arkadaşım telefonu bozuluyor firmaya yolluyor , telefon servis dışı, neden su teması var , suya düşmedi diyor arakadaş telefonla konuşurkan kulağınıza koyduğunuzda terden oluşan sıvı etkilemiş diyor. güldük, yahu ben bu telefonu sıvı kaçmasın diye kulağımla konuşmayacaksam neremle konuşacam. Kulaklık kullanabilirsiniz diyor.

aracın gögsü çatlayacak diye güneş te kullanmayacaksam nezaman kullanacam...
herkese saygı ve sevgiler..... :X

siz 12.30-16.00 arasında kullanırken o arabanın için 90 dereceye çıkıyor ve siz de içinde duruyorsanız sizi takdir ederim.

Bu arada Adanalıyığh gardaş, bu sıcaklar bizi etkilemez. :whistlin:

Ziyaretçi048
27/09/2012, 13:44
Benim yolcu airbag kısmındada o şişlik ve çizgiler var. Birkaç kişi sordu airbag patlakmı diye bende güneşten şişti orası dedim. Sanki patlamaya çalışmış kutusundan çıkamamış gibi

KistaK
29/09/2012, 11:14
Tekrar Merhaba arkadaşlar. Dün servise gittim. Aslında Airbağ için gidecektim ama maalesef arcım city arızası vedi ve o yüzden acil gitmek zorunda kaldım. göğüsteki çatlağı gösterdim ve klasik servis yanıtı geldi. Kullanıcı hatası. dedim bu sorunu yaşayan bir çok arkadaş var. kimisinde iz halinde kimisinde çatlak hepte aynı yer , bariz şekilde kronik bir sorun dedim. bir merkeze soralım dönüş yaparız dediler. işin asıl garip olanı ise ben aracı city arızası için götürdüm , dedim kesin o kesin yapılırda şu gögüs olayı benim için öncelik. neyse city arızasına şu gün gelin yapalım diyeceklerini beklerken servis ten şok bir arıza tespiti geldi. aracım 2006 model olmasına rağmen benim direksiyon elektirikli değilmiş ve bu sebeple city arızası olarak bilinen kronik arızaya benim aracım dahil olmuyormuş. dedim nasıl olur aracımda city fonksiyonu var2006 model nasıl olurda elektirikli değil. kitapcıklarında bile var diye yazıyor. yok diyor servis. peki dedim ücret ney , 177 tl araç direksiyon kutusu revizyon edilecek , söküldükten sonra direksiyon mili gerekirse değişecek oda olursa 450 tl. hımmm.... peki aracı yaptırmasam ne olur dedim. direksiyon seyir halinde kitlenebilir dedi. işte kendiniz söylüyorsunuz city arızası olan araçlardaki sorunlardan en büyüğü bu haala nasıl olurda aracımın dahil olmadığını söylersiniz. cevap yok.

neyse aracı aldım, tüketici hakem heyetine başvuracağım, hem city için hemde gögüsteki çatlak için gelişmeler hakkında bilgi vereceğim.

herkese saygı ve sevgiler.

rbcn
29/09/2012, 11:26
geçmiş olsun bizdeki çatlak değil ama çizgi şeklinde ileride o da çatlayacaktır büyük ihtimal acaba ön göğsü neyle koruyabiliriz badem yağı kullansam bi zararı olurmu

plus06
01/11/2012, 18:59
Tekrar Merhaba arkadaşlar. Dün servise gittim. Aslında Airbağ için gidecektim ama maalesef arcım city arızası vedi ve o yüzden acil gitmek zorunda kaldım. göğüsteki çatlağı gösterdim ve klasik servis yanıtı geldi. Kullanıcı hatası. dedim bu sorunu yaşayan bir çok arkadaş var. kimisinde iz halinde kimisinde çatlak hepte aynı yer , bariz şekilde kronik bir sorun dedim. bir merkeze soralım dönüş yaparız dediler. işin asıl garip olanı ise ben aracı city arızası için götürdüm , dedim kesin o kesin yapılırda şu gögüs olayı benim için öncelik. neyse city arızasına şu gün gelin yapalım diyeceklerini beklerken servis ten şok bir arıza tespiti geldi. aracım 2006 model olmasına rağmen benim direksiyon elektirikli değilmiş ve bu sebeple city arızası olarak bilinen kronik arızaya benim aracım dahil olmuyormuş. dedim nasıl olur aracımda city fonksiyonu var2006 model nasıl olurda elektirikli değil. kitapcıklarında bile var diye yazıyor. yok diyor servis. peki dedim ücret ney , 177 tl araç direksiyon kutusu revizyon edilecek , söküldükten sonra direksiyon mili gerekirse değişecek oda olursa 450 tl. hımmm.... peki aracı yaptırmasam ne olur dedim. direksiyon seyir halinde kitlenebilir dedi. işte kendiniz söylüyorsunuz city arızası olan araçlardaki sorunlardan en büyüğü bu haala nasıl olurda aracımın dahil olmadığını söylersiniz. cevap yok.

neyse aracı aldım, tüketici hakem heyetine başvuracağım, hem city için hemde gögüsteki çatlak için gelişmeler hakkında bilgi vereceğim.

herkese saygı ve sevgiler.

Konunun güncellenmesi adına ve de bir aynı durumun mağduru olarak ne yaptınız acaba çok merak ediyorum.

rbcn
04/11/2012, 00:52
yeni fiestanın ön göğüse parmağını bastır parmak malzemenin içine giriyor, kalite farkı bu olsa gerek.
Nedense o kadar kalite farkı bu kadarcık (1080 tl) fiyat farkıyla alınıyor ne komik

fiat punto 5K LOUNGE 1.3 MULTIJET 75HP 38.520 tl
ford fiesta TİTANYUM 1.4 TDCİ 70HP 39.600 tl

Aynen hadi fiestanin yumusak on gogusu catlasinda gorelim adamlar yumusacik malzemeden yapmislar gogus plastigini bizimki gibi sert legen plastiginden degil...

sent from my new ipad

mserhans
04/09/2013, 18:29
2007 model Puntomda airbag'in üstünde benim de bir göğüs çatlağı oluştu. Üstelik ben Antalya'da yaşadığım için güneşli günlerde -bindiğimde pişmemek için- pencereye güneşlik koymadan asla arabadan inmem. servise 5 dakika uğrayıp çatlağı gösterdiğimde, aynen tüm arkadaşların söylediği gibi bu çatlağın tamirinin mümkün olmadığı söylendi. FIAT'ın uygun olmayan malzeme kullanımından kaynaklanan bu kronik sorunu bizi daha fazla mağdur etmeden gidermesi gerektiğini düşünüyorum. Arabam sonuçta sadece 5 yıllık ve çatlayan yere bir darbe olması mümkün bile değil. Ben hemen yarın servise tekrar gidip FİAT merkezine bu durumu fotoğraflı olarak şikayet edeceğim. Umarım yetkililer FİAT'ın marka değerine zarar verecek bu sorun ile ilgilenirler yoksa her gün o çatlağı göreceğime arabayı da satarım, daha da ne kendim bir daha FİAT alırım ne de çevremde kimseye aldırırım...

mserhans
27/11/2013, 15:31
Arkadaşlar, Antalya Birmot Fiat servisi göğüs çatlağı sorunumun giderilmesi talebimi genel merkeze iletti, aynı gün ben de telefonla sorunumu bildirdim ve aracın göğsünü ücretsiz olarak yenisi ile değiştirdiler.
Fiata alkış :) Bilginize...

chevo
28/11/2013, 20:30
Peki bu değişim için kriter nedir? Aracım 2009 model garantisi yok ikinci sahibiyim. Bende ki durum çatlak değil ama kenarlardan belirginleşmeye ve şişmeye başladı Yakında çatlak oluşacak. Talepte bulunsak olur mu acaba? Ayrıca araç full servis bakımlıda değil.

arothel
13/12/2013, 20:18
kesinlikle kronik arıza. aynı problem bende de var. senin çatlakla birebir uyumlu. ayırıca airbag çevresi hat olarak belli. (plastik airbag hattı boyunca şişmiş).

marineros
13/12/2013, 21:42
Bende de var.şu an garanti devam ediyor. İşçilik alıyorlar mı? Alıyorlarsa ne kadar olduğunu bilen arkadaşlar var mı?Teşekkürler.

Arrest
13/12/2013, 22:02
Bende de var.şu an garanti devam ediyor. İşçilik alıyorlar mı? Alıyorlarsa ne kadar olduğunu bilen arkadaşlar var mı?Teşekkürler.

hayır işçilik ve parça bedeli yok yetkili servise gidin değiştirsinler

szchake
27/04/2015, 01:18
aynı çatlakdan bende de var ben aracın 3. cü sahibiyim o sebeple bunu ücretsiz yaparlarmı sizce

OperaIIX
27/07/2015, 14:22
Benimde airbag kısmı belirginleşmeye başladı. Konuyla ilgili yakın zamanda işlem yaptıran var mı?

puntocumurat
09/08/2015, 23:39
iyi günler arkadaşlar benimde 2006 model gd.punto aracım var 48000 km.de aynı sorun bendede temmuz başında birden ortaya çıktı ve yolcu airbag tarafında 13 cm. büyüklüğünde bir yarılma oldu. Bununla ilgili Ankara TAN OTO yetkili servisine müracaat ettim. Servis Müdürü Tolga bey ile görüştüm ve hemen aracın fotoğraflarını çekti ve konuyu genel merkeze ileteceğini ve 3 4 gün içinde geri dönüş yapacaklarını belirttiler ve servisten ayrıldıktan sonra aynı gün öğleden sonra dönüş yaptılar ve %100 ücretsiz değişim yapacaklarını ve parçanın siparişini verdiklerini söyledi ve 3 gün içinde ön göğüs geldi ve hemen geri dönüş yaparak aracımı getirmemi istediler ve 2 gün içinde hem göğüsün değişimi 50 bin bakımı ve genel bir kontrolden sonra değişmesi gereken parçaların değişimini yaparak aracımı teslim ettiler. İşlemleri son derece hızlı ve sorunsuz yaptıklarından dolayı başta TAN OTO Servis Müdürü Tolga bey olmak üzere diğer servis personeline sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

suhaakin
10/08/2015, 08:53
iyi günler arkadaşlar benimde 2006 model gd.punto aracım var 48000 km.de aynı sorun bendede temmuz başında birden ortaya çıktı ve yolcu airbag tarafında 13 cm. büyüklüğünde bir yarılma oldu. Bununla ilgili Ankara TAN OTO yetkili servisine müracaat ettim. Servis Müdürü Tolga bey ile görüştüm ve hemen aracın fotoğraflarını çekti ve konuyu genel merkeze ileteceğini ve 3 4 gün içinde geri dönüş yapacaklarını belirttiler ve servisten ayrıldıktan sonra aynı gün öğleden sonra dönüş yaptılar ve %100 ücretsiz değişim yapacaklarını ve parçanın siparişini verdiklerini söyledi ve 3 gün içinde ön göğüs geldi ve hemen geri dönüş yaparak aracımı getirmemi istediler ve 2 gün içinde hem göğüsün değişimi 50 bin bakımı ve genel bir kontrolden sonra değişmesi gereken parçaların değişimini yaparak aracımı teslim ettiler. İşlemleri son derece hızlı ve sorunsuz yaptıklarından dolayı başta TAN OTO Servis Müdürü Tolga bey olmak üzere diğer servis personeline sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

2006 araç nasıl 48 bin km'de :) olabilir tabi ki ama niyesini merak ediyor insan.

puntocumurat
13/08/2015, 22:44
Arkadaşım aracı aldığında bulunduğum yer ufak bir ilçeydi ve işim gereği görev yerimi terk edemiyordum.Zaten yaptığım km.de Ankara'ya geldikten sonra yaptım :) (sanırım açıklama yeterli ve tatmin edici olmuştur.)

ORY
18/08/2015, 11:45
2012 Puntom 50.000 yetkili servis bakımlı de airbagde küçük bir çizgi olmasına rağmen fiat servisine gittim fotoğraflar çekildi ve 3-4 gün içerisinde dün itibariyle arandım. Ve ücretsiz değişim olacağını parçanın italyadan geleceğini tarafıma ilettiler. Bilgilerinize.

fluminense
18/08/2015, 14:05
Benim 2010 model 80.000 deki servis bakımlı puntom için %50 önerdiler.Yaptırmadım öylece duruyor.Her sorana da fiatı kötülüyorum bundan sonra.

fluminense
11/09/2015, 15:47
Benim 2010 model 80.000 deki servis bakımlı puntom için %50 önerdiler.Yaptırmadım öylece duruyor.Her sorana da fiatı kötülüyorum bundan sonra.

Arkadaşlar benim torpido çatlağı hakkında gelişme var..
Geçen sene 2014 yazında çatlakla ilgili başvurmuştum ve ''Fiattan %50 sini karşılarız'' cevabı almıştım.O zamanlar göğüs 2300 liraydı ve bana düşen 1150 liraydı.Yaptırmadım öyle kullandım.
Bu sene 2015 ağustosunda aracımda bir diğer kronik sorun olan sinyal kolu arızası belirdi.Tabi yine fiatın yolunu tuttuk ve yine %50 verdiler.Parçaya 600 lira değer biçtiler ve yarısını benden talep ettiler.Tabi fiattan yaptırmadım ve 300 liraya CC li kol alıp taktık araca.Bu arada aracım muayeneden geçemedi ve kaldık.Sonrasında Bimer ve şikayetvar.com a da konuyla ilgili şikayetimi iletmeyi ihmal etmedim.
Dün fiat genel merkezden bir bayan aradı ve şikayetimi incelediklerini söyledi ve %80 değişim teklif etti.
Telefondaki bayana çatlağın benim suçum olmadığını forumun adını vererek buradan da bir çok değişim yapıldığını belirttim üretim hatası olduğunu söyledim..
Ayrıca sinyal kolu ünitesinden dolayı aracımın vizeden geçemediğini ve mağdur olduğumu çatlaktan dolayı da aracı satmaya kalktığımda müşterinin ''bu araç kazalı,airbag patlamış sen tamir ettirmişsin'' gibisinden suçlamalarına maruz kaldığımı telefonda yaklaşık 1 saat izah ettim.Aracımı çok sevdiğimi sıfır aldığımı ve ailem genişlediğinden değiştirmek istediğimi ve yine fiat tercih edeceğimi belirttim.Ama bu olanların fiat gibi köklü bir markaya yakışmadığını ve marka imajına büyük zarar verdiğini vurguladım..Ve son olarak kişisel talebimin tamamının karşılanması yönünde olduğun söyledim ve nihayet az evvel arayıp İtalya'ya parça siparişi geçileceğini söylediler.Ücretsiz değişim yapılacak.
Neden bu kadar uzun yazdın diyecek olursanız;konuyla ilgili arkadaşların sürecin tamamına ilgi duyacaklarını düşünüyorum.Bastırın arkadaşlar,ben sinyal kolu ve o üniteyi de ücretsiz değişim yapmak için uğraşırdım ama muayene zamanım gelmişti ve araç geçemeyince 30 günlük sürede halledemedim.
Sonuç olarak %50 ye evet demedim,%80 e de evet demedim.Kibar bir dille ısrarcı olun arkadaşlar,forumdan bahsedin,yukarıda yazdığım yerlere şikayet edin.

celenlee
11/09/2015, 16:09
Arkadaşlar benim torpido çatlağı hakkında gelişme var..
Geçen sene 2014 yazında çatlakla ilgili başvurmuştum ve ''Fiattan %50 sini karşılarız'' cevabı almıştım.O zamanlar göğüs 2300 liraydı ve bana düşen 1150 liraydı.Yaptırmadım öyle kullandım.
Bu sene 2015 ağustosunda aracımda bir diğer kronik sorun olan sinyal kolu arızası belirdi.Tabi yine fiatın yolunu tuttuk ve yine %50 verdiler.Parçaya 600 lira değer biçtiler ve yarısını benden talep ettiler.Tabi fiattan yaptırmadım ve 300 liraya CC li kol alıp taktık araca.Bu arada aracım muayeneden geçemedi ve kaldık.Sonrasında Bimer ve şikayetvar.com a da konuyla ilgili şikayetimi iletmeyi ihmal etmedim.
Dün fiat genel merkezden bir bayan aradı ve şikayetimi incelediklerini söyledi ve %80 değişim teklif etti.
Telefondaki bayana çatlağın benim suçum olmadığını forumun adını vererek buradan da bir çok değişim yapıldığını belirttim üretim hatası olduğunu söyledim..
Ayrıca sinyal kolu ünitesinden dolayı aracımın vizeden geçemediğini ve mağdur olduğumu çatlaktan dolayı da aracı satmaya kalktığımda müşterinin ''bu araç kazalı,airbag patlamış sen tamir ettirmişsin'' gibisinden suçlamalarına maruz kaldığımı telefonda yaklaşık 1 saat izah ettim.Aracımı çok sevdiğimi sıfır aldığımı ve ailem genişlediğinden değiştirmek istediğimi ve yine fiat tercih edeceğimi belirttim.Ama bu olanların fiat gibi köklü bir markaya yakışmadığını ve marka imajına büyük zarar verdiğini vurguladım..Ve son olarak kişisel talebimin tamamının karşılanması yönünde olduğun söyledim ve nihayet az evvel arayıp İtalya'ya parça siparişi geçileceğini söylediler.Ücretsiz değişim yapılacak.
Neden bu kadar uzun yazdın diyecek olursanız;konuyla ilgili arkadaşların sürecin tamamına ilgi duyacaklarını düşünüyorum.Bastırın arkadaşlar,ben sinyal kolu ve o üniteyi de ücretsiz değişim yapmak için uğraşırdım ama muayene zamanım gelmişti ve araç geçemeyince 30 günlük sürede halledemedim.
Sonuç olarak %50 ye evet demedim,%80 e de evet demedim.Kibar bir dille ısrarcı olun arkadaşlar,forumdan bahsedin,yukarıda yazdığım yerlere şikayet edin.

Araç Muaynesinden geçememe sebebiziniz nedir?
Taktığınız CC'li kol bozuk falan mıydı da geçemediniz?

fluminense
11/09/2015, 16:17
Aracı sıfır aldığımızda üzerinde gelen sinyal kol ve ünitesi 5 yılın sonunda kronik olarak arızalandı.Korna,teyp kontrolleri...Ne varsa hiçbiri çalışmaz oldu.Korna çalmayınca muayeneden geçemedim.Geçemeyeceğimi bildiğim halde o şekilde muayeneye girdim ki elimde koz olsun.Bu arada fiata kol ile ilgili şikayetimi ilettim ama 30 günlük tekrar muayene süreme kadar işi kotaramadım ve internetten cc li kol almak zorunda kaldım ve muayeneden geçtim.Almasaydım 182 lira ücret yanacaktı.Neyse CC li kol alıp problem ortadan kalktığı için bir daha fiata başvurmadım.Ama hakem heyetine şikayet edeceğim.

kartal3520
11/09/2015, 23:31
Yolcu tarafında bir anormallik seziyordum bende de sanki hafif bir bombe oluşmaya başladı.Aracın garantisi de bitti inşallah yarılmaz.

fluminense
12/09/2015, 01:35
Yolcu tarafında bir anormallik seziyordum bende de sanki hafif bir bombe oluşmaya başladı.Aracın garantisi de bitti inşallah yarılmaz.
Yüksek ihtimal sizi de kronik bir çatlak bekliyor.

efeekurtt
12/09/2015, 15:56
Arkadaslar ayni sorun bendede oldu çok sukur hallettik. Ankara kartas bayine gidip sorununuzu anlatin 2011 evo garantisi biteli 2 ay oldu full servis bakımliydi ucretsiz degisim sagladim bilginize . Darisi tum sorun yasan kardeslerime