PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sisler farlari hakkinda

Ziyaretci031
23/09/2012, 23:59
Ankara macunkoy birmot'da gecen sene sis fari taktirdim ama malesef ön sis farini arka sis fariyla birbirine takmislar yani park lambalarim acikken sisleri acamiyorum.Bu durum canimi sıkıyor.Ön sis farini arka sis farindan ayirmak istiyorum anahtar ile bunun icin modül gereklimi bilmiyorum.
Simdiden bilgileriniz icin tesekkur ederim....

emrahisilti
24/09/2012, 00:48
parklar+sisler olarak mı gezmek istiyorsun acaba.

OAGP1960
24/09/2012, 00:50
Sisler ön ve arka beraber yanmak durumundadır her zaman ve sis olduğunda açılmalıdır sadece...:)

volume23
24/09/2012, 00:54
Modüle gerek yok hocam sizin araçta ön sisleri yakmak için tuş yok mu niye arka sislere bağlamışlar ki?

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

emrahisilti
24/09/2012, 00:54
boş yere sis farı açık gezen hepsine xenonlu angel kısa+uzun şeklinde cevap veriyorum :)

OAGP1960
24/09/2012, 00:56
Modüle gerek yok hocam sizin araçta ön sisleri yakmak için tuş yok mu niye arka sislere bağlamışlar ki?

Doğru, her ikisi için ayrı tuşlar var tabiki.:)

fhmnl
24/09/2012, 00:57
boş yere sis farı açık gezen hepsine xenonlu angel kısa+uzun şeklinde cevap veriyorum :)

eline sağlık:)

Semih Kurtulmus
24/09/2012, 01:14

active olunca direkt bağlıyorlar :D + farları açmadan sisler açılmıyor o durum kötü..

Not: Bence yaptırmayın amerikan park vs de olacaksa ondan sonra farları hiç açmıyor insan şahsen ben ayırdığımdan beri hiç açmıyorum farlarımı hep sis + park geziyorum ama amerikan parkla bi hoş duruyor hani

emrgnc
24/09/2012, 03:01
abi benimki de öyleydi şaşmazda elektrikçide ayrı bi düğmeyle orjinali gibi bağlandı. kontağı ya da parkları kapatınca sönüyor, açınca tekrar yanıyor. kesinlikle yaptırmalısın park sis yapmaktan mahrum kalmamalısın

Ziyaretci031
24/09/2012, 07:42

birmot da öğle yapıyorlarmıs cok sogledım ayrı baglayın dıye ama olmuyor dedıler

Ziyaretci031
24/09/2012, 07:42
parklar+sisler olarak mı gezmek istiyorsun acaba.

ewet

Ziyaretci031
24/09/2012, 07:43

tus yok malesef

Ziyaretci031
24/09/2012, 07:46
abi benimki de öyleydi şaşmazda elektrikçide ayrı bi düğmeyle orjinali gibi bağlandı. kontağı ya da parkları kapatınca sönüyor, açınca tekrar yanıyor. kesinlikle yaptırmalısın park sis yapmaktan mahrum kalmamalısın

inan kardesım mahrumum bı zevkıne varamadım ılla farlarım acık gezıyorum sıslerle ve malesef arka sıs farıda acılıyo hepsını ayrı ıstıyorum emrecım kaca yaptırdın fıat sorabılırmıyım sana bu konuda yardım et :)

Ziyaretci031
24/09/2012, 07:59

emrecım ayırma yaparlar heralde degılmı arkadan bu sıslerı

Ziyaretci031
24/09/2012, 08:01
Sisler ön ve arka beraber yanmak durumundadır her zaman ve sis olduğunda açılmalıdır sadece...:)

oyle bı kayde yokkı!! pekı kim sis durumunda acıyor sadece sis farlarını kurallara kım uyuyor?

Ziyaretci031
24/09/2012, 08:02

sebep????

Ziyaretci032
24/09/2012, 08:22
oyle bı kayde yokkı!! pekı kim sis durumunda acıyor sadece sis farlarını kurallara kım uyuyor?

bu nedenle Türkiye bir adım ileri gitmiyor işte. o uymuyorsa ben de uymayayım kurala diyerek insanlar iyice kuralsızlığa alışmış durumda.

aracın içindeyken zaten dışını görmüyorsunuz, yanan sis farının nasıl bir keyfi olmuş olabilir ki? çok keyif almak istiyorsan aracı kenara çeker yakar sis farlarını uzaktan izlersin :)

onun dışında gece gündüz demeden sis farı açık gezerek hem karşınızdan hem arkanızdan gelen insanların görüşünü etkiliyorsunuz. sizin görmeden yaşadığınız keyfiniz insanların görerek işkencesine dönüşüyor, daha saygılı olmak ve kurallara uymak lazım bence.

ayrıca polislerimiz de bu konuda daha hassas olmalı.

Ziyaretci031
24/09/2012, 08:46
bu nedenle Türkiye bir adım ileri gitmiyor işte. o uymuyorsa ben de uymayayım kurala diyerek insanlar iyice kuralsızlığa alışmış durumda.

aracın içindeyken zaten dışını görmüyorsunuz, yanan sis farının nasıl bir keyfi olmuş olabilir ki? çok keyif almak istiyorsan aracı kenara çeker yakar sis farlarını uzaktan izlersin :)

onun dışında gece gündüz demeden sis farı açık gezerek hem karşınızdan hem arkanızdan gelen insanların görüşünü etkiliyorsunuz. sizin görmeden yaşadığınız keyfiniz insanların görerek işkencesine dönüşüyor, daha saygılı olmak ve kurallara uymak lazım bence.

baskan yanlıs dusunuyorsun bence.pekı orjınal olmayan zenon takılınca bızler rahatsız olmuyormuyuz??? bu zevktır kımseye karısamayız sen nasıl 17 jant takıyorsan aracına bende sıs farlarımı ayrı ıstıyor ve acıp gezmek ıstıyorum dusunceye saygı duyalım MÜMKÜNSE

emrgnc
24/09/2012, 08:46
emrecım ayırma yaparlar heralde degılmı arkadan bu sıslerı

yaparlar abi yaparlar; güzel bi düğme aldım, sis farı düğmelerinin altındaki sigorta kapağının boşluğun tavanına taktırdım orjinal sistem gibide bağladı adam. açık unutup gitme derdi de yok. benden o zaman 50 lira istemişti hiç pazarlık yapasım yoktu verdim ama 30a 40a falanda yaptırılabilir belki

Ziyaretci031
24/09/2012, 08:48
yaparlar abi yaparlar; güzel bi düğme aldım, sis farı düğmelerinin altındaki sigorta kapağının boşluğun tavanına taktırdım orjinal sistem gibide bağladı adam. açık unutup gitme derdi de yok. benden o zaman 50 lira istemişti hiç pazarlık yapasım yoktu verdim ama 30a 40a falanda yaptırılabilir belki

düğmeyı nerden temın ederım kardesım ????

emrgnc
24/09/2012, 08:49
yine şaşmazda bi hırdavatçı gibi bir yerden aldım abi 4-5 tl de ona vermiştim

Ziyaretci031
24/09/2012, 08:55
yine şaşmazda bi hırdavatçı gibi bir yerden aldım abi 4-5 tl de ona vermiştim

allah razı olsun kardesım onunla ugrasmam lazım yaptırayım cok saol emrecım:))

emrgnc
24/09/2012, 08:56
Allah senden razı olsun abi ne demek :)

emrahisilti
24/09/2012, 09:01
Parklar +sisler gezmenin zevk sayildigi tek yer herhalde turkiyedir.insanlarin gozunu aliyorsunuz onunuzu goremiyorsunuz trafikte tehlike yaratiyorsunuz.17 jant takmaylada bu konunun hic alakasi yok. Fikirtepe gencligi bile artik vazgecti :)

Ziyaretci031
24/09/2012, 09:10
Parklar +sisler gezmenin zevk sayildigi tek yer herhalde turkiyedir.insanlarin gozunu aliyorsunuz onunuzu goremiyorsunuz trafikte tehlike yaratiyorsunuz.17 jant takmaylada bu konunun hic alakasi yok. Fikirtepe gencligi bile artik vazgecti :)

ben zevkten bahsettım kardes.hem nasıl ayrı yaparım dıye sordum sız kurallardan bahsedıyorsunuz.Pekı aracta onle arka bır yanıyo dıyorum daha tehlıkelı degılmı???? arkadan gelen arac ıcın bende onu ayırmaya calısıyorum.burda tartısma yaratmaya gerek varmı???? Ben yardım ıstedım uzatmaya gerek yok yardımın varsa dınlerım ama boyle kurallardan bahsedeceksen hıc yazma bence arkadasım.HERKEZ KURALCI OLDU BANA bı kunu yazalım yardım ısteyelım dedım mıllet ısı gucu bırakıp kuraldan bahsedıyor.

Ziyaretci032
24/09/2012, 09:11
baskan yanlıs dusunuyorsun bence.pekı orjınal olmayan zenon takılınca bızler rahatsız olmuyormuyuz??? bu zevktır kımseye karısamayız sen nasıl 17 jant takıyorsan aracına bende sıs farlarımı ayrı ıstıyor ve acıp gezmek ıstıyorum dusunceye saygı duyalım MÜMKÜNSE

benim 17 jantımın kime ne zararı var bu bir.

ikincisi ben xenon farlarımı, farı kademe 3'e getirerek kullanıyorum ki karşıdan gelenin gözüne çarpmasın. sadece benim önümü aydınlatıyor. zaten ist yolları her yeri ışıklı 20mt ilerisini aydınlatmasına da gerek yok. ama yasalarla yasaklanmış bir noktada doğruymuş gibi savunmanız ve kuralları çiğnemekteki ısrarınız yanlış bence.

üçüncü olarak saygısızlık yapacak bi söylemim olmadı, büyük harflerle yazmanıza gerek yok.

Ziyaretci031
24/09/2012, 09:14
benim 17 jantımın kime ne zararı var bu bir.

ikincisi ben xenon farlarımı, farı kademe 3'e getirerek kullanıyorum ki karşıdan gelenin gözüne çarpmasın. sadece benim önümü aydınlatıyor. zaten ist yolları her yeri ışıklı 20mt ilerisini aydınlatmasına da gerek yok. ama yasalarla yasaklanmış bir noktada doğruymuş gibi savunmanız ve kuralları çiğnemekteki ısrarınız yanlış bence.

üçüncü olarak saygısızlık yapacak bi söylemim olmadı, büyük harflerle yazmanıza gerek yok.

Saygısızlık yaptınız anlamında yazmadım zaten ya bırakalım artık kuralları ben yardım ıstedım rıca edıyorum yardım harıcı yazmayın

emrahisilti
24/09/2012, 09:20
ben zevkten bahsettım kardes.hem nasıl ayrı yaparım dıye sordum sız kurallardan bahsedıyorsunuz.Pekı aracta onle arka bır yanıyo dıyorum daha tehlıkelı degılmı???? arkadan gelen arac ıcın bende onu ayırmaya calısıyorum.burda tartısma yaratmaya gerek varmı???? Ben yardım ıstedım uzatmaya gerek yok yardımın varsa dınlerım ama boyle kurallardan bahsedeceksen hıc yazma bence arkadasım.HERKEZ KURALCI OLDU BANA bı kunu yazalım yardım ısteyelım dedım mıllet ısı gucu bırakıp kuraldan bahsedıyor.

Peki birakalim kurallari insallah polis bir aksam cevirirde yersin cezayi daha ne diyim..

Ziyaretci032
24/09/2012, 09:32
Saygısızlık yaptınız anlamında yazmadım zaten ya bırakalım artık kuralları ben yardım ıstedım rıca edıyorum yardım harıcı yazmayın

benimki sadece yasalar hakkında öneriydi, her birey kurallara uyup uymama konusunda özgürdür. bir dahakine ilk mesajda "kurallar hakkında yorum yapacak olanlar yazmasın" şeklinde belirtirseniz daha etkili olur.

Ziyaretci031
24/09/2012, 09:33
Peki birakalim kurallari insallah polis bir aksam cevirirde yersin cezayi daha ne diyim..

Kardes cezayi sen odemeyeceksin neyse cezasi veririm sıkıntı yok

Ziyaretci031
24/09/2012, 09:35
benimki sadece yasalar hakkında öneriydi, her birey kurallara uyup uymama konusunda özgürdür. bir dahakine ilk mesajda "kurallar hakkında yorum yapacak olanlar yazmasın" şeklinde belirtirseniz daha etkili olur.

Dogru soyluyorsunuz aklima gelmedi onu yazmak birdahakine ins.

Ziyaretci032
24/09/2012, 09:40
gönderilerinizde toplu alıntı yaparsanız başlık altında "flood" yapmamış olursunuz.

Ziyaretçi033
24/09/2012, 09:41
Renkler ve zevkler tartışılmazmış. :) Harun arkadaşımız öyle zevk alıyormuş. Kullansın.

Ama ben çakma xenon+xenon sis+xenon kısalar gördüğümde mecburen uzunlarımı yakıyorum ve bir güzel suluyorum.

Gündüz yakmak okadar önemli değil, ama hava karardığında resmen kör oluyorum arkadaşlar.

Trafik kuralları tartışılmaz ve uyulur. Uymayan cezaya katlanır. Yaptığınız modifikasyon diğer araçların trafik güvenliğini etkilemiyorsa baş tacısınz. Hatta güzel olmus diye izliyorum.

İnanıyorum Harun arkadaşımızda gerekli yerlerde ve gündüz farı olarak kullanacaktır.

BeCkS
24/09/2012, 09:48
Abi benimde sisler seninki gibiydi ama ben ayrı tuş yaptırmıştım direksiyonun hemen altına istediğim zaman yakıyodum sisleri oto elek. Gidersen 15 dk. Yaparlar

Ziyaretci031
24/09/2012, 09:58
Renkler ve zevkler tartışılmazmış. :) Harun arkadaşımız öyle zevk alıyormuş. Kullansın.

Ama ben çakma xenon+xenon sis+xenon kısalar gördüğümde mecburen uzunlarımı yakıyorum ve bir güzel suluyorum.

Gündüz yakmak okadar önemli değil, ama hava karardığında resmen kör oluyorum arkadaşlar.

Trafik kuralları tartışılmaz ve uyulur. Uymayan cezaya katlanır. Yaptığınız modifikasyon diğer araçların trafik güvenliğini etkilemiyorsa baş tacısınz. Hatta güzel olmus diye izliyorum.

İnanıyorum Harun arkadaşımızda gerekli yerlerde ve gündüz farı olarak kullanacaktır.

Abicim saol bende zaten daima sis fariyla gezecek degilim kurallari herkesin bildigi kadariyla bende biliyorum

femoli
24/09/2012, 10:04
harun buraya geldiğinde hallderiz, sorun yapma kendine ;)

Ziyaretci031
24/09/2012, 10:15
Abi allah razi olsun beni bi sen birde abi anliyo peki bu konuyu nasil sileriz abi

OzzY
24/09/2012, 11:01
banada anlamsız geliyor park sis gezmek ama sis farının ayarı bozuk olmadığı sürece göz almaz çünkü zaten amacı kısa mesafe aydınlatmadır göze gelmez. Arka sise bağlı olupta açmak daha kötü, arka sisin amacı tam tersi arkadakinin gözüne girmek olduğu için çok fazla rahatsız ediyor.

Ziyaretci031
24/09/2012, 11:08
banada anlamsız geliyor park sis gezmek ama sis farının ayarı bozuk olmadığı sürece göz almaz çünkü zaten amacı kısa mesafe aydınlatmadır göze gelmez. Arka sise bağlı olupta açmak daha kötü, arka sisin amacı tam tersi arkadakinin gözüne girmek olduğu için çok fazla rahatsız ediyor.

Saol kardesim vallaha benim amacimda o zaten arka sis farindan ayirmak sonucta yasadim sislerim acikken on sisten sıkınti yok ama arkadaki arac sellektör yapiyo cunki rahatsiz oluyo hak veriyorum.bende bu durumu duzeltmeye calisiyorum.

comanchee
25/09/2012, 18:06

İmzalık ve ibretlik güzel bir yazı

Ziyaretci031
25/09/2012, 18:41
Aslinda sucun buyugu bende kalktim birsey sorayim dedim ama burda anlasilan herkez patlayacak yer ariyo.Ne kadar kuralcu bi memlekette yasiyoruzda haberimiz yokmu? Neyse ben konunun asil cevabini aldim ve yaptiriyorum ayriyetten park+ sislerimi acip gezicem gece gunduz.Siz bosa bahsediyorsunuz kuraldan.yapmayacagim varsada yapacagim artik :)