PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Koltuk ile Bagaj Bölgesi Sesleri....

oxite
21/09/2012, 21:54
Merhaba arkadaşlar,aracı aldığım günden bu yana 15 ay oldu ve bu 15 ayda çözemediğim sorunlardan biri de şu arka koltuklar ile bagaj karışımı gelen plastik esnemesi gibi tıpkı bir karyola sesi geliyor,hafif kasislerden geçerken veya bir yükselti yada çukurdan yavaş geçerken daima oluyor..bazen ses tek de olabiliyor tak tuk diye belirgin sesler,arkada biri oturuyorsa hep aynı şeyi soruyor bagajda birşey var ser heralde gezinen tak tuk vuruyor bende renk vermiyorum genelde,sanırım diyorum..açıyorum bagajı tertemiz hiçbirşey yok,koltuğu ileri kakıyorum iki taraftan boşluk yok,forumdaki arkadaşların tavsiyelerinede uydum,onuda denedim elektrik bantı ile koltuk tutamaçlarına bant çektim,olmadı çıkardım çift taraflı bant aldım süngerimsi yumuşak olmadı destek koydum bagaja koltuga dogru olmadı olmuyor bir türlü çözemiyorum şu sorunu...:( varsa son bir önerisi daha olan insaniyet namına paylaşsın yoksa yakıcam bu arabayı bitmedi sorunları...!!:locked00:

caner_ege
21/09/2012, 21:59
ben ce ses ya tampon tarafından yada istetmenin ordan geliyordur abicim bir mıknatısla elini girmediği yerleri de kontrol et bir vida vs. sesi de olabilir... umarım biran önce çözersin sesin geldiği yeri
bol sabır diliyorum sana

GUNES
21/09/2012, 22:22
çözüm o kadar basit ki arkadaşım...benim araç şubat 2012 çıkışlı..ortalama 8 aylık araç...aynı sesler bende de mevcut...ben de soranlara diyorum bagajda bişeyler ses yapıyor :D çözümü buldum ben....kredi bitince aracı hemen satcam sonra uğramam daha bu markaya...çözüm bu işte...dene bence başarılı bi sonuç elde edeceksin:)

oxite
21/09/2012, 22:31
emin ol yava yavas geliyorum oraya,hiç istemiyorum geliyim ama iyice soğumaya başladım..onumuzdeki hafta servise bırakıcam aracı sebep arka kapı gergileri yine değişicek lanet olsun 39 bin lira ver çarşının ortasında inletsin gacırtıları lanet olsun,yalıtımların zayıflıgından buğu yapan,tozlu havalarda toz giren bir arka stoplarımız mevcut ayrıca,arka koltuktaki takırtılar tuz biber zaten..daha sayacagım bir kac mudahalede var bunun yanı sıra...

GUNES
21/09/2012, 22:56
bu ilk sıfır aracım değil...dediğin gibi saysak neler var neler...diğer araçlarımda bi sorun yaşamadım...aldım bindim sattım vs....şöyle bir sıralarsak:

1)Vites geçişleri (dualogic) berbat.
2)Klima açıkken eko moddayken sarsıntı var.
3)İç malzeme kailtesi yetersiz.
4)Arka kapı gergi sesleri tüm dikkatleri üzerinize çekiyor.
4)Arka stop buğu sorunu.
5)Arkadan gelen acayip sesler.
6)Bagaj lambası ve torpido aydınlatması yok.
7)İçeri çok ses alıyor.
8)Yüksek hızda yolda geziniyor.
9)Tavan tutamaçları yok

Artıları yok mu var tabi:

1)Yakıt tüketimi yüz güldürüyor. (benzinlide bile)
2)Donanım seviyesi rakiplerine göre iyi. (s&s, yokuş kalkış desteği, esp city mod vsvs)
3)Dış görünümü fena değil. (bi alex olamaz ama) :D
4)Frenler gayet başarılı.

Sekiz aydır kullanıyorum genel değerlendirmem bu arkadaşlar.

SteinGP
21/09/2012, 23:00
ben komple bitüself kapladım bagaj içini. tek tek ses gelen ne kadar yer varsa hepsini hallettim. size potansiyel ses yapacak kısımları yazayım:

1-) bagaj pandizotunun menteşelerini elektrik bandıyla kaplayın.
2-) bagaj kapağının arkasındaki plastiği sökün, içine bitüself veya süngerimsi bir malzemeyle yalıtım yapın.
3-) arka tamponun arkasındaki bagaj içindeki plastiği sökün, arkasını sünger doldurun veya bitüself ile kaplayın.
4-) stepneyi çıkartın, stepne ile krikonun bulunduğu malzeme bölümünün arasını sünger doldurun, stepnenin alt kısmındaki havuzuda bitüself ile kaplayın.
5-) bunun dışında parçalara yavaşça vurun. ses yapan yerleri tam bulmak için araya cetvel sokmuştum ben işe yarıyor. bu noktaları bulduktan sonra oralara bitüself veya benzeri yumuşak dokulu bir malzeme(çift taraflı bant bile olabilir)yapıştırıp o sesinde önüne geçebilirsiniz.
6-) arka koltuk kilitlerini WD-40 ile yağlayın.

bagaj içi seslerin çözümü çokta zor değil, yeterki keskin bir kulağınız, azıcık el beceriniz olsun :) İzmir'de olsanız yardımcı olmaya çalışırdım..

rbcn
22/09/2012, 00:15
Gecmis olsun durumunu cok iyi anliyorum tek yapman gereken araci servise goturup kapi ayarlarini yaptirman cok cabuk bozuluyor kapi ayarlari ses genelde oradan geliyor

^^Cem^^
22/09/2012, 23:13
Arkadaşlar bu sorun neredeyse bütün hatchback arabalarda var, yoyo yeni çıktığında 1.18 BMW kiralamıştım daha 6000 km'deydi yollarımız o kadar düzgün ki arabaların her tarafı esniyor maalesef. Birde bizim aracın yaylar sert olduğundan kasis, abuk sabuk tarama çizgileri ne varsa yolda pandizot tıkırdıyor. En güzeli ya sedan bir arabaya bineceğiz ya da müziğin sesini yükselteceğiz :D

^^Cem^^
22/09/2012, 23:20
bu ilk sıfır aracım değil...dediğin gibi saysak neler var neler...diğer araçlarımda bi sorun yaşamadım...aldım bindim sattım vs....şöyle bir sıralarsak:

1)Vites geçişleri (dualogic) berbat.
2)Klima açıkken eko moddayken sarsıntı var.
3)İç malzeme kailtesi yetersiz.
4)Arka kapı gergi sesleri tüm dikkatleri üzerinize çekiyor.
4)Arka stop buğu sorunu.
5)Arkadan gelen acayip sesler.
6)Bagaj lambası ve torpido aydınlatması yok.
7)İçeri çok ses alıyor.
8)Yüksek hızda yolda geziniyor.
9)Tavan tutamaçları yok

Artıları yok mu var tabi:

1)Yakıt tüketimi yüz güldürüyor. (benzinlide bile)
2)Donanım seviyesi rakiplerine göre iyi. (s&s, yokuş kalkış desteği, esp city mod vsvs)
3)Dış görünümü fena değil. (bi alex olamaz ama) :D
4)Frenler gayet başarılı.

Sekiz aydır kullanıyorum genel değerlendirmem bu arkadaşlar.

Arkadaşım arka kapı gergileri bende de sorunluydu garantiden değiştirdiler, garantin devam ediyorsa servisle bi görüş istersen.

Benim araçta kapı üstünde tutamaklar mevcut, torpido aydınlatması yok ama bagajda aydınlatma ve 12v priz var.

Gerçi ben aracı 3 ay bekledim ekstra ekleme yaptım mı yapmadım mı hatırlamıyorum full kit diye geçiyordu.