PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni aldım ama aklıma takılan bir kaç soru var arkadaşlar

naczo
21/09/2012, 17:39
merhaba arkadaşlar 2 hafta önce tek kapı benzinli brc tüp lü
Fiat Punto Grande 1.4 Fire Dynamic aldım detaylara daha sonra gireyim resimlerle beraber =) şimdi birinci sorum arabanın ekranı ingilizce soldaki menü yerinden baktım ama türkçe dil seçenği yok ? diğeri arabada çift yönlü dijital klima var bunun sıcak ayarı 32 dereceye getirince sıcak olcak şekildemi başka bir ayarı varmı ? bir diğeri ön camın altında tam ortasında daha doğrusu sanırım yağmur sensörü oluyor =) o yağmur yağınca çalışmıyor kendiliğinden ama sanırım o bir kere çalıştırmam gerekiyor yani ilk hareketi benden bekliyor yada yağmur sensörü değil =) ben araba konusunda yeniyim 12 senedir motosiklete biniyorum arabaya geçtim 3 cü arabam ama bilemedim işte . sizin engin bilgilerinizden yararlanmak istedim teşekkür ederim .

dicaser
21/09/2012, 19:17
usta o ön camdaki yağmur sensörü değil :) ön camın dibinde bulunan konsolun tam ortasında yer alan o top gibi olan şey dijital klima sensörü :) 32 derece sıcak hava demek oluyor bu arada :)

TayfunBulat
21/09/2012, 20:02
usta o ön camdaki yağmur sansörü değil :) ön camın dibinde bulunan konsolun tam ortasında yer alan o top gibi olan şey dijital klima sensörü :) 32 derece sıcak hava demek oluyor bu arada :)
nasıl yani?

rbcn
21/09/2012, 20:05
activelerde de var ama içi boş sanırım :) şekil olsun diye koymuşlar

dicaser
21/09/2012, 22:13
nasıl yani?
ne nasıl yani anlamadım ?

TayfunBulat
21/09/2012, 22:15
usta o ön camdaki yağmur sansörü değil :) ön camın dibinde bulunan konsolun tam ortasında yer alan o top gibi olan şey dijital klima sensörü ?

dicaser
21/09/2012, 22:16
usta o ön camdaki yağmur sansörü değil :) ön camın dibinde bulunan konsolun tam ortasında yer alan o top gibi olan şey dijital klima sensörü ?
usta affına sıgınarak ne demeye çalıştıgını gene anlamadım ?

TayfunBulat
21/09/2012, 22:20
o top digital klima sensörü denilmiş fakat benim araçta digital klima yok ne alaka anlamında dedim.

dicaser
21/09/2012, 22:25
o top digital klima sensörü denilmiş fakat benim araçta digital klima yok ne alaka anlamında dedim.
muhtemelen konsolla birleşik bişey o muhtemelen senin topun içinde pek bir şey yok yani o topun içinde sensor yok senin araçta , ama bende dijital klima var benimkindede o top var muhtemelen bizim araçlarda auto tusuna basınca havadaki nem ve sıcaklıgı olcup ona gore hava veriyor , dediğim gibi standart butun konsollarda o top olabilir ama topun içinde sensor yoktur abi..

TayfunBulat
21/09/2012, 22:31
teşekkur ettim Erhan. bu arada bursanın neresınden? birde buluşma için konu açtım anketli bursada var ankette bak istersen.

dicaser
21/09/2012, 22:36
teşekkur ettim Erhan. bu arada bursanın neresınden? birde buluşma için konu açtım anketli bursada var ankette bak istersen.
abi nilüferdeyim daha doğrusu beşevlerde oturuyorum ama şu sıralar gelememki :( çünkü yazın sonlarına doğru cemal abi aracımı çipledi ve sonrada istanbula geldim... :( ama kurban bayramında geleceğim abi eğer bayram gibibuluşursanız ben kesin gelirim :)

TayfunBulat
21/09/2012, 22:38
sen yinede ankette oy ver derim.

dicaser
21/09/2012, 22:38
tamam abi konuyu buldum konus baslıgından anlamamıstım :)

naczo
26/09/2012, 13:42
peki son olarak ekrandaki menü ingilizce acaba onu nasıl türkçeye çevirebilirim menüde türkçe yok yahu

Engin_T
26/09/2012, 13:44
Puntoların ilk serilerinde yol bilgisayarında Türkçe dil seçeneği yok maalesef..

Sparco34
26/09/2012, 13:53
türkçe dil seçeneğini servisde ücretsiz yapılıyorlar

Ziyaretçi033
26/09/2012, 13:55
merhaba arkadaşlar 2 hafta önce tek kapı benzinli brc tüp lü
Fiat Punto Grande 1.4 Fire Dynamic aldım detaylara daha sonra gireyim resimlerle beraber =) şimdi birinci sorum arabanın ekranı ingilizce soldaki menü yerinden baktım ama türkçe dil seçenği yok ? diğeri arabada çift yönlü dijital klima var bunun sıcak ayarı 32 dereceye getirince sıcak olcak şekildemi başka bir ayarı varmı ? bir diğeri ön camın altında tam ortasında daha doğrusu sanırım yağmur sensörü oluyor =) o yağmur yağınca çalışmıyor kendiliğinden ama sanırım o bir kere çalıştırmam gerekiyor yani ilk hareketi benden bekliyor yada yağmur sensörü değil =) ben araba konusunda yeniyim 12 senedir motosiklete biniyorum arabaya geçtim 3 cü arabam ama bilemedim işte . sizin engin bilgilerinizden yararlanmak istedim teşekkür ederim .

Arkadaşım, o göğüsteki şey için gerekli açıklamayı https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/40718-gogusun-ortasindaki-yesil-yaratik.html burdan okuyabilirsin. aynı soruyu bende sormuştum.

Evet 32 ye getirdiğinde sıcak hava verir.

naczo
26/09/2012, 14:03
teşekkür ederim arkadaşlar o zaman servise gidip türkçe yüklettireyim =)

blackhawk
26/09/2012, 14:40
aracın modelini bilmiyorum ama 2 satır ekranlar ing. 3 satır olanlara türkçe yoksa yüklenebilir.göğüslük üzerindeki çıkıntı klima ısı sensörü dış ısıya göre klimayı mesela dış ısı 24 derece klima 25 ayarlıysa ısıtmaya başlar. sağ sol ısı farkı 7 dereceye kadar farklı ayarlanabilir

naczo
04/10/2012, 16:30
sormak istediğim birşey daha var o kadar sessiz bir arabaki normalde çalışırken ciddi derecede sessiz . ama sabah ilk çalıştırmamda soğukkan yani biraz gürültülü çalışıyor normalmi bu 128 binde araç ? hani birşeymi eksik olabilir diye düşündüm , yada bana kızgın sabahları =)

sinanuzun
04/10/2012, 16:43
dijital dereceden kasıt ekrandaki dış ısı sıcaklığını gösteren termometre gösterimi için

Ziyaretçi033
04/10/2012, 17:21
sormak istediğim birşey daha var o kadar sessiz bir arabaki normalde çalışırken ciddi derecede sessiz . ama sabah ilk çalıştırmamda soğukkan yani biraz gürültülü çalışıyor normalmi bu 128 binde araç ? hani birşeymi eksik olabilir diye düşündüm , yada bana kızgın sabahları =)

Sabahları uyandırdığınız için kızmıştır size, ondan homurdanarak çalışıyordur :)

Motor soğukken biraz sesli çalışıyor araçlarımız :) Birde yağına bir baktırın kontrol amaçlı. Bundada bir sıkıntı yok yani, bende de öyle :) Belki birşey daha takılır kafanıza, sormadan söyleyeyim:) Devir göstergesinde, araba soğukken ibrede oynama olur, oda normal :) ısınınca düzelir :) Birşey daha, klimayı açınca hafif bir klima motor sesi geliyor, bunu bende servise sordum, linea punto vb araçlarımızın hepsinde var dediler.

naczo
04/10/2012, 19:52
tamam anladım huysuzluğu normal =) aslında anlamadığım kafama takılan birşey daha var şimdi sıcak olsun diye 32 dereceye getiriyorum digital klimayı sıcak üflüyor orada sorun yok yalnız fan ayarını yukselttikce fan sesi demeyimde bir titreşim oluyor bu fiat olduğu içinmi . keza bende suzuki swift vardı onda boyle bri fan sesi yoktu ama onun kliması analogtu çözemedim =) saçma gelmemiştir insallah

Ziyaretçi033
05/10/2012, 08:52
Fan sesi 1.ve 2. kademede (her araçta olduğu gibi) sessiz. Arttıkça, fan motorunun devri artıyor dolayısıyla ses yapmaya başlıyor. Bence o da normal :) Ses göğüsten mi geliyor fandan mı? Fan açıkken göğüse biraz baskı uygulayın kesiliyorsa zırıltı, fan motoru hızlı döndüğünden dolayıdır. Bir kademe düşürün çok rahatsız ediyorsa.

naczo
05/10/2012, 13:09
teşekkürler hocam birde öyle deneyim

naczo
18/10/2012, 13:51
son dicem ama bitmiyor =) benim arabanın sustalı anahtarı var orjinal ama cam acıp kapamıyor boyle bir özelliği varmı ?