PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırmadan içeri fırlayan parçacıklar

Cuhara
20/09/2012, 17:57
Arkadaşlar Merhaba,

2011 Model Grande Punto 1.3 Multijet Active aracımın havalandırmasını çalıştırdığımda, ön orta kısımda bulunan havandırmadan içeriye zaman zaman yaklaşık 0,5 cm büyüklüğünde yaprak parçası, çiçek yaprağı gibi parçalar veya toz parçaları fırlıyor. Aracımı genelde haftasonları kullanıyorum.birkaç hafta önce 20.000 bakımı yaptırdım, polen filtresi de değişti ama aynı sorun devam ediyor. böyle bir sorun yaşayan var mı?

Solitude
20/09/2012, 18:18
Ben polen filtresini kendim değiştiriyorum, her değişimde de filtre çıkmış haldeyken önce havalandırma ızgaralarını kapatıyorum, böylece hava sadece filtrenin olduğu kısımdan çıkıyor ve yaprak vs burdan fırlıyor, daha sonra kapağı kapatarak ızgaraları sırasıyla açıyorum yalnız biri açık duracak şekilde, böylece o tazyikli hava akımıyla komple içerdeki pislikleri dışarı atıyorum sonra filtreyi takıyorum.

kayya
21/09/2012, 09:36
Ben de aynı yöntemi uyguluyorum.
Yalnız ben polen filtresini tam düzgün halde takmayı beceremedim hiç. Alan dar olduğundan eğdirerek takmaya çalışıyorum. Mutlaka bir kenarından yarım saantim kadar içeri doğru yamuluyor. Tam düzgün takmayı başabilen var mı?

volume23
21/09/2012, 09:44
Ben de aynı yöntemi uyguluyorum.
Yalnız ben polen filtresini tam düzgün halde takmayı beceremedim hiç. Alan dar olduğundan eğdirerek takmaya çalışıyorum. Mutlaka bir kenarından yarım saantim kadar içeri doğru yamuluyor. Tam düzgün takmayı başabilen var mı?

Torpido yu sökersen rahatlıkla takarsın.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Cuhara
22/09/2012, 21:14
Servis bunun normal olduğunu, klimanın sürekli içerdeki havayı döndürecek şekilde kullanılması gerektiğini, havayı dışardan alma konumuna getirince toz ve yaprak parçası gibi şeylerin içeriye girmesinin normal olduğunu söylüyor. Sizce normal mi arkadaşlar ?

Solitude
22/09/2012, 21:20
Böyle bişey normal değil, o zaman polen filtresi ne işe yarıyor ?

^^Cem^^
22/09/2012, 21:22
Servis bunun normal olduğunu, klimanın sürekli içerdeki havayı döndürecek şekilde kullanılması gerektiğini, havayı dışardan alma konumuna getirince toz ve yaprak parçası gibi şeylerin içeriye girmesinin normal olduğunu söylüyor. Sizce normal mi arkadaşlar ?

Şu ana kadar başıma böyle birşey gelmedi, servis saçmalamış, dışarıdan toz toprak gelecekse filtre süs diyemi takılıyor

ametist
22/09/2012, 22:17
olmaması gerek.. polen filtresi düzgün takılmadıysa ya da hiç takılmadıysa dediğiniz olabilir.

kayya
23/09/2012, 09:05
Servis gerçekten saçmalamış. İçeride 4 kişi varken kış aylarında hava sirkülasyonunu içeriye ayarlayın, dışarıdan temiz hava almayın, bakın neler oluyor. 2-3 dakika içinde camlarınız buğulanır ve önünüzü göremeyecek hale gelirsiniz.

Öte yandan yaz aylarında da oksijen miktarı azalacağından reflekslerinizin azalmasına da sebep olabilir dışarıdan hava almamak...

Dışarıda pis bir koku varsa veya klima açıkken kısa zamanda acilen arabanın içini soğutmak istiyorsanız hava sirkülasyonu içeriye alınmalı. Bu da 3-5 dakikayı geçmemeli. Kalan tüm zamanlarda dışarıdan temiz hava almalısınız...