PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası ve mutlu son :)

jagar
19/09/2012, 18:50
Evet arkadaş şu meşhur arıza benim aracımdada çıktı sonunda hemde yaklaşık 6 ay önce falan, önceleri çok önemsemedim sonra sesler arttı , bi tarafa sert dönmeye başladı direksiyon ve en sonunda artık direksiyon aniden sertleşip uyarı lambası yakmaya başladı eee aracı parkederken aniden direksiyonun sertleşmeside insanı oldukça tedirgin ediyo :) neyse servisin yolunu tuttum; aracımın bakımıda gelmişti bu arada aldığım günden beri aracımı yetkili servise götürüyorum bakım ve arızalar için genelde aksesuar için sanayideyim :D forumumuzdan diğer arkadaşların paylaşımlarındanda bildiğim kadarıyla ne yalan söyleyim hazırlıklı gittim ücretsiz yapılmazsa uğraşmayı kafama koymuştum . Bi mail atıp bildirip sonucu beklememiz lazım dediler ve enteresan ancak genelde yüzde 50 sini yada yüzde 30 unu karşılayan servisler güzel sicilimden dolayı muhtemelen; tamamını ücretsiz olarak karşılayacaklarını söyleyip parçanın siparişini verdiler. Bugün direksiyon motorum değişti veee ilk defa bu sefer muhasebeye uğramadan ayrıldım servisten :D ilk kez uğraşmadan halloldu anlıycanız işim sizlerlede paylaşmak istedim :fun:

tayfux
19/09/2012, 18:58
hocam geçmiş olsun şanslısınız :)

k0d3r
19/09/2012, 19:07
Geçmiş olsun :) Hocam araç kaç model, garantisi bittikten sonra da hep yetkili servise mi götürdünüz bakımlar için ?

Ziyaretçi048
19/09/2012, 19:08
ayrıntıları yazarsanız sevinirim. aracınız kaç bin km deydi? servis bakımlımıydı yoksa garanti bittikten sonra bakımlarını dışardamı yaptırdınız?

volume23
19/09/2012, 23:07
Geçmiş olsun uğraşmak zorunda kalmamanız sevindirici.

jagar
19/09/2012, 23:08
Geçmiş olsun :) Hocam araç kaç model, garantisi bittikten sonra da hep yetkili servise mi götürdünüz bakımlar için ?

2007 model aracım 2006 kasım trafiğe çıkışlıydı garantisini bi sene uzattırmıştım 3 sene garantiliydi yani aldığımdan beri servis bakımlıydı garantisi varkende bittikten sonrada

ayrıntıları yazarsanız sevinirim. aracınız kaç bin km deydi? servis bakımlımıydı yoksa garanti bittikten sonra bakımlarını dışardamı yaptırdınız?

109 binde aracım bütün bakımları serviste yapıldı ilk defada işe yaradı sanırım servise gitmek :D

kadir07
19/09/2012, 23:20
Geçmiş olsun bende city arızası için birmota giderken forumdaki bütün belgelerin çıktılarıyla gitmiştim lazım olur diye.Sağolsun ilk sahibi bütün bakımları serviste yaptırmış evrakları göstemeye bile gerek kalmadı sistemden arazanın %100 ünü Fiatın karşıladığını görünce rahat bir nefes almıştım...:cool:

ckrckrckr
20/09/2012, 01:47
garantisi yoksa ve bakımları nı serviste yapılmadıysa city motorunu ücretsiz degistirirler mi?

kadir07
20/09/2012, 09:46
Kesin bir bilgi yok bununla ilgili.Fiat servislerinde araç bilgilerini (model,km,şasi no vs) sisteme girince ne kadarını Fiat'ın karşıladığı otomatikmen çıkıyor genelde servis bakımla araçların %100'ünü karşılıyor diğer araçlarda biraz uğraşıp peşini bırakmazsan ücretsiz değişim yaptırılabiliyor...

Hsyn
20/09/2012, 11:03
Servis bakımsız araçlara city arızasını fiatın karşılamaması bence saçma çünki o sistem hatalı zaten sanayide o sistemi açıp kurcalıyan usta yokki nasıl garantiden çıkıyor. ek olarak zaten kullanıcı hatası olsa tamam servis bakımı yok diye ücret talep edebilir ama zaten kökünden hatalı bi sistem

jagar
20/09/2012, 12:00
aynen özünde kronik bi sorun ama uğraştırıyolar işte :kizgin: