PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam Hakkında

Misafir046
18/09/2012, 09:39
Arkadaslar arabaya alısmaya basladıkca ya cok uzun zaman sonra dizel kullanmaktan yada gercekten sorun var bir şeylerden kıllanmaya basladım.

Birincisi arac kullanırken bazen fren yaptıgımda surtme hissediyorum.Ancak bunun hala frenlermi yada alt takımla ilgilimi çözemedim.

İkincisi aracı kullanıyorum bazen ayaklarımın altında ses ve yine titreşim hissediyorum.

Buna buradan çözüm bu sekilde bulamayacagımızı biliyorum.O yuzden İzmirde dizel puntosu olan ve aracı ile cok hasır neşir olan bir arkadas varsa onunla bulusmak ve arabamı kullandırtmak istiyorum.Birde onun fikrini aldıkdan sonra servise gitmek istiyorum yoksa bana gulebilirler.

Dediğim gibi belkide ben kafamda buyutuyorum.Belkide gercekten bu sıkıntılar var.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Tayfun-E30
18/09/2012, 11:36
Bana fren disklerin egrilmis gibi geldi bir disk balata al en iyisi..

Misafir046
18/09/2012, 11:40
Bana fren disklerin egrilmis gibi geldi bir disk balata al en iyisi..

Abi daha sıfır araba.2000 km olmadı.Cakıla cukuru bırak toprak yola bile girmedim.Evden otobanla işe işen otobanla eve...

Tayfun-E30
18/09/2012, 11:43
Ben sifir oldugunu anlayamadim padon bence kesinlikle servise gidip anlat bu dertlerini cunki sana oyle gelmiyordur vardir bir problem.

Misafir046
18/09/2012, 11:47
Ben sifir oldugunu anlayamadim padon bence kesinlikle servise gidip anlat bu dertlerini cunki sana oyle gelmiyordur vardir bir problem.

Sanırım oyle yapacagım.Cunku motor sesine vs kulagım asınadır.Aractada 2 gundur bunu hissediyorum...Bugun aksam eve camları kapatıp gideceğim sesi tartacagım iyice bakalım ne durumdayım.

Semih Kurtulmus
18/09/2012, 11:48
açık söyleyeyim alış bence bunlara daha başlangıç :)

Misafir046
18/09/2012, 11:51
açık söyleyeyim alış bence bunlara daha başlangıç :)

Yok hocam daha oncede 2011 Evom vardı benzinli çok memnundum.

Bu dizel daha tam adapte olamadım ondan olabilir.Yoksa aracın çekişi vs cok memnunum.

Semih Kurtulmus
18/09/2012, 11:57
Yok hocam daha oncede 2011 Evom vardı benzinli çok memnundum.

Bu dizel daha tam adapte olamadım ondan olabilir.Yoksa aracın çekişi vs cok memnunum.

bir türlü anlamıyorum ben fiatı bir arabası diğerini tutmuyor ama benden demesi daha 2 bin km de böyle başladıysa devam eder. servise gideceksin ondan sonra orada da adam gibi iş yok zaten o yüzden durum sıkıntılı ..

not: birde servis var servis var bak ben 3 gün sonra Ankara'ya gideceğim Bursa'dan :)

Misafir046
18/09/2012, 11:59
bir türlü anlamıyorum ben fiatı bir arabası diğerini tutmuyor ama benden demesi daha 2 bin km de böyle başladıysa devam eder. servise gideceksin ondan sonra orada da adam gibi iş yok zaten o yüzden durum sıkıntılı ..

Dur bakalım belkide bende sıkıntı var. :)

Zaten amacım servise goturmek değil ilk once Dizel puntosu olan bir arkadasıma denettirmek benim aracı.Bakalım oda farkedecekmi ?

Semih Kurtulmus
18/09/2012, 12:08
Dur bakalım belkide bende sıkıntı var. :)

Zaten amacım servise goturmek değil ilk once Dizel puntosu olan bir arkadasıma denettirmek benim aracı.Bakalım oda farkedecekmi ?

ses ve titreşim olayı normal onu bi baştan söyleyeyim :)

fren olayında ise 2000 km diyor bir sıkıntı olmaması lazım aslında.. peki fren düz yolda giderken mi oluyor yoksa rampa şeklinde durur vaziyetteyken mi ?

sürtme sesi tam olarak nasıl oluyor bende de öyle birşey var sanki sürtme değil de garip birşeye basarmış gibi mi ? hafif bi vibrasyon tarzında sanırım ?

Xenophan
18/09/2012, 13:29
Ne tarafta çalışıyorsunuz?
Ben Aosb deyim.

Misafir046
18/09/2012, 15:17
Ne tarafta çalışıyorsunuz?
Ben Aosb deyim.

O tarafta oturuyorum yuksekvadide ancak balcovada calısıyorum.Vaktim olsa getirirdim o tarafa.Zaten orada bekir ustam var kendisi sevdiğim bir abim ve iyi bir ustadir.

aykut_1914
18/09/2012, 15:47
perşembe günü maç var abi,oraya gel istersen benim aracı dene karar verirsin.
ancak frendeki srütme kalorifer borularından mı acaba? baya okumustum o sürtme olayını ama hatırlamıyorum su an :)

Misafir046
18/09/2012, 15:48
perşembe günü maç var abi,oraya gel istersen benim aracı dene karar verirsin.
ancak frendeki srütme kalorifer borularından mı acaba? baya okumustum o sürtme olayını ama hatırlamıyorum su an :)

Oyle yapıcam sanırım biraderim.Buyuk ihtimail mace geleceğim.Zaten egzo evo abiyi vs ozlemiştim.

farukileri
18/09/2012, 15:49
vakit geçirmeden servise gidin halletsinler :) yoksa araca daha fazla zarar verirsiniz ve daha büyük sorunlarla uğraşırsınız

Ziyaretçi033
18/09/2012, 15:58
Bence aracınızın 2000km yapmış olması disklerinizin yamulmayacağı anlamına gelmez. Aşırı sıcakken su tutlması, yada su birikintisine girmeniz disklerinizi yamultmaya yetebiliyor. Ama öyle olacağını sanmıyorum. sarsıntılı çalışması sanki normal gibi geldi bana. Sürtme sesine yorumum ise balataların üzerinde yay varimsi teller var zamanla onlar ısınıp soğuyarak özelliğini kaybedip böyle can sıkıcı sesler çıkartabiliyor. ( önemli bişi değil bir süre sonra kesilir.) Hatta ben taktırırken o telleri taktırmıyorum.

Buarada kendinize güldürmemek gibi birşey yapmayın. bu sizin en doğal hakkınız. Sıfır araba almışsınız. Tabiki gidip servisine bu böyle böyle deyiniz. Gülmeye hakları yok.

Ziyaretçi033
18/09/2012, 16:01
Bir sorum olacak. Frene bastığınızda aracınızda sarsıntı ya da çekme yapıyor mu?

Ziyaretci046
18/09/2012, 17:00
gel bana bakayımmmm 3.tane dizel puntomu aldım bi dakkada anlarım

Misafir046
18/09/2012, 17:11
Bir sorum olacak. Frene bastığınızda aracınızda sarsıntı ya da çekme yapıyor mu?

Öncelikle çok teşekkur ederim tum arkadasların yorumları için.

Şimdi servisten gelip ofise girdim.

Poyrazda Turgay bey kuzenimin arkadasıymıs kendisi Seref Ustayı yonlendirdi benimle beraber yolda surus testli yaptık.

Sonra arabanın altına baktılar.

Daha önce dizel kullandıgımı sordular evet dedim hatta cok az benzinli kullandım sirket arabaları dizel olurdu.Ama Punto dizel kullanmadım dedim.

Gerci sirket arabalarının anasını aglatıyorduk yada anası aglamıs geliyordu oda ayrı bir gercek.

Arabamın gayet iyi durumda oldugunu sadece balataların aslıma evresinde oldugunu gonul rahatlıgıyla binmemi ve en ufak sıkıntıda kendisine getirmemi istedi.

Şimdi içim rahatladı anlayacagınız.

Herkese cok tesekkurler.

ıma ayrı tesekkurler..

Ziyaretçi033
18/09/2012, 18:11
Çok geçmiş olsun :)

blackhawk
18/09/2012, 20:09
berkan havadan nem kapıyorsun hiçbir şeyi yok aracının daha parçalar alışmadı bile birbirine dur bakalım. Evo ların balataları sert zaten sende kullanırken fren yaptığında sürtme sesini duymuşsun fren ısınana kadar bu sesi duyarsın.Balata değişim zamanı geldiğinde yumuşak balata tak sorun bitsin. Dizel benzine göre biraz daha düşük yalıtımlı özellikle yol sesi daha fazla hissediliyor. O yüzden her şey normal :) :)

Misafir046
18/09/2012, 20:31
berkan havadan nem kapıyorsun hiçbir şeyi yok aracının daha parçalar alışmadı bile birbirine dur bakalım. Evo ların balataları sert zaten sende kullanırken fren yaptığında sürtme sesini duymuşsun fren ısınana kadar bu sesi duyarsın.Balata değişim zamanı geldiğinde yumuşak balata tak sorun bitsin. Dizel benzine göre biraz daha düşük yalıtımlı özellikle yol sesi daha fazla hissediliyor. O yüzden her şey normal :) :)

Sustum İrfan abi :)

aykut_1914
18/09/2012, 20:39
turgay abi candır :)

blackhawk
19/09/2012, 12:06
istersen müsait gününde uğra benim aracı test et ona göre kıyasla. :)