PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City direksiyon problemi

alinzr
17/09/2012, 20:17
Geçen sene bin hevesle aldıgım 2006 model grande punto 1,4 fire dınemıc aracım city arızası verdi .. Fiat ı arayıp sorunu belirttim 4 gün sonra fiat bana döndü . City arızasının giderilemiyecegini belirtti nedeni ise bakımlarının fiat servisinde yapılmadıgını bende okadar konuştum dil döktüm sert çıkmama ragmen bişi degişmedi...
Ben arabayı geçen sene almıştım yani bakımlarınını önceki sahibi yapmtırmamış.bunu belirtmeme ragmen ve arabayı alırken balıkesir deki fiat bayisinde kontrol ettirip aldıgımı belirttiğimde orayla halledin dedi yetkili çok şaşırttı bu cevabı buda yetmezmiş gibi arabayı yeni fiat alın :d size 1000 tl indirim yapıcagız demesi beni şoke ugrattı bu nasıl bir iştir arkadaş sattıkları arabayı yapmıyolar oda yetmezmiş gibi bizden araba alın diyolar. Bundan sonra forumda bu işi anlayan anlamayan arkadaşlara soruyorum ne yapmam gerekiyor.benden önceki sahibinin ceremesini benim çekmem mi gerekiyor ?

SteinGP
17/09/2012, 20:29
hocam aynı başlıkta ücretsiz değişim yapan bir çok arkadaşımızın yazıları var. onları okuyabilirsiniz..

alinzr
17/09/2012, 20:34
Yardımınız için teşekkür ederim onların yaptıkları paylaştıkları şeyleri takip ederk bu yola koyuldum ama hiçbir işe yaramadı bundan sonra izlemem gereken yolu soruyorum.

SteinGP
17/09/2012, 20:39
ücretsiz değişim için gerekli tutanak örnekleri ve hakem heyeti kararları var. onları da incelediniz mi?

tayfux
17/09/2012, 20:48
bence kaymakamlığın hakem heyetlerine kesin başvurun..

skystar37
17/09/2012, 21:18
Üşenmez İstanbula gelirseniz Haliç oto bildiğim kadarı ile sorgusuz sualsiz değişim yapıyor.

alinzr
18/09/2012, 01:07
Can arkadaşım ilgin alakan için teşekkür ederim diger arkadaşlarada tabiki elimde degiştiren diger arkadaşlar hakkında bilgide verdim , gerekli tutanak ve mahkeme evraklarınıda forumdan takip ettigimi ve degiştiren arkadaşlarımıda örnek verdim . Arayan arkadaş kararlarının bişeyi degiştirmeyecegini belirtti örtülü bir şekilde boşa konuşuyorsunuz tarzında imalı konuştu bende illa mahkemede hakkımı ararım dememe ragmen gidin arayın dedi. Istanbul da degişebilecegini söleyen arkadaşıma da bilgi için teşekkür ederim ama ben şırnak ta görev yapmaktayım şuan diyarbakırda oldugum için oraya gelmemin imkanı yok malesef.

ibrahim06
18/09/2012, 09:22
Can arkadaşım ilgin alakan için teşekkür ederim diger arkadaşlarada tabiki elimde degiştiren diger arkadaşlar hakkında bilgide verdim , gerekli tutanak ve mahkeme evraklarınıda forumdan takip ettigimi ve degiştiren arkadaşlarımıda örnek verdim . Arayan arkadaş kararlarının bişeyi degiştirmeyecegini belirtti örtülü bir şekilde boşa konuşuyorsunuz tarzında imalı konuştu bende illa mahkemede hakkımı ararım dememe ragmen gidin arayın dedi. Istanbul da degişebilecegini söleyen arkadaşıma da bilgi için teşekkür ederim ama ben şırnak ta görev yapmaktayım şuan diyarbakırda oldugum için oraya gelmemin imkanı yok malesef.

Bulunduğunuz yere yakın çevre illerdeki yetkili servisleri arayıp durumu izah edin. Belki kabul eden servis çıkar.

alinzr
20/09/2012, 16:50
ugraştım ama degişen bişi yokk :D

alinzr
10/10/2012, 02:59
arkadaşlar aracım uşakta kalmıştı dün uşak taki fiat servisi ücretsiz city arızamı giderdiler baya ugraştım ve sonunda yüzüm güldü inş kimsenin başına bu arıza gelmez , gelen arkadaşlarında city arızası benim gibi giderlir.

srkaradag
10/10/2012, 08:14
Çok gecmis olsun

kadir07
10/10/2012, 09:31
Geçmiş olsun ücretsiz değişim olması sevindirici...

rbcn
10/10/2012, 09:44
Gecmis olsun fiatin tutumu yuzunden basima gelsin yada gelmesin birdaha asla fiat araba almicam ve aldirmicam

sent from my new ipad

alinzr
11/10/2012, 00:05
teşekkürler arkadaşlarr....

ORS15
28/10/2012, 22:18
ıyı akşamlar arkadaşlar,benımde grande puntomda cıty arızası var galiba araba sola cekıyor direksiyonu saga veya sola cevirken ses cıkarıyor ve cok hızlı cevırırsem takur tur ses yapıyor ama hıc eps ısıgı yanmadı ve direksiyon hic sertlesmedi acaba bu cıty arızası mı mıdır.sevise gittim arabayı birgün kendilerinde kalaması gerektigini ve inceleyeceklerini söylediler,birde araba genelde gazı kesip verince tak diye ses geliyor sanki bir boşluk varda onu alıyomuş gibi.ben cözemedim bunları yardımlarınız ıcın şimdiden teşekkür ederim.