PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk çalıştırmada zorlanma.

ykaya1983
15/09/2012, 10:49
Arkadaşlar sanırım aracımda ilk çalıştırmalarda zorlanma problemini çözdüm.1 aydır kırmızı ışık yanılı şekilde aracı kullandığımda marşa basar bazmaz çalışıyordu.Kırmızı ışık yanmayacak ibre ikinci çizginin üstüne gelecek şekilde benzin ekledikten sonra aracın çalışmasında zorlanma olmaya başladı.Ben de araçta benzin çok olduğundan dolayı araç zor çalışıyor diye depodaki benzini ışık yanacak derecede kullandım.Bu sabah tek marşta çalıştı.
Araçta benzin birinci çizginin altındayken kolay çalışıyor çizginin üstündeyken zor çalışıyor.Benim tahminim benzin pompası zayıfladığından çok benzini çekmekte sorlanmasından kaynaklandığı.Sizce de tahminim doğru mu arkadaşlar bu problem neden kaynaklanıyor?

yolcu27
15/09/2012, 13:08
alıştırdın tabi ışığın yanmasına aracı ondan sonra araba zorlanıyor normalden fazla benzini görünce :)

Birkan61
15/09/2012, 13:10
Olabilir..

Benim araçta lamba yandıktan sonra range 80 km'nin altına düşünce zor çalışıyor. Bi kere range 50 km'ye düşmüştü o halde bile 10 km falan gitmiştim.. 2. marşta pistonları boşa boş vurdura vurdura zorla çalıştırdım sanki mercedes axor çalıştırıyomuşum gibi hissettim o an :D

ykaya1983
15/09/2012, 13:52
alıştırdın tabi ışığın yanmasına aracı ondan sonra araba zorlanıyor normalden fazla benzini görünce :)
Benzin fiyatları yüksek olunca araç da mütevazilik karakteri mi oluştu yoksa:D