PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radio Kanal Değişme + Rüzgar Sesi Problemi + Tavan Lekeleri Çözüldü

van_hoijdonk
13/09/2012, 18:54
Arkadaşlar hepinize iyi günler.

Aracımı ilk kez servise götürdüm 1-2 ufak problemim vardı. Öncelikle;

1- Daha önce konusunu da açtığım radioda kendiliğinden yolda kanal değişiyordu ve bu 3 dk aralıklarla oluyordu neredeyse. Burada sordum ve araştırdım genel olarak aldığım cevap af kapalıysa olmaması gerek dediler. Bir arkadaş da serviste yazılım yüklendiğini söylemiş bu bilgilere istinaden servise gittim.

Çözüm:

AF kapalı olacak haklısınız ama trafik bilgisi yani trafic info'da kapalı olacak. Gelirken denedim trafik infoyu açınca mutlaka değişiyor kanal bir süre sonra ama AF + Trafik Info kapalıysa 1 saat kullandım hiç sorun olmadı. Daha sonra bu sorunu yaşayabilecek arkadaşlara veya şuanda yaşayanlar için çözümü budur.

Servis yazılımlık bir durum olmadığını zaten teybi sökerek blaukpunt'a göndereceklerini kendilerinin hiçbir şekilde teybi elleyemediklerini söyledi. Siz dediğim gibi deneyin olmazsa söker göndeririz dediler.

2- Geçtiğimiz 1 ayda 2 kez izmite gidip geldim 1.sinde değil ama 2.sinde sürekli camlar açık hissi oluşuyodu. 90'la dahi giderken camlar açık diye kontrol etmek hissi oluşuyordu ve aşırı derecede rüzgar sesi alıyordu içeriye araç. 1 hafta önce 170'te giderken sadece motor sesi alan araç neredeyse sesten gidilmeyecek hale gelmişti.

Çözümü: Kapı ayarı bozulmuş ayar yapıldı, kapı gergileri sıkılmış. Ayrıca daha önceden su fışkırtınca şoför tarafına su geliyormuş (ilk sahibindeyken) ama serviste yaptırılmış oradaki plastik sanki hafif çıkık duruyordu fitili eskimiş ve düşmüş fitilinin değiştirildiği söylendi. Aracı deneyin sorun çözülmüştür dediker. Çağlayan'dan aşağı gelirken 150'ye kadar bastım herhangi bir problem yoktu hatta eskisinden daha iyi gibi geldi bana. O kulak tırmalayan ses gitti.

3- Tavanda küçük küçük lekeler vardı tutamaçların orada. Benden önceki sahibindeyken oluşmuş ama ben de üstüne düşmemiştim. 1 ay sonra istanbul'dan memlekete gidiyorum orada çalışacağım ve gideceğim ilde yetkili servis yok o yüzden hepsini halledeyim de gideyim dedim. Bu lekeler dedim tavan döşemesi değişecek. Ellerinde yokmuş İtalya'dan sipariş edilecek ve 1 aya kadar gelir size haber ederiz dediler.

Bir de aracımı pek yıkamıyorum hem yıkasam da 1 güne aynı halini alıyor inşallah memlekette en azından trafik, eds ve otopark sıkıntım olmayınca rahat rahat istediklerimi yapabilirim diye burada çok ilgilenemiyorum.

Aracı dış yıkamışlar, içini de hafif tozunu almışlar. 2 aydır arabaya su değmemişti parlamış. :)

Ama aracı yıkayınca kötü oldum çünkü renk siyah olduğundan ufak tefek çizikler farkettim yani belki 1 cm uzunluğunda dikkat çekmeyecek şeyler ama bunlar kirliyken görünmüyordu da araba parlayınca daha çok dikkatimi çekti ve gözüme kötü göründü. :(

Servise Cila yapsam çizikleri kurtarabilir miyim diye sordum bir çoğunu evet bazıları da pasta ile kapanır 1 tanesi dahi derin değil dediler. (Çok da anlamıyorum bu işlerden) hemen pasta cila boya koruma yapalım vs. dedim düşüneyim. Pazar günü enişteyle cila yapmayı düşünüyoruz.

2 parça çam sakızı izi vardı bir tanesi çamurluk üzerinde 1 tanesi de şoför kapısının yan tarafındaydı. Onları gösterdim çamurluk üzerindeki pastayla çıkar ama diğeri için garanti veremeyiz oradaki boya yapıştırma olduğundan daha kötü olabilir riske değmez dediler.

Ne zamandan bunlar diye sorunca çok şaşırdılar. Ben alalım 2.5 ay oldu aracı, benden önceki sahibinde kimbilir ne zaman oldu. Ben aldığımda da şimdiki sertliğindeydi yani o gün dahi gitsem işe yaramayabilirdi. Dedikleri damla büyüklüğünde dahi yok görmemeye çalışın. Sonuçta kapıdaki için kapının yan çıtasının boyanması gerekir parça da olsa boyalı demek var boyasız demek var dediler. Kendimce hak verdim.

Haftasonu araca cila yapacağız, çam sakızına ve ufak tefek çizikleri pasta ile kapatacağız. Sonrasında boya korumaya gerek var mı dersiniz? İstanbul'dan Bartın'a gideceğim ve orada açıkcası haftasonları köy yollarına gireceğim ve köy yollarında çalı çırpı yola geliyor bazen araç da siyah olduğundan anında şerit çiziyor araca.

Bu pastadır, ciladır, boya koruma vs sıfır bilgi diyeyim.

Bir de bilginiz olsun serviste yakıtı nereden alıyorsunuz dediler opet dedim yakıt güvence kartımı sordular yok dedim bende kart. Normal opet kartımı alıp güncellediler yakıt güvence kartına dönüşmüş buna karşılık ufak bir çanta verdiler içinde cd çantası, bez, kağıt, kalem, cam suyu gibi şeyler var hoşuma gitti. Çünkü araçta ne olması gerek ne olmaması gerek hakkında bilgim olduğunu söyleyemem ha çıkar kullanırım ama bu tarz şeyleri artık buralardan okuyarak, görerek öğrendiğimizden arabaya 2 ay sonra fiber bez aldım o dahi yoktu. :)

Neyse çok uzun tutmuşum okuyanlara sabır dilerim ve bu sorunları yaşayan arkadaşlar olursa çözümleri bunlar.

İlk servise gidişim ve Birmot Zincirlikuyu benden geçer not aldı. :group000:

skystar37
13/09/2012, 19:04
Hadi geçmiş olsun bu arada tavan döşemesine ne kadar istediler?

EvoKoray
13/09/2012, 19:08
pis bırakırsan neden çizildi demicen :) EN KÖTÜ haftada 1 yıkat benzinliklerde 1 TL ;)
pasta cila çizikleri kapatır derin değilse

van_hoijdonk
13/09/2012, 19:20
Hadi geçmiş olsun bu arada tavan döşemesine ne kadar istediler?

Garantiden değişim olacak. Açıkcası aklıma gelip de sormadım ama garanti devam ediyor hala. Zaten diğer türlü olsa söylerlerdi diye düşünüyorum. Acil olduğunu belirticem siz gitmeden değişimi yapmaya çalışırız olmazsa kasım ortası istanbula geldiğinizde değiştiririz dediler.

İlgi alakadan çok memnun kaldım diyebilirim.

pis bırakırsan neden çizildi demicen :) EN KÖTÜ haftada 1 yıkat benzinliklerde 1 TL ;)
pasta cila çizikleri kapatır derin değilse

Hocam araç otoparkta duruyor açık otopark. Özellikle araçlara uzak çekmeye dikkat ederim ama bazen gittiğimde öyle sahneler oluyor ki adam anca eski kasa küçük polo veya palionun anca gireceği bir yere aracını sokmuş sonra da kapıyı açarsan diğer yanındakine vurmuş e yolcu da olsa bizim araca da vuracak. Herkes kendince ayarlıyor çizgilere göre ama o aralardaki boşluklara giren afedersiniz hayvanlar olabilir.

Bu çizikler nasıl olduğu hakkında hiç bir fikrim yok. Özellikle çizme değil zaten belli de hani taklalı arabaların klasik lafı varya keyfekeder boyattım diye aklımdan o geçti belki 1 cm'lik 3 çizik var farklı yerlerde ama dedim komple boyayacaksın bunu diye. :D

Bir de dikkatimi çeken derin bir çizik oldu düşündüm nasıl olabileceğini ama anlam veremedim. Arka tamponun oval olduğu kısımda yani yere en yakın kısımda yukarıdan yere doğru diye anlatayım 3-4 cm uzunluğunda bir çizik var. Diyorum biri çizse eğilmesi lazım bunu mu düşünecek? Geçerken araba dokunsa yanda kalır zaten tam tamponun ortası ve yere en yakın yerde yukarıdan aşağıya nasıl çizik olabilir ki?

Aklıma tek bir şey geliyor kediler ama otoparkta da sürüyle köpek var hem de cins köpekler kedi yaklaşamaz bazen gece gidince otopark görevlisi olmasa araca biz bile yaklaşamıyoruz. :D

ozgurse
14/09/2012, 18:46
Merhaba arkadaşım,

Benimde tavanda skydome'un çerçevesinin etrafında lekeler var. Ve bende zincirlikuyu birmot'a göstermiştim. İsterseniz değiştirelim ya da nasıl olsa daha 3 yıl garantisi var garanti sonuna doğru değiştiririz demişlerdi. Bende beklemeye aldım. Şu an lekeli vaziyette tavan.
Eğer siz değiştirirseniz işçiliği nasıl olduğuna dair bizide bilgilendirirseniz sevinirim.

van_hoijdonk
15/09/2012, 04:51
Merhaba arkadaşım,

Benimde tavanda skydome'un çerçevesinin etrafında lekeler var. Ve bende zincirlikuyu birmot'a göstermiştim. İsterseniz değiştirelim ya da nasıl olsa daha 3 yıl garantisi var garanti sonuna doğru değiştiririz demişlerdi. Bende beklemeye aldım. Şu an lekeli vaziyette tavan.
Eğer siz değiştirirseniz işçiliği nasıl olduğuna dair bizide bilgilendirirseniz sevinirim.

Eğer ben gitmeden parça gelirse ekim ortasında ama ben gittikten sonra gelirse kasım ortasında gelip de değiştirebileceğim o yüzden biraz uzun sürebilir cevabım ama mutlaka cevap veririm. :stretche:

ozgurse
16/09/2012, 21:11
Problem değil , acele etmiyorum değiştirmek için. 1 seneden fazladır o şekilde kullanıyorum.

pdr42
16/09/2012, 22:20
Ben daha önce garantim bittikten sonra iki defa uzatılmıs garanti yaptırmıstım. 4. yılında garanti bitimine az bir zaman kala (1 gün) hem tavanı hemde dış kapı kolarını değiştirdim garantiden:))

van_hoijdonk
16/09/2012, 22:29
Ben daha önce garantim bittikten sonra iki defa uzatılmıs garanti yaptırmıstım. 4. yılında garanti bitimine az bir zaman kala (1 gün) hem tavanı hemde dış kapı kolarını değiştirdim garantiden:))

Kapı kollarında ne gibi bir problem oluyor ki. :cool:

ABK
16/09/2012, 23:00
Tavan tutamaçların orda bende de ufak lekeler mevcut 2006 punto için döşeme fiyatı ne acaba? Bilen var mı?

ozgurse
17/09/2012, 12:30

Mustafa bey siz tavanı değiştirdiğinizde işçiliği beğendiniz mi ? Orijinali gibi yapabiliyorlarmı ?