PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Küçükyalı Birmot Kazığı

smtg
12/01/2007, 16:55
Merhabalar arkadaşlar..

bu gün farkettiğim malesef kötü bir habari paylaşmak istiyorum sizlerle.. 26.05.2006 tarihinde trfiğe çıkan arabamın, ilk bandrolü almaları gereken yerde malesef almadıklarını öğrendim.. şimdi hakkımı aramak için birmot müdürlüğüne kadar mail atıcam..

halbuki bu arabayı çok hayallerle aldım ve bir çok aksaklık çıkmasına (tıkırtı burcu, kapı kolları ayarı vb..) rağmen, tüm çileli durumlarına katlanıp gönül rahatlığıyla sürdüm.. keşke böle bir şey hiç olmasaydı.. birmot gözümde o kadar küçüldüki anlatamam..

böyle arkadaşlar.. sizinle bu durumu paylaşmak istedim..

Auto engineeR
12/01/2007, 16:57
üzüldüm böyle birşey olmasına..
üstünde durmuyorlar pek, gidip başarında durmak lazım..

ORACLE
12/01/2007, 16:57
Abi bunu yatırmaları gerekiyor.
Verdikleri fiyatın içinde o dönmeki bandrolde dahildir.
Bir problem çıkaracaklarını sanmam. Genelde onlarda muameleciye veriyorlar bunu. Sorun muameleciden çıkmış olabilir

Misafır
12/01/2007, 17:08
üzücü bir durum.
mtv de de aynı şeyi yapıyorlar.
ben 14 haziranda aldım arabayı.
bana temmuz ayında mtv ödetti adamlar.

ben aldıktan 16 gün sonra mtv ödedim.
var mı abi böyle bir anlayış ya :(

Bülent A.
12/01/2007, 17:25
Bildiğim kadarı ile araç tescil edilmeden bunun yatırılması gerekiyor ve dekontları ile trafik tescile kayıt yapılıyor.Eksik olduğunda kesinlikle kayıt yapılmaması gerekiyor die biliyorum.

28 Aralıkta Doblo aldım.Faurasını aldım.Ama kaydını Ocak ayına bıraktım.Yani 3 gün için 2006/2 bandrolunu yatırmamış oldum.

smtg
12/01/2007, 17:41
arkadaşalar birmottan doğru düzgün bir yetkili bulmadım.. (belki cuma olduğu içindir..) 3 telefon numarası verdiler ama hepsi de üstünden atmak için elinden geleni yaptılar.. en son bir faks ve e-mail buldum.. buraya ruhsatınızı yollayın dediler.. bakalım sonuç ne olcak.. ama bu işte hakkımı sonuna kadar arıycam.. sizede tavsiyem vergi dairesinden bakabilirsiniz eğer şüpheleriniz varsa.. ben vergi dairesinden öğrendim..

Misafır
12/01/2007, 17:49
vergi dairesindeki kayıtlara da fazla güvenme dostum.
benim ocak-haziran arası mtv yi olması gereken rakamdan ödemiş birmot. internetten baktığımda borçlu gözüküyordum. firma eksik ödemiş sandım.sonra temmuz ayında sonraki 6 aylık ödeme için bankaya gittiğimde 240 ytl gibi bir rakkam ödedim. firma ile görüştüğümde de vergi dairesinin motor hacmini yüksek girme ihtimali olduğunu öğrendim çünkü firmanın yatırdığı meblağ 1.3 mj motorlar için ödenmesi gereken miktardı yani eksik yatırma falan yoktu.
internetten tekrar kontrol ettiğimde motor hacmimin vergi dairesinde 1.4 olarak kayıtlı olduğunu gördüm.
nakil vasıtalar vergi dairesine giderek bu hatayı düzelttirdim.
şu an mtv den alacağım var.
bu ay bir dilekçe ile ümraniye nakil vasıtalar vergi dairesine giderek fazla yatırılmış olan miktarı düşürtecek ve kalanını ödeyeceğim.

ORACLE
12/01/2007, 17:54
abi ben özellikle yatırıldığına dair makbuzu istedim ve aldım.
Kapı gibi belge var elimde sen makbuzu almadın mı yada vermediler mi?

Misafır
12/01/2007, 18:07
yatırıldığını internetten gördüm zaten de.
vergi dairesi kayıtlara motor hacmini yüksek girince borç görünmüştü.
onu da hallettim zaten.

by_yüzbaşı
12/01/2007, 18:21
arkadaşlar bu işlerle ilgilendiğimden bunun açıklamasını yapayım size,
şimdi bayiler plakaişlemlerini muamelecilere verirler. ist.te şöyle bir sorun vardır. plaka çıktığı gibi maliye kaydı hemen olmaz. bu maliye kaydı bazen 2-3 ayı bulabilir. ama bayiyi sıkıştırdığınız zaman onlarda muameleciyi şıkıştırıp bu işlemleri hızlandırabiliyorlar ve mtv makbuzunu yatırtabiliyorlar. ama şöyle bir durum var bayiyi hesaba kattığınızda takip etmeleri zorlaşabiliyor (kendimden biliyorum :) ) yani arayıp sormanızda fayda var. çünkü plaka çıktığı günden itibaren bir aylık bir süre vardır ama haftalık olarak bandroller yatırtılır.

nasrettinhoca
12/01/2007, 18:24
Bildiğim kadarı ile araç tescil edilmeden bunun yatırılması gerekiyor ve dekontları ile trafik tescile kayıt yapılıyor.Eksik olduğunda kesinlikle kayıt yapılmaması gerekiyor die biliyorum.

28 Aralıkta Doblo aldım.Faurasını aldım.Ama kaydını Ocak ayına bıraktım.Yani 3 gün için 2006/2 bandrolunu yatırmamış oldum.

Aynen Temmuz sonların da aldım...2 Ağustos ta kaydettirdim....

by_yüzbaşı
12/01/2007, 20:25

araç tescil edilmeden bandrol yatırılamaz

toful
12/01/2007, 22:10
bende antalya balabanlardan 13 temmuzda aldım.2 dönem mtv makbuzunu istedim.hallederiz sora verirz diye geçiştirdiler.aylarca aradım sonuç elde edemedim.en son sinirlenip telefonda bir güzel döşedim.sonra fiat müşteri hizmetlerini aradım.ertesi gün bana geri döndü fiat.özür diledi sorunun çözüleceği söylendi.15 dakika sonra internet vergi dairesinden baktım ödemeyi yapmışlar.makbuzları daha sonra gidip aldım.

zannedersem bir çok alıcıya bu şekilde itekliyorlar.üstüne düşmeyenler ödüyorlar.250 ytl niye vereyimki..dürüstce biz ödeme yapamayız fiyata dahil değil desinler yeterli.onuda yapmıyorlar.

smtg
15/01/2007, 16:52
arkadaşlar işin aslı bu gün ortaya çıktı..

biz arabayı almadan önce vergi numaramızı ve istenen tüm ewreakları yolladğımız halde, birmotun muamelecisi bizim vergi numaramızı kayıtlara geçmemiş.. bu gün babam az uğraşmadı bu saçma sapan işle.. insanlar biraz daha dikkatli olsalar ve herkes kendine düşen görevi yapsa aslında hiçbir sorun çıkmıycak...

ilgi ve alakanız için hepinize teşekkür ederim..

ORACLE
15/01/2007, 16:54
Yani dediğim gibi sorun yine muameleciden çıktı?