PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo Hortumu

sadece_erhan
10/09/2012, 22:33
merhaba benim jonny bravo turbo hortumunu turbonun hava çıkış tarafının tam kelepçe altından yırtmış, yaklaşık 2 cm kadar, çekişde azalma var, yenisiyle mi değiştircez, yama mı yaptırcaz? hiç pay yok kesip tekrar kelepçelemek için.

araçda iki haftadır kara duman var, yakıtta tüketimi de yükseldi, hava fitresi tıkandı heralde deyip yeni hava fitresi allmıştım. kaputtaki yerini arıyordum turbo hortumuna da bakayım dedim ve yırtığı farkettim.

OAGP1960
10/09/2012, 22:36
merhaba benim jonny bravo turbo hortumunu turbonun hava çıkış tarafının tam kelepçe altından yırtmış, yaklaşık 2 cm kadar, çekişde azalma var, yenisiyle mi değiştircez, yama mı yaptırcaz? hiç pay yok kesip tekrar kelepçelemek için.

Yeni ve orijinal hortum ile değiştireceksiniz tabiki.:)

cemal arslan
10/09/2012, 22:46
bak gördün mü...eğer chip yapmış olsak bunu bizden bilecektin :)

eğer işte bir hayır vardır....hayırda şer ...şerde hayır...Allah bilir...

hortumu komple değiştir..kelepçeyi de değiştir...

sadece_erhan
10/09/2012, 22:57
bak gördün mü...eğer chip yapmış olsak bunu bizden bilecektin :)

eğer işte bir hayır vardır....hayırda şer ...şerde hayır...Allah bilir...

hortumu komple değiştir..kelepçeyi de değiştir...

ne alakası var abi cahilmiyiz :D, belkide sen farkederdin sesinden, üfleme sesi yapıyodu biraz :) bu bizim bravoların parçaları bireaz pahalı gibi, 1.6mjet 105lik dobloların ki uymuyor mu acaba?

şu recebe nası ulaşcaz ? bu arada recep diyoz ama kaç yaşında saygısızlık etmeyelim

tayfux
10/09/2012, 22:59
Erhan bu ne hızdır hemen patlatmışsın hortumu basma bu kadar :)

sadece_erhan
10/09/2012, 23:03
Erhan bu ne hızdır hemen patlatmışsın hortumu basma bu kadar :)

Abi araba tıslıyo basinca :) sesi tahrik ediyordu beni, bakalım hortumu degisince napcaz :)

Sent from my iPhone using

tayfux
10/09/2012, 23:05
Abi araba tıslıyo basinca :) sesi tahrik ediyordu beni, bakalım hortumu degisince napcaz :)

Erhan forumda en çok tanışmak istediğim arkadaşlardansın inşallah istediğin gibi olur kardeşim..

sadece_erhan
10/09/2012, 23:09
Eyvallah abi gecen sene ist forum bulusmasinda nasil tanisamadik anlamadm :)

tayfux
10/09/2012, 23:11
Eyvallah abi gecen sene ist forum bulusmasinda nasil tanisamadik anlamadm :)

İstanbul trafiği sağolsun gelemedim ki :S

ugurokan01
10/09/2012, 23:12
grande puntomda başıma geldi hortum değişti direk 65 tlye aldım hortumu. benim yırtılan hortum en aşağıda fan davlumbazının hemen arkasındaki hortumdu

aykut_1914
10/09/2012, 23:14
abi geçmiş olsun..
jonny bravo ' ya çok güldüm :D

celenlee
10/09/2012, 23:22
Sizin bravo daha yeni değilmiydi?
Servisdeğiştirsin bir zahmet, kendiniz kesmediniz ya hortumu :)

sadece_erhan
10/09/2012, 23:34
yok maalesef "0" km değil :) öyle olsa söylediğin gibi yapardım büyük ihtimal :)

başlığı değştirenden allah razı olsun, şimdi moderatore mesaj atsam ertesi gün anca değiştirir diyodum unutmuşumyeni mod kadir i :) bu vesileyle tekrar hayırlı olsun.

Sparco34
11/09/2012, 08:57
yeni orijnal hortum al sağlıklı olur bence

sadece_erhan
11/09/2012, 09:01
sabah kelepçesini söktüm kontrol ettim 2 cm kadar pay varmış, yırtığı amorti edecek şekilde gerdirip kelepçeyi tekrar sıktım, şu an herhangi yırtık yok ama akşam ustaya kontrol ettiricem. değişmesi gerekirmi o söylicek artık. birde her markanın farklımı oluyo hortumu alsak uzun bi tane kesip kesip kullanamazmıyız?

celenlee
11/09/2012, 09:18
sabah kelepçesini söktüm kontrol ettim 2 cm kadar pay varmış, yırtığı amorti edecek şekilde gerdirip kelepçeyi tekrar sıktım, şu an herhangi yırtık yok ama akşam ustaya kontrol ettiricem. değişmesi gerekirmi o söylicek artık. birde her markanın farklımı oluyo hortumu alsak uzun bi tane kesip kesip kullanamazmıyız?

Tampon tamir eden yerlerde, reçine/epoxy ve bir parça fiber bez ile sardırabilirsin bence, gayet muntazam olur :)

tayfux
11/09/2012, 09:24
Erhan çekişte falan bir farklılık oldu mu?

Xenophan
11/09/2012, 10:04
Koli bandı gibi metalik renkli tamir bantları var. Yurt dışında "mühendis bandı" diye geçiyor. Onunla sıkıca sararak geçici bir çözüm elde edebilirsin ama değiştirene kadar tabiki.

https://www.kolibant.com/image/cache/data/duck%20tape%20tamır-228x228.jpg

sadece_erhan
11/09/2012, 10:36
hallettim işte akşam ustadan teyit alıcam, çekiş düştü tabi ama çok değil, kara dumanla birleşince tıslamaya rağmen hava filtresidendir diye düşünmüştüm, iyiki koontrol etmişim akşam

tayfux
11/09/2012, 10:45
hallettim işte akşam ustadan teyit alıcam, çekiş düştü tabi ama çok değil, kara dumanla birleşince tıslamaya rağmen hava filtresidendir diye düşünmüştüm, iyiki koontrol etmişim akşam

sadece_erhan
11/09/2012, 11:26

çekiş düştü tabi ama çok değil abi :)

Xenophan
11/09/2012, 11:35
Hortumu gerdirip bağladım demişsin odan sonra durum nedir ?

sadece_erhan
11/09/2012, 12:03
Hortumu gerdirip bağladım demişsin odan sonra durum nedir ?

olduğum yerrde gazladım sadece, akşam eve giderken belli olcak, sıkıntı olacağını sanmıyorum.

sadece_erhan
11/09/2012, 21:21
Ustaya gittim sikinti yok, guzel yapmisim :)

Hava filtresini degistireyim bari dedim yuvarlakmis bizim filtreler, adam ilk defa sen istiyosun dedi. Birini aradi o da ilk defa duymus, isterseniz getiririz 30tl ye dedi

kadir07
11/09/2012, 21:30
yok maalesef "0" km değil :) öyle olsa söylediğin gibi yapardım büyük ihtimal :)

başlığı değştirenden allah razı olsun, şimdi moderatore mesaj atsam ertesi gün anca değiştirir diyodum unutmuşumyeni mod kadir i :) bu vesileyle tekrar hayırlı olsun.Teşekkür ederim Erhan.Ne demek vazifemiz biz sizlere yardımcı olmak için varız...:wink:

sadece_erhan
11/09/2012, 21:51
Teşekkür ederim Erhan.Ne demek vazifemiz biz sizlere yardımcı olmak için varız...:wink:

Siyasete forumdan baslamak iyi fikir:d

kadir07
12/09/2012, 09:29
Siyasete forumdan baslamak iyi fikir:d

Sent from my iPhone using TapatalkMallesef siyasetin en temel kuralı yalan söylemeyi beceremiyorum...:)

Xenophan
12/09/2012, 11:27
Bizede öyle siyasetçiler lazım aslında :)
Neyse dağılmasın konu sustum :)