PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tutamağı olmayan Puntocu (Resimli Soru)

sinanuzun
06/09/2012, 19:23
Arkadaşlar mâlum fiat 2011 model punto araçlarında iç tutumakları koymadı. Aracım ful kit ama tutamaklar bu ful kitin içinde değil. Uzun zamandan beri araştırıyorum takabilecek tutacak ama forumu taradım daha önce tutamağı çıkmacıda bulanlar tutamakları bulmalarına rağmen takılacak yerde aparat ve vida eksiğinden bahsettiler ben tutamak yeri eksikiği ne vida ne anlayamamıştım dün gece gittim kapalı tutamak kollarından birini açtım benim gibi merak eden olur diyede foto çektim konu açayım dedim işte tutamak yerlerinin açık hali:

https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=22312&stc=1&d=1346948480

https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=22313&stc=1&d=1346948503

Şimdi soru şu biz bu tutumakları bulsak bile birde vida ve ek aparat mı bulmalıyız. Forumda değerli bir arkadaşta vardı hatta fiyatta almıştım ama ek aparat olması gerektiği gözüküyor fotolardan taktıran varsa veya konuya hakim biri varsa lütfen paylaşsın lütfen servis dışında bu işi nasıl hallederiz servis dışı diyorum zira serviste tanesi 180 tl deniliyor. Servisli veya servissiz ben bunları taktıracağım zira arabaya binip bu kadar para verdiğin arabada tutacak bile yok diyenlere dert anlatmaktan sıkıldım.

vek66
06/09/2012, 19:35
geçenlerde sanayide 3 tane tutamaçları 105 liraya aldım. dedim ki sadece bu kadarmı başka aparat yokmu dedim sanayide kime gitsen takarlar başka parçaya gerek yok dediler çünkü aldığım tutamaçlarla sizin fototğraflarda ki gibi birbirlerine uymuyorlardı. neyse gittim bir ustaya tak bunları dedim meğerse sanayide yaptıkları iş o resimdeki aparatı komple söküp tutamaçları klipsiz vida ile direk tavana monte ediyorlarmış.vazgeçtim gittim servise ben bu tutamaçları aldım takabilirmisiniz diye klips lazım olduğunu ve 6 tanesinin 85 lira tutacağını. yani servisten alsam aynı paraya denk gelecek sanayiden aldığımla. geri iade edip tutamaçları servise sipariş verdirttim haftaya geleceğini söylediler bakalım. bu arada servsite tutamaçların 3 ü 125 lira.

sinanuzun
06/09/2012, 19:46
Bu klips denilen şey ne peki ? ve takma ücreti dahil 125 tl mi olacak acaba ?

sehzadeamasya
06/09/2012, 20:00
bu nasıl iştir analamadım ben çok para ya

Du Hast
06/09/2012, 20:07
Hurdacılara gidin. abi benim tutmaçlar kırık kazalı puntodan sökelim deyin. tahmini 3 tanesini 50 lira civarına komple halledersiniz. Hurdacılar böyle saçma parçaların orijinal fiyatlarını bilmezler pek. Haliyle çok ucuza getirirsiniz. Serviste 320 lira olan arka cam krikosunu 50 liraya almam gibi hemde orijinal çıkmasını :)

GUNES
06/09/2012, 21:54
tutamaçlardan dert yanarken...baktım başkaları da aynı derten müzdarip...ama şu tavana vidala falan sakat görünüyor...vek arkadaş 3 tanesini 125 liraya taktırırsa bizle paylaşır umarım:)

vek66
07/09/2012, 10:28
125 tl tutamaç+80 tl klips (klips nasıl bişey olduğunu bende tam olarak bilmiyorum ama tutamacı montelemeye yarayan aparat olması lazım)=205 lira servis hallederiz dediler. şöyle bişeyde var servis işçilik ücreti almayacak bana başka bişeyden sözleri olduğu için. takdirdiğim zaman bilgileri ve resimleri sizlerle paylaşırım.

kayya
07/09/2012, 10:57
Burada yine iyi fiyatlar görüyorum. Arabayı 2010 sonunda aldım. 2011 içerisinde çıkmacılara gidip tutamak almak istediğimi söylediğimde tane fiyatı 50 diyen insanlarla karşılaştım. İçeri takılacak tırnaktan bahsetmiyorum bile... Çıkmacıların %99,9'u şereften yoksun. Geri kalan %0,1'lik kısmı üzerine alınmasın lütfen...

fausto2005
07/09/2012, 14:53
Taktırmıcam arkadaş,bu kadar terbiyesizlik olmaz ya.parçaların maliyeti toplamda 10 lirayı bulmaz.Adamlar geçirebildiği kadar geçiriyor.Merak ediyorum başka markalarda nedir acaba bunların fiyatları.

Semih Kurtulmus
07/09/2012, 18:39
adam kazıklamanın böylesi.
bende çok ayar oluyorum valla bu işlere.
araca binen her kadın aynaya bakıyor indiriyor güneşliği ayna yok :D rencide oluyoruz tutmaya zamazingolarda yok valla hiç hoş değil. gittim servise ben ayna alacağım diye ayna yok diyor sipariş verelim diyorum onu da veremeyiz diyor eee ? (yine şuan kaydırıyorum yani!) Neymiş sonradan gelmiyormuş e dedim o zaman neden baştan takılmadı ? sanki şirket arabasını geri iade alıp beyaza boyadılar bana verdiler :D iyi ki direksiyon falan koymuşlar arabaya o da olmasaydı peh :D euheuhueh

honour07
07/09/2012, 22:28
koymasınlar arkadas tutamak falan millet biniyor dolmuş gibi, durduk yere heyecan yapıp yol boyu sarılanı var sinir ediyorlar

reddragon
07/09/2012, 23:59
Valla dün gece piknikten döndük, bagaj lambası lazım oldu ama yoktu, neyse bi şekilde gene kurcaladık bulduk...
İsofix keza çocuklu aileler için gerekli olabilecek bir parça..
Makyaj aynası yok, tipi düzeltmek için el oraya gittiğinde duvarla karşılaşılıyor...
Bana göre bunların içinde en gereksizi tutamaç:) Ben zaten direksiyonu tutuyorum, arkada oturanlar da tutunsun bi yerlere zaten hızlı gitmiyorum pek...

Gokdeniz34
08/09/2012, 01:03
Arkadaslar hakikaten sınır bozucu
Şimdi söyle benim araçta arkalarda 2 adet tutamac var zaten ama on sagda koymak istesekte yer yok arkadan söküp öne takan varmı acaba bi sekilde

Sent from my iPhone using

izoci
08/09/2012, 01:21
Benim tutamak var ama bozuldu,geri sarmıyor. :)

pdr42
08/09/2012, 08:47
Arkadaşlar cıkmacılardan alısveris yapacaksanız sıkı pazarlıkcı olmanız lazım. Adamlar fiyatları bildiginden soylemiyorlar kafalarına ne gelirse soyluyorlar. benim önceki aracım alteada sis farı kapagı sormustum 25 lira dediler. sıfır yan sanayiside 25 dedi. işin ilginci servis orjinalini 20 lirayaverdi:)) cıkmacılarla iyi bir pazarlık yapın servis fiyatını bilyiorsanız onu referans göstererek pazarlık yapın

kayya
11/09/2012, 13:19
Tutamakın gerekliliği, takım elbise taşımanız gerektiğinde ortaya çıkıyor. Sol arka tarafta tutamak olsaydı, onun çengeline takım elbise rahatça asılabilirdi... Ben de sadece ceket asmak için, şoför koltuğunun baş korumalığına takılan bir zımbırtı aldım... Bagaja dokunmatik led lamba koydum. Güneşliğin de içerisine de, bulursam eğer şık görünümlü birer aynayı silikonla yapıştırmayı planlıyorum... Kelebek diye tarif edilen minik cama da telefon tutacağını vantuzladım. Telefonun navigasyonunu o şekilde kullanıyorum. Şu an keyfim yerinde... :)

rainmaker
09/12/2012, 19:34
hakkaten sinir bozucu tutamak yok ,bagajda ısık yok ,güneslikte ayna yok nasıl iş anlamadım

tayfux
09/12/2012, 19:54
çıkmacılar çok fena..yan sanayi corsa aynası komple elektrik tesisatı ile birlikte 80 lira ama adamlar orjinal aynanın sadece plastik kapağına 100 lira 150 lira aklına ne gelirse bastıyor..artık ümidimiz tükenmişti biryer sağolsun sadece bu mu lazım dedi evet dedik at 20 lira dedi pazarlık bile yapmadık o kadar sevindik ki direk aldık..

BaranSelo
09/12/2012, 21:14
Allah Allah, benim araç 2007 modem Active olmasına rağmen tutamaçları var, acaba eski sahibi mi yaptırdı ki?

krm1983
09/12/2012, 21:17
Allah Allah, benim araç 2007 modem Active olmasına rağmen tutamaçları var, acaba eski sahibi mi yaptırdı ki?

İlk seri grandelerde var. S2 grandelerde fiat malzemeden çalmış.

Sent from my iPad using

cihatbulut
28/10/2013, 17:48
2013 model 1.3 pop aldım fakat el tutamakları yok. nasıl sıfır bir otomobilde bu olmaz inanılır gibi değil bu insan dolandırmaktan başka bir şey değil. enrikoya soruyorum 350 tl diyor poyraza sordum 250 diyor bu insanları kandırmak değilmi şikayet edecek bir yer yok mu FIAT firmasını. sanayi bakanlığına mı nereye şikayet edeceğiz adam ülkeye bu şekilde araç sokuyor. bu olması gerekenlerin en başında gelen parçadır neden eksik yapıyorlar. tavanda yeri var takmıyorlar ilginç olanıda bu. olmasa ses yapmayacağız tamamen soygun.

thezula
28/10/2013, 18:31
haklısınız ama gerçekten pop versiyon punto insan neden alır aklım almıyor .Adamlar ne yapsa millet alıyor kimse sorgulamıyor onlarda daha fazla kar için mecburen kısıyor. 2013 model arabanın ön konsolu 2006 yılında çıkan grande puntodan stokta kalanları ekleyip pop diye satıyorlar.Dua edin 4 teker koymuşlar.

nrmnjr
27/12/2014, 11:27
2011 model grande punto aldım. Ne yazıkki bu sorundan bende de var. 180 liraya mal oldu 3 taen orjinal tutamaç aldım. şimdide pimleri çıktı. pimleride buldum şimdi vidaları çıktı. O tutamaçların yerine koydukları dikdörtgen kapaklarıda söktüm belli ki bi aparat lazım. neyse bakalm servise gidip yaptırcaz tavanı delme gibi bi sorunda var.

rodopian16
27/12/2014, 11:47
Üzülecek dert edecek bir şey değil.bu kadar para veripte aldığınız arabada tutacak yok laflarına da itibar etmeyin. 500binliralık BMW X6 dada yok... X6 ayarında araba işte daha ne olsun...

ykaya1983
27/12/2014, 16:19
Benim önceki puntomda yoktu ama şimdikinde var.Fakat bana göre öyle olmadığında çok da dert edilecek birşey değil.Zaten çok bir işe de yaramıyor.

toraderm
22/05/2016, 13:03
Ankara'da olanlara tavsiyem şaşmaz'da taşdemirler'in arkasında klipsçi var 10-20 tl'ye klips takıyor tutamak da 45 tl.total de 55 tl'ye hallettim.Bu bilgi işinize yarar umarım.