PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skydome bozuldu yardım

mkykaya
06/09/2012, 11:36
merhaba arkadaşlar 2 gün öncesine kadar herşey yolunda ve skydome çalışıyordu ama dün açmak istediğimde 1 kademe açıldı ve tam açmak istediğimde ortaya kadar geldi ve kaldı daha geriye gitmiyor yani tam anlamıyla açılmıyor bir kaç deneme yaptım ama olmadı düğmesine bastığımda motor sesi felanda gelmiyor sorun ne olabilir ?
ben samsundayım ve samsunda servisten başka bu işi yapacak kimse yok bildiğimkadarı ile ama bende buradaki servise gitme taraftarı değilim bu ayın 12 sinde istanbula avrupa yakasına gidicem istanbulda nereye gösterebilirim yada kim yapar bana söyleyebiliceğiniz bir yer varmı yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

1ocak2011
06/09/2012, 11:39
Muhtemelen kızaklarda sorun var, kızarkların değişmesi gerekecektir.

Ziyaretçi051
06/09/2012, 12:47
Muhtemelen kızaklarda sorun var, kızarkların değişmesi gerekecektir.

tuncay yanıma gide gele öğrendin bu işi he ::)

1ocak2011
06/09/2012, 13:07
tuncay yanıma gide gele öğrendin bu işi he ::)

Kaçarmı...:play_bal: Bu arada kızakların 1 adet fiyatı 840 TL

ares666
06/09/2012, 13:27
hemşom umarım kızaklara pislik falan kaçmıştır açılıp bakılnca temizlenebilir. yoksa 2000 tl sıkımış olma ihtimali var daha yeni değiştirdim bende ankara konya yolu kartaşta. tüm mekanizmayı kızakları değiştiriyorlar. sendeki sorunun aynısı vardı bende. umalımda sadece kirlenmiş olsun. bence ankarda yaptır cam tavandan anlayan anakra da çok daha fazla. şahsen ben kastamonu ve istanbulda yaptıramamıştım.

LastkinG
07/09/2012, 15:43
Bu konuyu inceleyebilirsiniz
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/36304-skydome-halat-problemini-cozdum.html

Misafir046
07/09/2012, 15:50
Bu konuyu inceleyebilirsiniz
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/36304-skydome-halat-problemini-cozdum.html

O konuda cozulen bir şey yok.Şayet konuyu okudunuzmu bilmiyorum.

Paranı verirsin değiştirsin mantıgı ortada.

mkykaya
08/09/2012, 01:44
o konuyu inceledim hocam ama bana yardımı olmuyor

çıkma olarak bulunmaz mı bu kızaklar istanbulda hangi servise gitmeli yad akime göstermeli ankaraya bu 1.5 ay gitmem imkansız çünkü istanbulda düğünümüz var ve 1.5 ay boyunca istanbulda olucam
kirlenme açılmasını bu derece engellermi yakından incelediğimde kızakların üzerinde ki ince parçalar var onlarda kırılma mevcut

Ziyaretci036
08/09/2012, 02:03
Hocam madem istanbuldasin ikitelli ataturk pto sanayideki cikmacilsra bakabilirsin

gurgocuk
08/09/2012, 02:06
En makul fiyatla ve en sağlam şekilde halledersin inşallah kısa sürede. Sıfır olarak almadığım takdirde hiçbir zaman cam tavan (açılır) / sunroof konusunu sevmiyorum açıkcası.. Çünkü garanti kapsamında sorunu halledersin fakat diğer türlü işin ustasını aramak kadar maliyetide can sıkabilir.

mkykaya
08/09/2012, 10:51
Yapıcaz artık bişiler ama önce istanbulda ( hepsi aynı ama içlerinde farklı olan vardır elbet ) işini iyi yapan servise gidicem bir göstericem ona göre harekete geçicez hiç iyi olmadı arabayı satmayı düşünürken hiç iyi olmadı :(

ares666
10/09/2012, 14:23
aracınız servis bakımlı ise bi geçmişine bakın araç ne kadardır sizde bilmiyorum ama iki yıl içinde sizden önceki sahibi varsa tabi cam tavan falan değiştirmişse parça garantisinden değiştirebilirsiniz. şahsen ben öyle yaptım. hiçbir ücret ödemeden. aracın önceki sahibi geçen yıl cam tavanı komple yenilemiş serviste ona rağmen arıza yaptı yine bende kayıtlarda görünce servise gittim ücretsiz değiştiridim şimdi canavar gibi maşallah umarm siz de de böyle bir durum olabilir. saygılar en az masrafla halletmeniz dileğiyle.

fota
10/09/2012, 14:31
bnde garantiden değiştirmiştim kızakları.

rbcn
10/09/2012, 14:32
geçmiş olsun skydome ile gezmek paha biçilemez ama bu tarz problemler insanı bu güzelliklerden soğutuyor

mkykaya
13/09/2012, 22:43
aracınız servis bakımlı ise bi geçmişine bakın araç ne kadardır sizde bilmiyorum ama iki yıl içinde sizden önceki sahibi varsa tabi cam tavan falan değiştirmişse parça garantisinden değiştirebilirsiniz. şahsen ben öyle yaptım. hiçbir ücret ödemeden. aracın önceki sahibi geçen yıl cam tavanı komple yenilemiş serviste ona rağmen arıza yaptı yine bende kayıtlarda görünce servise gittim ücretsiz değiştiridim şimdi canavar gibi maşallah umarm siz de de böyle bir durum olabilir. saygılar en az masrafla halletmeniz dileğiyle.
servis bakımlı olduğunu düşünmüyorum ama aracı hangi servise gittiysem tanıyorlar çanakkale fiat servisinde yapıldığı için
bu geçmişi servisten mi öğrenicez

mrtekn
14/09/2012, 00:25
kardeş aynı sorunu bende yaşadım ama hem dügmeye basıp bırazda ıncıtmeden ılerı dogru kastrdım ve sorun gitti. Egerki yarıya kadar acılıyor kapanıyorsa yagsızlıktandı korkucak bısey yok. İst'eyede gelirsen illede baktırcam dioyosan eger 4.levent eskı sanayı sıtesı yakup oto ya götür yetkılı bayı

koray85
15/09/2012, 02:32
bu sıkıntı bendede var ıstanbulda oturuyorum maslakta sunroof center veya webosta var oralara göstermek gereklı bır gelısme olursa buraya bende yazacagım

ares666
16/09/2012, 21:19
servis bakımlı olduğunu düşünmüyorum ama aracı hangi servise gittiysem tanıyorlar çanakkale fiat servisinde yapıldığı için
bu geçmişi servisten mi öğrenicez

herhangi bir yetkili servise gidip rica ederseniz size mail olarak yolluyorlar şahsen ben benden önceki servis kayıtlarına öyle ulaştım. siiz cam tavanı hiç kurcalamadan el ile nazikçe bile olsa itmeden yetkili bir servise baktırın en sağlıklısı o tecrübe ile sabit. bana güvenin.

abahri
16/09/2012, 22:26
hocam ben çanakkale de oturuyorum.bizlik birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.Ancak aracımı kesinlikle bu servise bakıma götürmüyorum.

mkykaya
18/09/2012, 15:27
kardeş aynı sorunu bende yaşadım ama hem dügmeye basıp bırazda ıncıtmeden ılerı dogru kastrdım ve sorun gitti. Egerki yarıya kadar acılıyor kapanıyorsa yagsızlıktandı korkucak bısey yok. İst'eyede gelirsen illede baktırcam dioyosan eger 4.levent eskı sanayı sıtesı yakup oto ya götür yetkılı bayı
yağlama yaptım ama işe yaramadı aynı şekilde kalıyor tam ortada ve açma düğmesine basıldığında hiç ses dahi gelmiyor

mkykaya
18/09/2012, 15:27
herhangi bir yetkili servise gidip rica ederseniz size mail olarak yolluyorlar şahsen ben benden önceki servis kayıtlarına öyle ulaştım. siiz cam tavanı hiç kurcalamadan el ile nazikçe bile olsa itmeden yetkili bir servise baktırın en sağlıklısı o tecrübe ile sabit. bana güvenin.
öyle görünüyor teşekkürler

mkykaya
01/10/2012, 02:52
açıkcası bu servislerden
yakup oto haliç oto fırat oto ve zincirlikuyu birmot hangisine gidilmeli skydome la ilgili sorun için ?

ricopas
09/10/2012, 15:40
arkadaşlar yanlış yere yazıyorsam kusura bakmayın. Şuan Punto alma arefesindeyim. 2012 Skydome lu bir punto buldum. Ama skydome problem çıkarır mı ? Sizin burada bahsettiğiniz problemler istisna mı ? yoksa genel problem mi var skydome larda ? yardımcı olursanız sevinirim.

fota
09/10/2012, 15:53
arkadaşlar yanlış yere yazıyorsam kusura bakmayın. Şuan Punto alma arefesindeyim. 2012 Skydome lu bir punto buldum. Ama skydome problem çıkarır mı ? Sizin burada bahsettiğiniz problemler istisna mı ? yoksa genel problem mi var skydome larda ? yardımcı olursanız sevinirim.
2012 model aracın garantisi devam ediyordur zaten, skydome gerçekten ferahlık katıyor araca, herhangi bir problem oldugunda da garantden değiştirebilirisiniz. alın keyfini çıkarın derim.

enemca
17/09/2016, 16:27
Arkadaslar skydome zincir problemini cozdum diger konularda detayli yazdim. Isteyen olursa cuzi bir miktara bn yapabilirim 05414400512 numarama msj atsin bn ulasirim.