PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane coupe çalışmama problemi arkadaşlar yardım??

BeCkS
05/09/2012, 17:19
Selam arkadaşlar.... 2001 megane coupe 16. 16v aracıma atiker sıralı sistem lpg taktırdım. Aracımda 2 hafta sıkıntı yoktu ve soradan çalışmamaya başladı ama ilk çalışırken benzinde çalıştığı için aracın sorunu benzinde çalışmaması direk gaza alıyorum çalışıyo sıkıntı ne olabilir yaa?

pertry
05/09/2012, 17:21
Enjektör kalibresi gerekebilir
taktırdığınız yere bi uğrayın bence

sedini
05/09/2012, 17:22
kaputu kaldırdığında motorun senin araca bakış istikametinde sağ yanında ( sürücü tarafında ) boru benzeri bir parça bulacaksın üzeri yumuşak silikon benzeri bir plastikle kaplı.. aslında bir tuştur o.. ona biraz hafifce düğmeye basar gibi bastır sonra tekrar marşa bas muhtemelen çalışır.. yok o şekilde çalışmıyorsa da taktırdığın yere bir uğra..

BeCkS
05/09/2012, 17:22
Uğradım herşeyi yaptı adamlar regulatörmüdür nedir onu bile değiştiler yok ya bulamıyo hiçbiyer

sedini
05/09/2012, 17:23
benim dediğimi bir dene anadolu yakasında maltepe yakınlarındaysan gel hatta yardımcı olayım..

BeCkS
05/09/2012, 17:23
kaputu kaldırdığında motorun senin araca bakış istikametinde sağ yanında ( sürücü tarafında ) boru benzeri bir parça bulacaksın üzeri yumuşak silikon benzeri bir plastikle kaplı.. Aslında bir tuştur o.. Ona biraz hafifce düğmeye basar gibi bastır sonra tekrar marşa bas muhtemelen çalışır.. Yok o şekilde çalışmıyorsa da taktırdığın yere bir uğra..
kanka çalışıyo araba ama 4 veya 5. Amrşta çalışıyo zorlaya zorlaya ama bi yere gösterdiğim zaman hiççç bi sıkıntı yok yaa dün götürdüm elli kere marşa bastık ellisindede çalıştı

BeCkS
05/09/2012, 17:24
benim dediğimi bir dene anadolu yakasında maltepe yakınlarındaysan gel hatta yardımcı olayım..
eyv. Saolsın ya olmazsa h.sonu geliyim o tarafa

sedini
05/09/2012, 17:25
hımm.. sert bir yerden geçtin mi benim tahminim araç yakıt kesiyor o tarif ettiğim yerdeki de yakıt kesildiği zaman araca tekrar yakıt vermesi için güvenlik tuşu gibi birşey..

BeCkS
05/09/2012, 17:27
Yok yaa hiç öle sert bi yerden geçmedim ilk benzin pompası dediler yaa benzin pompası olsa araba çalışıyo çalışmıyo değil ama ısındığı zaman 4 veya 5.marşta alıyo... Sora regulatör dediler gzcıya gittik onuda değiştiler hala aynııı

sedini
05/09/2012, 17:28
o zaman benim bahsettiğim şey değil.. ben marş alıp stop ediyor ve sonra marş almıyor gibi düşündüm.. daha önce 2000 megane da basıma gelmişti o yüzden....

BeCkS
05/09/2012, 17:30
Ilk bindiğimde araç soğukken sıkıntı yok çalışıyo hatta soralarıda çalışıyo sıkıntı yok ama mesela bi yerde stop ettim geldim hemen basıyorum basıyorum çalışmıyo 3 4 5. Marşta belkii ama direk gazda çalışrmayı deniyorum hemen alıyo

Du Hast
05/09/2012, 17:34
Benzin pompasını ve depodaki pompayı kontrol ettirin. Büyük ihtimal pompaların birinde sorun vardır.

tayfux
05/09/2012, 19:09
o olay benim megane coupe de de vardı fakat tüp yoktu bende araç birden stop ediyor yolda giderken ve çalışana kadar çok zorluyordu serviste bir parçası değişti o sorun gitti ama ne olduğunu bilmiyorum..

mix
05/09/2012, 22:20
Bi motor soğuk iken hemen çalışıp sıcakken çalışmıyorsa boğuluyor demektir ya aynı anda hem gaz hem benzin geliyor ya jikle takılı kalıyor olabilir

BeCkS
06/09/2012, 00:03
benzin pompasını ve depodaki pompayı kontrol ettirin. Büyük ihtimal pompaların birinde sorun vardır.
can aslında ilk benzin pompası dedik ama motora acayip gelio benzin yani pompa arızalı olsa benzin gelmez...

BeCkS
06/09/2012, 00:04
o olay benim megane coupe de de vardı fakat tüp yoktu bende araç birden stop ediyor yolda giderken ve çalışana kadar çok zorluyordu serviste bir parçası değişti o sorun gitti ama ne olduğunu bilmiyorum..

acaba neyi değiştiler tayfun abi?

Du Hast
06/09/2012, 01:22
can aslında ilk benzin pompası dedik ama motora acayip gelio benzin yani pompa arızalı olsa benzin gelmez...
Benzinde zor çalışıp gazda şıp diye çalışıyorsa ateşleme sistemini geçeceğiz. Mevzu yakıt ile alakalı birşey. Bu tarz problemlerde ilk aklıma gelen aslında gaz - benzin ayrıcı valf. Gazcı bunu mutlaka kontrol etmiştir çünkü araç hem gaz hemde benzin ile çalışmaya çalışıyor olabilir.

bunun dışında benzinde 4. 5. marşta alıyorsa yine ısrar ediyorum depodaki dalgıç pompa yeterli basınçta benzin basamadığı ve 4. marşta ancak benzin yetiştirebildiği için yapıyor olabilir.

araç yakındaysa şunu bir deneyin:

kontağı açın ama arabayı çalıştırmayın. arka taraftan vınlama sesi gelecek depodaki pompanın sesi. o ses kesilene kadar kontak açık bekleyin ve ses kesilince marş yapın hemen çalışacak mı.

BeCkS
06/09/2012, 08:47
bi bakim çalışcakmı