PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bor katkı maddesi

ckrckrckr
05/09/2012, 12:43
arkadaslar 2006 punto 90hp aracımın yag degisimi yapıcam.bor katkı maddesi ve würt enjektör temizleyici aldım.bunların bi yararı yada zararı var mı? bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim

Luc
05/09/2012, 12:53
Würth gayet iyi 10K'da bir kullanıyorum ben. Yalnız BorPower'a gerek yok. Onun yerine 3 - 4 depo da bir 97 oktan V-Power alırsanız daha iyi olur. Daha ucuza geliyor neredeyse.

izoci
05/09/2012, 13:13
Bor Power'ı multijet aracımda kullandım ben faydalı buldum benzinlilerde durum ne olur bilemem.

cosworth20
05/09/2012, 13:36
Simdi servisteym wurthun saticisi geldi yakit katki maddesini sordm 300 ml depo doluyken depoya ekleniyor dedi 25 lira dedi avantajlari ne dedim sAydi da saydi ... Ben de alicam birazdan ...

blackhawk
05/09/2012, 16:06
servisler bor power önermiyor. Würth enjektör temizleyici rahatlıkla kullanılacak ürün

ckrckrckr
05/09/2012, 19:40
herkese tesekkür ederim

tayfux
05/09/2012, 19:45
biz crx de kullanmıştık motorsilk marka çok yararını gördük motordaki sarsıntıyı kesti duman atıyordu onu da kesti..

ligdevi
05/09/2012, 19:50
Bor poweri bende merak ediyorum açıkçası, multijette de işe yararmı. Eski aracım karbüratörlü tipoda işe yaramıştı ...

ckrckrckr
05/09/2012, 19:59
arabamın yagını yarın degistiryorum ve borpower kullanıcam bilgileri sizie aktarırım

kayya
06/09/2012, 10:52
Ben kullandım ve memnuniyetsizlik yaşamadım. Sesinin azaldığı kesin. Kullandıktan sonra araba uçmuyor tabi ki, performansında da değişiklik hissetmiyorum. Ama yakıt konusunda arabam gayet iyi. Yakıta etkisinin ne kadar olduğunu veya yakıt konusunda arabamın beni memnun etmesinin filtre, motor yağı gibi elemanları en iyi durumda tutmamın neden olup olmadığının ayrımını yapamayacağım. Bor içerikli uygulamaların psikolojik etkilerinden sıyrılıp fiili etkilerini nasıl tespit ederiz, ayrı bir mesele.

Performans isteyenler ultrasonic buji denesinler. Ben denemedim ama methini duydum..

Arkadaşlar, benim merak ettiğim husus, "Bor Power" ile "Bor Force" arasındaki fark. İlki 50 lira, ikincisi 40 lira... Ne farkı var bilen var mı? Ben power ararken bulamayıp force almış ve kullanmıştım...

ckrckrckr
06/09/2012, 12:28
arabamı yeni aldım castrol 5w40 yag kullanıldı ve 250 ml bor power ilave edildi,motor sesinde azalma var sanki arabanın gidisi daha rahat gibi geldi,acıkcası diger forumlarda okudugum kadarıyla araca zararı yokmus aksine yararı oluyormus

skystar37
06/09/2012, 12:53
Bor katkı maddeleri içinde tek önerebileceğim ve daha önceki aracımda kayınpederin 400bindeki kangosunda bir kaç arkadaşın daha farklı araçlarında kullandığımız Motorsilk ürününü tavsiye ederim. Bu tarz ürünleri çok araştırmıştım ancak ciddi anlamda test raporu sunan fiili olarak kullanıldıktan sonra da rapor verilen tek ürün olduğu için tercih etmiştim.
Diğerlerinin faydaları varmı yokmu bilmiyorum ancak ben ve diğer tanıdığım kullanıcılar Motorsilkten çok ama çok memnunlar.