PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alttakım sesinin çaresi bulundu uygulandı

brvhgt
19/07/2007, 21:06
arabamın alttakımından düşük hızlarda hergangibir tümsekten veye çukurdan geçince takırtukur sesler geliyordu ki zaten çoğu kişinin ortak sorunuydu kafama takıldı çünkü sinirlerim oynadı artık çok iyi tanıdığım lastikçi bir dostuma gittim biner binmez viraj demiri dedi servistekiler hep bunların alttakım sert diyip duruyordu bugün gittim anlattım ki oda ne birtane punto askıda viraj demirinin bağlantı kolları sökülmüş yenileniyor şerafettin ustayla konuştuk bu nu yapalım çözülürse seninkinide yaparız dedi ama sıkı durun bomba patladı bu kollar biraz uzun onun yerine mareaların 1 parmak daha kısa olannı takıldı cuk oldu benimkinede takıldı şimdi tüy gibi oldu mübarek ohhhhhhh beeeee:clapping:kollar uzun olduğu için bizim yollarda esneme çok oluyor salınımdan dolayı kol işlevini yapamıyormuş valla o seslerden kafayı yemiştim şimdi süper oldu lop lop giriyor çıkıyor cılgın japon samurayı (cjs):toot0000:zaten şerafettin usta tofaşa yazı yazıp konuyu açıklıycak büyük ihtimalle çözülecek herkesin sorunu ohh beee:laugh000::laugh000::laugh000:

OzzY
19/07/2007, 21:19
Erkan usta selamımı söyledimi :D:D

dejavu
19/07/2007, 21:31
hadi bakalım ilginç bir konu bakalım bu konu nasıl gelişcek merakla bekliyor ve izliyorum arkadaşlar.. (bizim araçlara marea parçası uyarmıymıymış laflarını duyyar gibiyim şimdiden..)

brvhgt
19/07/2007, 21:35
valla bende uyuz olmuştum ama uydu isteyen taktırır isteyen taktırmaz çıkan parçaların ve takılan markasıda aynı sadece boyu kısa

Gkhan
19/07/2007, 22:06
iyi hadi kurtuldun seslerde :)

microab
19/07/2007, 22:59
Kızsan kızdı oluyo.

Bu nasıl mühendislik peki yahu,madem bu parça uzun ve sesli çalışıyor,neden araçları geri çağırıp problemi halletmezsin.

Yani lastikciler bile olayı çözmüş,Fiat uyuyor mu yahu?

Tıkırtı Burcu-Amortisör-Viraj salıncağı

Hadi bakalım daha neler duyacaz.Problemin çözülmesi çok güzel gelişme...

the_Algn
19/07/2007, 23:33
şimdi bozuk yolarda ses gelmiyor mu?

brvhgt
19/07/2007, 23:38
Kızsan kızdı oluyo.

Bu nasıl mühendislik peki yahu,madem bu parça uzun ve sesli çalışıyor,neden araçları geri çağırıp problemi halletmezsin.

Yani lastikciler bile olayı çözmüş,Fiat uyuyor mu yahu?

Tıkırtı Burcu-Amortisör-Viraj salıncağı

Hadi bakalım daha neler duyacaz.Problemin çözülmesi çok güzel gelişme...

valla servistekilerin gayri resmi açıklaması sonuca göre tofaşa bilgi verilecekmiş sorunun daha hızlı çözülmesi için bu tip bir deneme yapılmış sabah ki arabaya bende yaptırdım virajlarda ses falan varmı diye dene dediler kısa kol sorun çıkarırmı diye bende 120 ile girdim tık yok en azından şimdilik enrikodaki şerafettin usta zehir gibi sorun bitek bizde var yani türkiyede şu tarafıda var serviste hemen hallettiler fıat olmasının iyi yönümü acaba diğer markalrda biraz daha zorlanılırmıydı acaba yazışma falan

brvhgt
19/07/2007, 23:46
şimdi bozuk yolarda ses gelmiyor mu?

normal salınım sesi var biraz daha gürültülü bizimkiler ama önceki ses artık gürültü falan değil resmen kütürdüydü şükür kurtulduk resmen tüy gibi oldu araba mesela bu izmirde meşhur bir uygulama var kesikli kesikli enlemesine yollara tırtır döşenir konak yolunda var her geçtiğimde zangır zangır ses geliyordu bende kahroluyordum çünkü kaçtane arabayla geçtim böyle sallanmıyordu lokur lokur bugün geçtim ve acayip keyiflendim:icon_smile_8ball:

the_Algn
19/07/2007, 23:50
o zaman bizimde burda servise durumu anlatmamız gerek...anlarlarsa...Abi sen en iyisimi şu yapan servisin telefonunu versen ...derdimizi anlatamassak adamlarla görüştürrüz.

brvhgt
19/07/2007, 23:57
o zaman bizimde burda servise durumu anlatmamız gerek...anlarlarsa...Abi sen en iyisimi şu yapan servisin telefonunu versen ...derdimizi anlatamassak adamlarla görüştürrüz.

tabi dostum 02324357100 şerafettin usta var enriko aliberti servisin adı zaten siteyi biliyorlar ben yazıcam dedim onlarda tamam dedi konuş bakalım servisle sizin elemanlara anlatır onlar

the_Algn
20/07/2007, 00:18
tabi dostum 02324357100 şerafettin usta var enriko aliberti servisin adı zaten siteyi biliyorlar ben yazıcam dedim onlarda tamam dedi konuş bakalım servisle sizin elemanlara anlatır onlar
Tşekkürler abi.

OzzY
20/07/2007, 01:43
Ertan abi bu parça benzinli dizel fark ediyomu?

Bizde uğrayıl bakalım Enrikoya

Aldığım habere göre enrikodan çıkmıyomuşsun zaten ama bana denk gelmedin hiç...

Ziyaretçi047
20/07/2007, 01:51
Böyle bir sorun herkeste yok. Yani sitedeki bazı arkadaşlarda görülüyor. Misal benim aracımda bu problem yok. Sanırım bazı arabalarda sorun çıkıyor. Belki parçanın ayarsızlığından olabilir. Nihayetinde mühendisler titiz çalışmalarla araçlara uygun seçiyorlar bu parçaları.

anvil
20/07/2007, 08:00
bu sorun daha önceden işlenmişti

[]https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3801-takim-onemli.html[/]

Misafir2
20/07/2007, 11:00
daha önce işlenmış bır konu bu link ve konu hakındaki görüşlerim aşağıdadır.

[="https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3801-takim-onemli.html"]https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3801-takim-onemli.html[/]
1. servısler bu problemı çok iyibılıyor ve inkar etmekle bırlıkte araçların garantı süresını bıtırmesını beklıyorlar kanımca ( izmıttekı yapan usta söyledı bu hatanın farkındayız ve gızlı tutuyoruz) ben onun yalancısıyım ben sıte uyesıymışım bana kıyak yapmış(!!!!)
2. tıkırtı burcu olayı ile çözülmüyorsa olay vıraj demırı yanı çubugunun değişimiyle çözülüyor oda 45 + 45 + işçilik = 100-150 YTL demek araçhangı şartlarda olursa olsun bu sorunu gıdermek garantı dışı bır olaymış
3. vıraj demırlerını değiştırdıkten sonra ses felan kalmıyor oda ayrı bır gerçek tabıı.

4. herkese tavsıyem tecrübe konuşuyor (tecrübe yedığın kazıkların faturasıdır) gidin bır özel servıse dobloların vıraj demırlerı bizimkılerle aynıymış benım araca onu taktılar. sesiz sedasız bu işi daha ucuza halledın orjınal parçalarla enazından işçilikten kurtarırsınız ve servısede hıçbışey söylemeyın bakın keyfınıze nerden anlayacaklar?? zaten anlasalar mılete bışeyyok normaldır demezler böylece garantınızde devam eder

unik06
20/07/2007, 11:24
.....
4. herkese tavsıyem tecrübe konuşuyor (tecrübe yedığın kazıkların faturasıdır) gidin bır özel servıse dobloların vıraj demırlerı bizimkılerle aynıymış benım araca onu taktılar. sesiz sedasız bu işi daha ucuza halledın orjınal parçalarla enazından işçilikten kurtarırsınız ve servısede hıçbışey söylemeyın bakın keyfınıze nerden anlayacaklar?? zaten anlasalar mılete bışeyyok normaldır demezler böylece garantınızde devam eder

şimdi kafam karıştı,

bir parmak kısa olan marea demirini mi taktıralım?

yoksa doblonunkini mi?

brvhgt
20/07/2007, 12:36
bu sorun her arabada olacak diye bir kaide yok ben bana takılan parçanın marea olduğunu söylüyorum dobloyu özellikle sordum uymaz dediler ayrıca garantiden yapıldı bir kuruş para ödemedim ama 4 ltre kola içtik hep beraber yani 5 liraya patladı bu iş bana

brvhgt
20/07/2007, 12:40
bu sorun daha önceden işlenmişti

[]https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3801-takim-onemli.html[/]

daha önce işlendiğini bende biliyorum ama sorun çözüldüğü için yazayım dedim kusura bakmayın

KAANİTO
20/07/2007, 12:50
ertan bu konuya değindiğinçok iyi olmuş ne tekim unutulmuş bir süredir şimdi elimizde doneler var bu işlemi yaptırıp memnun kalanlar var bu işin üstüne daha çok gidebiliriz en azından yetkili servisleri zorlarız .tekrar teşekkürler

brvhgt
20/07/2007, 12:56
ertan bu konuya değindiğinçok iyi olmuş ne tekim unutulmuş bir süredir şimdi elimizde doneler var bu işlemi yaptırıp memnun kalanlar var bu işin üstüne daha çok gidebiliriz en azından yetkili servisleri zorlarız .tekrar teşekkürler

ben zaten şunu anlamıyorum ya bizim serviste ben ne istersem yapıyorlar diğerleri niye yapmıyor ya benim aram çok iyi yada adamlar işini seviyor bugüne kadar beni hiç sallamadılar

OzzY
20/07/2007, 13:03
Abi seni biraz zor sallarlar :D:D

brvhgt
20/07/2007, 13:07
Abi seni biraz zor sallarlar :D:D

neden leeeen:siritma::siritma:açıkla bakalım

ABNEW
20/07/2007, 14:50
İlginç bir uygulama, geçmiş olsun.Bakalım ne yapacak Fiat...

OzzY
20/07/2007, 15:13
neden leeeen:siritma::siritma:açıkla bakalım
Anladın sen onu :D

barisunye
22/10/2011, 23:17
benımde vıraj demırımde sorun var..ses yapıyor...dıreksıyon kutusu değişti onun sesı gıttı...vıraj demırının sesı cıktı ortaya..400 kusur lıra parca...ancak bu parcanın uclarına jamyer vs yama seklınde uygulama ıle sorun halloluyormus galıba....:)

kochuso
23/10/2011, 01:17
bu viraj demiri denen şeyle z rot aynı şeymi.fiyatları ne kadar peki doblo yada bmarea nin bilginiz varmı hocam siz kaça değiştirdiniz

sagitta
23/10/2011, 09:44
benımde vıraj demırımde sorun var..ses yapıyor...dıreksıyon kutusu değişti onun sesı gıttı...vıraj demırının sesı cıktı ortaya..400 kusur lıra parca...ancak bu parcanın uclarına jamyer vs yama seklınde uygulama ıle sorun halloluyormus galıba....:)
slm direksiyon kutusunu kaca degiştirdiniz birde degiştikten sonra neler fark etti bendede asfalt yol ses yok ama stabilize yola girdigimde san ki on takım da boşluk varmış gibi lok tok ediyor tıkırtı burcu dediler gittim sevise dreksiyon kutusu dediler arada kaldın ya onude degişince sorun çozulmesse ?

kochuso
24/10/2011, 12:15
viraj demiri denge çubuğu z rot aynı şeyler mi?