PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meguiars - boya koruma

microab
19/07/2007, 16:57
Boya koruma yaptırmak üzere dün "Kayseri Özarlar" Fiat da idim.

Geçen sene Hobby Car ı bünyesinde barındırıyordu,fakat artık Fiat yeni bir markayı bünyesine almış,boya koruma ve temizlik işlerinde bu firmanın ürünleri kullanılacakmış.

Meguiar's (Turkey) (https://www.meguiars.com.tr/)

Ultra Boya Koruma ve Motor koruma 2 sini 100 liraya 5 taksit şeklinde yaptılar.Arabaya bal dök yala oldu hele o motor nasıl olmuş öyle yahu,sanki showroom dan yeni çıkmış gibi oldu...

Yakında Fiat ın sitesinde de bu firma ve ürünleri ile ilgili bilgiler yer alacakmış...

06kaymak
19/07/2007, 16:59
evet yil sonuna kadar butun bayilerde bu marka ile FIAT OTO KORUMA adi altinda boya koruma islemi gerceklestirelecek....oldukca iyi bir marka bence..

Daywalker
19/07/2007, 17:57
Boya koruma yaptırmak üzere dün "Kayseri Özarlar" Fiat da idim.

Geçen sene Hobby Car ı bünyesinde barındırıyordu,fakat artık Fiat yeni bir markayı bünyesine almış,boya koruma ve temizlik işlerinde bu firmanın ürünleri kullanılacakmış.

[="https://www.meguiars.com.tr/"]Meguiar's (Turkey)[/]

Ultra Boya Koruma ve Motor koruma 2 sini 100 liraya 5 taksit şeklinde yaptılar.Arabaya bal dök yala oldu hele o motor nasıl olmuş öyle yahu,sanki showroom dan yeni çıkmış gibi oldu...

Yakında Fiat ın sitesinde de bu firma ve ürünleri ile ilgili bilgiler yer alacakmış...

Bunu okuduktan hemen sonra Banoto - Bursa ile görüştüm 150 YTL Boya motor koruma ve detaylı iç temizlik fiyatı verdiler. Ayrıca iç tarafta plastik ve vinil aksamlarda da koruyucu sistem uygulanabiliyormuş bu çalışma kapsamında.

kadoku
19/07/2007, 18:16
Ali çok iyi fiyata yaptırmışsın bende 2 ay önce yaptırmıştım 150 ytl ye :(
gerçekten boya koruma çok faydalı bişiymiş.

microab
19/07/2007, 18:35
Ben geçen yıl da aynı yere yaptırmıştım sağolsun Arda bey var.

Hocam gel senin motor korumanda bizden olsun dedi.

100 lira araba sıfır gibi oldu...

Dünyanın 4 büyük firmasından biriymiş arkadaşlar.

Bence elzem,yapılması gereken bi iş,yaptırın...

paradiseLost
20/07/2007, 14:58
Bilmiyorum farkındamısınız ama Birmot Beylikdüzü bir kampanya yaptı 120 ytl İç dış motor komple koruma.Benim BlauPunto Şuan yıllık bakım için orda ve bu full korumada yapılacak çıkınca izlenimlerimi anlatırım size hatta fotoğraflı.

ABNEW
15/04/2009, 16:13
Arkadaşlar aşağıdaki 3 ürünü internetten siparişle almak istiyorum, yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim:

https://img24.imageshack.us/img24/7789/silmebezi.jpg (https://img24.imageshack.us/my.php?image=silmebezi.jpg)https://img24.imageshack.us/img24/2140/uygulamabezi.jpg (https://img24.imageshack.us/my.php?image=uygulamabezi.jpg)

https://img24.imageshack.us/img24/8787/wax.jpg (https://img24.imageshack.us/my.php?image=wax.jpg)

Uygulamayı elle yapmaya karar verdim.Bildiğim kadarıyla aracı önce temizleyip uygulama pedi ile cila+wax yüzeye sürülecek belirli bir süre sonra ise silme bezi ile yüzey temizlenip parlatılacak...

Meguiar's Shine™ Mikrofiber Silme Bezi:..........................16.50TL
Meguiar's Even Coat™ Mikrofiber Cila Uygulama Pedleri (2'li Paket):..15.65TL
Meguiar's Cleaner Wax (Temizleyici ve Koruyucu Wax) :................28.50TL
Toplam:........................................... ....................................61.00TL

unik06
15/04/2009, 16:25
güzelmiş arda,

nerden buldun?

link verebilir misin?

ABNEW
15/04/2009, 17:10
Oruç, Kaan diğer başlıkta vermişti (Turtle wax konusu) Oradan inceledim.Yani Hepsiburada.com dan sipariş vermeyi planlıyorum:)

Ah-MeT
15/04/2009, 17:11
Meguiars ın ürünleri çok kaliteli, Arda abi fiyatlar normal geldi alınabilir:)

shadow_dancer
16/04/2009, 18:29
Boya koruma konusunda dünyanın en iyisi bence arkadaşlar...

DeNNis
17/04/2009, 18:34
meguiars NXT tech wax 2.0 tavsiye ederim

arkadaşlar servislerin yaptığı boya koruma uygulamalarından memnun musunuz yani dışardaki bir meguiars bayi kadar kaliteli bir uygulama yapıyorları mı çünkü bayi çalışanları bu işin eğitimini sıkı bir şekilde alıyorlar ve gördüğüm kadarıylada servislerdeki fiyatlar bayi fiyatlarına göre çok uygun

OzzY
17/04/2009, 20:31
servisten servise değişir bence, kavaklıdere otodaki usta konunun uzmanı ve eğitimli mesela.

ABNEW
17/04/2009, 22:50
meguiars NXT tech wax 2.0 tavsiye ederim

arkadaşlar servislerin yaptığı boya koruma uygulamalarından memnun musunuz yani dışardaki bir meguiars bayi kadar kaliteli bir uygulama yapıyorları mı çünkü bayi çalışanları bu işin eğitimini sıkı bir şekilde alıyorlar ve gördüğüm kadarıylada servislerdeki fiyatlar bayi fiyatlarına göre çok uygun

Deniz, ben meguiars temizleyici ve koruyucu wax aldım bu sefer.Tavsiye ettiğin ürünü artık gelecek sefer denerim.Bakalım sonuç nasıl olacak:)

ABNEW
18/04/2009, 22:32
Arkadaşlar, internetten sipariş verdiğim Meguiars ürünleri elime geçti:

1)Meguiars even coat-cila uygulama pedi (mikrofiber)
2)Meguiars cleaner wax-Cila
3)Meguiars shine-Kurulama-temizleme havlusu (mikrofiber)

https://img158.imageshack.us/img158/7131/meguiarsn.jpg (https://img158.imageshack.us/my.php?image=meguiarsn.jpg)

Uygulama şekli ise standart yani klasik cilalar gibi.Önce aracı yıkayıp kuruluyorsunuz.Tozsuz bir ortamda ve yüzeyde de toz olmayacak şekilde evencoat ile cila uygulamasına başlıyorsunuz.Belirli bir kısma cilayı iyice yedirdikten sonra ise shine havlu ile artık cilayı temizleyip parlatma yapıyorsunuz.Dikkat edilmesi gereken nokta ise eskiden olduğu gibi uygulamanın tozsuz, gölgede ve sıcak olmayan yüzeyde yapılması gerekiyor,

Ben denedikten sonra sonucu burada ya da başka başlıkta paylaşırım...

DeNNis
18/04/2009, 23:23
hayırlı olsun, gün geçtikçe o set genişleyecektir eminim :)

bu da benim yıkama setim, şimdilik meguiars yıkama eldivenim eksik :)

https://img7.imageshack.us/img7/1411/dsc02240h.jpg (https://img7.imageshack.us/my.php?image=dsc02240h.jpg)

ABNEW
18/04/2009, 23:53
Deniz, senin setin genişmiş ama solda bir tane turtle wax gördüm ona göre :)

Bu arada sıvı cila yaklaşık ne kadar zamanda donuyor sıcak havada?

DeNNis
19/04/2009, 00:08
meguiarslar belimi bükünce turtle alayım dedim :)

kuruma süresine hiç dikkat etmedim çünkü cilayı attığım bölge kururken başka bölgeyi cilalıyorum ama sıcak havada 5 dk filan

Cole Trickle
07/05/2009, 17:33
Dün Gebze Birlik Motorda Boya Koruma ve Motor Temizlik yaptırdım. Meguiars ürünlerini kullanmışlar.
Arabamı ilk aldığımda da komple koruma yaptırmıştım. Daha sonra bu forumda okuduklarımdan yola çıkarak Turtle Wax'ın Nano ürünlerini kullandım ve çok memnun kaldım. 1 sene dolunca tam boya korumayı kendim yapayım diye düşünürken Birlik motor bir kampanya yapmış: Full komple koruma ve temizlik 200 TL ve 5 taksit. 31 Mayısa kadar. Özellikle çok dikkat etmeme rağmen kaputumun üstünde hareler oluşmuştu. Hepsi gitmiş. Hele motoru görünce inanamadım. Sanki Showroomdan yeni çıkmış gibiydi. Bizim orada ki Meguiars bayisine sordum aynı uygulamayı 450 TL ye yaptıklarını söylediler.O da bana özel indirimli fiyatıymış. :) Kısacası güzel bir kampanya, düşünen varsa hiç düşünmesin derim...

Türker
09/05/2009, 18:43
Dün Kavaklıdere Oto'da aracıma boya koruma ve ön kaput filmi yaptırdım. Boya korumada meguiars ın, ön kaput filminde ise 3M'in ürünlerini kullandıklarını belirttiler, boya koruma, motor koruma ve iç dış detaylı temizlik/koruma için 200 TL, ön kaput filmi için 300 TL, toplam 500 TL ödedim, ayrıca kampanya dahilinde 200 TL'ye bir yıllık garanti uzatımı yaptırdım. Boya korumada yapılan işlemden ve ön kaput filminden çok memnun kaldım, kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca Müslüm Bey'e de yakın ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim.

güvengültekin
01/06/2009, 19:48
bende bu bakım ürünlerine bu kadar parayı yanlız ben veriyorum sanıyorum :)

smartmavi
01/06/2009, 23:38
Tamam,
bu boya koruma yapılacak anlaşıldı. Maguiers için komple koruma en iyi fiyatı neresi veriyor? Döşemelerimi de yeni gibi yapacaklar mı?

Benim servis 200 demişti,

daha ucuza bulabilir miyim?

Saygılar...

OzzY
02/06/2009, 14:32
İStanbulda firmanın kendi uygulama yerleri var onlarla konuşabilirsiniz.

bence bu tip uygulamalarda usta malzemeden daha önemli...

HasanAliz
02/06/2009, 21:40
İSTANBUL haznedar mh/ güngören de ilkyuva durağının orda daha yeni Meguiars açıldı.
pasta-cila : 50 TL
Boya Koruma : 100 TL
Detaylı Temizlik: 150 TL diye şu an işe başladılar.

theblight
13/06/2009, 14:45
Fiat servisleri bu meguiar's işini pek sevmediler alışamadılar çünkü meguiar's Mirror Glaze serisi küçülen aşındırıcılar içeriyor bu da demektir ki yüzeyde verim almak için uzun süre çalışma devamlı gözlem yapma e tabi bizim oldu bitti mantığında iş yapan servislerimizde maalesef bu sabra sahip usta bulmak çok zor mutlaka böyle sabırlı ve işini iyi yapan insanlar vardır ama onlara denk gelme olasılığınız çok düşük.Mesela izmirde bir servisin ustası meguiar's ı tutmadığını söyledi neden çünkü kaputu 3M in kalın pastasıyla gereğinden fazla incelterek de olsa 5 dk da çiziklerden arındırmak onun daha çok işine geliyor çünkü sistem ondan bunu bekliyor günde 1 araba çıkar ama adamakıllı hatasız çıksın diyen yok 5 araba var hepsini yapıcaksın parlasın yeter diyolar eh parlatmaktan kolay bişey de yok zaten bas waxı parlasın dairesel çizikler duruyor mu yüzey hatasız mı kimsenin umru değil :)
Biraz kızgınım ben bu konuda Fiat'a ve servislere yani çünkü birşeyi layıkıyla yapamayacaksan hiç yapma herkes en iyi bildiği işi yapsın mantığını taşıyorum.
Bu işi gerçekten layıkıyla yapan bildiğim 3 firma var
Sonax-Ziebart-Dr. Vinyl
İşini adamakıllı yapan bu işte profesyonelce hareket eden değerli büyüklerimin affına sığınarak bunları yazdım zaten onları tenzih ederek konuşuyorum.

elbruz
16/06/2009, 12:30
servislerde ki boya koruma ücretleri sonax zibart tan falan ucuz tabi işlemi hangisi iyi yapıyor onu tam anlayamıyoruz..

rower42
17/06/2009, 12:26
selam arkadaşlar boya korumada 3 marka vardır son teknolojityi nano teknolojiyi yakalayan oda türkiyede sadece sonax digeleri nano ismini kullanıor nano cam görüntüsünde seramik bazlıdır araç hava şartlarına göre 1-1.5 yıl boya koruma olmuş olur

theblight
24/06/2009, 13:25
servislerde ki boya koruma ücretleri sonax zibart tan falan ucuz tabi işlemi hangisi iyi yapıyor onu tam anlayamıyoruz..

Tabii ki sonax ve ziebart çünkü adamların işi bu.Servisin işi bu değil ek değer olsun müşteri dışarı kaçmasın mantığıyla sırf para için yapıyorlar.

Sonax ve Ziebart ise kalifiye elemen çalıştırıyor onları eğitiyor kaliteli ekipman kullanıyor her iş için ayrı prosesleri ve kuralları var elemanlar buna uygun hareket etmek zorunda kısaca sistem var ama servisteki iş tabiri caizse lambur lumbur oluyor.

Tufan
17/01/2010, 03:21
valla arkadaşlar ben şahsen 1 yıl 1.5 yıl koruma oldugunu inanmıyorum en kalitelisi bile bence bu şartlarda 4ay en fazla oda.
zaten önemli olan boya koruamdan sonra araca iyi bakmak iyi yıkamak.
koruma yaptırıp sonra yıkamıcada fırçaya bırakan çok aracı.

valla ben ziebartıda biliyorum ama en iyi olarak izmir alsancak stadının orda maxiwax var benim aracımı adamlar gözümün önünde 7 saat ugraşıp koruma yaptılar malzemeleri 3m.
tavsiye ederim izmirli arkadaşlara.

ama zamnaınız merakınız varsa alıncilanızı makinelerde var kendiniz sık sık yapın çok etkili olacaktır

kara kız
17/01/2010, 13:14
selam arkadaşlar boya korumada 3 marka vardır son teknolojityi nano teknolojiyi yakalayan oda türkiyede sadece sonax digeleri nano ismini kullanıor nano cam görüntüsünde seramik bazlıdır araç hava şartlarına göre 1-1.5 yıl boya koruma olmuş olur

hava şartlarıyla alakası yok tamamen aracı yıkamayla alakalı..sen aracı boya koruma yaptırdıktan sonra aracı gidip fırçasız süngersiz denilen kımyasallarla yıkatırsan 2 yıkamada araca yapılan kusursuz boya koruma dan eser kalmaz..hee ozaman ben aracı eskı yıkama usuluyle yıkarım daha uzn surer diye dusunebilirsiniz ama ne yazukkı o da mumkun değil..onceden bı konu açılmıştı araç nasıl yıkanır diye..o seklde aracı yıkamak en dogru yoldur..ve en onemlı olan da..aracı doğru sekılde farklı bezlerle kurulamaktır..unutmayın arkadaşlar..aracın yuzeyındekı çiziklerin %80 aracı yıkadıktan sonra kurulama asamasında meydana gelir..oyuzden aracın kaportasını bir mutfak tezgahı gibi dusunmemek lazım..birazdaha nazık olmamız ve hafifçe bastırarak kurulamalıyız..
ager aracını meguars ta boya koruma yaptırmak ıstıyen arkadaşlar varsa istanbulda tek bır yere goturebilirler bakırköyde hipodrom caddesinde ki meguars bayine götürsünler işlerin de gercekten zirve deler...