PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uğultu Sesi ve Akiste Boşluk

mustafa08
31/08/2012, 10:33
Merhaba arkadaşlar
2008 130 bin aracımda canımı sıkan bazı sorunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1-Düşük viteslerde (2-3) ayağımı gazdan çektikten sonra ön takımlardan bir uğultu sesi geliyor.Ustaya dinlettim nerden geldiğini tam çözemedi.(Uçak iniş sesine benzer)

2-Akislerde boşluk var.Çünkü vites geçişlerinde gaza bastığım zaman tak-tak şekilnde ses geliyor.Bi ustaya gösterdim sağ akisin değişmesi gerektiğini söyledi ve yan sanayi ile değiştirdi fakat bu sefer sert dönüşlerde tıkırtı çıkarmaya başladı.Bende eskisini taktırdım.Orjinal akisler oldukça pahalıyımış.Bir de çıkma akisler varmış galiba.Bu akis işini uygun fiyata halledebileceğim bir yer biliyor musunuz?

3-Kalkışlarda (özellikle rampa çıkışlarda) sürtünme gibi bir boğuk ses var.Geçen köye gittim ve altını vurdum biraz.ondan olabilir mi?

Yardımlarınız için teşekkürler.

SAYDAM
31/08/2012, 11:04
Ön tekerlek rulmanlarını kontrol ettirmeni öneririm. Eğer onlar sağlam gözüküyorsa bilyelere baksınlar.

dogus618
31/08/2012, 11:06
Bilya sesi ugultu baska bisi deildir

dogus618
31/08/2012, 11:07
Bilyalar bozuldugunda yapiyor bu ugultu

ayaman
31/08/2012, 11:18
Merhaba arkadaşlar
2008 130 bin aracımda canımı sıkan bazı sorunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1-Düşük viteslerde (2-3) ayağımı gazdan çektikten sonra ön takımlardan bir uğultu sesi geliyor.Ustaya dinlettim nerden geldiğini tam çözemedi.(Uçak iniş sesine benzer)

2-Akislerde boşluk var.Çünkü vites geçişlerinde gaza bastığım zaman tak-tak şekilnde ses geliyor.Bi ustaya gösterdim sağ akisin değişmesi gerektiğini söyledi ve yan sanayi ile değiştirdi fakat bu sefer sert dönüşlerde tıkırtı çıkarmaya başladı.Bende eskisini taktırdım.Orjinal akisler oldukça pahalıyımış.Bir de çıkma akisler varmış galiba.Bu akis işini uygun fiyata halledebileceğim bir yer biliyor musunuz?

3-Kalkışlarda (özellikle rampa çıkışlarda) sürtünme gibi bir boğuk ses var.Geçen köye gittim ve altını vurdum biraz.ondan olabilir mi?

Yardımlarınız için teşekkürler.
ben aracımı satmdan iki ay önce çukura vurduk sağ aks te boşluk oldu değişmesi gerekti 180 tl orijinal aks , 20 tl şanzuman yağı, 50 tl işçilik cillop gibi oldu . dediğin gibi ta tak tak tak diye ses geliyosa gaza bastığında aks tir. bu yürüyen parçaları sakın çıkma felan alma zaten bu üç kağıtçı çıkmacılar nerdeyse sıfır fiyatına veriyo hiç bulaşma. başka parça olsa çıkmasını al derimde yürüyen olduğu için sıfır al.

mustafa08
31/08/2012, 12:04
Merhaba ayaman,
Orjinal akis 180 tl mi?
Bana yan sanayinin 180 tl olduğunu orjinalinin 1000 tl yi geçtiğini söylediler.Nerede yaptırdın sen bu işlemi acaba?

SAYDAM
31/08/2012, 15:14
Merhaba ayaman,
Orjinal akis 180 tl mi?
Bana yan sanayinin 180 tl olduğunu orjinalinin 1000 tl yi geçtiğini söylediler.Nerede yaptırdın sen bu işlemi acaba?

179 TL işçilik hariç fiyatı, orjinal. geçen hafta sordum ben de birmot'a.

makeles
01/09/2012, 02:23
Merhaba ayaman,
Orjinal akis 180 tl mi?

1000TL uçuk değil mi ya. arabayı parça parça satsak 200bin eder herhalde.

ayaman
03/09/2012, 13:52
Merhaba ayaman,
Orjinal akis 180 tl mi?
ya bırak o üç kağıtçıları boş ver . adamı nasıl tokatlayacaklarının hesabındalar. avcılarda yaptım istersen özelden sana numaramı göndereyim bana ulaş seni ustaya yönlendirim