PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben AKP'ye oy vermem...

anvil
19/07/2007, 11:56
Ben AKP’ye oy vermem...

MESLEK hayatım boyunca hangi partiye oy vereceğimi, hangisine
vermeyeceğimi hiçbir zaman açıklamadım, her görüşteki okarıma
sevgimden dolayı.
Ayrıca mücadele partiler arasındaydı ve o partiler iyi-kötü "demokrat-laik Türkiye"nin birer ucundan tutmuşlardı.
Bu sefer öyle değil.
Bu sefer AKP ile laik devlet yarışıyor.
Dönüp bakarsanız, çoktandır devletin tüm temel kurumları ve kavramları ile mücadele eder AKP; Anayasası ile, yargısı ile, Türk Silahlı Kuvvetleri ile, üniversiteleri ile, liberal sermayesi ile, sivil toplum örgütleri ile...
Devrim yasaları ile..
Üniter yapısı ile...
eğitimi ile...
Şimdi iki taraf seçime gidiyor: AKP ve laik devlet...
*
Ben AKP’ye oy vermem...
AKP; Mustafa Kemal’in kurduğu, Müslüman dünyasında tek laik, tek özgürlükçü, tek medeniyet yolunu zorlayan, uygarlık yolunu seçmiş tek devlet ile hesaplaşmaktadır.
Bu seçimler, AKP ile öbür partiler arasında değildir.
Bu seçimler, AKP ile Türkiye arasındadır.
*
Bizim aydınlık umutlarımız vardı.
Bizler düşe kalka, günlük sorunların içinde debelene debelene, yine de bir gün olsun "Dağ başını duman almış, yürüyelim..." ideolojisini dilimizden düşürmeden yol aldık.
Biz; son yüz yılda Ortadoğu halkları içinde tek şerefli savaşı kazanan ve bize emanet eden, tek istekleri "muasır medeniyet seviyesi" olan yiğitlere ihaneti hiç düşünmedik.
Bizim; ne dolarla, Euro’yla satılacak, kasalara konulacak, çıkar ile kıyaslanacak, cüzdanlara sığacak kimliğimiz olmalıydı...
Ne de yoksulumuzun makarna-nohut ile satılacak onuru...
Bizim kadınlarımız birer esir, birer sakıncalı, birer suçlu, birer yasaklı gibi yok sayılmamalı...
Bizim çocuklarımız dergáhlarda, tarikat okullarında ortaçağ hurafeleri öğrenerek büyümemeli...
Bizim aydınlık yolumuz vardı...
Biz ışığa doğru yürüyorduk...
Karanlığa değil...
Ben AKP’ye oy vermem...

Bekir COŞKUN /HURRIYET 19 Temmuz 2007

dagored
19/07/2007, 12:01
Vakti ile AKP'yi yerlere göklere sığdıramayan medya gurubunun üyesi bir gazete, şimdi köşe yazarları ile AKP'yi yerin dibine sokuyor...

İlginç...

Daywalker
19/07/2007, 12:07
Bildiğim kadarı ile Bekir COŞKUN hiçbir zaman AKP yandaşı en ufak bir söylemde bulunmamış, bu güne kadar da savunduklarından asla geri adım atmamış onu bir gazeteci ve yazardır.

kadoku
19/07/2007, 12:19
Vakti ile AKP'yi yerlere göklere sığdıramayan medya gurubunun üyesi bir gazete, şimdi köşe yazarları ile AKP'yi yerin dibine sokuyor...

İlginç...
+1907,

ben bu köşe yazarının düşüncesine katılmıyorum bence AKP nin laiklik karşıtı gösterilmesi diğer partilerin oyunu, zaten Türkiye'de kimin başı sıkışsa prim yapmak için ya Ulu Önderimiz Atatürk'e yada Laikliğe, Cumhuriyet'e sarılırlar kimi dönemlerde de din kullanılırdı şimdi bunların ne farkı var sizce hepsi iktidarı ele geçirmek için oynanan oyundur tabi bence, Cumhuriyet mitinglerinde milyonlar toplandı ama bu mitingleri idare edenlerin hiçbiri nedense binlerce masum vatandaşımızı ve mehmetçiğimizi şehit verdiğimiz terörü kınama mitingi için ise kılını bile kıpırdatmayan sözde Cumhuriyetin ve Laikliğin savunucusu geçinen bu partilerin hangisine oy verilir ki.

dagored
19/07/2007, 12:22
Bildiğim kadarı ile Bekir COŞKUN hiçbir zaman AKP yandaşı en ufak bir söylemde bulunmamış, bu güne kadar da savunduklarından asla geri adım atmamış onu bir gazeteci ve yazardır.

Haklısınız, Bekir Coşkun'un (şu anki seçim dönemi haricinde) AKP hakkında olumlu ya da olumsuz yazdığına ben de şahit olmadım. Ancak, benim özellikle belirtmek istediğim; köşe yazarlarının (A ya da B kişisi farketmez) yazılarından ziyade, bu yazıları yayınlayan gazetenin öncesinde AKP hakkında aldığı tavır ve şimdiki tavır arasındaki fark...

baycep
19/07/2007, 12:46
Arkadaşlar burası siyasi bir platform değil lüften kurallara uyalım , forum bu sıralar siyaset meydanına döndü. amacımızın dışına çıkıyoruz. kime verirseniz verin oyunuzu herkese saygımız var, vatandaşlık görevi olarak pazar günü kullanıp neticeyi hep beraber görürüz... A partisi B partisi tartışması biter...

heartfever
19/07/2007, 12:47
doğan grubu ne kadar akp ci bir tavır gösterse de böyle bir kaç yazarın aleyhte yazılarına karışmaz ki, bu yazılar bak benim taleplerini yerine getirmezsen senin hükümetini fena dağıtırım şeklinde gösterişidir. bekir coşkun, aydın doğanın aba altındaki sopasıdır. aydın doğan gibi bir uyanık da zaten kendisini akp ye teslim etmemesi gerektiğini çok iyi bilir. milliyet manşetinde akp nin oyları %48 gösterilmiş. bu oran sıradan insanların gözüne çarptığında sürü psikolojisini devreye sokarak ya milletin akıllısı bizmiyiz herkes akp ye oy veriyor da biz niye vermiyoruzu uyandırabilir. büyük çoğunluk sadece resimlere ve manşetlere takılı kalıp alttaki 2 satırı okumaya üşenen toplumda böylesi etkinin akp nin oylarına büyük katkı sağlıyacağı aşikardır. zaten bekir coşkunu okuyan adamlar da belli bir bilinç düzeyinde olup siyasi tavrı az çok netleşmiş kişilerdir ve anketlerden manketlerden çok da etkilenmezler.

pdr42
19/07/2007, 12:56
valla ben veririm
hemde seve seve

Ziyaretçi047
19/07/2007, 13:00
Lütfen Forumda Siyasi İçerikli konular açmayalım, mesajlar yazmayalım. Bununla ilgili yönetim görüşmeleri hala devam etmektedir. Ortamı gerecek her türlü hareket forumda hoş karşılanmıyor. Burası siyasi platform değil. Siyasi içerikli mesajlar atmamamanız temennisiyle.

heartfever
19/07/2007, 13:08
insanların konuşma ihtiyacı bir gereksinimdir. kendini bir şekilde ifade edebilmek ister. psikolojik bir olaydır. bastırılmaya çalışıldığı zaman patlama riski doğurur. bence tartışmaya bir son vermek ama istenirse en az 10 partiyi içerecek şekilde bir siyasi parti tercih anketi oluşturmak faydalı olabilir diye düşünüyorum. konuyu kilitleyelim ve sadece arkadaşların oylama yapmasına imkan verelim. bu da forumu siyasileştirmez aksine toplumsal ve güncel bir foruma dönüşmemiz sağlanabilir bence.

pdr42
19/07/2007, 13:08
valla dogru soyluyosunuz ama birileri inatla
yapmaya devam ediyor

anvil
19/07/2007, 13:10
Lütfen Forumda Siyasi İçerikli konular açmayalım, mesajlar yazmayalım. Bununla ilgili yönetim görüşmeleri hala devam etmektedir. Ortamı gerecek her türlü hareket forumda hoş karşılanmıyor. Burası siyasi platform değil. Siyasi içerikli mesajlar atmamamanız temennisiyle.
yöneticiler de bir karar versin artık. 1 gün geçti biri bişey diyor diğeri başka bişey.

nasrettinhoca
19/07/2007, 13:16
Yapılacak herşeyin bir yeri ve zamanı olmalıdır.Yeri ve zamanı yanlış seçilen hiç bir konu doğru değildir......Sitemizin kuruluş amaçları bellidir...Siyaset tabii ki bir öcü değildir...Konuşulmalı,tartışılmalıdır...Bu tartışmaların yapıldığı bir çok site vardır...Bence yeri bu site olmamalıdır...

anvil
19/07/2007, 13:16
dün ben böyle konular ya hiç açılmasın yada açıldıktan sonra kilitlensin sadece haber amaçlı kalsın, sonu kötü biter, karşıt fikirler çatışır derken herkes buna yönetim de dahil tartışmak iyidir diyip muhalif oldu. şimdi de tam tersi yapılıyor. bir karar verilsin bizler de ona göre davranalım o zaman.

Akincl
19/07/2007, 13:50
valla ben veririm
hemde seve seve

akp bu ülkenin hayrına birşey mi başardı

dış borcu mu ödedi

işsizliği mi engelledi

terörü mü bitirdi

ne yaptı da seve seve oy veriyorsun

bir anlat da bilelim.

not:laik-antilaik tartışmasına ya da bundan öncekiler de cebini doldurdu tartışmasına girmeyelim.

microab
19/07/2007, 14:52
Sevgili arkadaşlar,bu konuyu uzattığımızın farkındayız sanırım.

Kurallar gayet net,siyasi içerikli mesajlar yazmak-konu açmak yok.

Her birimizin elbette bir dünya görüşü vardır,sempati duyduğu bir lider ya da teşkilat vardır böyle olmaması abesle iştigal olur.FAkat bu ve benzer konuları böylesi forumlarda gündeme taşıyarak tartışmak şimdiye kadar gerilimden öte sonuçlar doğurmamıştır (Nitekim forumumuzda da örnekleri fazlası ile mevcuttur)

Yönetimin bu konuda vereceği bir karar zaten site genel kurallarında açık seçik yazılmıştır.

Bu ve benzer konular açıldığında yönetim tarafından kilitlenecektir.

Bu ve benzer konularda tartışma zemini yaratanlar ceza alacaklardır.