PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tiptonik vites aracim bazen istop edip vitese gecmiyo

Seref154
28/08/2012, 20:43
Arkadaslar merhaba forma yeni uye oldum 2008 1.4 65 binde tiptonik vites bi puntom var araci arkadasimdan yeni aldim fakat trafigin yogun oldugu zaman arac istop ediyo ve bostan 1. Vitese gecmiyo araci bazen ilk calistirdigim zaman bostan 1 e aliyorum ama arac gecmiyo ve zorluyo ses geliyo bir kac kapatip actigimda kendine gekliyo persembeye modusten randevu aldim bakalim ne diyecekler onerilerinizi bekliyorum tsk

dincsoy16
28/08/2012, 20:52
Aramiza hosgeldin.Baski balata volan ve bilya ne zaman degisti paylasirmisin?

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Seref154
28/08/2012, 21:00
Daha 2 ay önce degistirmis arkadasim ben yeni alim araci faturalari mevcut tam 3000 lira masraf yapti

punto_multijet
28/08/2012, 21:35
degisim snrasi ayarlama kalibrasyon gerekiyor vites gecisleri icin o islem hatali yapilmis olabilir.

Seref154
28/08/2012, 21:51
Modus otodan randevu aldim persembe sabahi saat 8 30 insaallah hallederler ayrica bi sey daha sorabilirmiyim park halinde vitesi N birakiliyo demii ilginizicin tesekkur ederim

punto_multijet
28/08/2012, 21:56
ben o an nasil eserse oyle birakiyorum ama yokustaysam kesin viteste birakiyorum. punto 1, lancia delta 1.5 sene oldu daha problem yasatmadi bundan dolayi

Chevaliers
28/08/2012, 22:15
Ben kitapçığında kesinlikle N de bırakmayın diye okumuştum.
Her seferinde viteste bırakırım

dincsoy16
28/08/2012, 23:42
Vites N de birakilmaz.zaten birakirsaniz kontagi kapadiginizda riskli oldugu icin yol bilgisayari bip diye ikaz verir.yokus asagi geri yokus yukari ileri viteste stop etmelisiniz.araci calistirmadan once fren pedalina basip mars yapacaksiniz.goreceksinizki vites otomatikman N konumuna gecmis.topuzu ileri iterek tekrar 1nci vitese alip hareket edeceksiniz.dogru olan budur.

SteinGP
28/08/2012, 23:44
sıkışık trafikte boşa alın vitesi, robotlu şanzımanlar ısınma yapabiliyor...

Seref154
29/08/2012, 09:27
Onerileriniz icin tsk ederim

Seref154
30/08/2012, 10:45
Evet arkadaslar bugun aracimi modus oto biraktim arayacaklarmis beni bakalim sonuc ne olacak

Seref154
30/08/2012, 14:08
Medos araca bakti fakat bi sikinti bulamadii bi seyi yok dediler aracin sizlerin bi onerisi varmi arkadaslar

deneme33
31/08/2012, 14:46
Medos araca bakti fakat bi sikinti bulamadii bi seyi yok dediler aracin sizlerin bi onerisi varmi arkadaslar

bence servisten bir elemanla test sürüşüne çıkın 1. vitesi girip girmediğini gözleriyle görsünler yoksa sen derdini zor anlatırsın tek yaptıkları cihaza bağlamak

reddragon
31/08/2012, 15:49
Arkadaslar merhaba forma yeni uye oldum 2008 1.4 65 binde tiptonik vites bi puntom var araci arkadasimdan yeni aldim fakat trafigin yogun oldugu zaman arac istop ediyo ve bostan 1. Vitese gecmiyo araci bazen ilk calistirdigim zaman bostan 1 e aliyorum ama arac gecmiyo ve zorluyo ses geliyo bir kac kapatip actigimda kendine gekliyo persembeye modusten randevu aldim bakalim ne diyecekler onerilerinizi bekliyorum tsk
Servis sorun yok demiş.
2 yıldır dualogic kullanıyorum daha bir kere istop etmedi araba...boştan birinci vitese geçmesi için senin önce frene basman lazım. frene basmassan vites değiştiremek için: "depress break" tarzı bir uyarı çıkar ve sesli olark uyarır.
Araç vitesteyken kapı açılırsa kendini boşa alır. Kapıyı kapatıp frene basıp bir ileri itelersen vitesi 1'e geçersin...

cihankardes
31/08/2012, 18:59
Kaç lira verdiniz abi servise? Benim arkadaşımda astra twinportunda vardı aynı olay. Debriyaj ile ilgiliydi.

Seref154
01/09/2012, 06:09
Arkadaşlar benim aracin sorunu her zaman degil arasi sira aracin istop etmesi ve nadiren oda ara sira N 1 . Vitese gecmemesi cok nadir oluyo ayrica servise goturdum test surusude yapti makinanayada bagladi sorun yok dedi ucrette almadi servis butun kullanim kurallarinada uyuyorum neden bole oluyor anlamadin

akca37
01/09/2012, 17:04

Ya üstad öncelikle aramıza hoşgeldin aracın da hayırlı olsun, kazasız belasız kullan, gülebilirsiniz ama aracın vitesini değiştireceğin veya hareket edeceğin zaman frene basarak vites geçişini sağlıyor musun, yani frene basmayınca vitese geçmiyor , sadece bir hatırlatayım istedim. Umarım anlayışla karşılarsın :)

Seref154
01/09/2012, 23:02
Ya üstad öncelikle aramıza hoşgeldin aracın da hayırlı olsun, kazasız belasız kullan, gülebilirsiniz ama aracın vitesini değiştireceğin veya hareket edeceğin zaman frene basarak vites geçişini sağlıyor musun, yani frene basmayınca vitese geçmiyor , sadece bir hatırlatayım istedim. Umarım anlayışla karşılarsın :)

Arkadaşim ilk defa araba kullanmiyorum daha onceki mesajlarimdada yazmisdim frene bastigimi simdi sen elindeki mauseyle sayfanin en ustunde bulunan yukari ok tusuna bas sayfayi yukariya dogru kaydigini goreceksin sonra yavas yavas asagi dogru msj lari tek tek oku goreceksin komik oldu ama UMARİM ANLAYİSLA KARSİLARSİN.

biancoangelo
01/09/2012, 23:20
geçmiş olsun

akca37
01/09/2012, 23:22
Arkadaşim ilk defa araba kullanmiyorum daha onceki mesajlarimdada yazmisdim frene bastigimi simdi sen elindeki mauseyle sayfanin en ustunde bulunan yukari ok tusuna bas sayfayi yukariya dogru kaydigini goreceksin sonra yavas yavas asagi dogru msj lari tek tek oku goreceksin komik oldu ama UMARİM ANLAYİSLA KARSİLARSİN.

Kardeş ben sana yardım amaçlı direk ilk mesajını okuduktan sonra cevap vermiştim. Ve anlayışla karşılamanı istemiştim.Sen beni maraya almışsın. ben senın bu tavrını doğal karşılıyorum. Aramızda 9-10 mesajla yenisin. Forumun 4-5 senelik üyesi olarak bu tavrının doğru ve kabul edilebilir olmadığını şimdiden söylemek isterim. Sorunun için Allah yardımcı olsun. Herkes benim gibi sabırlı olmaz bunuda bil isterim.

Seref154
06/09/2012, 07:19
Yardimlariniz ocin tsk ederim.

dincsoy16
06/09/2012, 17:18

Sanzuman robotuna yeni yazilim yüklet serviste.ilk cikan robot yazilimlari sorunluydu :thumbup:

Seref154
06/09/2012, 18:04
Sanzuman robotuna yeni yazilim yüklet serviste.ilk cikan robot yazilimlari sorunluydu :thumbup:

çok saol arkadaşım salı günüü 60 bin bakımına sokacam arabayı medos ta ustaya söyleyecem ama ALLAHA şükür 15 gündür istop ney yok

ERDEM1907
07/09/2012, 11:44
Dualogic vitesli puntolarda viteste kronik sorunlar var sürekli başını ağrıtabilirde hiç sorun çıkarmayabilir de tamamen şans meselesi. ben 2 kere yolda kaldım çekiciyle servise gitti serviste çalıştı.Fiata bu konuda teşekkür etmek lazım geri çağırıp müdahale etme ihtiacı duymuyorlar. İtalya daki genel merkezlerine yazsan bile umurlarında değil. Burdaki servislerde kavga dövüş belki yaptırırsın.