PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Starjet 95hp brc marka lpg

qwertasdf
28/08/2012, 13:47
arkadaşlar aracıma brc marka lpg taktırmayı düşünüyorum.benzinde şehir içi ortalamam 9-10 lt arasında değişiyor.yaklaşık 45 kuruş yakıyor. brc servisi starjet motorlara lpg'yi sorunsuz taktıklarını söylüyorlar. pipo uygulaması da yapılabiliyormuş.brc marka kullananlar varsa fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

sedini
28/08/2012, 14:32
ben şahsen landirenzo omegas kitini öneririm.. fakat BRC takanlarda çok memnun.. Çok yakın arkadaşımın puntosunda BRC marka kit var my 10 sanırsam.. gayet memnun.. Ayrıca forum adminimiz starjet inde BRC marka LPG kullanıyor.. onun görüşlerini almalısınız..

Bu arada şehir içi 45 kuruş (9-10 LT) demişsiniz aracınıza önce iyice bir bakım yaptırın benim aracım hiç o kadar fazla yakmadı..

qwertasdf
28/08/2012, 14:49
ben şahsen landirenzo omegas kitini öneririm.. fakat BRC takanlarda çok memnun.. Çok yakın arkadaşımın puntosunda BRC marka kit var my 10 sanırsam.. gayet memnun.. Ayrıca forum adminimiz starjet inde BRC marka LPG kullanıyor.. onun görüşlerini almalısınız..

Bu arada şehir içi 45 kuruş (9-10 LT) demişsiniz aracınıza önce iyice bir bakım yaptırın benim aracım hiç o kadar fazla yakmadı..

aracımın bakımını düzenli olarak yaptırıyorum ama yakıt ortalamam 9 lt nin altına düşmüyor. şehir dışı sakin kullanımda gayet memnunun ama şehir içi çok yakıyor. landi renzo biraz daha pahalı. brc my 11 düşünüyorum. manifolt da delinmeden montaj yapılacakmış. sonuçta elektronik aksam biraz da şans işi.

sedini
28/08/2012, 17:11
aracımın bakımını düzenli olarak yaptırıyorum ama yakıt ortalamam 9 lt nin altına düşmüyor. şehir dışı sakin kullanımda gayet memnunun ama şehir içi çok yakıyor. landi renzo biraz daha pahalı. brc my 11 düşünüyorum. manifolt da delinmeden montaj yapılacakmış. sonuçta elektronik aksam biraz da şans işi.

Ikiside 1590 tl diye hatırlıyorum.. yine de araştırın fiyattan ziyade usta önemli.. ilk takıldıktan 1 hafta sonra sizi ayar a çağırırlar o zaman a kadar tekleme vs olur.. ayardan sonra sorunsuz olur diye tahmin ediyorum.. ben taktirmadim ama takanlar hep aynı yorumu yapıyor..

HTC Sensation Z710e cihazımdan gönderildi

qwertasdf
29/08/2012, 10:16
lpg taktırma konusunda kararsızlık yaşıyorum. günde 4 km gidiş 4 km geliş işe gidecem. öğle arası da gelip gidersem 16 km yapacak. yılda yaklaşık 10000 km yapıyorum. kışın kısa mesafede sıralı sistem gaza geç geçiyormuş. taktırmaya değer mi bilmiyorum. ama benzin fiyatları da malum. araca ağız tadıyla binemiyorum. fikir verirseniz sevinirim.

sedini
29/08/2012, 14:36
starjet açıkca söylemek gerekirse daha çok uzun yol motoru.. Sizin yaptığınız kilometre de çok kısa.. fire motor da kullansanız normalin üzerinde yakar multijet kullansanız da normalin üzerinde yakar.. çünkü aracınızın motoru ısınmadan hareket edip tam randıman veremeden stop ediyorsunuz.. dolayısıyla yakışınız artıyor..

LPG konusuna gelince.. evet lpg li araçlarda genellikle motor ısınıncaya kadar araç benzinle çalışır.. bu durumda sizin yaptığınız mesafe de kısa olduğundan lpg nin amorti etme süresi de sizin açınızdan uzun olacaktır.. yine de bence hala ibre LPG den yana..

hasanozcan
29/08/2012, 15:01
Dostum ayni aractan bendede var bende yeni landirenzo taktirdim memnunum ama okadar kisa mesafe icin deymez amorti etmez. Bizim araclar az yakiyor uzun ypl yapacam dersen daha sık binecem dersen taktir ama landirenzo taktir bide montaj işçiliği çok önemli ustan iyi olmali.

Sent from my GT-I9100 using 2

sedini
29/08/2012, 15:03
Dostum ayni aractan bendede var bende yeni landirenzo taktirdim memnunum ama okadar kisa mesafe icin deymez amorti etmez. Bizim araclar az yakiyor uzun ypl yapacam dersen daha sık binecem dersen taktir ama landirenzo taktir bide montaj işçiliği çok önemli ustan iyi olmali.

kesinlikle benimde önerim landirenzo ve düzgün bir usta.. daha önceki mesajlarımda da söylediğim gibi usta kitten daha önemli.. Landirenzonun avantajı starjetlere uygun yazılımlarının olması..

qwertasdf
29/08/2012, 15:29

teşekkürler. ben aldığımdan beri hiç az yaktıramadım:) benzin de pahalandı. aracıma daha uzun süre binerim diyorum. o yüzden lpg taktırmak şart oldu gibi. lpg kiti olarak ibre brc den yana. montajı yapan firmadan garantisini almak kaydıyla. çok ince eleyip sık dokuyan birisiyim.ama bazen aksilikler de olabiliyor. umarım bi sorun çıkmaz.

dumanss11
03/09/2012, 16:29
merhabalar bende 1 ay önce kartal mucip otogazda brc taktırdım gercekten çok memnum okadar zamandır neden taktırmadım dıye hayıflanıyorum şimdi ortalama 170 kr yakıyor uzun yolda daha az tabıkıde ama aracın suyunu devamlı kontrol etmenı tavsıye ederım 6 yıldır 1 gr su eksıltmeyem aracım su eksıltır oldu.