PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerizekalı yakıt ibresi yüzünden kapımın önünde rezil oldum

celenlee
28/08/2012, 09:26
Işık yandıktan sonra az çok gidebildiğimiz km'ler bellidir malumunuz.

Ama bizim ibrenin oynaklığı da malum!

Dün sabah ışık yaktı, işe gittim geldim, evin önünde güzelce manevralarımı yaptım ve park ettim. Ertesi sabah hemen köşedeki benzinciden alır öyle giderim dedim. Çünkü ibre de gayet mantıklı bir seviyedeydi.

Akşam babamları evlerine bırakmak için araca indik. Araç çalışmadı. Benzinle alakası olamazdı! Park ederken, ne bir kesinti ne bir tekleme ne de başka bir sorun vardı. Evimin önü de düz. Çok kıllandım, eyvah dedim sorunlar başladı! Sonra her ihtimale karşı benzinliğe gidip 5 lt benzin aldım geldim, doldurdum ve araç tık diye çalıştı!! Tüm mahalleye rezil oldum o da cabası :)

Bundan sonra bu ibreye bir deha güvenirsem ne olsun!
Kırmızı gördüğünüzde hemen doldurun tavsiyemdir.

Sparco34
28/08/2012, 09:35
geçmiş olsun benim başımada gelmişti :d

Misafir046
28/08/2012, 09:42
Valla bir gun pejo 308 kiralamıştım.Sizin yine kapınızın onu.Ben otobanın ortasında kalmıstım.

USTA
28/08/2012, 09:59
Geçmiş olsun,ışık yanar yanmaz almak gerekiyor,en temizi çeyrek depoya indiğinde depoyu doldurmak...

Ziyaretci032
28/08/2012, 10:32
yazın özellikle çeyrek deponun altına inmemek gerekiyor bildiğim kadarıyla. hava sıcak olduğu için yakıt pompası benzinle soğuyor çeyrek deponun altına inince pompa yakma ihtimali de var.

krm1983
28/08/2012, 10:37
Gecmis olsun.Denildigi gibi mumkunse ceyrege dusunce almak lazim veya uyari isigi yanar yanmaz.

Tayfun-E30
28/08/2012, 10:40
en büyük rezilliğiniz bu olsun =)

celenlee
28/08/2012, 11:07
en büyük rezilliğiniz bu olsun =)

Bir de yokuş çıkarken bir rezilliğimiz var ama siz bilmezsiniz :)

evo_dynmc
28/08/2012, 11:42
ben araç bozuldu diye servis çağırdım hatta çağırmadan önce servisle ibre hakkında konuştuk, onlar da yakıt bitmemiştir demişti o zaman :) geldiler tabi her şey normal bi yakıt koyalım belki ondandır dedik başka bir ihtimal kalmamıştı, ve ibrenin azizliğine uğradığımızı o anda anladık :)

hakguner
28/08/2012, 15:37
Valla ben ibre yarıya gelince fulluyorum. Sevmiyorum boş depolu aracı. Ne zaman nereye gideceğimiz belli değil. Yarılarımı depo, full çekiyorum. Rahat kullanıyorum.

Sent from my iPad using HD

takres
28/08/2012, 15:44
Valla bir gun pejo 308 kiralamıştım.Sizin yine kapınızın onu.Ben otobanın ortasında kalmıstım.

308 ile ışık yandıktan sonra 80 km yapmıştım :D

Misafir046
28/08/2012, 16:07
308 ile ışık yandıktan sonra 80 km yapmıştım :D

Bende oyle dusunmustum 80 km gider diye.5 km gitmedi mal gibi kaldım pınarbası tarafında otobanda.

hehehe :) ne geceydi...:wub00000:

clax22
30/08/2012, 10:04

yokuş çıkarken artık inat etmeyip el frenini çekiyorum ve rezil olmuyorum bende çok çektim çünkü :)

CoachK
30/08/2012, 10:24
adı üstünde ibre - i*ne :))))

karizmatik_boy
30/08/2012, 10:36
Işık yandıktan sonra az çok gidebildiğimiz km'ler bellidir malumunuz.

Ama bizim ibrenin oynaklığı da malum!

Dün sabah ışık yaktı, işe gittim geldim, evin önünde güzelce manevralarımı yaptım ve park ettim. Ertesi sabah hemen köşedeki benzinciden alır öyle giderim dedim. Çünkü ibre de gayet mantıklı bir seviyedeydi.

Akşam babamları evlerine bırakmak için araca indik. Araç çalışmadı. Benzinle alakası olamazdı! Park ederken, ne bir kesinti ne bir tekleme ne de başka bir sorun vardı. Evimin önü de düz. Çok kıllandım, eyvah dedim sorunlar başladı! Sonra her ihtimale karşı benzinliğe gidip 5 lt benzin aldım geldim, doldurdum ve araç tık diye çalıştı!! Tüm mahalleye rezil oldum o da cabası :)

Bundan sonra bu ibreye bir deha güvenirsem ne olsun!
Kırmızı gördüğünüzde hemen doldurun tavsiyemdir.

yokuş çıkarken artık inat etmeyip el frenini çekiyorum ve rezil olmuyorum bende çok çektim çünkü :)

Geçmiş olsun hocam... Arkadaşların dediği gibi benzin ışığı yandıktan sonra uzun süre kullanmamak lazım... yoksa yakıt pompasını elinize alabilirsiniz... bunu servis söylemişti bana...

1.4 Fire motor yokuşta kalkmıyor mu neden yokuş konusunda serzenişte bulunuldu ?

krm1983
30/08/2012, 13:12
Devrini aldiktan sonra gayet guzel kalkiyor.

karizmatik_boy
30/08/2012, 13:52

İlk kalkışta devrini nasıl alacak zorlanma oluyor mu ?

krm1983
30/08/2012, 13:56
At sahibine gore kisner. Tabi ani ivmelenen bir arac degil ama cikamadigim yokus olmadi.

Ersal
30/08/2012, 16:48
Valla kızmayın sizi tenzih ediyorum ama ben şehir içinde benzini bitip benzinliğe doğru araba itenlere hiç yardımcı olmuyorum.Madem paran var benzin almak için itiyorsun arabanı benzinin veya yakıtın neyse al rezillik çekme bu sıcak yaz aylarında.Kendimce ceza veriyorum o arkadaşa. Akılsız başın cezasını ayaklar çeker diye..:)

celenlee
30/08/2012, 23:53
Geçmiş olsun hocam... Arkadaşların dediği gibi benzin ışığı yandıktan sonra uzun süre kullanmamak lazım... yoksa yakıt pompasını elinize alabilirsiniz... bunu servis söylemişti bana...

1.4 Fire motor yokuşta kalkmıyor mu neden yokuş konusunda serzenişte bulunuldu ?

Kalkış noktasında bazı yokuşlarda problem yaşanabiliyor ama benim söylemim kalkmakla alakalı değil. Kalktıktan sonraki "performans"ı :) Hele ki araç doluysa :)

celenlee
30/08/2012, 23:55

Aracım dualogic olduğu için kalkışlarda devirli kalkamıyorum ;)
Zaten benim bahsettiğim mevzu da kalkış problemi değil yukardaki mesajımda bahsettiğim gibi.

At sahibine gore kisner. Tabi ani ivmelenen bir arac degil ama cikamadigim yokus olmadi.

Devrini aldıktan sonra gayet güzel tırmanıyor araç, ama ya devrini alana kadar :) ??
Eğri oturalım ama doğru konuşalım ;)

celenlee
31/08/2012, 00:00
Valla kızmayın sizi tenzih ediyorum ama ben şehir içinde benzini bitip benzinliğe doğru araba itenlere hiç yardımcı olmuyorum.Madem paran var benzin almak için itiyorsun arabanı benzinin veya yakıtın neyse al rezillik çekme bu sıcak yaz aylarında.Kendimce ceza veriyorum o arkadaşa. Akılsız başın cezasını ayaklar çeker diye..:)

Ben ibrenin, ya da arkadaşımızın tabiriyle "ib.e", nin kurbanıyım :)

Ona rağmen yol boyunca o deyimi söyleyip durdum ben de kendi kendime.
"Akılsız başın derdini ayaklar çeker" diye..

Ersal
31/08/2012, 23:59
Ben ibrenin, ya da arkadaşımızın tabiriyle "ib.e", nin kurbanıyım :)

Ona rağmen yol boyunca o deyimi söyleyip durdum ben de kendi kendime.
"Akılsız başın derdini ayaklar çeker" diye..

Sağlık olsun yinede gülümsenerek hatırlanabilecek bir olay

fotobelit
01/09/2012, 11:07
Güzel ülkemin güzel insanları,Malesef yumurta deliğe dayanmadan bir işe kalkışmayız..:)

krm1983
01/09/2012, 16:47
Aracım dualogic olduğu için kalkışlarda devirli kalkamıyorum ;)
Zaten benim bahsettiğim mevzu da kalkış problemi değil yukardaki mesajımda bahsettiğim gibi.

Devrini aldıktan sonra gayet güzel tırmanıyor araç, ama ya devrini alana kadar :) ??
Eğri oturalım ama doğru konuşalım ;)

Tabi dualogicse farkli olabilir aracim manuel.
Haliyle 77 bg lik 1100 kiloluk bir aracin cok seri olmasi beklenemez.Dusuk vites kullanmya devam rampalarda :)

mates1907
05/09/2012, 14:28
arkadaşlar depoyu sürekli çeyrek deponun altında tutarsanız... şamandıranın yağlanmamasından dolayı ibre sizi yanıltır... öyle bir sorunla karşılaşmamak için sürekli çeyrek deponun altında tutmayın...