PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto 90 HP için alternatör kasnağı

number0ne
27/08/2012, 23:52
Arkadaşlar alternatör kasnağımdan kuş sesi şeklinde bir ses geliyordu sanayiye gittim alternatör kasnağından dediler. Orjinali için 280 TL dediler. Opel corsaların bir kasnağına getirdiler, fakat benim aracın üzerindeki kasnağın uç kısmında 3 cm kadar bir uzantı var. digerinde ise 3 mm kadar bir çıkıntı vardı bu olmaz dedi. fakat ben bu kasnağı hiçbir yerde bulamıyorum. İnternette ne yazarsam yazayım aynı parça karşıma çıkıyor usta da olmaz dediği için ne yapacağımı bilemiyorum. Bu parçayı bile bulan varsa bana bir haber versin...

Teşekürler.

kadir07
28/08/2012, 10:11
dostum İNA marka alman malı kasnak alıp takacaksın(yanlış hatırlamıyorsam 70 tl ye aldım) opel corsalarda da aynı kasnak vardır dediğin gibi şekli aynı değil bizim orjinal kasnaklar biraz daha uzun diğerine göre ama ben taktırmadan kumpasla falan ölçtük biçtik kayışın içine geçtiği bölge tamamen aynı bi sıkıntı olmuyor 3-4 aydır kullanıyorum sorun yok...

Tayfun-E30
28/08/2012, 10:38
ya benimki ötüyodu sanayide elektirikçi varmı falan dedim tanımadığım bir yer söktük beraber 30 liramı ne verdim yenisini taktı sanslıymışım =) altta kayıs koruma kapağı var o düşünce ondan su alıp yapıyor bu arabalar bunları ayrıca..

kadir07
28/08/2012, 21:06
şu konuya bakabilirsin kasnağı 75tl ye almışım bu arada...:D
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/36588-motordan-gelen-kus-otme-sesi.html