PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Palio 1,2 yüksek devir zararı varmı

thevahsi
27/08/2012, 14:23
Merhaba arkadaşlar aracım 1,2 8 walf benzin + lpgli eskişehire gittim geçen gün 150 180 km hızla ortalama devir 4000 6000 arası fakat aracımda yağ eksiliyor buşekilde kullanıyorum sürekli 5/1 i bitmiş eskişehire gidip dönene kadar.
Birde bujilere yaglanmış motorcu arac seğman isteye bilir dedi bujiler biraz yaglı imiş birde yeni oldu araç lpgde normal gidiyor fakat benzinde wols wols gibi hırlıyor ve çekişi çok düşük titriyor araç sizce sorun neolabilir benzini hep dipde kullanıyorum diye muhtemelen pompa bozulmuşmudur bunun belirtisi nelerdir saygılar diliyorum birde aracımın motorumun bitip bitmedigini nereden anlıyoruz.
Buarada egsozda duman felan yok gayet temiz yag yaktıgını yada eksilttigini nasıl anlarım...

halils2
29/08/2012, 04:48
egzosdan mavi duman geliyorsa yağ çubuğu kontrollerinde eksilme varsa araç yağ yakıyordur ki sizin ki zaten yakıyor. sık sık takip edin motor yağsız kalmadığı sürece kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız. araç çalışırken motor yağ kapağını açıp avucunuzu kapağın yerine kapatarak üfleme yapıyor mu yapmıyor mu diye kontrol edebilirsiniz. sağlıklı motor içe doğru vakum yapar sekmanlarda sıkıntı varsa kompresör kaçağından dolayı da üfleme yapar ve zaten avucunuzu içi yağ olur vakum yapıyorsa anlarsınız zaten içe emiş yapar. aracınız kaç km bu arada? yüksek devirde kullanmayın bence.

thevahsi
17/09/2012, 11:41
Kardeş araçta üfleme yok egsozuda temiz birden yüklensemde hiç yanık yag yok motorun biryerindende kaçmıyor bu yag hertarafı kuru ve temiz 2 bin km de 1 litre yag yaktıgını söyleye bilirim neredeyse yag olarakta castrol kullanıyorum 10 40 bunun anlamadın başka bir yolu varmı hiç perforömans düşüklügüde yaşamadım öyle devam ediyor olmazsa sadece segman atılsa motor salıgına kavusurmu yagda bugun 40 tl neredeyse pahalı üstelik yoksa biraz benzinde kullansam düzelirmi motorcu araca yüklenirsen sıfır araçta yag yakar diyor bunun motoru küçük 100 ü pek geçme diyorda madem öyle 200 ibreyi nediyekoymuş bu mühendisler anlamam saygılar dilerim kardeş yorumun için teşekkürler.
Buarada benzinde tekleme olayına çözüm getirdik enjeksiyonları tıkanmış şimid iyi ama yag eksiltmeye devam...

Hsyn
17/09/2012, 11:44
lpg li araçların çogu yağ eksiltir.yağı kontrol edip devamlı tamamlarsan bi sorun yaşanmaz.

thevahsi
17/09/2012, 14:09
Teşekkürler kardeş bilgi için...

mix
17/09/2012, 23:02
lpg li araç özellikle sıkıştırdığınızda yağ yakar 2 bin km de 1 lt normaldir

Bolu_Beyi
17/09/2012, 23:52
Aracı uzun süreler benzinde kullanmadıysanız benzin motoru diye tabir edilen sistem bozulmuştur. Bu sistem bozulduğundada hırıltılı çalışmaya ve arac bağırmasına rağmen hızlı gitmemesine neden olur diye biliyorum..
Ufak motorları yüksek devirlerde kullanmaya ben karşıyım bu araçlar daha çok şehir içi araçlar diye üretiliyor uzun yollarda sürekli 5000 6000 devirler illaki bu motoru üzücektir. Yağ tüketimine gelince Yağ değişiminden yağ değişimine 1lt den fazla tüketiyorsa sorun çıkartabilir bir ustaya göstermekte fayda var...