PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YARDIM ! !! sol arka kapı bölgesinden gelen ses !

korucu_alper
27/08/2012, 13:06
Arkadaşlar merhaba,

uzun zamandan beri aracımın sol arka kapı bölgesinde kasislerden ve yoldaki çukurlardan geçerken bir ses gelmekte. Ses daha çok bir şıkırtı şeklinde. Sanki emniyet kemeri tokasının başka bir metale çarpması gibi. Ancak emn. kemeri tokasından değil. Aracı başkasına kullandırarak sesi bulmayı denedim ancak bulamadım malesef.

Daha önce buna benzer bir sesi duyan yada benzer bir problem yaşayan varsa ve nasıl çözüm bulduğunu paylaşırsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

selcukkuvvet
27/08/2012, 13:20
Aynı sorunu 6 aydır yaşıyorum, yaptıklarımı anlatayım belkı sende sorun cozulur cunku bende çözülmedi...
1- arka davlumbazın sallanarak metale çarpması
2- elfreni telinin tutacagından kurtulup yakıt deposundakı koruma metalıne carpması
3- arka sis farının içinde yansıma yapması amaclı koyulan metal bır plakanın yerınden cıkarak ıcerde sıkırtı yapması..
Bunların hepsını buldum duzelttım fakat ses hala duruyo delırecem tek kelimeyle...
Çözersen lütfen banada bilgi ver tel: 530 7809895

zafer murat
27/08/2012, 13:20
Kapı gergilerinden gelir o ses puntoların kronik şikayetidir servise garantiden değiştirilir.

sinanuzun
27/08/2012, 13:36
Hocam benim araçta da vardı kasislerde çapıyordu. Servis 4 saat uğraştı buldu bağajda davlumbazı söktü. kablolar varmış kablolar biri ayrıymış kabloların,ayrı olan kablo arabanın metal aksamına çarpıp ses yapıyormuş. kabloyu sabitlediler sorun çözüldü. ses tınk tınk şeklinde kaislere girince çıkıyordu. Asfaltta sorun yoktu.

selcukkuvvet
27/08/2012, 15:03
inşallah o dediğinizdir. en kısa zamanda baktıracam.
teşekkürler.