PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo senfoni :)

VICEROY
26/08/2012, 11:42
Arkadaşlar basit ama klasik sorun olarak bu sayfalarda okuduğum arka kapı gergilerindeki gıcırdama sesi benim 2011 evomda da peydahlandı. Yıllık bakımını bu ay yaptırırken yoktu böyle bişey.
Sorum şu olacak; kapı gergi işinde son nokta nedir? Çözüm bulundumu? Yarın servise götürsem garantiden kronik sorun zorluk çıkartmadan çözüm bulurmu? Servislerin ellerinde bu parça varmıdır yoksa siparişle bekliyecekmiyim?
Vereceğiniz cevaplar konunun son noktası ve özeti olması dileğiyle şimdiden teşekkürler.

ücretsiz senfoni dinletisi için lütfen tıklayınız. :)

https://www.youtube.com/watch?v=uuzF-F1BZGk&feature=youtu.be

Xenophan
26/08/2012, 12:00
Cuma günü bakıma gittiğimde söyledim garantiden değiştirdiler direk.

2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

VICEROY
26/08/2012, 12:25
Servislerin elinde gergi var demekki.
Değişim sonrası ses kesildimi yani ar-ge bu işe kökten çözüm bulmuşmu acaba?
İncir çekirdeğini doldurmayacak kadar basit bir şey ister istemez can sıkıyor.

ekartoo
26/08/2012, 12:43
Arkadaşlar basit ama klasik sorun olarak bu sayfalarda okuduğum arka kapı gergilerindeki gıcırdama sesi benim 2011 evomda da peydahlandı. Yıllık bakımını bu ay yaptırırken yoktu böyle bişey.
Sorum şu olacak; kapı gergi işinde son nokta nedir? Çözüm bulundumu? Yarın servise götürsem garantiden kronik sorun zorluk çıkartmadan çözüm bulurmu? Servislerin ellerinde bu parça varmıdır yoksa siparişle bekliyecekmiyim?
Vereceğiniz cevaplar konunun son noktası ve özeti olması dileğiyle şimdiden teşekkürler.

ücretsiz senfoni dinletisi için lütfen tıklayınız. :)

Video000 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=uuzF-F1BZGk&feature=youtu.be)

ben de ses çok fazla olmamasına rağmen kronik sorun olduğunu bildiğimden 2 hafta önce serviste garanti kapsamında değiştirdim. servis yedek parça olarak sipariş verdikleri gergiler için "iyileştirilmiş kapı gergisi" dedi. ne kadar doğru bilemem ama ben de henüz ses olmuyor.

Xenophan
26/08/2012, 14:08
Metal üzerine plastik kaplama var iyileştirme si o heralde

2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

VICEROY
26/08/2012, 14:18
metal üstü siyah plastik kaplama benim video görüntümde var zaten. Başka bir yenileme olsa gerek.
Pazartesi sabah servis yolu göründü...

yolcu27
26/08/2012, 14:28
1 ay önce 2010 model aracımın kapılarına parça değişim işlemi yaparak sorunu hallettiler sonunda. garanti kapsamından değiştirerek sorunsuz bir şekilde utanmadan insanların arka kapıyı kullanmalarını izleyebilirsiniz.

parça italyadan geliyor demişlerdi haziranda götürdüğümde 2 aya yakın bir süre sonra değişim oldu bu arada.

EvoKoray
26/08/2012, 14:45
araç 2010 model Nisanda aldım , 2011 yılında gergiler değişti ses yoktu bu sene yine bizimde senfoniler başladı , Bodrum a gittim bu şekilde o sıcakta dahada arttı

segin
26/08/2012, 15:27
geçen sene arka kapılarım değişti 2 gün önce ön kapı için gittim sipariş geçtiler haber bekliyorum değişecek, arka kapılardan 1 sene geçti yık yok...

1ocak2011
26/08/2012, 16:08
Taktıkları gergi Gp için iyileştirilmiş gergi, Zibille stokta var. Ne 2 ayından bahsediyorlar...

Ersal
26/08/2012, 16:10
Arada bir de kornaya bassaydınız güzel bir senfoni olurdu:)

Şaka bir tarafa yağlatsanız hiçbirşey kalmaz gibi görünüyor

VICEROY
26/08/2012, 19:22
Arada bir de kornaya bassaydınız güzel bir senfoni olurdu:)

Şaka bir tarafa yağlatsanız hiçbirşey kalmaz gibi görünüyor
Yıllık bakımda 20 gün önce kapılara sürülen yağ üzerinde gözle görülür şekilde duruyor. kamerada çıkmamış. mesele yağ değil.

aykut_1914
26/08/2012, 22:10
benim sesten daha az bu :)
garantiden değişince tık olmuyo,sıkmayın canınızı :)

icngz
26/08/2012, 22:22
benim arka kapı gergileri 2 kez değiştiği halde yine başladı.güneşte durduğu zaman başlıyor.10 dk gölgede kalsın bitiyor ses.servise gidene kadar ses kesiliyor, duymadığımız için tekrar değiştiremeyiz diyorlar. ama elbet duyuracağım ustalar...

VICEROY
26/08/2012, 23:25
benim arka kapı gergileri 2 kez değiştiği halde yine başladı.güneşte durduğu zaman başlıyor.10 dk gölgede kalsın bitiyor ses.servise gidene kadar ses kesiliyor, duymadığımız için tekrar değiştiremeyiz diyorlar. ama elbet duyuracağım ustalar...
Kamera görüntüsü delildir. Yüklediğim yerde tıklayan sayısı kadar insan dinlemiş oluyor.
Artık o an ötüp ötmemesinin önemi yok.
Mayıs ayında bravo aracımın 1.yıl bakımında serviste bakım sonrası araç yıkandıktan sonra sağ ön far buğu yaptı. Resmini çekip garantiden değişim yapmak istediler ama buhu uçtuğu için resimde net görünmedi iş ekspertize kalmıştı ki bir ay sonra aracı sattım. Evodaki görüntüden ziyade ses, kayıt yeterli olacaktır.

icngz
26/08/2012, 23:34
Kamera görüntüsü delildir. Yüklediğim yerde tıklayan sayısı kadar insan dinlemiş oluyor.
Artık o an ötüp ötmemesinin önemi yok.
Mayıs ayında bravo aracımın 1.yıl bakımında serviste bakım sonrası araç yıkandıktan sonra sağ ön far buğu yaptı. Resmini çekip garantiden değişim yapmak istediler ama buhu uçtuğu için resimde net görünmedi iş ekspertize kalmıştı ki bir ay sonra aracı sattım. Evodaki görüntüden ziyade ses, kayıt yeterli olacaktır.
Aslında aklıma da gelmedi değil videoya cekmek.

VICEROY
27/08/2012, 10:53
Yetkili servise uğradım. Parça ellerinde yok, siparişi verdiler. 3 güne kadar gelecek ve takılacak.

blackhawk
27/08/2012, 13:38
Evo ların değiştirdik yeniledik dedikleri yay eskisinin tıpkısının aynısı. Servis gittiğimde abi linea yayı takıyorum onlar sorunsuz dedi malzemeye baktık evo daki plastik linea da kullanılan kaliteli metal yay. değiştiğinden beri tık yok.
Değiştirecek arkadaşlar servisle konuşun linea yayı taktırın sorun kökünden çözülsün.

VICEROY
27/08/2012, 13:59
Evo ların değiştirdik yeniledik dedikleri yay eskisinin tıpkısının aynısı. Servis gittiğimde abi linea yayı takıyorum onlar sorunsuz dedi malzemeye baktık evo daki plastik linea da kullanılan kaliteli metal yay. değiştiğinden beri tık yok.
Değiştirecek arkadaşlar servisle konuşun linea yayı taktırın sorun kökünden çözülsün.
Yararlı bir paylaşım. Bunu servisle paylaşırım. Teşekkürler.

reddragon
27/08/2012, 14:22
Afedersiniz ama bremen mızıkacılarındaki eşek gibi anırıyor :) insanı deli eder bu senfoni...

fhmnl
28/08/2012, 15:19
soldaki linea kapı Gergisi sağdaki de senfoni ye sebep olan Gergiler değiştireli 3 ay oldu güneşin altında 2 gun beklese bile gıcırdamıyor kapının kapanışı bile değişti :)

liebermann
28/08/2012, 15:32
soldaki linea kapı Gergisi sağdaki de senfoni ye sebep olan Gergiler değiştireli 3 ay oldu güneşin altında 2 gun beklese bile gıcırdamıyor kapının kapanışı bile değişti :)

nası yani? evo'ya linea kapı gergisi mi taktın?

VICEROY
28/08/2012, 17:32
backhawk ve fhmnl aynı işlemi yapmış.Linea gergisi uyuyormuş.

fhmnl
28/08/2012, 18:21
nası yani? evo'ya linea kapı gergisi mi taktın?

takarken linea Gergisi olduğunu söyledi. Ben servisin yalancisiyim :)

blackhawk
28/08/2012, 19:33
evet linea gergisi ve sorunsuz

liebermann
28/08/2012, 22:30
bu nedir usta yaw :) sırf bu tarz sorunları görünce almayı düşündüğüm punto'dan direk soğuyorum :s

blackhawk
29/08/2012, 14:59
bu nedir usta yaw :) sırf bu tarz sorunları görünce almayı düşündüğüm punto'dan direk soğuyorum :s

Hiçbir marka da sorunsuz araç olduğunu sanmıyorum. Punto da sorun var ama çözümü de var. :)

VICEROY
07/09/2012, 17:53
Garantiden siparişi verilen iyileştirilmiş orjinal gergiler dün geldi ve takıldı.
Artık olmazmış... :)
Fiyat'ın bol parça ve hizmetini beğeniyorum. Koç gurubu Yamaha'yı bıraktıktan
sonraki durum ortada. Umarım Fiat'ta yıllarca ithalat ve üretime devam ederler.