PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park lambaları ikazı

TayfunBulat
26/08/2012, 01:21
merhaba arkadaşlar sizlerden yardım bekliyorum.
2 - 3 gündür aracımı çalıştırıyorum farları yakmadan önce hiç birşey yok fakat farları açtığımda farların komple yanmasına rağmen ' park lambalarınızı kontrol edin ' diye bir yazı ve ikaz lambası yanıyor acaba sorun nedir?

emrahisilti
26/08/2012, 01:27
plaka lambası olmasın? geçengün bendede yandı sonra kafasına göre söndü

TayfunBulat
26/08/2012, 01:29
yok değil

dincsoy16
27/08/2012, 00:47
Orjinal lambalari led lambalarla degistirdiysen yapabilir.bende plaka lambalarina led taktim isik veriyor fakat ariza isigi yakiyor.canbus dedikleri ariza isigi yaktirmayan philips marka led ampullerle bile ariza isigi yakiyor araclarimiz.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

bulut
27/08/2012, 02:20
Abi bir kere bende de boyle bi sorun olmustu. Park ampullerim, plaka lambalarim eksiksiz yaniyordu fakat hala agriza isigi yaniyordu. Dikkatimizden kaçan şey; parklari yaktiginda, stoplarinda 4 tane ampul yanmasi lazim. Eger 2 tane yaniyorsa stoplarin sinyal ampüllerinin altindaki ampüller patlamistir, kontrol et.

ismetozdemir11
04/01/2013, 09:57
Orjinal lambalari led lambalarla degistirdiysen yapabilir.bende plaka lambalarina led taktim isik veriyor fakat ariza isigi yakiyor.canbus dedikleri ariza isigi yaktirmayan philips marka led ampullerle bile ariza isigi yakiyor araclarimiz.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Merhaba, bende de aynısı oldu. Orjinal lambalardan bir tanesi patlamıştı, ben de her ikisini led lamba ile değiştirdim. Arıza ışığı sönmedi.

Ziyaretci040
04/01/2013, 10:09
Merhaba, bende de aynısı oldu. Orjinal lambalardan bir tanesi patlamıştı, ben de her ikisini led lamba ile değiştirdim. Arıza ışığı sönmedi.
Hocam üstündeki söktüğünüz ne ise aynısını takarsanız sönecektir.

netman
04/01/2013, 11:08
ben aynılarını taktım söndü :)

musty
05/01/2013, 12:51
bende olduğunda arka stoplardan üst ikisi yanmıyordu. türk usülü biraz vurarak yaktım sağdakini fakat soldaki yanmadı. serviste değiştirdim. şimdilik sorun yok

altanasci
05/01/2013, 14:26
aynı durum bende de var bütün ampüller sağlam ve yanıyor ama şöyle bi durum söz konusu:

araç çalışmıyorken ışıkları yaktığımda arıza ışığı yanmıyor

araç çalışırken farları açtığımda yanıyor bende çözemedim nedendir

merghat
06/01/2013, 02:16
Arkadaşlar benim de sol park lambası kesildi. Birkaç aydır sönüyordu fara iki tıklartınca geri yanıyordu, artık yanmıyor :)

Aynısının beyazı var mıdır bu sefer beyaz alsak? Söküp baktım marka veya voltaj hakkında bir bilgi göremedim üzerinde.