PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam sarsıntı yapıyor

Yigit Avci
25/08/2012, 17:35
Arkadaşlar size bişey sormak istiyorum.grande punto active arabam var ancak 90 kilometreyi geçtikten sonra sanki arabam resmen bozuk yolda gidiyomuş gibi direksiyonda titreme oluyo ve araba yolda düz gitmiyo.rot ayarı olduğunu düşünüyorum servise götürdüm ancak aracın normal olduğunu söylediler.ayrıca klimayı ilk açtığımda çok sesli bir demir sürtüyomuş gibi bi ses geliyo.sonrasında da klima motorunun sesi çok fazla geliyo.ayrıca motor seside baya bi değişiyo.bu benim ilk arabam değil ve diğer kullandığım arabalardan hiç böyle bir ses duymamıştım.acaba sizde de klima sesi fazla mı geliyor bi de sizinde arabalarınız benim dediğim gibi sarsma yapıyo mu?

Ziyaretci037
25/08/2012, 17:37
Klima sesi bütün Punto'larda var.Herkes bu dertten muzdarip ancak yapacak bir şey yok.

Hızlanınca olan titreme de sanmıyorum demişsiniz ama bence rot balans ayarındandır..

Yigit Avci
25/08/2012, 17:40
yok rot ayarı olduğunu düşünüyorum yanlış yazmışım özür dilerim.satın aldığım kişi tırdan indirdikten sonra test yapacak vaktimiz olmadı ondan dolayıdır olsa olsa dedi.o zaman servisin bunu ücretsiz yapması gerekmiyor mu?

Ziyaretci037
25/08/2012, 17:43
yok rot ayarı olduğunu düşünüyorum yanlış yazmışım özür dilerim.satın aldığım kişi tırdan indirdikten sonra test yapacak vaktimiz olmadı ondan dolayıdır olsa olsa dedi.o zaman servisin bunu ücretsiz yapması gerekmiyor mu?

Götürün ozaman servise ücretsiz yaparlar muhtemelen..

Yigit Avci
25/08/2012, 17:44
götürdüm söyledim ancak ücretli yapacaklarmış.

Ziyaretci037
25/08/2012, 17:46
Aracı sıfır mı almıştınız?

ugurokan01
25/08/2012, 17:46
eğer titreme gaza bastığınız anlarda daha belirgin ise ve bu titremeyi vites kolunda da hissediyorsanız aracınızda akis balansı var

Yigit Avci
25/08/2012, 17:49
Evet aralık ayında sıfır aldım.
titreme gaza bastığım anda değil dediğim gibi 90 kilometreyi geçtiğim anda titreme yapıyo direksiyon özellikle çok titriyo ki normalde bizim direksiyonlar kasislerden çukurlardan bile geçerken fazla titreme veya yönelme yapmıyo.

Ziyaretci037
25/08/2012, 17:52
Aralık ayından şimdiye nerdeyse 9 ay geçmiş,rot ve balans ayarının bozulması normal.Eğer yeni almış olsaydınız ve ayarsız olsaydı ücretsiz yaparlardı ancak bu şekilde anca parasıyla yaptırırsınız.Serviste yaptırmanıza da gerek yok,dışarda başka bi rot balansçıda da yaptırabilirsiniz..

Yigit Avci
25/08/2012, 17:55
ilk aldığım günden beri böyle ancak tabi ki bu kadar fazla değildi.zaten 2.haftasında götürdüm ve dediğim gibi ücret istediler.dışarıda yaptırmayı ben de düşündüm ama babam kesinlikle yetkili servisin dışına çıkmamam gerektiğini söylediği için bişey diyemedim ve yaptıramadım.

Ziyaretci037
25/08/2012, 17:58
İlk zamanlarda biraz zorlasaydınız yaptırabilirdiniz ancak şimdi yapmaları zor.Rot balans ayarını dışarda yaptırmanızda bi sakınca olacağını düşünmüyorum,bende bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum ama rot balans yaptırmam gerektiğini hissettiğimde dışarda yaptırıyorum.

Ayrıca bildiğim kadarıyla 20bin km ve katlarındaki bakımların içinde rot balans da dahil oluyo..

abulbul08
25/08/2012, 21:22
Latiklerdende kaynaklanabilir.

aliastam
27/08/2012, 15:55
Aynı titreme benim aracımda da var.Ben servise sordum araca gözle bakarak söylediği lastiklerin değişmesi gerektiği.Benimki 120 km yi geçtikten sonra yapıyor.Lastikleri değiştirip,rot ayarına girdikten sonra tekrar kontrol edicem.en son ihtimal ön takımlar.

Xenophan
27/08/2012, 17:10
Rot balanstır o. Birde teker havalarını kontrol et dengelimi değilmi diye.

Orjinal servise götüreceğim diyede boşuna kasma dışarıda yaptır 50 TL ye fln
İzmir Mavişehir Enriko Aliberti Orjinal jant dışında olan çelik jantlara balans yapamıyor o nedenle Ata sanayide Paşa Rot'a gönderiyor. Demek istediğim kendileri bile bu konuda dışarıdan yardım alıyor.
Güvenilir bir yer bul ve yaptır takma kafana.

Birde balansa girmeden jantlara çelik sübap taktırıp nitrojen bastır.