PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic 77 hp tüketim değerleri ve Edirne...

reddragon
25/08/2012, 01:18
Sonunda aracımın tüketim değerlerini ben de hesaplayım dedim. Bugün aracımla İstanbul-Edirne 4 kişi full klima açık Tem'de genel olarak 110-120 km civarı hızla gitmeye çalışarak, Edirne içinde sıkışık trafik de dahil olmak üzere 35 litre benzinle 550 km yol yaptım.
Yaptığım hesaplara göre 100 km'de yaklaşık 6.5 litre ortalama yakıt tutturmuşum. Bunun 470 km'si tem otoyolunda, 80 km'si Edirne ve İstanbul şehir merkezinde yapıldı. Otomatik vites için iyi bir değer olduğunu düşünüyorum. Eco modu hiç açılmadı ayrıca...
Edirne'ye gidecek olanlara tavsiyem : Beyazıt Külliyesini mutlaka görün.Aydın'da ciğer tava yiyin. Mutlaka badem ezmesi alın. Peynir helvası da aldım ama daha denemedim o da iyidir muhakkak. Otoparklara dikkat edin bazıları çok kazıkçı. Adam saatine 3 TL alıyormuş. Allahtan sadece 3 saat kaldı araç. Başka bir yerde 3 saatine 5 Lira verdik aman dikkat edin..
Genel olarak 1 günde gezilebilecek bir şehir.Ayrıca temde kamyon terörü yaşanıyor. Birbirini sollayan sol şeridi kapatan koca koca kamyonlar, tırlar...

tayfux
25/08/2012, 01:43
ahh edirne ah çok özledim bea..ciğeri falan herşeyi gözümde..

fausto2005
25/08/2012, 10:55
Karaağaç'a uğramadan dönmeyin derim.Birde Meriç kıyısında güzel bir mekan vardı adını hatırlayamadım şimdi.Orada bi yemekte süper olur.
Özlemişim ya.

punt0
25/08/2012, 10:59
trakya iyidir bea :)
bu arada güzel degerler yakıt konusunda bence :)

2012punto54
25/08/2012, 11:39
aracının bilgi ekranındaki ort.hız,ort.tüketim değerlerini yazabilirmisin.
benimkiler bayramda yaptım
ort.hız 57 km
ort.tük 5.7 lt
458 km yapmışım klima açık eko modda

reddragon
25/08/2012, 12:15
Karaağaç'a uğramadan dönmeyin derim.Birde Meriç kıyısında güzel bir mekan vardı adını hatırlayamadım şimdi.Orada bi yemekte süper olur.
Özlemişim ya.
Aynen oralara da gittik. Arkadaşın biri edirneliydi sağolsun. Yalnız karaağaç gündüz vakti pek janjanlı değilmiş. Biz akşam 5-6 gibi ayrıldık.

aracının bilgi ekranındaki ort.hız,ort.tüketim değerlerini yazabilirmisin.
benimkiler bayramda yaptım
ort.hız 57 km
ort.tük 5.7 lt
458 km yapmışım klima açık eko modda
Valla trip değerlerine hiç bakmadım. Sürekli istanbul içi ve genelde çok kısa mesafe kullandığım için genel tüketim ortalaması 9.9 gibi ultra bir rakam gösteriyor. Hazır uzun yola çıkmışken reel ortalama alayım dedim. Azıcık kasmayla bir depo benzinle akan otoyolda 700 km ve üstü çok rahat yapılır. Hakikaten ekonomik bir araç...
Bu arada peynir helvası almayın. Çok ağır geldi tadı. Sanırım içine konan yumurta ağrlaştırmış. Badem ezmesi alın yeter :)

gunay1987
25/08/2012, 13:37
Bende edirnede askerlik yaptim il jandarmada..Halki cok iyi sicakkanli,askere karsi cok iyidirler,cok iyi,neseli insanlar cok sevmistim edirneyi..sirin ufak bi sehir..Gercektende cok gusel kizlari var ve hic havali degiller dedikleri kadar var.Ama memur sehri yapilicak hic bisey yok is imkani yok..Asker ve universitenin verdigi kalabalik var baska hicbisi yok..

gunay1987
25/08/2012, 13:41
dikkatimi cok ceken baska biseyde:) bilgigimiz kahvehane cafe degil kiz calisio:),kasapta kiz calisioyo:),benzinlikte kiz calisio pompada:) cok garibime gitmisti erkekler buyuk ihtimal calismak icin sehir disina filan cikmislardi..BEnim askerlik biterken edirne -istanbul otobus bileti 5 liraydi:) bi ara 1 liraya düsmustu rekabetten dolayi 4-5 saatlik yol bide:)ilk edirneye askere giderken 22 liraydi ne kadar garip:)

reddragon
25/08/2012, 14:44
dikkatimi cok ceken baska biseyde:) bilgigimiz kahvehane cafe degil kiz calisio:),kasapta kiz calisioyo:),benzinlikte kiz calisio pompada:) cok garibime gitmisti erkekler buyuk ihtimal calismak icin sehir disina filan cikmislardi..BEnim askerlik biterken edirne -istanbul otobus bileti 5 liraydi:) bi ara 1 liraya düsmustu rekabetten dolayi 4-5 saatlik yol bide:)ilk edirneye askere giderken 22 liraydi ne kadar garip:)
Eywallah. Ben de çanakkalede askerlik yaparken traktörle tarla süren gayet alımlı açık giyimli kız görmüştüm. Balkan ülkelerinde olduğu gibi trakyanın bu kesimlerinde de kadınlar rahat ve özgür her işte çalışıyorlar ki olması gereken bu. İstanbul'da olsa malum magandalar asılır devamlı. Çok küçük bir şehir olmasına rağman medeniyet konusunda istanbulu katlar. Fakat iş imkanı kısıtlı olduğundan her yer dilenci ve otoparkçı dolu. Selimiye civarı trafik ve park sorunu istanbulu aratmayacak cinsten.Yolları ve trafik ışıklandırmaları, kavşakları filan zeten berbat...

gunay1987
25/08/2012, 14:58
turkiyenin parisi diyolar edirneliler.Edirneye gercekten insanlar düsunce olarak avrupali bazi seyleri asmislar:)

biancoangelo
26/08/2012, 16:53
Daha ne kadar az yakacak bu araçlar çok merak ediyorum..... İlerde fantastik bi hayal olarak.... Araçların yakıtı buhara çevirip moleküler patlamalarla yol alacağını düşünmüyo değilim :D