PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abs arızası !!! Offf

prod
24/08/2012, 23:29
Merhaba arkdaşlar formda okudum bu sorunu daha önce yaşıyanlar olmus tek fark benim fazladan bir iki problemim olması.
Yolda normal bir seyir halinde iken birden ABS VE EL FRENİ ıkaz ışıkları yandı, ardından MOTOR arıza ışıgı ve direksiyon hata ışıgı yandı.Birden direksiyon sertleşti.Devamında hız kadranı ve yol bilgisayarı çalışmaz oldu!Aracı yetkili servise götürdüm 100tl karşılıgında bilgisayara bağladılar ve sonuç ABS BEYNİ !!! değişecekmiş fiyat olarakta 2700 gibi bir rakamdan bahsettiler.Beni bu konuda aydınlatacak arkdaşlar varmıdır?

rbcn
25/08/2012, 00:31
Kasko varsa duvara vurup parcalayin alacaginiz paraylada baska marka bi arac alin

cosworth20
25/08/2012, 00:34
Maslak ve ikitellide var uygun fiyata ckma ve ya sifir ...

prod
25/08/2012, 00:52
Kasko varsa duvara vurup parcalayin alacaginiz paraylada baska marka bi arac alin
biraz canıce olmadımı :)

prod
25/08/2012, 00:52
Maslak ve ikitellide var uygun fiyata ckma ve ya sifir ...

bu meletin tamıri olmıyor mu acep? uygun fiyattan kastınız nedir acaba

etufan
25/08/2012, 01:05

Şu yoruma 10 üzerinden 10 veriyorum, takdir ederim ve katılıyorum, çünkü çok mantıklı...

emrahisilti
25/08/2012, 01:08
beynin tamiride olur çıkmasıda bulunur ans beyni için arabayı pertemi çıkaracaksınız ?

prod
25/08/2012, 01:09
bu arza bu kadar mı sorun arabayı parçalamam gerekiyor

kara kız
25/08/2012, 10:40
Merhaba arkdaşlar formda okudum bu sorunu daha önce yaşıyanlar olmus tek fark benim fazladan bir iki problemim olması.
Yolda normal bir seyir halinde iken birden ABS VE EL FRENİ ıkaz ışıkları yandı, ardından MOTOR arıza ışıgı ve direksiyon hata ışıgı yandı.Birden direksiyon sertleşti.Devamında hız kadranı ve yol bilgisayarı çalışmaz oldu!Aracı yetkili servise götürdüm 100tl karşılıgında bilgisayara bağladılar ve sonuç ABS BEYNİ !!! değişecekmiş fiyat olarakta 2700 gibi bir rakamdan bahsettiler.Beni bu konuda aydınlatacak arkdaşlar varmıdır?

aynı sorun butun belirtileriyle 2 hafta önce benım basıma geldi

aracında abs beynınden kaynaklı 2 arıza var bırıncısı zaten abs beyni 2. si ise body computerdaki entegreler... body computerı istanbul maltepede candeniz elektroniğe götürebilirsin. fiatın yetkili tamir merkezidir.garanti kapsamındakı tum elektronık beyınler burada tamır olur.abs beyni için ise cıkmacılarda mevcuttur..ama once body computerı yaptır.. abs benyını daha sonra ben toplamda 650 tl para verdim.. 15 gün önce oldu bu olay..

cosworth20
25/08/2012, 11:16
benm de opel vectra'm da başıma gelmişti.Kıbrıs'ta yaşadığım zamanlar sağ direksiyon opel vectram vardı.Ta kıbrıs'tan ikitelli'ye gittim maslak'ı gezdim ve 250 liraya bulmuştm.ve cuk die de oturdu beyin aracıma.diğerini müzeye kavanoza koymuştum ; ) çıkmacılara bak çok severim ben çıkmacıları bitanedirler ... sen de aşağı yukarı 250-500 arası bulabilirsin.ama baya 1-2 gününü ayırman gerek ikitelli gez gez bitmiyor...

prod
25/08/2012, 12:43
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, şuan tatil nedeni ile ailemin yanına adanaya gelmiştim :(( burdan nasıl götirecegim bilmiyorum buda ayrı bir sorunum

cosworth20
25/08/2012, 13:18
adana-mersin taraflarında da bulabilirsin... o bölgenin ikitellisi adanada.

prod
25/08/2012, 18:31
Bugün bir iki yer ile görüştüm U1706 ABS/ASR/ESP CAN bağlantısı iletişim arzalı diyor!
Tamirinin mümkün olmadıgını çıkma parçanın 600 tl karşılında istanbuldan getireceklerini söylediler.
Başka bir yer ise sigorta kutusunu tek tek denemek lazım dediler bilmiyorum

emrahisilti
25/08/2012, 18:38
mutlaka tamiri oluyor ama her elektrikçi yapamadığı için başından savıyor yada olmaz diyor.

prod
26/08/2012, 01:05
Yarın internetten araştırdıgım kadar sigortaları kontrol edecegim.Keşke okullarda biraz bu konularda eğitim verilseydi

ibrahim06
26/08/2012, 11:14
2700 lira mı? Yav bu arabaları almakla bi dünya para gömmekle bitmiyor olay. bir parça arızlanıyor 2700 lira. murat 131 parası be.

rodopian16
26/08/2012, 17:30
bu olay 2 yıl önce göstergelerin çalışmaması hariç diğer belirtilerin tümüyle benim başıma geldi serviste 1 hafta da hallettiler yapılan işlem direksiyon mili değişimi ve yazılım güncellemesi olarak söylendi...

prod
26/08/2012, 22:00
rodopian16 ;
Size yapılan işlem çok farklı olmus , sizdede direksiyon sertleşip abs tutmamaya mı başladı ? birde hangi uyarı lambaları yanıyordu?

blackhawk
27/08/2012, 13:54
Valla benim aklıma direksiyon mili içinde bulunan can bus kablosu geliyor. Mil içinde büküldüğü için zamanla kırılıp bu türden arızalara sebep olabiliyordu. forumda araştır istersen gereksiz yere abs beyni almamış olursun.

rodopian16
27/08/2012, 15:32
rodopian16 ;
Size yapılan işlem çok farklı olmus , sizdede direksiyon sertleşip abs tutmamaya mı başladı ? birde hangi uyarı lambaları yanıyordu?
direksiyon sertleşmesi abs nin tutup tutmadığını denemedim frenler tutuyordu tabi...abs uyarı ışığı direksiyon uyarı ışığı yandı anında servise 10 km kadar mesafeyi ağır ağır gitmiştim...

masumasik89
15/08/2013, 23:56
Az önce basima geldi direksiyon abs ve el freni arıza lambaları yandı direksiyon sertlesti aracim 2011 punto EVO garanti den sıkıntımi halledebilirmiyim ... :s :s

06onur
31/07/2018, 19:45
Az önce basima geldi direksiyon abs ve el freni arıza lambaları yandı direksiyon sertlesti aracim 2011 punto EVO garanti den sıkıntımi halledebilirmiyim ... :s :s
Ayni problemi yaşıyorum 2007punto dizel aldım. 80i geçince direksiyon+abs+ el feni ışığı yanıyor, km göstergesi sıfıra iniyor.

Abs beyni iki defa denendi, arka bilya ABS sensörü işe yaramadı. Yarın ön tablalar denenecek. Neymiş bu punto, başına gelen cozen yok mu

06onur
03/08/2018, 22:55

Aynı problemi yaşadım. Ankara da abs ci hakan var o sorunu teşhis ediyor. Beyin olmayabilir biliyor. Bende bilya sensör problemi imis. Çıkma ABS beyni de onda bulunuyor 500-800tl civari.

Auto check Ahmet usta var yine İvedik sanayide o tamirini de yapiyor. İkisi de çok temiz ahlaklı esnaflar