PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto Kayış Koruması SS'li

yegah
23/08/2012, 18:12
Grande Punto Kayış Koruması ( SS'li) (https://forum.donanimhaber.com/m_64942469/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64942469)

arkadaşlar merhaba 2007 model grande punto 1.4 fire active arabam var tatil öncesi rot balans filan baktırayım derken birşey fark ettim araba'nın kayış koruması diye geçen yada şase koruma plastigi diye gecen bir parçası kırılmış nasıl oldu bilmiyorum aracım 2.el belki aldıgımdan beri böyle
bu parça ne işe yarar ne kadardır nasıl yaptırabilirim triger kayış şuan ortalıkta resmen yani önemli gibi geliyor bana birde
bunun yerine karter koruma yaptır diyenler oldu ne yapmayım bu arkadaştan alıntı yaptım
Bu arkadaşla aynı sıkıntı bendede mevcut bnm araba'nında vidası yamulmuş zaten tek vida tutuyor sanırım şuan bu meret olmadan kullanıyorum ne yapmayım?

https://a1208.hizliresim.com/10/r/c5nlh.jpg
https://f1208.hizliresim.com/10/r/c5ngx.jpg

Ziyaretçi034
23/08/2012, 18:22
o değilde hala kışlık lastik mi var arabanın üzerinde ? yazık günah lastiğe ya :)

yegah
23/08/2012, 19:50
o değilde yok mu bunu bilen ne yapsak ?

kadir07
23/08/2012, 19:53
eğer o parça yoksa yenisini alıp taktırmakta fayda var çünkü motordaki bütün kayış kasnak ve bilyaları sudan ve ufak tefek darbelerden o koruyor...::)
ben geçen sene parçacıdan alıp taktırmıştım 70 tl ye aldım diye hatırlıyorum.
opar parça kodu:51769756 bu numarayla parçacılardan yada servisten alabilirsin...

ABK
23/08/2012, 21:09
eğer o parça yoksa yenisini alıp taktırmakta fayda var çünkü motordaki bütün kayış kasnak ve bilyaları sudan ve ufak tefek darbelerden o koruyor...::)
opar parça kodu:51769756 bu numarayla parçacılardan yada servisten alabilirsin...

Faydalı bilgi, bir kontrol ettirmekte fayda var. Bizim yoksa taktiralim

Sent from my iPhone using

Ziyaretçi034
23/08/2012, 22:00
yerden seken ufacıcık bir taş bile o kasnaklardan, kayışlardan birine denk gelse cepte derin yaralar açabilir. ertelememek en mantıklısı

yegah
23/08/2012, 22:13
bende ondan korkuyorum zaten allah korusun bilyalar filan hep açıkta su gelse pas tutsa ugraş dur ya:S triger kayış açıkta taş toprak sıkışsa yine dert
arkadaşım ben kendim alsam takabilirmiyim şuan bakıyorumda zaten tek vida tutuyor yeni aldım arabamı 2.el ilk arabam pek bilmiyorum yani yagısını filtlerini filan hep değiştirdim

yegah
23/08/2012, 22:17

hocam muhafa diye geçiyor şimdilerde 87 lira fiyatı alıcam inş çok teşekkür ederim yardımın için birde nerelerden alabilirim tavsiye ettiginiz yer veya mekan varmı

ankara'dayım bu arada

yegah
23/08/2012, 22:20
https://b1208.hizliresim.com/10/r/c5zwx.jpg
arkadaşlar işte kırık parça bu burada daha net

kadir07
23/08/2012, 23:09
fiat parçacılarından bulabilirsiniz ama muhtemelen ellerinde yoktur ama siparişle illa ki en geç bir-iki güne getirirler.ben montajını kaportacıya yaptırdım tekrar düşerse bi daha uğraşmak gerekecek çünkü. ekstradan bir iki civata ve perçin attırdım orjinalinden bile daha sağlam oldu bir senedir hiçbir sıkıntı yok..

biancoangelo
23/08/2012, 23:20
o değilde hala kışlık lastik mi var arabanın üzerinde ? yazık günah lastiğe ya :)

soruya cevap vermek daha isabetli olurdu....

biancoangelo
23/08/2012, 23:21
ustacım servisten bulabilirsin bu parça bence yedek parçacılarda zor bulunur.

yegah
23/08/2012, 23:33
ustacım servisten bulabilirsin bu parça bence yedek parçacılarda zor bulunur.

derdimi anlatamıyorum zaten illa görmeleri gerekiyor parçanın adı yok çünkü :D
bakalım karter koruyucu yaptırmayı düşünüyordum zaten birde bunu yaptırırım:)
Teşekkürler

biancoangelo
24/08/2012, 09:18
derdimi anlatamıyorum zaten illa görmeleri gerekiyor parçanın adı yok çünkü :D
bakalım karter koruyucu yaptırmayı düşünüyordum zaten birde bunu yaptırırım:)
Teşekkürler

karter koruma 110 tl idi Martta...Şimdide en fazla 120-125 dir. Sizin bahsetttiğiniz parçada fazla pahalı değildir...

ykaya1983
06/06/2018, 22:57
Arkadaşlar benim aracın şarz dinaomosu sanırım sağ tekerden gelen sudan ciddi zarar görüyor.İstanbuldan gelirken şarz dinamosu arızalandığı için yolda kalmıştım ve konjektör değişmişti.O gün havanın sürekli yağışlı olması bana lastikten gelen suyun zararının olduğunu düşündürüyor çünkü geçen gün de aynen su birikintsine girdiğimde akü lambası yanarak direksiyon taş gibi olmuştu.Fakat sonradan kendiliğinden düzeldi.Bu yüzden şarz dinamosu ve kayışların olduğu sağ tarafa eksik olan plastik muhafazayı alıp takayım diyorum.Puntoya uyumlu olan parça biraz pahalı(160 civarı) Bu yüzden lineanın kini alıp taksam sizce olur mu?Bana sanki bir şekilde uydurulur gibi geliyor.Parça aşağıda linkte (45 tl)

https://www.fiatparcacim.com/index.php?route=product/product&product_id=924