PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Oy Alacak Çok (!)

unik06
18/07/2007, 10:36
TAYYİP Erdoğan en az yüzde 30 oy alır diyorlar.

Alır...

Dünyanın hiçbir medeni yerinde; her gün yoksul aile çocukları dağlarda terör örgütünün kurşunları ile öldürülürken, oğlu rapor alıp askere gitmemiş birisini başbakan yapmazlar.

*

Yüzde 35 alır diyenler de var.

Alabilir...

Dünyanın hiçbir yerinde; bir seçim öncesi televizyonda insanların gözünün içine baka baka "dokunulmazlıkları kaldıracağım" diyen, ama beş yıl tek başına iktidarda kalıp en çok kendisinin ve bakanlarının yararlandığı dokunulmazlıkları kaldırmayan ve üstelik (önceki gece NTV’de) dokunulmazlığı savunan birisini yeniden iktidara getirmezler...

*

Diyorlar ki; yüzde 40 da alır...

Alması lazım.

Dünyanın hiçbir uygar yerinde; borsada faiz toplayan yabancı sermayeyi, şaibeli ihalelerle kamu varlıklarını satmayı başarı saya saya ülkesini zenginleştirdiğini söyleyen... Ama 2 milyon yoksul-aç aileye yiyecek, kömür dağıtarak oy almayı uman bir insanın peşinden gitmezler...

*

Bence yüzde 45 oy da alır...

Almalı...

Çünkü dünyanın hiçbir adam gibi yerinde; kızlarını ABD’de okutmak için "bir arkadaşından burs" aldığını söyleyen bir siyasetçinin oğlu, babasının beş yıllık iktidarı sonunda gemi almışsa, o siyasetçinin yüzüne dönüp bakmazlar...

*

Sizce yüzde kaç oy alır, 50, 60, 70?...

Alır mı alır...

Dünyanın hiçbir adam gibi yerinde; Mustafa Kemal gibi bir evrensel önderin çok kan ve gözyaşı ile kurduğu laik cumhuriyeti alıp gerisin geriye götüren... Ülkesini beş senede Arabistan’a çeviren, ortaçağ yaşamını savunan bir politikacıyı başlarına taç etmezler...

*

Ama burası Türkiye’dir a dostlar...

Bu yoksulluğun, bu geri kalmışlığın, bu sürünmenin, bu güvensizliğin, bu üçüncü sınıf ülke olmanın bir sebebi vardır.

Bu açlık, bu kan, bu umutsuzluklar durduk yerde olmuyor.

Elbette Tayyip Erdoğan çok oy alacaktır.

Size-bize dizimize vurmak düşer...

-----------------------------------------------------------------------------------
Bekir ÇOŞKUN'un 18/07/2007 tarihli yazısı
Hürriyet.com.tr den alıntıdır.

Misafir2
18/07/2007, 10:37
:)

GaladrieL
18/07/2007, 10:46
Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Fakat arkadaşlar, yorulmadan ne demek? Yorulmamak olur mu? Elbette yorulacaksınız. Benim sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. Yorgunluk her insan, her mahlûk için tabii bir halettir, fakat insanda yorgunluğu yenebilecek mânevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür. Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlâtları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz.

M. KEMAL ATATÜRK

toful
18/07/2007, 10:46
zeynebin başlığını kitleyenler bu başlığa neden müdahale etmiyor peki.siyasi istismar asıl burada da babalar gibi var.size inat bugün puntoya atlayıp konvoya katılıcaaaaaam.insanlarda yazı yazma şevki bırakılmıyor.bu başlığın içeriğini okumadım bile (adı geçen kişilere oy vermişliği ve sempatimde yok) ama isteyen istedeğini yazmalı.zeynepi sebepsiz yere kırdığınızı düşünüyorum.

shoparr_
18/07/2007, 10:50
zeynebin başlığını kitleyenler bu başlığa neden müdahale etmiyor peki.siyasi istismar asıl burada da babalar gibi var.size inat bugün puntoya atlayıp konvoya katılıcaaaaaam.insanlarda yazı yazma şevki bırakılmıyor.bu başlığın içeriğini okumadım bile ama isteyen istedeğini yazmalı.

1-zeynep in başlığı kısa süreliğine kilitli.biz burdayız korkmayın!!!
2-hürriyet gazetesinde bugün yayınlanmış bir yazı bu.istismar olarak görmeyelim.
3-kurallar açık.
4-inatlaşmanın bir manası yok şevkinizde kaçmasın insanlar fikirlerini söyleyince,eleştirince böyle olmamalı..
5-sizinde dediğiniz gibi isteyen istediğini yazıyor.

ekleme: Zeynep sevdiğimiz bildiğimiz üyelerden, sitemizn tek tük bayanlarından, başımızın tacıdır kırdığımız da yok;)

toful
18/07/2007, 10:52
amacım gereksiz gerginlik yaratmak değil.diğer yazı da çok masumane bir alıntıydı.ona tepki verenler buna da vermesi gerekir diye düşündüm tutarlılık açısından.ikisi arasında bir fark yok ki.neyse durup duruken germeyeyim.

mustafa
18/07/2007, 10:54
tepki vermem gerekiyor haklısın ama bıktım grubun başkanı olan kişi kendisi site kurallarını ihlal ediyorsa diyecek birşeyim yok .Demek ki insanlar hakperest olamıyr.işime dönüyorum .siteye öğleden sonra girecem.

toful
18/07/2007, 10:59
tepki vermem gerekiyor haklısın ama bıktım grubun başkanı olan kişi kendisi site kurallarını ihlal ediyorsa diyecek birşeyim yok .Demek ki insanlar hakperest olamıyr.işime dönüyorum .siteye öğleden sonra girecem.

yanlış anlaşılma olmasın senin tavrını desteklediğim anlamı çıkmasın:

GaladrieL
18/07/2007, 11:03
Arkadaşlar bırakalım herkes işini yapsın.. Modlar, yöneticiler..vs.. neyin kilitleneceğini, neyin tahrik unsu olduğunu değerlendirebilecek durumda ki bu görevdeler..

Bu metin bi gazetedendi, diğeri ise başka bir yerden.. Madem bu forumda bir haber topiği mevcut, o zaman gazetelerde yayınlanan haber niteliğindeki metinleri herkes özgürce paylaşabilir..Ayrıca paylaşımları yapan hiçkimse, altında şahsi görüşlerini belirtmiyor ya da provakasyon amaçlı sloganlar yazmıyor..

Bu metinin okuyup, okumamak şahsi tercihinizdir. Ama okuyan ya da okumak isteyen arkadaşlara da kimse karışamaz..!

Kim hangi gazeteden ya da basın-yayın organından haber iletmek isterse iletebilir.. Türkiye' nin gündeminde yer alan konuları paylaşmak ve bunlarla ilgili haberleri yayınlamak, aklı sağlim olan her normal insanın hakkıdır..İsteyen okur, isteyen okumaz...

Daywalker
18/07/2007, 11:21
Arkadaşlar bırakalım herkes işini yapsın.. Modlar, yöneticiler..vs.. neyin kilitleneceğini, neyin tahrik unsu olduğunu değerlendirebilecek durumda ki bu görevdeler..

Bu metin bi gazetedendi, diğeri ise başka bir yerden.. Madem bu forumda bir haber topiği mevcut, o zaman gazetelerde yayınlanan haber niteliğindeki metinleri herkes özgürce paylaşabilir..Ayrıca paylaşımları yapan hiçkimse, altında şahsi görüşlerini belirtmiyor ya da provakasyon amaçlı sloganlar yazmıyor..

Bu metinin okuyup, okumamak şahsi tercihinizdir. Ama okuyan ya da okumak isteyen arkadaşlara da kimse karışamaz..!

Kim hangi gazeteden ya da basın-yayın organından haber iletmek isterse iletebilir.. Türkiye' nin gündeminde yer alan konuları paylaşmak ve bunlarla ilgili haberleri yayınlamak, aklı sağlim olan her normal insanın hakkıdır..İsteyen okur, isteyen okumaz...

Sana da Bravo....

anvil
18/07/2007, 11:21
okuyup okumamak mesele değil de karşı görüşlü bir kişi fikrini yazacak böylece tartışma çıkacak. o yüzden haber verildikten sonra yöneticiler kilitlerse konu haber amaçlı kalır

Daywalker
18/07/2007, 11:26
Sanırım burada tartışmanın tanımlanması ile ilgili de bir sorun var. Tartışmanın tam sözlük manası Birbirine karşıt düşünceleri karşılıklı savunma dır. Yani birine saldırmak değil fikirleri savunmaktır tatışmanın nedeni. Ama her zaman tartışma kötü birşey gibi gösteriliyor. Burada herkes her konuda kendince doğruları ortaya koyduğunda bunun yanlış olduğunu biliyorsanız onu düzeltebilirsiniz. Turbo Basıncı da olabilir bu konu, toplumsal bir mevzuu da lastik havaları da az yakma yöntemleri de. Bu durumda her konu tartışma değil KAVGA ya açık olur zaten. Öncelikle karşı fikirlere saygı duymayı öğrenmek gerekli sanırım bu düyzeyin yakalanması için.

GaladrieL
18/07/2007, 11:29
okuyup okumamak mesele değil de karşı görüşlü bir kişi fikrini yazacak böylece tartışma çıkacak. o yüzden haber verildikten sonra yöneticiler kilitlerse konu haber amaçlı kalır

Arkadaşım bilgi mahiyetinde olan bir haber için karşı görüş bildirilemez.. Ancak yorum yapılabilir ki buda yine okurun şahsına kalmıştır.. Bende diyorum ki, eğer okuduklarınızdan hoşnut olmazsanız ve amacınız kavga çıkarmak da değilse, susar ya da hoşunuza gitmediğini anladığınız anda okumamayı seçersiniz. Ha yok illa yorum yapacaksanız da, bunu haberi yayımlayan arkadaşı eleştirerek ya da "Yönetim konuyu kilitlesin" diye yapmaz, mantıklıca fikirlerinizi beyan edersiniz. Böylece ne kavga çıkar ne de özgürlüklerimizi kısıtlanır..

ufukbzk84
18/07/2007, 11:33
bencede artık tartışmamı yasaka yoksa kavgamı yasak insanların bunu anlaması gerek... bence bu sitede sadece kavga kötü ve argo olan şeyler yasak... tartışma değil... bazı üyelerin bunu anlaması gerekiyo... her yazılana her verilen bilgiye böle yaklaşmak gerekiyo... tartışmaya açık bi yazımı yoksa kavgaya açık bi yazımı...

Daywalker
18/07/2007, 11:37
İşte sanırım kavga ile tartışmayı birbirinden ayıramamak sorunumuz. Tartışma nedense kavganın önsevişmesi gibi geliyor insanlara :-)

unik06
18/07/2007, 11:52
İşte sanırım kavga ile tartışmayı birbirinden ayıramamak sorunumuz. Tartışma nedense kavganın önsevişmesi gibi geliyor insanlara :-)

son cümlene bittim yaw :-):-):-)

yanlış anlama ama sakın, çok doğru bir tespit olmuş :)

toful
18/07/2007, 11:52
her yazılana hoşgörü ile bakılmalı.ama hööt deyip insanları kırmamak gerekir.diğer başlıkta zeynep arkadaşımızın alıntısını beğenmiyorsanız okumassınız cevap vermessiniz .ha ona hööt deyip aynı içerikli başka başlığa bişi denmiyosa bende aradan çıkar arızaya geçerim.tarafsız olunacaksa herkese olunmalı.benim demek istediğim budur.açılan her iki başlığın içeriğine itirazım falan yok."isteyen istediğini yazar" ilkesinin savucusuyum."ayrıcalıklı kişiler istediğini yazar " değil.

ayrıca neden korkuyoruz ki.ne varki bu yazılanlarda.birilerini etkileyip pazar günkü kararı mı etkilenmiş oldu şimdi ne oldu.ayrıca etkilenebiliyorsa ne mutlu bu konulara açana sonuna dek arkalarındayım.

shoparr_
18/07/2007, 11:59
her yazılana hoşgörü ile bakılmalı.ama hööt deyip insanları kırmamak gerekir.diğer başlıkta zeynep arkadaşımızın alıntısını beğenmiyorsanız okumassınız cevap vermessiniz .ha ona hööt deyip aynı içerikli başka başlığa bişi denmiyosa bende aradan çıkar arızaya geçerim.tarafsız olunacaksa herkese olunmalı.benim demek istediğim budur.açılan her iki başlığın içeriğine itirazım falan yok."isteyen istediğini yazar" ilkesinin savucusuyum."ayrıcalıklı kişiler istediğini yazar " değil.

siz birilerini, birşeyi yanlış anladınız sanırım kimse zeynepin konusunu kitletyip onu susturup aynı mahiyetteki başka bir topiği savunmadı ki..zeynep e de hööt demedik yönetim olarak..siz yazılanlar silindiği için yanılgıya düştünüz sanırım..

toful
18/07/2007, 12:01
siz birilerini, birşeyi yanlış anladınız sanırım kimse zeynepin konusunu kitletyip onu susturup aynı mahiyetteki başka bir topiği savunmadı ki..zeynep e de hööt demedik yönetim olarak..siz yazılanlar silindiği için yanılgıya düştünüz sanırım..

siz yönetimdesiniz özel mesajları görebilirsiniz sanırım.zeynep arkadaşımız forumu terketmek çabasında şu an.gönlü alınmalı kanısındayım.

shoparr_
18/07/2007, 12:06
görebilsekte okumamız etik değil.ancak kendisine ulaşarak gerekn yapılır..

Gkhan
18/07/2007, 12:06
Bu tarz konular gerilmeye müsaittir.
Ama herkes dozunda yorum yaparsa hiç bişey olmaz diye düşünüyorum.

zeynepc
18/07/2007, 12:08
bu olayın çıkış noktası ne siyasi içerikli konudur ne de forumda bundan duyulan rahatsızlıktır.tek nedeni bazı kişilerin aldıkları eğitim ve başarıları sindirememiş olup.herhangibir rahatsızlıklarında bu kompeksi açığa vurmlarıdır..bunu en güzel gizemin imzası anlatmış bence..
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
M. Kemal ATATÜRK
''ben demedim 1400 yıl önce sadi demiş.merak ediyosan kim olduğunu araştır..''
zihniyetinde ön yargılı ve küçümseyici yaklaşırsak olaylara ve insanlara,ne kadar eğitsekte kendimizi çocuklarımızı toplumumuzu ,yerimizde saymaya devam ederiz diye düşünüyorum.siyasi olayların gp forumundan uzak durması gerekio bence alaka yok diyen arkadaşlara söylüyorum.herşey aslında gplerle ilgili.hepimiz biliyoruz.benzini ne kadara alıyorsunuz,seçimden sonra ne kadara alacaksınız??yıllık verginiz ne kadar??araç kullanırken nekadar havayı kirletiyosunuz??işte hepsii ilgelindiriyor ..

Er-NnN
18/07/2007, 19:09
yaw bana kalırsa bu tür konular paylaşımı zaten siyasi görüş bi siyasetçiyi lekeleme gib davranışlar deil sadece bulunan göze çarpan yada hoş gelen konuların paylaşımlarıdır ki ben bu forumun en sewdiim ve beni buraya bağlayan kısmı insanların hoş görüsüdür eğer açılan herhangi bi konuda tatışma deil kavga çıkıcak olsa zaten grandepuntotr nin benim için dier forumlardan olan artısı kalmaz...

yalan sölemeye gerek yok kendi düşüncemdir...

ABNEW
19/07/2007, 00:12
Teşekkürler Oruç paylaşıma.Burada tekrar okumuş oldum:)

learner
19/07/2007, 04:12
aşağıdaki açıklamaları, gerçekleri göremeyen kişilere sunuyorum...

TÜRKiYE KESiNTiSiZ BÜYÜYOR
1993–2002 yılları arasında ortalama yüzde 2,6 oranında büyüme gösteren Türkiye ekonomisi, AK PARTi iktidarında yüzde 7,3 oranında büyüme başarısı gösterdi. Türkiye ekonomisi, ilk kez Aralıksız 20 dönem büyüme başarısını elde etti. 2005 yılında Türkiye, Avrupa’nın en büyük 6. ekonomisi konumuna yükseldi.

KiŞi BAŞINA DÜŞEN MiLLi GELiRiMiZ 5 BiN 477 DOLAR
Kişi başına düşen milli gelir AK PARTi iktidarında ikiye katlandıve 2 bin 598 dolardan, 5 bin 477 dolara yükseldi.

ÖZEL SEKTÖR HAREKETE GEÇTi
Özel sektörün büyümeye katkısı 1993–2002 yılları arasında sadece yüzde 2,3 iken, AK PARTi iktidarında bu oran yüzde 4,4’e yükseldi. Böylece Türkiye özel sektör odaklı ve sağlıklı bir büyüme sürecine girdi.

ENFLASYON DiZGiNLENDi
Türkiye’de uzun yıllar boyunca yüksek ve belirsiz seyreden enflasyon, AK PARTi iktidarı döneminde dizginlendi. Enflasyon, 34 yıl aradan sonra ilk kez 2005sonunda tek haneli oranlara çekildi ve 2006 yılında da tek haneli oran korundu.

TL’DEN 6 SIFIR ATTIK
Enflasyonla mücadelede elde edilen başarının bir sonucu olarak Türk Lirası’ndan 6 sıfır atıldı. Uzun yıllardır tartışılan,ancak hiçbir hükümetin başaramadığı bu operasyon AK PARTi iktidarında gerçekleşti.

iŞSiZLiKLE MÜCADELE
Enflasyonun ardından toplumun en yakıcı sorunu olan işsizlik 4 yıllık dönemde çözüm yoluna girdi. 2002 yılında yüzde 10,3 olan işsizlik oranı, 2006 yıl sonunda 9,9’a kadar geriledi.

BORÇ STOKU ERiYOR
AB Tanımlı Merkezi Yönetim kamu borç stokunun milli gelire oranı, 2002 yılında yüzde 93,9 oranında iken, 2006 sonunda yüzde 60,7 seviyesine geriledi.Böylece Türkiye Maastricht kriterini yakaladı.

IMF BORÇLARI DA ERiYOR
Uluslararası Para Fonu’na (IMF) olan borçlarımız,
2002’deki 23,5 milyar dolar seviyesinden, 8,7 milyar dolar seviyesine kadar indi.

KREDi HACMi GENiŞLiYOR
2002 yılında mevduat bankalarının kullandırdığı kredi miktarı 32,2 milyar YTL iken, bugün itibariyle kullandırılan kredi miktarı 180 milyar YTL’ ye yükseldi.

MERKEZ BANKASI REZERVi 65 MiLYAR DOLAR
Merkez Bankası rezervleri, 2002 yılındaki 26 milyar dolar seviyesinden, 65.8 milyar dolar seviyesine çıktı.

ÇALIŞANLARIMIZA 13,5 MiLYAR YTL ÖDEDiK
Çalışanlarımızın zorunlu tasarruf hesabında biriken hakları, ana para ve nema olmak üzere 13,5 milyar YTL olarak kendilerine ödendi.Konut Edindirme Yardımı kesintilerini ödeme süreci de AK PARTi iktidarında başladı.

'iMARZEDELERE' 9 MiLYAR YTL ÖDEDiK
İmar Bankası’ndan dolayı devletin vatandaşa olan 9 milyar YTL’lik borcu AK PARTi iktidarında ödendi.

KÜRESEL SERMAYE BiR YILDA 20 MiLYAR DOLAR
1954 yılından 2003 yılına kadar uluslararası doğrudan yatırımlar yıllık 1 milyar dolar seviyesini aşmazken, 2006 yılında 20,2 milyar dolar seviyesine ulaştı.

BEYAZ EŞYA SATIŞLARI iKi KATINA ÇIKTI
2002 yılında 1 milyon 88 binolan buzdolabı satışı, 2006 yılında 2 milyon 110 bine yükseldi.

ESNAF KREDiLERi 15 KAT ARTTI
Esnafa sağlanan krediler AK PARTi iktidarında 15 kattan fazla arttı. Esnafa kullandırılan kredi miktarı 153 milyon YTL’den 2 milyar 362 milyon YTL’ye yükseldi.
2002 yılında yalnızca 63 bin 520 esnaf kredi kullanıyordu, bugün sayı 257 bin 30’a ulaştı.

KREDi FAiZLERi YÜZDE 47'DEN 13'E GERiLEDi
Halk bankasının esnafa kullandırdığı kredilerin faizi yüzde 47'den yüzde 13'e düşürüldü.

HALK BANKASI KARA GEÇTi
Halk Bankası, AK PARTi iktidarında hazineye yük olmaktan çıkarak destek sağlayan bir kurum haline dönüştü. 2006 yılında bankanın Hazine’ye aktardığı miktar 1 milyar 187 milyon YTL’ ye ulaştı.

TARIMSAL KREDi MiKTARI 4,2 MiLYARA ULAŞTI
2002 yılında 228 milyon YTL tarımsal kredi kullandıran banka, bugün 4,2 milyar YTL tarımsal kredi kullandırıyor.

ZiRAAT’IN KREDi MiKTARI 9 KATINA ÇIKTI
2002 yılında 1,4 milyar YTL kredi kullandırılmıştı. Bu rakam, 2006 yılında
14,1 milyar YTL’ ye ulaştı. Yani tam 9 kat artış sağlandı.

TARIMSAL KREDi FAiZLERi DE GERiLEDi
2002 yılında yüzde 59 olan tarımsal kredi faiz oranları, yüzde 13 ve yüzde 7 seviyesine çekildi.

FAiZLERi iNDiRDiK
Faiz oranı, yüzde 62,7 düzeyinden yüzde 18,1 düzeyine kadar indi.

Linos
19/07/2007, 06:41
Oy çokluğuyla alınan karar gereği, siyasi mesajlar içeren tüm başlıklar: Kilitli!
:locked00::locked00::locked00: