PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyonu toplayınca sinyalin atmaması ?

tahsins
18/08/2012, 11:20
merhabalar
doğrusu benim arabaya punto değil. ama sizin arabalarınızdada bu sorun var mı merak içindeyim ?
sorun, örneğin 50-60km ile gidiyorum. sağa sinyal verdim ve hafif bir viraja girdim. virajdan çıktığımda direksiyonu topluyorum ya hani. o esnada sinyalin otomatik kapanması yani atması lazım. ama kapanmıyor !!! elle kapatıyorum.
he biraz daha keskin viraj olursa kapanıyor.
gün boyu aynı yolu gittiğimden kafamı kurcaladı.
benim eski arabada böyle bir sorun yoktu. her virajda virajdan çıkınca tık diye atardı sinyall..
acaba bu sinyalin direksiyondaki otomatik atma derecesi küçültülebilir mi ?
sizin araçlarınızda varmı böyle bir sıkıntı ?

burYq
18/08/2012, 11:27
sıkıntı değildir normal bir şeydir diye düşünüyorum. bende de var aynı şey. hafif virajlarda kendiliğinden kapanmıyor belli bir açısı var sanırım. hatta kendi kapansın diye hafif virajlarda direksiyonu kırıyorum bazen :D

pdr42
18/08/2012, 11:37
Hafif virajlarda atmıyor

fotobelit
18/08/2012, 12:17
Aynen hafif virajlarda atmıyor..Gıcık bir durum..şahsen ben gıcık oluyorum ama yapıcak birşey yok sanırım..

tahsins
18/08/2012, 12:29
vay be demekki hepsinde var aynı durum. örneğin benim eski hyundai getz de çok nadir sinyali elle kapatırdım. dobloda ise viraj çıkışında neredeyse %70 elle kapatıyorum. devamlı sinyal veren biri olduğumdan sıkıntılı bir durum.
ben şunu birde yetkili servisteki elektrikçi arkadaşlara sorayım. var mıymış bakalım sinyal atma açısı ayarı ? :(

birde ilginç olan sinyal yanarkenki o "çık çuk" sesi okadar azki. ve ben eski arabada sinyalin virajdan sonra atmasına okadar alıştımki. virajlardan sonra devamlı açık sinyalle gidiyorum. sağdan sağdan giderken birde bakıyorum kimi arkamdan korna basıyor. kimi zaman birsürü araba arkamda sırada bekliyor. birde bakıyorum sinyal açık kalmış. nahoş

yengecbaris
18/08/2012, 15:36
birde ilginç olan sinyal yanarkenki o "çık çuk" sesi okadar azki. ve ben eski arabada sinyalin virajdan sonra atmasına okadar alıştımki. virajlardan sonra devamlı açık sinyalle gidiyorum. sağdan sağdan giderken birde bakıyorum kimi arkamdan korna basıyor. kimi zaman birsürü araba arkamda sırada bekliyor. birde bakıyorum sinyal açık kalmış. nahoş
+1