PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet kemeri yuvası

Ziyaretci035
16/08/2012, 23:37
Selam dostlarım :)

Aracımda daha önceden, kemer takılı olmadığında ses çıkarmasın diye yalancı kemer tokası kullanılmış. Yalancı tokada orijinal tokadan daha kalın. Dolayısıyle kemer sensörüne zarar vermiş. Şimdi kemer takılı olsa bile bazen (genelde) kemer takılı değil uyarısı veriyor. Kemer tokasını sallayınca veya kemeri çıkarıp yeniden takınca düzeliyor. Ama kısa bir süre sonra tekrar ediyor. Aracı bilgisayara bağlayıp ötmesin diye ayar yaptım ama göstergede gözükmesi bile sinir bozucu.

Bu problemle karşılaşan var mı? Ya da çözümü olan?

GUNES
16/08/2012, 23:56
nasıl bir mantık yaaaa ötmesin diye kemer tokası....allah etmesin bir kazada neler öter :)

sunas
19/08/2012, 18:17
Benimde başıma geldi. Sesi kapattırdım serviste ama yuvaların değişmesi gerektiğinden bahsetti servis. Servis zaten hemen işin kolayına kaçar. Forumda biri temizlenmesi gerektiğinden bahsetti ama bilemiyorum ben hala bozuk şekilde kullanıyorum bende çözüm yolu arıyorum. Servis her bir emniyet soketine 100 tl fiyattan bahsetti.

uygar
31/08/2012, 09:44
Evet aynı durum benimde başıma gelmiş durumda kemer tokası yüzünden olduğunu düşünüyorum ara ara ötmeye başladı ve kemerin takıldığı yerin değişmesi gerekmekte tamiri olmuyor . fiyatını araştırıyorum bakalım

sunas
31/08/2012, 10:48
Servis 100 tl gibi bir fiyatı olduğunu söylemişti.

Evet aynı durum benimde başıma gelmiş durumda kemer tokası yüzünden olduğunu düşünüyorum ara ara ötmeye başladı ve kemerin takıldığı yerin değişmesi gerekmekte tamiri olmuyor . fiyatını araştırıyorum bakalım

cihankardes
31/08/2012, 11:22
Belli ki bu da kronik bir durum. Bende de var bu olay, çözümü 100 tl.

kadir07
31/08/2012, 11:27
benimkide bozulmadan en iyisi sökeyim şu zımbırtıyı...

aliastam
31/08/2012, 14:45
Koltuğun altındaki kablolardan basit bir elektirikçi işinizi görebilir.

fota
31/08/2012, 16:34
hiç anlamam şu işi, tam bize göre bir buluş kemer tokası...

Ziyaretçi
09/09/2012, 12:07
Konuyu canlandiricam belki ama ayni durum bende de var ne yazik ki. Servis disinda bir cozum bulsak iyi olur aslinda

Sent from my iPhone using

akillideli
28/03/2013, 09:47
aynı sorun bende de var... kalorifer, emniyet kemeri sanırım iyi bir elektronikçi ile ahbab olmam gerekiyor :)

akillideli
03/04/2013, 13:09
arkadaşlar sorunu çözmüş bulunuyorum.. yıldız dan çıkma bir emniyet kemeri aldım 40 lira :) üzerinde ve yolda denedim sıkıntı yok ses kesildi, montajı da artık hafta sonuna

Ziyaretci046
03/04/2013, 13:29
izmirde sorunu olan varsa bana uğrasın çözeyim..

alixxx
03/04/2013, 18:38
Emniyet kemeri işinedemi el atsam acaba :)

Du Hast
04/04/2013, 08:43
Yapmayın etmeyin. Bir kazada airbag patlasa boynunuzu kırar. Takın şunu çok mu zor? ben takıyorum hiç de gocunmuyor, rahatta ediyorum. Kendinizi düşünmüyorsanız sevdiklerinizi düşünün. Siz ölüp gidersiniz, arkanızda kalanlar yıllar boyunca acısını çekerler.

alixxx
04/04/2013, 15:17
Yapmayın etmeyin. Bir kazada airbag patlasa boynunuzu kırar. Takın şunu çok mu zor? ben takıyorum hiç de gocunmuyor, rahatta ediyorum. Kendinizi düşünmüyorsanız sevdiklerinizi düşünün. Siz ölüp gidersiniz, arkanızda kalanlar yıllar boyunca acısını çekerler.
Can beyin dediği gibi bencede takın. Örneğin ben kontağı açıp gösterge ışıkları sönene kadar emniyet kemerini takıyorum sonra aracımı çalıştırıyorum. Yanıma oturan insanlardan bazıları gülüyor 2 adımlık yol neden takıyorsunki diyorlar ama emniyet kemerini takmayınca sanki arabadan düşecekmişim gibi geliyor :-)

Evren_c
04/04/2013, 17:24
Üzerinde çok tartışılan bir Punto kaza videosu var malum. O araç durur vaziyetteydi, buna benzer bir kazada kemer takmamış olsanız, ne olurdu hayal edebiliyor musunuz? Demem o ki kısa mesafe gidilecek olması, yavaş kullanıyor olmanız ya da benzeri gerekçeler kemer takmamaya bahane olmaz.

Arkadaşlar, kardeşler, hanımlar/beyler, Romalılar! Takın kemerinizi lütfen.

Düzeltme: Konuyu tam okumamışım, kusura kalmayın. Konu aslında kemer takılıyken bile araç sinyal verdiği için açılmış. Olsun ben yine de uyarımı yapayım :)

Ziyaretci046
05/04/2013, 22:14
burda sorunun emniyet kemerinini takıp takmamayla ne alakası var anlamadım .arkadaş emniyet kemerini taktığında ses ikazının kesilmediğinden bahsetmiş mesaj yazmak için mesaj yazmayın arkadaşlar.

Emniyet kemerini kendini bilen her birey takıyor.Konuya çözümünüz varsa ondan bahsedin.

alixxx
05/04/2013, 22:47
Koltuk altındaki soket kontrol edilerek sokette temazsızlık ya da oksitlenme var ise kontrol edilebilir.

halils2
06/04/2013, 00:20
tokayı söküp swici kontrol etmek gerek çakma toka swicin ayarına ve ya kendisine zarar vermiştir.

akillideli
06/04/2013, 23:48
evet arkadaşlar,takma toka switch e zarar veriyor bir süre sonra temassızlık başlıyor.. yolda ara ara devreye girmesi de ikazın insanı deli ediyor :)

Ankara şaşmaz da gezmediğim elektronikçi, airbag ci kalmadı tamire kimse yanaşmıyorlar, bende çözüm olarak yıldız dan çıkma bir tane buldum (40tl) denedim oldu çalışıyor.. sadece sökme takma işi sıkıntılı

bu arada sol,sağ farketmez hangisi varsa alabilirsiniz...

bozuk olanı söktüğümde parçalayıp tamir edilebilir mi deneyeceğim, çözüm bulursam buraya bilgilendirme amaçlı yazarım

alixxx
07/04/2013, 00:40
evet arkadaşlar,takma toka switch e zarar veriyor bir süre sonra temassızlık başlıyor.. yolda ara ara devreye girmesi de ikazın insanı deli ediyor :)

Ankara şaşmaz da gezmediğim elektronikçi, airbag ci kalmadı tamire kimse yanaşmıyorlar, bende çözüm olarak yıldız dan çıkma bir tane buldum (40tl) denedim oldu çalışıyor.. sadece sökme takma işi sıkıntılı

bu arada sol,sağ farketmez hangisi varsa alabilirsiniz...

bozuk olanı söktüğümde parçalayıp tamir edilebilir mi deneyeceğim, çözüm bulursam buraya bilgilendirme amaçlı yazarım

Sökme ve parçaladıktan sonra birkaç fotoğrafta paylaşabilirseniz çok iyi olur.

brembo1
08/04/2013, 09:32
Koltuk altındaki soket kontrol edilerek sokette temazsızlık ya da oksitlenme var ise kontrol edilebilir.
Aynen bu uygulamayı yapın düzelmesi gerek

hayatta ne yaparsan onu yaşarsın...

fotobelit
08/04/2013, 12:24
..edit..
Bence biraz ağır olmuş, usta..Gerek yoktu bu gerginliğe..Arkadaşça birşeyler paylaşılmış..

uurknkc
08/04/2013, 12:43
ama ın dediği gibi kimse emniyet kemeri takmamak için hile yapmaktan bahsetmemiş... sorunu nasıl çözdüklerinden bahsetmiş... biraz yanlış anlaşılma olmuş arkadaşta uyarı yapmış... bence puntosu olan kimse bu saçma emniyet kemeri hilelerini yapmaz.. ben yapmıyorum her zaman takıyorum... bence büyütülcek bi konu değil sadece yanlış anlaşılma...

uurknkc
08/04/2013, 12:44
ayrıca herkes ötmeye devam etsin diye çözüm aramış... bence çok güzel bir özellik... bana emniyet kemeri takma alışkanlığını kazandırdı... hangi araba olursa olsun takıyorum..

SteinGP
08/04/2013, 14:37
Arkadaşlar konuyu uzatmaya gerek yok bence.

uurknkc
08/04/2013, 14:56
bencede uzatmaya gerek yok... kimse kimsede art niyet aramasın.. herkes bu forumda bişeylere birilerine yardımcı olmak için uğraşıyor... ta bugüne kadar birçok arkadaşımıza yardımcı oldu .. ama nedense birileri sürekli konuları tartışmaya sürüklüyor.. birilerinin yanlış anlaşılma olduğunu anlayıp susması gerekir... tabiki burası forum tartışmalar olcak ama teknik yardım başlığı altında değil... bi sorun varsa iki kişi arasında çözsün derim...

fotobelit
08/04/2013, 16:07
Arkadaşlar,can kardeşimizde bu forum sitesinin değerli bir üyesi(diğer herkez gibi)Ve ben oldukça yararlı bilgiler paylaştığına şahit oldum..Yardımcı olmak niyetiyle yazmış ve tepki almış.Ve tepkiyi verende gerek forumda gerekse dükkanında oldukça yardımı dokunan bir üye..Ben gereksiz tartışma ortamında dolayı küslük olmasını istemem açıkçası..O yüzden Can arkadaşımızın gereksiz yorum yaptğını görmediğim için, ustamıza seslendim diyelim..Yanlış kişiye yanlış tepki diyelim..

Du Hast
08/04/2013, 22:17
Ben bu güne kadar konu dışı ve ya buna benzer bölümler hariç hiç bir zaman gereksiz bir yazı yazmadım etmedim. Kaldı ki emniyet kemer takma uyarısı yapmak (konuyu okuyun toka taktığını belirten üyeler olmuş) Türkiye gibi bu konuda geri kalmış toplumlarda gayet yerinde ve boş değildir. Bugun Kırıkkale'de bile otoparkçı parayı aldıktan sonra bile emniyet kemerini takar mısın diye uyarıyor.

Biz yeri geldi aşağıya inip fotoğraf çektim sorunu olanlara anlattım, yeri geldi elearn'den araştırıp insanlara yardımcı oldum, yeri geldi telefon ile forumdaki üyelere yardımcı oldum, resimli anlatım yaptım. Sırf insanlara yardımcı olmak için ve bunlar için gördüğünüz üzere hiç bir para talep etmedim. Bunu yapan sadece ben değilim bildiğiniz üzere. 3 yıldan fazla oldu buraya üye olalı. Aktif takip edenler bilir bende Ankara'da servisteyim. Bir çok üyemiz, abimiz, kardeşimizin bilgisi vardır.

Adam çıkmış emniyet kemeri takın uyarısına boş boş konuşmayın anlamında birşeyler yazmış. Hemen onun üzerinde de izmirde sorunu olan varsa gelsin halledeyim demiş. Mükemmel bir çözüm önerisi, mükemmel bir yardımseverlik örneği değil mi?
Şimdi soruyorum size. Ben de gelin yanıma halledeyim demesini iyi bilirim değil mi? Burada cevabını bildiğim sorunlara yarın gel bakayım diyebilirim değil mi? Sanki baskı balata değiştirilecek. Cevabını biliyorsan, yaz, anlat, resim çek paylaş.

Yapmayın etmeyin. Cılkını çıkartmayın. Biz eşşek değiliz, herhangibi karşılık beklemeden insanlara yardımcı oluyoruz, müşteri kazanmaya çalışmıyoruz.

Yazık, vallahi yazık. Bu insan-lara, şakşakcılık yapanlara hakkım helal değildir.

StrawBeeRy
09/04/2013, 00:11
arkadaşlar neden bu kadar sert konuşuyorsunuz birbirimizi kırmayalım.konu amacından çıktığı için kilitlenmiştir.