PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alttan gelen ses!

16LFZ67
16/08/2012, 11:06
Arkadaşlar merhaba,
Benim araç mesela 1.vitesteyken hızlandıktan sonra 2. vitese alırken debriyaja basıp çektikten sonra gaza basınca alttan şıngırtı gibi sanki insanın cebindeki paralar koşunca ses yapar ya öyle bir ses geliyor. genelde 2500 devirden sonra sadece gaza basınca oluyor bu ses. Debriyaja tam basınca ve vites boşta iken böyle bir ses gelmiyor.

Neden olabilir acaba bilgisi olan varsa sevinirim.
:gatherin:

volume23
16/08/2012, 11:47
Denge kolundan bahsediyorsunuz bende araç yüklü iken altını vurmuştum benzer ses geliyordu. Levye yardımı ile kendim düzelttim.Gaza bastıkça egzos oynadığı için denge koluna çarpıyor.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

sinanuzun
16/08/2012, 12:03
Alltaki koruma demiri eğilmiştir.

ersobas
16/08/2012, 12:18
bnm arabamda da oluyor o ses ne olduğunu bnde bilmiyorum ama düşük devirde vites geçişinde fln yapıyor sanırım o sesi

volkan3108
11/11/2012, 22:23
merhaba,
aracınızın altından gelen sesin kaynağını bulabildiniz mi? aynı sorun bende de var. Anlattığınızın aynısını birebir yaşıyorum.

faku
13/11/2012, 11:58
Denge kolundan bahsediyorsunuz bende araç yüklü iken altını vurmuştum benzer ses geliyordu. Levye yardımı ile kendim düzelttim.Gaza bastıkça egzos oynadığı için denge koluna çarpıyor.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
Aynı fikirdeyim. Bende de olmuştu. Levyeyle düzeltince geçti.

ares666
13/11/2012, 15:17
aracın motoruna eğilin altta koruma demiri var arkdaşlar o eğilmiştir muhtemelen. egsoza değince ses yapar ona bi bakın derim saygılar...

ercan60
09/03/2013, 10:15
Evet aynen arkadaşlar, ben de sırf bu ses için sanayide 3-5 kere lifte kaldırttım arabayı. Usta iyice baktı ama alt takımlarda bir sıkıntı yok dedi. Hatta az kalsın akis başını değiştirtecektim. Usta, sesin akisten kaynaklanmadığını söyledi ve aracı bırakmamı, kendisinin detaylı bir test yapacağını söyledi. Benim de zamanım olmadığı için bırakamadım tabii.

Neyse forumda araştırma yaparken, motorun altında bulunan o koruma demirinden olabileceğini öğrendim ve gittim sanayiye, ustaya durumu anlattım ve o parçayı söküp düzelttirdim ve geri taktırdım. Ve ses kesilmişti. :D

Kısacası o berbat sesin kaynağı, alttaki koruma demirinin eğilerek egzoza dokunarak ses yapması arkadaşlar.

Bu bilgiyi paylaştıkları için arkadaşlara teşekkür ederim.