PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam çatladı

boby
14/08/2012, 14:43
Yozgat -kayseri arası bi yerlerde %100 mıcır kaplı bir yolda karşıdan öküz gibi gelen bi aracın taş sıçratması sonucu ön cam 2-3 cm uzunluğunda çatladı ..

aslında çatlak çok bişey değil ..görüntüyü felan etkilemiyor.camcıya giderek çatlağı çembere alıp gereken önlemi aldım ..
şimdi sorum şu arkadaşlar ,
1-ön cam değişmesem bu şekilde idare etsem ilerde cam patlaması vb bi olumsuz durum olurmu sizce ?

2- cam değiştirmeden bu tür küçük çatlakların tamiri mümkünmü ?

3- forumda ön cam değiştirip herhangi bir olumsuzluk yaşayan arkadaş varmı

cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Una Italiana Rossa
14/08/2012, 14:59
linkteki sayfada size yardımcı olabilecek durumlar var.. https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/29239-kaskodan-cam-degisimi.html

ametist
14/08/2012, 17:27
bazı firmalar bu tip hasarı camı değiştirmeden onarabiliyor, onlara danışın

fotobelit
14/08/2012, 17:29
bazı firmalar bu tip hasarı camı değiştirmeden onarabiliyor, onlara danışın
Nasıl yani?

hayalci79
14/08/2012, 21:04
Çatlağın boyutuna göre onarılı onarılamayacağını söyler camcılar. Kaskonuz varsa Auto King'e götürebilirsini. Benim camımda da 2 aydır bir çatlak var, onarılamaz dedikleri için kaskodan değiştirteceğim. Kaskonuz Allianz Fiat ise sınırsız ve kasko delmeden cam değişim hakkı var.

fotobelit
15/08/2012, 12:16
Onarma derken?çatlak camın etrafını çevirmekten başka nasıl bir onarımı oluyor?

can-asan
15/08/2012, 12:22
Kaskonuzda kasko delinmeden cam degistirme hakkiniz varsa degistirin, yani ben olsam oyle yapardim..

vonali26
15/08/2012, 16:29
Camcılar orjinal diye "TAMCAM FİAT" takıyorlar. (Linea nın camı) Ben baya araştırdım genelde camcılar takmıyor Pilkington marka cam. Garanti devam ediyorsa mutlaka serviste orjinal (Pilkington) taktırmak için ısrar edin derim ben size.

yolcu2
16/08/2012, 11:56
Genelde servis politikaları şu şekildedir; aracın orjinal camının fiyatı makul ise kasko delinmeden (yani kasko poliçelerinde yazan yılda 1 cam değişimi hasarsızlığı bozmaz tabiri ile ) camın orjinali ile değişimi yapılır. Ancak orjinal camın çok pahalı olduğu durumlarda servislerde dahil her firma muadil cam takar ve kasko bozulmaz. Ama yok ben orjinal cam isterim yan sanayi kullanmam derseniz paşa paşa kasko hasarsızlığınız bozulur sizde orjinal camınıza kavuşursunuz, kasko bozulmasın istersenizde orjinal camın fark fiyatını ödersiniz. (Servis yada özel serviste).
Bizzat arakadaşımın 2004 fiestasını garantiden serviste orjinal cam ile kaskoyu bozmadan değiştirdik, başka bir zamanda yine bir tanıdığın 2012 astra aracının ön orjinal cam değişimi içi opel servisine 400 tl bayıldık.
Böyle bir durumla karşılaşacaklar için bilgi olması maksadıyla yazdım...
Şunuda belirteyim yukarıda yazdığım durumun sebebi servisler değil sigorta firmalarıdır. Firmalar yedek orjinal parçalara yüksek bedeller ödemek istemezler, poliçede yaptıkları kelime oyunları ile tüketicinin gözü boyanır sıra parça değişimine gelince işin rengi değişir.

kartal3520
19/08/2012, 16:30
Ben geçen hafta değiştirdim.Taştan dolayı çatlamıştı.Servise yaptırdım.Orjinalini taktılar.pilkn.Arabayı detaylı inceledim gayet güzel çalışmışlar.Bütün işlemler kaskonun cam klozundan yapıldı.Kasko delinmesi ekxtra ücret söz konusu değil.Bilginize.

Semih Kurtulmus
19/08/2012, 16:35
Yozgat -kayseri arası bi yerlerde %100 mıcır kaplı bir yolda karşıdan öküz gibi gelen bi aracın taş sıçratması sonucu ön cam 2-3 cm uzunluğunda çatladı ..

aslında çatlak çok bişey değil ..görüntüyü felan etkilemiyor.camcıya giderek çatlağı çembere alıp gereken önlemi aldım ..
şimdi sorum şu arkadaşlar ,
1-ön cam değişmesem bu şekilde idare etsem ilerde cam patlaması vb bi olumsuz durum olurmu sizce ?

2- cam değiştirmeden bu tür küçük çatlakların tamiri mümkünmü ?

3- forumda ön cam değiştirip herhangi bir olumsuzluk yaşayan arkadaş varmı

cevaplar için şimdiden teşekkürler..

bizim okulu geçtikten sonra oldu sanırım ? bozok üniversitesinin ilerisinde mi oldu yani ?