PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BRC'nin Garanti Rezilliği

muti9
14/08/2012, 14:03
Arkdaslar brc lpg kiti taktıralı henüz 8 ay oldu ve garantisi hala devam etmekte. bende grantisi oldugu ıcın lpg kiti taktrdgım yere goturdum. Bakım yapıldı filtreler değişti gaz ayarı yapıldı. Snrasında benden ücret istendi 60 lira vermek zorunda kaldım. Ama önceki aracımda garantısı devam etmekte olan atiker servisine gtrdugumde benden garntı kapsamında oldugu ıcın hıc ucret almamıslardı. Bnlar nasıl oluyor da ucret talep ediyorlar.

punto_multijet
14/08/2012, 14:06
hayatımda lpg kiti taktırmadım ancak duz mantıkla bakınca araclarda garanti kapsamında ama serviste bakım yaptırdıgınızda catır catır oduyosunuz bakım ucretini

takres
14/08/2012, 14:34
filtreler için para almaları gayet normal...

eexelanss
14/08/2012, 15:23
Mustafa diyelimki aracın hala garantili.. Bakım için yetkili servise götürdüğünde para vermiyormusun? Ordaki bakımdada filtreler değişiyor yağ değişiyor bujiler değişiyor hepsine ayrı ayrı para veriyosun araç garantili olsada..
Aynı mantıkla gidersen olayın saçma olmadığını filtreler için ücret istenmesinin gayet normal olduğunu anlarsın..
Şu ana kadar filtre değişimini garanti kapsamında yapan ne araba markası duydum nede lpg markası :)

Ziyaretçi051
14/08/2012, 15:34
sarf malzeme hiç bir zaman garantiye girmez ,işimize nasıl geliyorsa öyle başlık açmayalım beyler tuşlar elimizin altında diye bilmeden hemen karalamayalım nedir nedeğildir bir öğrenelim yahu

Luc
14/08/2012, 15:45
Gayet normal.

emrahisilti
14/08/2012, 15:59
yok artık diyorum.Gerçekten 3.dünya ülkesiyiz.Tüketici hakları derken bazen dozajı aşıp herşeyi karşı taraftan bekliyoruz

ilyas87
14/08/2012, 16:01
Aynen katılıyorum size firmalarda hayır kurumu değil. Garanti yapılan bir şeyde arıza olması durumunda devreye girer ve ücretsiz halledilir. Bizim arabaların garanti süresi içinde motor,şanzıman, city arızalarında ücret ödemediğimiz gibi.

Ayberk0616
14/08/2012, 16:04
muti9 o zaman sıfır araç al garantili 5 yıl bakımlarınada para vermezsin :D böyle bi mantık mı olur ya :D

uzuncocuk
14/08/2012, 16:05
buda nesi

emrahisilti
14/08/2012, 16:05
muti9 o zaman sıfır araç al garantili 5 yıl bakımlarınada para vermezsin :D böyle bi mantık mı olur ya :D
işte bu ! ben arabamı satıyorum çok acil 0 araba alıcam :board_yu:

muti9
14/08/2012, 16:22
Haklı olabılırsınız fakat oncekı arabamda garantısı devam ettiği için benden ücret talep etmemişlerdi ordan yola çıkarak söylüyorum. Onlar neden almadılar acaba? Kafam karıştı o yüzden.

ZAK1980
14/08/2012, 19:57
Haklı olabılırsınız fakat oncekı arabamda garantısı devam ettiği için benden ücret talep etmemişlerdi ordan yola çıkarak söylüyorum. Onlar neden almadılar acaba? Kafam karıştı o yüzden.
Mustafa arkadaslar gayet haklı garantı olayında , fakat alınan rakam cok bence fıltreler degıstı demıssın gaz fıltresı degısmıyormu sadece benım bıldıgım o fıltre 10-20 TL arasında ayrıca servısler gaz ayarı ıcın ucret talep edebılıyorlar ama kendısının montajını yapmadıgı musterıden alıyorlar fakata kendı montajını yaptıgı musterınden almıyorlar .
Donnaım haber formunda Ankarada brc yetkılı bır servıs gaz ayarı ıcın musterısınden ucret almıs 20 tl falan ve dukkanında gırısıne fıyatları gosteren bır afıs asmıs eleman montajı sız yaptınız bırde ayara para ıstıyorsunuz hıc hos degıl dıye sıtede sıtemde bulunmus işletme sahıbı bu duurmdan dolayı ozur dıledı musterısnden o pankartı hemen kaldıracagını pankartın amacının kendı musterısı olmayan dısarıdan gelenler ıcın oldugunu ama kendı musterıısnınde o pankartı gordugunde hemen odeme yaptıgından dolayı hos olmayan durumlar ortaya cıkmasından dolayı kaldırmıs

pdr42
14/08/2012, 20:25
Atiker taktırdıgımda benden de ucret almıslardı bakımda.Ama bu normal cunku filtren degisiyor

muti9
14/08/2012, 21:23
Önceki Aracımda Atiker Servisinin benden ücret talep etmemesi Tuhaf o zmn. Sadece filtre değişti. Fiyatta Çok geldi tabi bana. 20-25 lira bişey deseydi. Bişi demeden verirdim. Oldu artık yapıcak bişey yok.

ZAK1980
14/08/2012, 21:36
Önceki Aracımda Atiker Servisinin benden ücret talep etmemesi Tuhaf o zmn. Sadece filtre değişti. Fiyatta Çok geldi tabi bana. 20-25 lira bişey deseydi. Bişi demeden verirdim. Oldu artık yapıcak bişey yok.
Servısın musterıye yaklasımı ıle alakalı Ankaradakı Brc servıslerı almıyor genelde ayar,gaz kacak kontrolu

ekartoo
14/08/2012, 22:06
Arkdaslar brc lpg kiti taktıralı henüz 8 ay oldu ve garantisi hala devam etmekte. bende grantisi oldugu ıcın lpg kiti taktrdgım yere goturdum. Bakım yapıldı filtreler değişti gaz ayarı yapıldı. Snrasında benden ücret istendi 60 lira vermek zorunda kaldım. Ama önceki aracımda garantısı devam etmekte olan atiker servisine gtrdugumde benden garntı kapsamında oldugu ıcın hıc ucret almamıslardı. Bnlar nasıl oluyor da ucret talep ediyorlar.

Başlıkla doğru orantılı bir eleştiri olmamış çünkü servisin rezilliği ile ilgili bir durum bulunmuyor. Gaz ayarı filan ücretsiz de yaklaşık 10.000 km.de bir değişmesi gereken filtrenin ücretli olması normal. O filtrenin dışarıdaki fiyatı 10 TL - 15 TL civarında ama garantinizin bozulmaması için LPG servisinde değişmesi gerekir. LPG garantiniz bittikten sonra o ücrete alıp kendiniz değiştirebilirsiniz.