PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol ön tekerlekten gelen ses

emreaktan
11/08/2012, 01:50
HERKEZE ii akşamlar bi konuda yrdımınıza ihtiyacım var aracım daha 380km de punto 1.4 easy105 az önce eve gelirken sol:dumbo: camı açtım hızımın artmasıyla doğru orantılı bir sıklıkla sanki sakız kağıdı yapışmış gibi bi ses geliyo çıt çıt çıt sonrra geçer gibi oluyo tekrar aynı ses düz bi arvaltta ilerlerken apartmanlardandan yansıyan ses aynı asvaltın üzerinde koşan at nalı sesi gibi baktım taş filanmı sıkıştı diye bişey yok sürten eden yok kafayı yedim sebep ne ola yardımınız olursa çok sevinirim onca para verince ucu ucuna denkleyip insan huzursuz oluyo teşekkür ederim

Viraj
11/08/2012, 01:58
Genellikle lastiğe giren çakıl veya mıcır taşları bu sese neden oluyor ve bazen çıplak gözle bakıldığında lastikte bu yabancı maddeler seçilmiyor. Ben de aynı sorunu sıkça yaşıyorum, lastikleri dikkatli bi şekilde inceledikten sonra arasına giren yabancı maddeyi buluyorum. Tarif ettiğiniz ses tam anlamıyla lastiğin arasına giren bir yabancı cisim sesi. Önemli bir şey olmadığına eminim, hele bukadar yeni bi araçta :)

emreaktan
12/08/2012, 00:43
evet aynen öyle ymiş leblebiden az ufak bir taşmış bizim site girişi çakıllı tekerlekler yeni olduğundan dişleri derin içine sıkıştırıyo

cihankardes
14/08/2012, 02:36
Emre abi hayırlı olsun aracın.
Motordan aykırı sesler gelmedikçe çok kafana takma. Bizim araçlar güzel ve yeni sesler çıkarır :)