PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu arıza hakkında Fikri olan var mı?

alixxx
11/08/2012, 00:45
1-2 saat önce aracımda hiçbir sorun yoktu biraz önce eve gelmek için çalıştırdım fakat aracımda yakıt olmasına raçmen depo ışıgı yanıp sonuyor, göstergelerimin hiçbirisi çalışmıyor, sinyal veriyorum dışarda lamba yanmasına rağmen içerde tık yok ve göstergede fren lambası, abs lambası direksiyon arıza lambası ve hava yastığı arıza lambası yanıyordu, teybimin ekranında cancheck yazıyordu akü kablosunu çıkartıp taktım ve düzeldi bunun nedeni ne olabilir sizce?

Kablonet
11/08/2012, 00:47
aynısı 1 kez benim de başıma geldi nedenini bilmiyorum, 2 kez kontak aç kapa yaptım düzeldi bir daha da yapmadı :)

Birkan61
11/08/2012, 01:41
Teyp kontrol etmenizi söylüyor :D

Abs'yi, Direksiyonu bir kontrol ettirin sorun var mı diye..

Kontrol yazısı çıktığında o lambalar yanıyor çünkü..

Viraj
11/08/2012, 01:41
Akü seviyesi azaldığı zaman bu tür belirtiler ortaya çıkabiliyor ...

Xenophan
11/08/2012, 01:55
Araçlarda donanımlar birbiri ve ecu ile canbus adı verilen bir iletişim hattı üzerinden haberlesirler . Aracinizda bu hatta bir problem var. Bunun nedeni arkadaşların dediği gibi akuden kaynaklı olabilir. Canbus kartlarına yeterli gerilim ve akım sağlanamadığı zaman parazitlerden çok çok rahat etkilenebilirler
2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

volume23
11/08/2012, 02:56
Akü seviyesi azaldığı zaman bu tür belirtiler ortaya çıkabiliyor ...

Akü zayıfladığı zaman bu şekilde arıza yaptığını duymuştum.Akünü ölçtür eğer sıkıntı yoksa başka sıkıntılar ararsınız.