PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da City arızasını ücretsiz yapan servisler nerede?

PiRANHA44
11/08/2012, 00:34
Arkadaşlar tatil için Ankara'dayım. 2-3 gündür city arıza ışığı yanıyor ve direksiyon seyir halindeyken serleşiyor ayrıca araç sola çekiyor. Kontağı açıp kapattığımda sorun düzeliyor ancak seyir halindeyken tekrar oluyor. Bir kaç kez trafikte panikledim direksiyon kilitlendi sandım. Bu arıza bende ciddi endişe uyandırdı. Forumdan anladığım kadarıyla bu arıza Puntoların klasik arızalarından. Arızayı ücretsiz yaptıranlar var. Şu an bu iş için para veremem elim sıkışık. Araç 2006 model 75 binde. Mart ayında aldım aracı. 70 Bine kadar tüm bakımları serviste yapılmış ancak arıza fark edilmemiş.
Lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar...

Kablonet
11/08/2012, 00:37
Ben Birmot'ta ücretsiz olarak değiştirttim hocam,

PiRANHA44
11/08/2012, 00:39
Aracın kaç modeldi hocam..

Kablonet
11/08/2012, 00:46
2006 hocam

PiRANHA44
11/08/2012, 00:53
Gimat aselsan kavşağındaki Birmot'tu diyorsunuz galiba. Bir de Macunköy'de var sanıyorum. Hangisine gitmeliyim.

kadir07
11/08/2012, 09:22
kavaklıdereye gidersen müslüm abide yardımcı olacaktır...

06kaymak
11/08/2012, 14:29
tüm servislerde işleminizi yaptırabilirsiniz.Ücretsiz yapılmasını veya kısmı ücretiz yapılmasını servisler değil Tofaş ın sistemi onay veriyor.Bana göre ücretsiz yaptırabilirsiniz.Yalnız parça bulunabilirlik önemli...

vdevir
14/08/2012, 13:17
merhaba.
FIAT city arızası için kampanya yapmış, bir seferlik garantiden değiştiriyor. 2006 model aracımı, dün Bozüyük Fiat servisine götürdüm, direksiyonu inceledikten sonra, FİAT ın garanti sistemine başvuruda bulundular, hemen onay geldi, %100. 1 günde değiştirip sorunu çözdüler. bu arada aracımı da iç-dış çok iyi yıkamışlar. Bozüyük-Fiat servisi çalışanlarına kaliteli hizmetten ötürü 10 üzerinden 10 puan.

city arızası direksiyonunuzu çevirdiğinizde kazıntı sesi yapıyor, ve bir seferlik direksiyon diagnostik lambasını yakarak hata uyarısı verdi.

eğer cepten yaptırmaya kalkarsanız, 2000 TL parça fiyatı, haberiniz olsun. + işçilik

PiRANHA44
14/08/2012, 13:22
Arkadaşlar AOÇ'nin karşısındaki TAN OTO'dayım. Dün Cıty arıza tespiti yapıldı. Anladığım kadarıyla her arızanın bir kodu var. 1002 nolu arıza kodu tespit edildi. Bursa Tofaştan arızanın tamamının ücretsiz karşılanacağı belirtildi. Ücret durumu bu kodlara göre belirleniyor. Ellerinde de bir tane parça varmış. Bugün 9'da aracı getirdim. Yaklaşık 4 saat süreceği söylendi. İnşallah bu sıkıntıdan bu şekilde kurtulmuş olurum. Burada yakın ilgisinden dolayı özellikle servis danışmanı Zafer Bey'e teşekkür ederim.